Moja Opel Frontera 2.0i Sport

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

OdgovorNapisal/-a Deedko » To Apr 24, 2012 7:21 pm

evo dve slikici od danes ;)

Slika

Slika

ta fronty me usak dan bolj navdusuje ;)
Power is nothing without control!!!

Matjazzz
Prispevkov: 265
Pridružen: To Jan 22, 2008 6:36 pm
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Matjazzz » Sr Apr 25, 2012 9:46 am

Pozdravljen
taprve čestitam za nakup....
imam en nasvet zadaj desno pred in nad zadnjim pogonom imaš na šasiji eno plato ki je zaščita ali za okras :roll: tam imaš speljane cevi za zadnje zavore in cevi za bencin tam se nabira vsa umazanija ki jo lahko pobereš kar posledično pomeni da bodo cevi na tem mestu prej kot slej prerjavele. Sam sem doživel da sem ostal brez zadnjih zavor....pri pregledu pa sem opazil da spodaj smrdi po bencinu kasneje sem porezal cevi na mestih prerjavenja in jih spojil z gumjastimi od takrat ni bilo več vonja po bencinu. Zavorne cevi sem pa menjal cele.
Cene rezervnih delov so ugodne je pa kar se pleha tiče avto porazen kot vse stare kište. Za primer ko sem demontirav sprednji odbijač sem polomu vse 4vijake :roll: je pa bil moj tadolga različica. Poraba 11-15litrov ti pa ne boš mel nič manjšo kvječemu večjo....to je bil tudi največji razlog da je avto šel od mene.

srečno

lp Matjaž
nikoli ne reci nikoli

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Apr 25, 2012 9:54 am

Ja Deedko noooo.....takole grde barve so jo vzel :shock:
Te ki so tele barve so drgač najslabše......krščenmatiček in tristokosmatih, kam si pa gledal :?:

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Sr Apr 25, 2012 10:02 am

Prebiram tole temo...pa kaj ne morete pustiti človeka, da uživa z vozilom, kateri je bil njegova želja??? Sedaj je kupil in je kar je, lahko samo dober nasvet za naprej. Naj uživa kolikor mu je dano, vsak itak svoje zagovarja (kot kmet vino ali sir...samo moj je najboljši itd). Še vsi tukaj gor smo se na svojih napakah učili, pa če priznamo ali ne!! Bo že menjal, ko bo prišel njegov čas. :wink:
Pa brez zamere vsem! :roll:
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Apr 25, 2012 12:07 pm

Genau tako zoki, zdaj je kar je......
Če bi se prej malo informiral bi vedel da imajo ravno tele perla modre en kup napak.
Recimo na sprednjem difu je drugačno razmerje kot na tadnjem :shock: Zračni filter je tudi okol zasukan....si morš mislit.
Rdeče in zelene so pa OK.

Pomoje so ga compadre & comp. mal :a_vi_mene_malo:
Poleg takih prijateljev sovražnikov niti ne rabiš.....prav mal mi je žal tegale fanta. Pa tako je bil vesel......
No kakorkoli že, jaz takih jajc definitivno ne bi nikoli vozil.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Apr 25, 2012 12:27 pm

AŁIEN napisal/-a:....Ker avto se pa kvari če stoji.....
...


No ja, na mojem Rimlnu je zaštekala iberlauf loputa od turbine, zelo verjetno le zato, ker avto po par mesecev stoji.
Pa izpušni lonci tudi prej gredo, če se avto ne vozi ...
:lol:
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

OdgovorNapisal/-a Deedko » Sr Apr 25, 2012 12:35 pm

ok wtf ma zdej veze barva pri vozilu, ta mi je bla lepa in uredu barva zato sem tako uzel. ni mi pa jasno kaj se usi tako spotikate ob to frontero, se vedno je to isuzujev izdelek, kar pomeni japonc. Nafukal me ni noben, sam sem šel na ogled in mi je la ql. matej T je imel identično, iste barve in ni imel tezav, pa še bi lahko našteval.

Najlažje je pluvat čez takega mini terencka, sori ker nimam suzukija in podobnih vozov, meni je fronti ql in ostajam na njemu, pa naj drugi govorijo da je krs, zame ni in vozi se lepo.

PS. naslednja bo tud frontera ;)
Power is nothing without control!!!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Apr 25, 2012 3:52 pm

Ja, sej zato jo je pa Matej tako hitro prodal.....
Jasno, kompanija je sebi discoveryje nabavla teb je pa tole dobro....jasno ko beli dan zakaj...zato da te bodo lahko zajebaval pa vlekli na terenu pa še solde ti bodo pobrali k boš skos hodil compadretu na šravbanje....
Je že res da gre za isuzu licenco vendar ne za te modre. Te so pa kitajskega porekla, jiangling landwind.
Nekaj tisoč so jih na črno pripeljali v evropo nizozemci in jih prodajali takrat nove po 15.000 DEM.
Pol so jih pa dobili in prepovedali nadaljni uvoz, ker so pri adacu ugotovili da gre za najbolj nevaren avto na svetu.
http://www.autobild.de/artikel/crashtes ... 52286.html
Zanimivo da so bile prav vse modre barve, zato ne opel ne Vauxhall, ki je proizvajal frontere potem, ko je opel opustil proizvodnjo zaradi nerentabilnosti modela, nikoli niso imeli fronter modre barve.
Ne vem no, jaz bi vsekakor razmislil če bi se vozil s takim avtom. Ti pa kakor češ.
Drgač so pa najboljše rumene, te so pa specijalne. Čistokrvni Made in Germany izdelek. Nekakšen limited edition frontere. Kaj so pa čarali na njej, pa nimam pojma, ker skrivajo k pri norcih. Baje da je s temi fronterami nekaj potekal nekakšen Frontera trophy na tajnih lokacijah nekje v Sibiriji.
Res nebivedu kaj več povedat o tem.
Je bilo pa s temi modrimi na offroad tekmah v španiji in Braziliji, kjer so sicer zelo popularne med offroaderji, kar precej nesreč za katere nikoli niso našli vzroka niti znali pojasnit zakaj je do njih prišlo.
Bo že nekaj na tem, kjer je dim ponavadi tudi ogenj ni daleč.

Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

OdgovorNapisal/-a Deedko » Sr Apr 25, 2012 5:08 pm

ok ne recem nic ampak kot prvo prvic to slisim o teh fronterah, matej jo je imel kar nekaj časa, potem jo je se berti vozil, pustimo menjave motorja. Drugo spet take barve fronter je kar dosti okoli po cestah, lej meni je po domače useeno pa če ma nevem kaksno serijsko napako, jst se vozim, teren sem sprobal in gre odlično, kaj več me pa ne sekira.

Glede šraufanja in podobnih stvari, večino lahko opravim sam, frontera bo dobila tud vitlo in tle ponovno ne bo tezav. Zakaj bi moral bit kot drugi, discota ne bi kupil frontera mi je od nekdaj ql se posebej v tej barvi;)
Power is nothing without control!!!

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Sr Apr 25, 2012 5:21 pm

pozabu si napisat: "sej se ne bom zaletu...."

ej ti vesoljček....a te emšo daje al ka??? mi hočeš biznis kvart?? :ustreli_se_v_glavo: :z_kijem_v_roki:




:kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne: :kaj_takega_pa_se_ne:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Sr Apr 25, 2012 8:32 pm

Ja Deedko se je za ta avto odločil sam brez mojih napotkov in moja čeprav je bila iste barve je delala brez problemov, dokler ni zaplavala v 1.5 m globoki vodi in je vtrgalo dve ojnici. Ta se mi je rodila tudi druga hčerka zato je šel Fronti od hiše in se ni popravljal. Kupil ga je Berti in se lepo vozil do naslednjega tehničnega pregleda. To je bil moj prvi terenec in zame več kot dober. Je pa res da sem ga šravfal sam, ker takrat se s Compadretom še nisva poznala. No in potem je bil Trooper ki tudi ni bil slab samo ga je pa rja požrla in prišel je Patrol čisto po naklučju in po želji preizkusit 6 cilinderskega bencinarja. Glede motorja navdušen poraba po pričakovanjih po terenu ni bil nevem kaj in potem Compadre kupi Discoveriya in ja res je in me je pa napeljal k nakupu le tega in ni mi žal. Tako da glede tega da ga je Compadre & company napeljala k nakupu je laž. Naj proba jaz sem tudi začel z jajcom ampak zame je bil čist v redu kljub tej zakleti barvi.

Pa lep dan Mato

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Sr Apr 25, 2012 9:00 pm

zaj pa da se še jas oglasim Malo pleha ,malo žice evo oplove kolice :lol: :lol:
tota kanta nima nič skupniga z dobenim isuzejom tak da ne v prazno mlatit nekaj jas sem jo imemo pa ne eno kar dve pa obe sem komaj od bajte spravo prednih difof pa pol osovin nisem folgau kupovat od isuzota nepaše nič motor je močno podhranjen tak da terenes za :bruha: :bruha:
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??
vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Sr Apr 25, 2012 9:03 pm

Nevem zakaj so potem nekaj časa tudi s Fronterami vozili offroad tekmovanja če je tako slaba. Drugač pa itak Samurai je zakon drugo je pa krš. Jebi ga nimajo vsi za Samuraja :cry: Eh zdej ste pa poba čist prestrašli je čist zgublen in bo res mislil da ma tako slab avto. Deedko pejt na pir pa pozab na te poste. :roll:
Nazadnje spremenil Matej T, dne Sr Apr 25, 2012 9:07 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

OdgovorNapisal/-a Deedko » Sr Apr 25, 2012 9:06 pm

ok cero ce je ze tko zakaj vidim na cesti kar veliko stevilo fronter, usaj na mojem koncu jih na dan cca 4-5 naštejem, da ne govorim se kje drugje. Res da je nimam dolgo in ne morem pametovat ampak glede na kolicino kolikor jih je po cesti očistno stvar dela ;)
Power is nothing without control!!!

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Sr Apr 25, 2012 9:18 pm

Alien, ne zganjat melanhonijo, pomlad je prišla v deželo offroada (Slovenijo), nehaj sanjat moreče sanje o Fronteri, zbudi se. Saj jo tako ali tako nikoli ne boš imel. Si prekratek, tvoj prag je Samuraj, pa ne tisti od Kurosawe. Jebi ga, ne moreš imeti vsega, sprijazni se s tem. Tudi Duster je resen terenec, po zdajšnjih merilih.
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Sr Apr 25, 2012 9:51 pm

MatejT jas sem dirko z njo samo sem za njo dau 2000 jurja takrat pol pa sem še not zabiu 2000 in ko mi je dopizla pa sem jo za 1200 prodau samo da sn se je rešo
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??

vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Sr Apr 25, 2012 10:13 pm

cero, nimaš pojma.
And on the 8th day God created Land Rover

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Sr Apr 25, 2012 10:22 pm

nikol ga nisn meu :D :D :D
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??

vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Apr 26, 2012 1:39 am

fonza napisal/-a: Jebi ga, ne moreš imeti vsega, sprijazni se s tem.


Nikoli se ne ve fonza moj dragi..... :wink: mogoče pa lahko. Sicer že veliko let stara slika, pa vendarle...da se.

Slika

fonza napisal/-a: Si prekratek, tvoj prag je Samuraj,


Kaj če bi mal avtonet pogledal kdaj pa kdaj.....mogoče bi videl da je samurai krepko dražji od frontere in da za dobrega samuraja lahko dobiš 3-4 solidne fronterce.
Kje je moj prag ne vem, bo cajt pokazal, vem pa da je za pragom v garaži trenutno osem samurajčkov, ker sem jih na žalost ene par moral prodat zaradi prostorske stiske.
Kaj si pa kdo misli o samurajih mi pa, vse dokler mi solde prinašajo, prav pošteno dol visi.

Mater ste eni cepci, še slepec bi spregledal da gre za zajebancijo.... :shock:
Frontera je pa čist OK, trajbal sem jo nekaj let in naredil cca 70 tisoč km na 100 podlage in ni crknilo ama čisto nič. Samo kiler sem zamenjal, to je pa res serijska napaka na tem avtu.
In bila je perla MODRE barve, kot se vidi na sliki. Kitajska :mrgreen:

Ajajaj....
bi vas pustil še mal dramatizirat, pa mi je žal dedkota. Ni bilo tako mišljeno sam je lisko zakompliciral stvar.

Pa ne se preveč sekirat in k srcu gnat, avto je dandanes potrošni material.
Tako kot obleka ne naredi človeka, ga tudi avto ne....desc je desc, bodisi v fičaku ali mečki. Mona je pa vedno mona......tudi če se z avionom vozi, Jbga, prirojena serijska napaka.....

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Če Apr 26, 2012 7:05 am

Alien
Ali si imel včeraj slab dan, ali pa nisi več za štose? Tudi tisto o tvojem pragu je bilo mišljeno kot štos. Kar se cen na netu tiče, me pa ne zanimajo, ker nič ne kupujem, tko, da ne vem ne kolko stane kinder jajček niti moj mlinček.
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Apr 26, 2012 9:58 am

jbt :z_kijem_v_roki: Fonza......iskreno, prav ti si mi bil največji misterij.....nekako to ni tvoj nivo, in sem trikrat prebral tvoj post, pa je vendar ostal enigma.
Bemtisunac a kakšen smeško prikrit v post pa ne znaš a kva :wink:
Dobr si me :pes_me_vlece:
Ajd gremo zj mal še na bistvo teme.....
Deedko. še enkrat :aplavz: za nabavo nove igrače.
Za ta denar kot so sedaj frontere je res teško nabavit kaj boljšega. Če je kaj boljšega pa ziher ni nič na oko lepšega. V konkurenci je mogoče sportage ali pa še feroza. Vse ostalo je v tem cenovnem rangu jajc, oziroma v tako slabem stanju da ni kaj z njim počet....
Aja, pa čiro je še......in fertik maša. Mrbit z malo sreče še kakšen terrano, če se ne motim.
Če si dobro kupil in nisi ravno neki extremist se boš še navozil.
Mogoče bom dodal še svoje vtise o fronteri, ki niso slabi. In za začetek je ta terenec čisto dovolj, tudi za malo bolj zahtevne.
Da se pa sklepat po tvoji drži da nisi napačen desc. Upam da bo kdaj prilika za :nazdravljamo: pa da midva s svojimi koretami mal prehladiva Tovaršijo Petra Compadreta z njihovimi kariolami oziroma rumenimi specijalkami :lol:
Če ne drugega jih namahava na gorenjskem, ker na svežem in bolj redkem zraki jajca kot so frontera in samurai boljše delajo medtem ko discoteke in podobna jetra boljše delajo v nižinskih delih kjer je več trdih delcev v ozračju in porečjih raznoraznik potočkov in studenčkov, vse tja do nekaj cm višine vodne gladine......čeprav oni to tako slikajo in posnamejo da zgleda najmanj dva do tri metra vode. Verjetno imajo RC modelčke identične svojim kamelam, pa pol to nekak montirajo pa take fore....
Seveda vse to pod pogojem da se metem časom od kompanije ne boš navzel slabih navad tek companjonov. Med drugim tega, da ko so na gorenskem nočjo niti pira popit :shock: to je smrtni greh.....tega se ne sme delat, čeprav mene niti ne moti preveč, saj ga več zame ostane. Ker prinesejo ga pa vedno.....to pa je dobra navada. Se vidi, da so omikani in so v mladih letih večkrat prebrali knjižico z naslovom Bonton :lol:

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Če Apr 26, 2012 10:22 am

Deedko pazi se nas in nasih karjol oziroma kamel :lol: :lol: Alien ti bos mogu prit v nase konce na kak liter cvicka da prides mal k sebi :wink: pa da gremo mal v tisto 3cm globoko vodo da posnamemo kak filmcek. :krohota_se:

Uporabniški avatar
Berti
Prispevkov: 580
Pridružen: To Mar 24, 2009 4:13 pm
Kraj: N45 54.836 E15 37.981

OdgovorNapisal/-a Berti » Če Apr 26, 2012 10:07 pm

Matej T napisal/-a:Deedko pazi se nas in nasih karjol oziroma kamel :lol: :lol: Alien ti bos mogu prit v nase konce na kak liter cvicka da prides mal k sebi :wink: pa da gremo mal v tisto 3cm globoko vodo da posnamemo kak filmcek. :krohota_se:


Ku bi vsaj 3cm globoka......žal tega v naši mali mlaki ni..... :cry:
id rather die in a Land Rover than live in a Kia
ALUMINIJASTE OGRAJE

Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

OdgovorNapisal/-a Deedko » Če Apr 26, 2012 10:14 pm

haha alien dobra ;)

ni straha da bi se nalezel discomanije, res pa da usakodnevne voznje z frontero postanejo kar drag spas, poraba lahko recem med 10 in 12l, kar tako gledano za ta motor in to tezo je cisto ql;)

PS. bo treba omislit se kako frontero B 2.2dti za usak dan ;)

no ta fronti me je kostal oziroma je imel ceno 1350eur, kar se mi zdi cisto uredu, kako bagatelo za terenca in za moje potrebe mi je skoda dajat, hotel sem frontero, pa ceprav me je nekaj ljudi prepricevalo naj ne kupim se nisem dal, frontija sem hotel in ga kupil in ga bom rihtal, pocasi a vztrajno.

ps.. jutri gre streha dol ;)
Power is nothing without control!!!

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Pe Apr 27, 2012 6:44 am

Berti pri nas pa je luza cca 1 m globoka sek ves kje, Deedko sej Disco tudi porabi 10-12l na 100km. To je terenc in porabi vec kot Clio dci :lol:


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 137 gostov