Moja Opel Frontera 2.0i Sport

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

Moja Opel Frontera 2.0i Sport

OdgovorNapisal/-a Deedko » So Apr 21, 2012 9:52 pm

No pa sem jo docakal, o tem terencu sanjam ze od kdaj sem spoznal compadreta in mel priliko biti kopilot v eni fronteri, samo po usemu nikakor priti do nje, na koncu mi je danes le uspelo, menjava za drugo moje vozilo in ze svigam po brezpotjih.

Terenec je letnik 1995, 2.0i SOHC motor, pogoni dobri, nekaj me muci strom, ampak glede na to da sem stromar bomo tudi to resli.

vec pa jutri ko jo poslikam in operem dans ni blo časa (brezpotja pa te fore)
Power is nothing without control!!!

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

elektrika

OdgovorNapisal/-a duce » Ne Apr 22, 2012 2:01 pm

če rabiš imam komplet elektriko za tvoj avto 041234570

Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

OdgovorNapisal/-a Deedko » Ne Apr 22, 2012 2:24 pm

sem zrihtal use danes ;) hvala useeno ;)
Power is nothing without control!!!

Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

OdgovorNapisal/-a Deedko » Ne Apr 22, 2012 5:16 pm

evo dve sliki od danes, končno uštimal štromarijo, zdaj pa dela use brez težav in veselo novim brezpotjem naproti;)

Slika

Slika
Power is nothing without control!!!

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Ne Apr 22, 2012 5:32 pm

Ka lambdo si zrihtal?

Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

OdgovorNapisal/-a Deedko » Ne Apr 22, 2012 5:44 pm

nisem prisel do nje, zaenkrat dela b.p. moram jo nekam zapeljat zmerit da vidimo kaj kaze ;)

se trenutno se zajebavam z čiščenjem in cevko vode za zadnji brisalc(kje je sploh to napeljano)?
Power is nothing without control!!!

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Ne Apr 22, 2012 5:55 pm

Mislim da je levo zadaj na hardtopu ko je en pokrovček tam so vijaki noter pa cevka za vodo

Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

OdgovorNapisal/-a Deedko » Ne Apr 22, 2012 6:00 pm

tisto sm najdu, sam morm najdt kam gre naprej do motorja, ker je nekje umes cviknjen:(
Power is nothing without control!!!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Moja Opel Frontera 2.0i Sport

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Apr 22, 2012 6:01 pm

Deedko napisal/-a:No pa sem jo docakal, o tem terencu sanjam


Lepo da si jo dobil in fajn, da si vesel.... :aplavz:
Še bolj boš vesel, ko se jo boš znebil :wink:

Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

OdgovorNapisal/-a Deedko » Ne Apr 22, 2012 6:03 pm

eh hocem jo potihoma ze cca 2 leti, sedaj je uspelo in ostaja doma do nadaljnega ;) kolikor sem jaz zahteven bo zame čisto zadosti ;)
Power is nothing without control!!!

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Apr 22, 2012 9:13 pm

no-ja, fant mora nekje začet......a-ne? :wink:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Ne Apr 22, 2012 9:43 pm

Za začetek je avto čist uredu sej šravfat je treba pa vsakega :roll:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Apr 23, 2012 9:33 am

Že mogoče, sam je važno koliko te pride ta šravfanje....in frontera tako kot čiro 2.5 pač spadata v kategorijo avtomobilov pri katerih si najbolj vesel ko se jih znebiš.

compadre napisal/-a:no-ja, fant mora nekje začet......a-ne? :wink:


Ti pa itak, vsak začetek je težak, tako ali drugače :wink:
Če je dobro kupil in če jo mal pomerka zna biti tudi v redu, če odmislimo današnje cene benza seveda :wink:

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » Po Apr 23, 2012 3:00 pm

AŁIEN napisal/-a:Že mogoče, sam je važno koliko te pride ta šravfanje...


In kolko pride? :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Apr 23, 2012 11:02 pm

To ti lahko najbolje poveš iz prve roke. Tazadn cajt da za take terence uvedejo davek na nepremičnine........če že proiozvajalec sam po sebi prizna da gre za brco v temo.

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » Po Apr 23, 2012 11:18 pm

AŁIEN napisal/-a:To ti lahko najbolje poveš iz prve roke. Tazadn cajt da za take terence uvedejo davek na nepremičnine........če že proiozvajalec sam po sebi prizna da gre za brco v temo.

Tu pa se ne strinjam s tabo. Sem že miljonkrat napisal, da je 2.5d motor sfaljen samo zarad tega, ker lastniki mislijo da je sfaljen. Men gre sedaj prav super in (trkam po lesu) upam, da tako tudi ostane...

Sam avto kot avto je čist solidna zadeva (lih dans nardil tehničnega pa nisem taknu podvozja v enem letu) ampak roko na srce to stare kante, ki pač crkujejo....Pa mamo cel kup terencev na forumu pa mi povej kdo od starih pa jih ne šravfa? Stara gara je pač stara gara.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Apr 24, 2012 12:38 am

lisko napisal/-a: Men gre sedaj prav super in (trkam po lesu) upam, da tako tudi ostane...
.

Kje si bil? Nikjer. Kolk kilometrov si naredil z nijim. Nič.
Ker avto se pa kvari če stoji.....
Kdaj se boš naveličal proti vetru scat? Lastniki so sfaljeni, ja pa jade. Cel svet ve da so VM motorji v kurcu lisko je pa toplo vodo odkril in pogruntal da je s celim svetom nekaj narobe. Ravno tako je frontera sfaljena, sam z drugega konca......
Dej pridi pa to razlagaj mojemu sosedu, ki ima GC z VM motorjem k je glih tako cepljen k ti......lahko debatirata do nezavesti. Postregel ti bo s fasciklom računov s servisov (špeh cca 10 cm debel) o popravilih. Star je 60 let, nikoli ni vozil po terenu, merka ga ko punčico očesa svojega. Zakaj koji kurac more men stalno jokat da ne morem pira v miru popit......
Pizda moreš ti imet poscane čevlje, k skos proti vetru ščiješ.
Edini dober čiro je 4.0.
Dej nehaj ga srat, pa sprijazni se z dejstvi......VM je za en kurac. Pa ga ti ogrevaj pa ohlajaj kokr češ.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Apr 24, 2012 12:40 am

lisko napisal/-a:[ Stara gara je pač stara gara.


To ti misliš......kolk si jih pa že probal da takele neumnosti govoriš.....
Ne sodi drugih po čirotu 2.5.

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » To Apr 24, 2012 1:08 am

40 tisoč v zadnjem letu....Menjano tesnilo na pokrovo ventilov in pa spustili prednji amortizerji iz amerike....
Alien sam si mi pa ena izmed večjih fac na forumu. Nasmejiš me vedno.
Tu pa se morem strinjat s tabo, da so američani falili , ko so šli tlačit not evropski motor ampak spet....z določenimi omejitvami ta motor zdrži boga i pol....Pač ni to klasičen terenc aka kinderjajček (ki pač ni udoben za po asfaltu....Jeep tudi ni , da me ne boš napadel). Ampak terenc z omejitvami....niti samonosne šasije nima. Pa spet razumeš, da kujem ta motor v nebesa....NE , če bi vedel koliko težav bom imel po nakupo bi v štartu kupil 4.0 čirota in vozi...A si ga prešravfal toliko kot jaz? nisi....Si pogruntal zakaj se zadnja glava pregreva? nisi...Rešitev enostavnejša od menjave olja v kinderjajčku....se obnese že 60 tisoč pa se motor nekak noče pregret....Bomo vidli s časoma....upam samo da zdrži čim dlje...
Od avtov pa: fiček,yugo,katrca,R5 3x , audi a4,jeep, MB C klass od novega v družini star sedaj 6 let....MB a klas v družini od predlani....star 14 let....

VSE se kvari....C klas je bil star pol leta ko so mu odpovedle zadnje roke...A4 je bil vpoklican zarad zavor in prednjih rok, ki so kasneje tako ali tako crknile....
Z jeepom je bilo resda največ križev in težav ampak ima pa tudi najveć prevoženih....Pokaž mi enga , ki je z novim imel težave....

Oglas se kdaj v mb al okolici ,da te povabim na pivo.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Apr 24, 2012 8:27 am

Ma, lejga.....zastopiš pa ne kaj hočem povedat....
Vse lepo in prav da je tebi zanimiv in upam da ti bo špilal do smrti ali pa še dlje.....(čirotove mislim :wink: )

Kaj pa drugi, ki ne znajo šravbat in ki jim ni to v veselje....in morajo globoko v denarnico seči.
Vsaj štirje so tu blizu mene, ki so se fejst opekli z njim.
Eden je tudi na forumu. Pol leta je izbiral, vsi smo mu govorili naj vzame 4.0......pa je šel po 2.5. Lep, malo km, od prvega lastnika celo......vozil se je pol leta. Pol pa v jok pa na drevo.
Zdaj se vozi s frontero :D

Si pa taprav........ :lol:
Vsak ma svoje veselje......jaz vem da če bi moral izbirati med frontero in čirotom 2.5 bi definitivno vzel............. lado nivo. Vsaj na teren lahko greš brez strahu....
Da se je treba teh dveh terencev izogibat v širokem loku, pa že otroc v vrtcu vedo.....
Koneckoncev vse pove tudi cena le teh....

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » To Apr 24, 2012 4:21 pm

AŁIEN napisal/-a:Ma, lejga.....zastopiš pa ne kaj hočem povedat....
Vse lepo in prav da je tebi zanimiv in upam da ti bo špilal do smrti ali pa še dlje.....(čirotove mislim :wink: )

Kaj pa drugi, ki ne znajo šravbat in ki jim ni to v veselje....in morajo globoko v denarnico seči.
Vsaj štirje so tu blizu mene, ki so se fejst opekli z njim.
Eden je tudi na forumu. Pol leta je izbiral, vsi smo mu govorili naj vzame 4.0......pa je šel po 2.5. Lep, malo km, od prvega lastnika celo......vozil se je pol leta. Pol pa v jok pa na drevo.
Zdaj se vozi s frontero :D

Si pa taprav........ :lol:
Vsak ma svoje veselje......jaz vem da če bi moral izbirati med frontero in čirotom 2.5 bi definitivno vzel............. lado nivo. Vsaj na teren lahko greš brez strahu....
Da se je treba teh dveh terencev izogibat v širokem loku, pa že otroc v vrtcu vedo.....
Koneckoncev vse pove tudi cena le teh....


A jebote si mi moralo zbil....jaz pa ga mislil prodat pa še na novo je registriran....:P

Je pač med bolj pokvarljivimi....sam jaz sem še vedno mnenja da pri starem avtu lahko gre marsikaj narobe....pri terencu pa še toliko bolj. Če bi pa še zdej kupoval drugi avto (terenca za dušo) bi pa izbiral med 4.0 in 5.2

Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

OdgovorNapisal/-a Deedko » To Apr 24, 2012 4:26 pm

no fanta uredu bo, jst nevem zakaj vraga se usi izogibajo frontere, meni je zakon terenc, pa tudi dosti jih je na cesti, kar pove samo po sebi da niti ni tako svaljena, konec koncev je to isuzujev terenec ;) Sej bi lahko nabavil land roverja ampak ne hotel sem frontero ker mi je dobra in lepo se vozi, pa naj cel svet govori da je kr meni je zakon, plus tega neunicljiv oplov motor katerega sem si lastil v vectri ;)
Power is nothing without control!!!

Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

OdgovorNapisal/-a Deedko » To Apr 24, 2012 4:38 pm

eno vprasanje, ima frontera v notranjosti osvetljeno konzolo za ventilacijo, stikala meglenk, stikalo gretja zadnje sipe... ;)

hvala za odgovor
Power is nothing without control!!!

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » To Apr 24, 2012 5:03 pm

frontera ima ventilacijo?? :a_se_ti_je_odpeljalo:
And on the 8th day God created Land Rover

Deedko
Prispevkov: 236
Pridružen: To Okt 27, 2009 7:42 pm
Kraj: Podbočje

OdgovorNapisal/-a Deedko » To Apr 24, 2012 6:04 pm

sem ze use nasel in zamenjal ;) končno se uredu počutim notri ;)
Power is nothing without control!!!


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov