informacije x-trail

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
reklamar
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Okt 20, 2005 2:45 pm

informacije x-trail

OdgovorNapisal/-a reklamar » Pe Apr 06, 2012 11:55 pm

Pozdravljeni,

razmišljam o nabavi Nissan X-trail, dizel, letnik cca 2004 - 2006, z motorjem 2.2 in 136hp. Ta je menda še Nissanov.

Glede podvozja upam, da ne rabim pomislekov, zanima me motor. Sem zasledil, da je bilo nekaj težav s turbinami in podobno.

Mi lahko kdo pove, na kaj naj bom še posebej pozoren, da si ne bom nakopal "vrečo brez dna"?

Ga je kdo imel ali ga ima?

Hvala že vnaprej in lepe praznike!

Uporabniški avatar
motorka
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 12:50 am

OdgovorNapisal/-a motorka » To Apr 10, 2012 12:23 pm

slišal oz prebral (ne spomnim se več točno) sem da naj bi bili IC nekaj problematični, drugače pa naj nebi bilo nekih večjih hib :res_ne_vem:
Nosi svoje rane na prsih, ne na hrbtu!

reklamar
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Okt 20, 2005 2:45 pm

OdgovorNapisal/-a reklamar » To Apr 10, 2012 2:23 pm

Ja, sem tudi jaz slišal. In zdaj upam, da so vsi promlematični že zamenjani ... :-)

Uporabniški avatar
dolsina
Prispevkov: 409
Pridružen: Sr Jul 01, 2009 8:05 pm
Kraj: V. Lašče

OdgovorNapisal/-a dolsina » To Apr 10, 2012 2:36 pm

Zelo dolga 1. prestava. Kot da nebi bil terenec. No saj ni.
Once you go black, you can never go back, 'aaight.

reklamar
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Okt 20, 2005 2:45 pm

OdgovorNapisal/-a reklamar » Sr Apr 11, 2012 7:02 am

Ja, pravi terenec pa to res ni.
Zanima me še, kje je štos, da v vseh testih (iz tistega obdobja) pišejo, da so to v tem razredu najboljši tovrstni avtomobili, z boljšim pogonom kot npr. Sportage, Tucson in celo Rav4. V čem boljši? Ali dlje pridejo v breg? Boljši po snegu? Ali se karoserija manj zvija? Mogoče lepše preklapljajo na 4 pogon? A so bolj kompaktno narejeni?
Med ostalim sem tudi zasledil, da imajo nekoliko nižjo porabo od drugih omenjenih.
Kje je torej resnica?
OK, saj vem, da uporabnikov teh avtov tukaj skoraj ni, pa vseeno...

LP, P

LC 90TD
Prispevkov: 416
Pridružen: So Feb 12, 2005 4:35 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a LC 90TD » Sr Apr 11, 2012 5:04 pm

Evo iz prve roke.
Oče ima x-traila 2011, pelje se kot osebni avto, po zasneženi cesti pa me je zeeelooo presenetil, je izredno vodljiv, poraba pa tam med 7 in 8 litrov (umirjena vožnja). Za kakšne hude terene verjetno res ni, globok sneg tudi verjetno ne ( cca 20 cm oddaljenost od tal), je pa čisto spodoben SUV, s kar velikim prtljažnikom.
Ima sprednji pogon, preklopi se lahko na stalni 4x4 in še za počasno vožnjo ima nekakšen reduktor ( do 30 km/h), če se ta hitrost preseže se samodejno izklopi.
Za povprečnega uporabnika več kot dovolj zmogljiv.

Na youtube je tudi primerjalni test Land Cruiser 150 in X-Traila, na zasneženi motokros progi. X-Trail je brez problemov prevozil vse, kar je pred njim prevozila Toyota.

Kako je pa z okvarami bo pa čas pokazal.

Lp,

Jure

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Sr Apr 11, 2012 10:01 pm

LC 90TD napisal/-a:...in še za počasno vožnjo ima nekakšen reduktor ( do 30 km/h), če se ta hitrost preseže se samodejno izklopi...
TO si cer dvomim, da bi se ob preseženi hitrosti reduktor sam izklopil... a si imel morda v mislih delno zaporo diferenciala?
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Sr Apr 11, 2012 11:18 pm

Rafter napisal/-a:
LC 90TD napisal/-a:...in še za počasno vožnjo ima nekakšen reduktor ( do 30 km/h), če se ta hitrost preseže se samodejno izklopi...
TO si cer dvomim, da bi se ob preseženi hitrosti reduktor sam izklopil... a si imel morda v mislih delno zaporo diferenciala?


nissan pač :res_ne_vem:

nissanjezakonpress

Uporabniški avatar
Panda 4x4 driver
Prispevkov: 49
Pridružen: Ne Dec 06, 2009 6:55 pm
Kraj: okolica Tržiča

OdgovorNapisal/-a Panda 4x4 driver » Če Apr 12, 2012 8:57 am

Ponavadi se pri teh avtih, ki imajo funkcijo 'lock' zaporo sred.diffa oz. viskota, ta sama izklopi pri večjih hitrostih. Tako imajo tudi sedici,tucson v glavnem vsi ki imajo pogon na ta način (2wd-4auto-4lock).
Najraj pa namakam krh u golaž.

johan12
Prispevkov: 108
Pridružen: Po Avg 07, 2006 7:31 am
Kraj: preska

x- trail

OdgovorNapisal/-a johan12 » Če Apr 12, 2012 10:17 am

Kolega je jeseni zamenjal RAV 4 za x- trail, celo nekaj doplačila je dobil za 2 leti starejšo Yoto, samo je že štiri mesece brez njega saj je še zmeraj na servisu..

LC 90TD
Prispevkov: 416
Pridružen: So Feb 12, 2005 4:35 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a LC 90TD » Če Apr 12, 2012 1:55 pm

Panda 4x4 driver napisal/-a:Ponavadi se pri teh avtih, ki imajo funkcijo 'lock' zaporo sred.diffa oz. viskota, ta sama izklopi pri večjih hitrostih. Tako imajo tudi sedici,tucson v glavnem vsi ki imajo pogon na ta način (2wd-4auto-4lock).


Tako ja , tole bo držalo, res je nekakšna visko zapora.

lp,

Jure


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov