Montaža dodatnih luči

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Davor89
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Okt 03, 2010 9:43 pm

Montaža dodatnih luči

OdgovorNapisal/-a Davor89 » Pe Nov 05, 2010 3:29 pm

Pozdrav

Kupil sem dodatne luči pa me zanima če ima kdo kakšen predlog kako jih zmontirati a so na vrhu strehe dovoljene drugače pa bi jih dal na sprednji bull bar, ter če pozna kdo koga ki to zmontira za noramlno ceno, vezal bi jih na dolgo luč ali pa na samostojni šalter.
Izgedajo približno tako:
Slika

Hvala za odgovore

SkyEye
Prispevkov: 49
Pridružen: So Okt 03, 2009 2:15 pm

OdgovorNapisal/-a SkyEye » Pe Nov 05, 2010 3:47 pm

tudi mene to zanima... kako jih montirati ina pa kam. razmisljam da bi jih dal v prednjo masko, ker nimam bullbara. avto pa je pajero mk2... ce ima kdo kake slikce se priporocam :)

hvala

izzzzy
Prispevkov: 198
Pridružen: Ne Okt 31, 2004 6:09 pm
Kraj: dolina hmelja

OdgovorNapisal/-a izzzzy » Pe Nov 05, 2010 6:37 pm

Fantje, dajte se mal potrudit in s čudežnim ukazom "išči" prebrskajte stare poste, o lučeh na strehi itd so bile spisane cele "dizertacije". :wink:

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

Re: Montaža dodatnih luči

OdgovorNapisal/-a Sven » Pe Nov 05, 2010 7:51 pm

Davor89 napisal/-a:Pozdrav

Kupil sem dodatne luči pa me zanima če ima kdo kakšen predlog kako jih zmontirati a so na vrhu strehe dovoljene drugače pa bi jih dal na sprednji bull bar, ter če pozna kdo koga ki to zmontira za noramlno ceno, vezal bi jih na dolgo luč ali pa na samostojni šalter.
Izgedajo približno tako:
Hvala za odgovore


SkyEye napisal/-a:tudi mene to zanima... kako jih montirati ina pa kam. razmisljam da bi jih dal v prednjo masko, ker nimam bullbara. avto pa je pajero mk2... ce ima kdo kake slikce se priporocam :)

hvala


Moj predlog je, da luči čim manj tlačiš na streho, ker ti ob vožnji predvsem skozi "goščo" vse potrga dol ali vsaj zvije nazaj, tako da moraš luči popravljat. Sploh če so to luči velikega premera. Na streho, če že moreš daj manjše pravokotne luči, čim nižje, pa če je možno v kombinaciji z kakšnim prtjažnikom/nosilcem tako da jih prtljažnik na vrhu ščiti. Razen v primeru, če se z avtom voziš izklučno po urejenih poteh, potem pa daj gor kar želiš, vprašanje, če so potrebne.
Drugače pa gre moj glas absolutno, da jih daš spredaj, mogoče par cm umaknjene od "prve fronte", da jih ne razbiješ ob vsaki oviri.
Kako jih povežeš lahko pogledaš na spletno stran:
http://sites.google.com/site/offroadoprema/lu%C4%8Di
Če želiš vezavo preko dolgih luči, potem priklopiš tisto žico, po kateri gre napajanje na stikalo namesto na baterijo +, na stikalo dolgih luči, vedno pa daj vmes stikalo, ki je vrisano, zato, ker enostavno vedno ne boš mogel imeti vklopljenih tudi dodatnih luči poleg dolgih.
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
primorska
Prispevkov: 215
Pridružen: So Jan 30, 2010 3:12 pm
Kraj: ajdovščina

OdgovorNapisal/-a primorska » So Nov 06, 2010 4:17 pm

Pozdrav

Preden montiramo dodatne luči, je prav, da se tudi pozanimamo kaj nam zakon dovoljuje, da ne bomo imeli nepotrebnih sitnosti.
Homologacija - je potrebna?
Pravilna razdalja od tal, pravilna razdalja glede na širino vozila ( to so nam že davno tega merili na tehničnem pregledu)
Važno je tudi ali so dodatne luči meglenke ali daljinske. Če so meglenke ne smejo goreti skupaj s pozicijskimi lučmi (brez kratkih luči). Dolge luči mislim, da ne smejo biti na posebnem stikalu kot je prikazano v enem od gornjih prispevkov. Za reli vozila je to dopustno.
Velike dodatne luči na maski zmanjšujejo dotok zraka za hlajenje motorja.
Vprašanje ali so res potrebne ali pa samo zaradi boljšega izgleda vozila.

Lep pozdrav

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Montaža dodatnih luči

OdgovorNapisal/-a Dimen » So Nov 06, 2010 4:58 pm



No, to je pa najbolj laična ponazoritev el. montaže za daljinke. Še men je jasn pa nimam blage veze o elektriki. Mogoče bi kakšno temo odprl kjer bi se zbiral uporabni linki, da ne iščeš čez pol leta kje sm že to vidu pa lutaš po forumu. Super, hvala Sven :D :D.

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » So Nov 06, 2010 6:43 pm

primorska napisal/-a: Dolge luči mislim, da ne smejo biti na posebnem stikalu kot je prikazano v enem od gornjih prispevkov.
Lep pozdrav


Če leti to proti meni, se bojim, da se narobe razumeva. Nisem mislil, da se dolge luči prižgejo z nekim dodatnim stikalom, mislil sem, da dolge ostanejo tako kot so, ko pa vežeš DODATNE preko dolgih (torej ko vklopiš dolge luči z njimi istočasno vklopiš tudi dodatne), pa daš stikalo med dolge in dodatne, da lahko vklopiš tudi samo dolge brez dodatnih.
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
primorska
Prispevkov: 215
Pridružen: So Jan 30, 2010 3:12 pm
Kraj: ajdovščina

OdgovorNapisal/-a primorska » Ne Nov 07, 2010 7:03 pm

Pozdrav

Mnenje, katerega sem napisal v zvezi z dolgimi lučmi, se nanaša na skico kjer je prikazano, da stikalo za vklop dodatnih luči vežemo na baterijo.
Skica je morda bila v komletu z novimi dodatnimi lučmi in služi kot navodilo za priklop dodatnih luči
S tem nisem dvomil v strokovnost avtorja prispevka.

LP


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 202 gosta