distančniki - vprašanja

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
greenhorn
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Okt 22, 2012 9:17 am

distančniki - vprašanja

OdgovorNapisal/-a greenhorn » So Okt 27, 2012 7:12 pm

Dvignil sem podvozje in dodal distančnike. Vse je lepo homologirano. Ampak, glej ga zlomka! Ko zavijam, mi v skrajnih legah volana, gumi podrgneta po zadnji strani blatnika. Gume imam originalne dimenzije (edine dimenzije, ki so homologirane). DRugače se med vožnjo, tako po cesti kot po terenu, podvozje obnaša super! Vprašanja: je vseeno kaj narobe z dvigom podvozja (EMU) ali je to samo posledica dodanega distančnika? Je možno (beri: pametno) odstraniti distančnike samo spredaj in jih imeti samo na zadnjih kolesih?

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » So Okt 27, 2012 11:54 pm

Mogoče bi ti kdo pomagal, če je že imel tak primer, ampak kaj ko ne vedo o katerem vozilu govoriš...
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Ne Okt 28, 2012 7:51 am

jaz sem imel distančnike 4ccm na Hyundayu in sem moral nastaviti blokatorje šterca, da se mi to ni dogajalo, imaš pa potem večji obračalni krog. Rešitev je tudi dvig karoserije od šasije za 4-5 ccm.
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
greenhorn
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Okt 22, 2012 9:17 am

OdgovorNapisal/-a greenhorn » Ne Okt 28, 2012 11:15 am

Še enkrat sem si ogledal zadevo in verjetno je res težava samo v distančniku. Ker je avto (Toyota LC 90) že dvignjen 5 cm, se moram odločiti med drgnjenjem ali odstranitvijo distančnika. Blokada šterce ne pride v poštev ker mi manjši rajdni krog bolj ustreza. A kdo ve ali se da imeti distančnike samo zadaj? S tem bi dobil nekaj dodatne stabilnosti in ohranil "manevrske " sposobnosti. Bi nastal kakšen problem v srednjem diferencijalu?

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Ne Okt 28, 2012 7:03 pm

Na vsakem avtu distančniki povečajo radij po katerem kroži guma ob zavijanju, se pravi bolj ven je guma, prej bo podrsala spredaj po odbijaču ali zadaj po zavesici.

Vedno se gre za en kompromis med izgledom, voznimi lastnostmi in prostorom, kateri je na razpolago.

Če guma malo podrgne zadaj po zavesici ob polnem zavijanju to ni nek večji problem. Če je drgnejnje večje in močnejše se odstrani ali distančnike ali zavesice ... po izbiri.

"Najboljša" oz. trajna rešitev pa je obisk pri kleparju, kjer se prvi blatnik malo predela in uredi dovolj prostora za polno zavijanje skupaj z distančniki.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
greenhorn
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Okt 22, 2012 9:17 am

OdgovorNapisal/-a greenhorn » Ne Okt 28, 2012 8:13 pm

Hvala za odgovor! Zaenkrat so šle zavesce stran!

Uporabniški avatar
greenhorn
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Okt 22, 2012 9:17 am

OdgovorNapisal/-a greenhorn » Sr Nov 28, 2012 1:57 pm

Saj ni res, pa je! Mogoče bo komu kdaj koristilo: težavica je izvirala iz pnevmatik! Šel sem merit "naležno" površino gum. Guma, ki mi je drajsala je Kobra, njena naležna širina pa je ob deklarirani dimenziji 265/70-16 skoraj 250 mm (s trebuhom vred pa 265mm). Ostale gume istih deklariranih dimenzij, ki sem jih imel priložnost izmeriti ( v glavnem AT in M+S) pa so imele naležno širino okoli 220 mm (s trebuhom vred pa 265 mm). PO domače povedano je Kobra v narisu bolj oglata, ostale pa bolj ovalne. Ko sem na avtu poskusil M+S gumo s platiščem, ki je 15 mm bolj ven (namesto originalnih ET 15 je imelo ET 00), se guma niti pod razno ni dotaknila zavesic. Za konec lahko rečem, da sem se pri petdesetih še nekaj več naučil o tem, na kaj biti pozoren pri izbiri pnevmatik.

Uporabniški avatar
Benfl
Prispevkov: 163
Pridružen: Ne Feb 28, 2010 12:30 pm
Kraj: Goriška

OdgovorNapisal/-a Benfl » Sr Nov 28, 2012 10:05 pm

Tu se strinjam s tabo.

Na zalost Malatesta gumam kvaliteta pada iz ure v uro. Zadnje pošilke so res porazne.
Kar se mene tiče predlagam +5EUR in Ziarelli

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Nov 29, 2012 12:08 am

Drži!
Drugače so nalite gume vedno večje in se jih meri z metrom in ne po navedenih dimezijah na karkasi.

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Nov 29, 2012 9:35 am

Benfl napisal/-a:Tu se strinjam s tabo.

Na zalost Malatesta gumam kvaliteta pada iz ure v uro. Zadnje pošilke so res porazne.
Kar se mene tiče predlagam +5EUR in Ziarelli


2x


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 56 gostov