išče se mojster za limanje nalepk

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

išče se mojster za limanje nalepk

OdgovorNapisal/-a tuduki » Sr Jan 09, 2013 4:14 pm

Fantje a mi kdo pomaga in sicer rad bi malo polimal mojga pajota. In sicer s strani bo pač prečno čez bok po šipi in na streho prišla komplet nalepka. Se mi zdi da je to kar zelo delikaten posel k je treba nalepko rezat pri šipi itd. :roll: zato bi rad dal to v roke nekomu ki je že kej podobnega počel. Aja nalepke so pa že v delu.
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Sr Jan 09, 2013 4:21 pm

To ti pr Koščku naredijo za šalo.

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » Sr Jan 09, 2013 7:05 pm

Ja sej sem študirou tud nanj oziroma mogu bi dobit Stašota. Je pa bolj zaseden. Sej vrjetn bi blo še najbol da se res z njim zmenm za termin in da mi uštima. :lol:
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

mack
Prispevkov: 159
Pridružen: To Dec 07, 2010 5:03 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a mack » Če Jan 10, 2013 7:38 pm

Marking Ljubljana

Uporabniški avatar
marjan
Prispevkov: 1133
Pridružen: Ne Sep 11, 2005 12:43 pm

Re: išče se mojster za limanje nalepk

OdgovorNapisal/-a marjan » So Jan 12, 2013 3:29 pm

tuduki napisal/-a: po šipi in na streho prišla komplet nalepka.


Živ....ko sem hotel polimat svojega jeepa po šipah oz. čez šipe,sem prašal na homologacijah,in je lahko velik problem če se piči policaj v to...ker šipa mora biti "clean"....

no upam da ti bo lepo ratalo:)

lp

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » Ne Jan 13, 2013 8:12 am

Ja Marjan hvala za opozorilo. Sem študiral v tej smeri glede policije. Sam jst mislim jit po šipi z nalepko po stranski zadnji šipi. A misliš da bi znali tudi za tam žandarji morit??? :shock: :oops: Mah sej nekih opasnih kilometrov ne delam. Bomo vidl kok se bo rešilo. tenx za enkrat. :pije_kavo_in_bere_casopis:
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Ne Jan 13, 2013 9:13 am

Fantje, dobro preberite aktualni pravilnik iz Uradnega lista, ter vse povezane dokumente.

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=4196

Koda: Izberi vse

Na podlagi drugega odstavka 214. člena Zakona o varnosti cestnega prometa (Uradni list RS, št. 133/06 – uradno prečiščeno besedilo in 139/06 – ZORed) izdaja minister za promet

P R A V I L N I K
o zatemnjevanju stekel na vozilih

1. člen

Ta pravilnik ureja pogoje zatemnjevanja stekel na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih.

2. člen

(1) Na homologiranih oziroma posamično odobrenih vozilih se lahko stekla naknadno zatemnijo do te mere, da je svetlobna prepustnost stekla skupaj z nalepljeno folijo najmanj:

– 75% za vetrobransko steklo in

– 70% za prednja bočna stekla (pri vozniku in sovozniku – pred B stebričkom).

(2) Določba prejšnjega odstavka ne velja za ozek pas na zgornjem robu vetrobranskega stekla, ki je namenjen zaščiti pred soncem.

3. člen

Vgradnja zrcalnih folij na stekla vozil je prepovedana.

4. člen

Če so stekla na zadnji steni vozila zatemnjena tako, da prepuščajo manj kot 30% svetlobe, mora biti vozilo opremljeno z vzvratnimi ogledali na obeh straneh in napravo za zvočni znak pri vzvratni vožnji, kot jo določa 13. člen Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu (Uradni list RS, št. 17/00, 33/00 – popr., 45/04 in 76/05 – ZDCOPMD).

5. člen

Z dnem uveljavitve tega pravilnika se prenehajo uporabljati določbe prvega in drugega odstavka 12. člena Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu (Uradni list RS, št. 17/00, 33/00 – popr., 45/04 in 76/05 – ZDCOPMD).

6. člen

Ta pravilnik začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu Republike Slovenije.

Št. 007-135/2007

Ljubljana, dne 28. avgusta 2007

EVA 2007-2411-0054

mag. Janez Božič l.r.
Minister
za promet
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Ne Jan 13, 2013 9:20 am

...to je kot izgleda star citat, saj je zatemnjevanje prednjih bočnih prepovedano...tisti del, ki gre po šipi, bi mogu narest iz une naluknjane folije, ki je delno prepustna in se tretira podobno kot zatemnjevalne folije

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

Re: išče se mojster za limanje nalepk

OdgovorNapisal/-a navigator » Po Jan 14, 2013 9:20 am

marjan napisal/-a:
tuduki napisal/-a: po šipi in na streho prišla komplet nalepka.


Živ....ko sem hotel polimat svojega jeepa po šipah oz. čez šipe,sem prašal na homologacijah,in je lahko velik problem če se piči policaj v to...ker šipa mora biti "clean"....


Lahko imaš polepljene vse šipe od B stebrička naprej ... le uporabiti je treba prave materiale, oz tiste, ki jih lahko homologiraš. Pri nas se za to uporablja t.i. one way vision folija, ki je v osnovi bela, lahko pa jo potiskaš, če želiš drugo barvo ali kak motiv ...

Jaz sem imel vsa stranska stekla (od B stebrička naprej) prelepljena na moji LJ-70 s tole folijo. Če jo kdo rabi, se mi doma valja še ena rola te folije, ki mi je ostala. Je pa zadeva malo nerodna v dežju, ker zaradi perforirane strukture ostaja voda na nalepki in je vidljivost precej poslabšana. Jaz sem, v izogib temu, eksperimentiral še z laminacijsko folijo čez one way vision folijo, a je lepljenje precej zaj... proces.

Načeloma je možno narediti vse kar hočeš, poglej si npr mestne avtobuse, ki so skoraj celoti spremenjeni v oglasne površine. Bi pa morale biti vse te "obdelave" homologirane.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jan 14, 2013 10:20 am

Marko! Kaj je zate "od B stebrička naprej"???
Vetrobransko steklo in stekli(a) na prednjih vratih so pod homologacijo.
Stekla na zadnjih vratih in vsa stekla proti zadku vozila lahko prelepiš s čimer hočeš (da le ne odpada med vožnjo). In v to se policaj nima kaj za vtikati. In homologator tudi ne.
Za zadnje steklo pa hm, hm...
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Jan 14, 2013 10:32 am

Miran, spet ga lomiš........
A stebriček je na začetku strehe, B je na sredini, C je na koncu strehe.
Tudi za avtomobile, ki nimajo B stebrička velja enako: od konca prednjih vrat.

miran napisal/-a:Stekla na zadnjih vratih in vsa stekla proti zadku vozila lahko prelepiš s čimer hočeš (da le ne odpada med vožnjo). In v to se policaj nima kaj za vtikati. In homologator tudi ne.


Ne drži! Preberi tisto kar je upravnik prilimal.

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Jan 14, 2013 11:11 am

Ja, še vedno vztrajam, da je točno določena prosojnost (stopnja oz. odstotek prosojnosti).

Zdaj sicer pišem na tablici in ne morem prečekirati točnih vrednosti, ampak ko sem bil še mlad in se mi je ljubilo s tem zajebavati, je bilo tako:
- vetrobransko steklo in prva vrsta stranskih stekel (voznik+sovoznik) je lahko bilo zatemnjeno največ 30%;
- ostala stekla (druga vrsta, morebitna tretja vrsta, zadnje steklo) so lahko bila zatemnjena max. 75%;
- na vetrobranskem steklu je bilo lahko dodatno zatemnjen zgornji rob (če se ne motim nekje 5, 6, morda 7,5 cm) v zeleni ali črni barvi.

Zatemnitve so se štele kot predelava vozila in so morale biti vpisane v homolomo kartonček s strani pooblaščene organizacije.
Vse folije so morale biti ali strokovno nameščene ali pa so morale imeti tehnični list o prosojnosti. Če si naletel na glupega preglednika ali policaja, te je lahko v drugem primeru vseeno je*al, če te je hotel, zato sem priporočal prvo opcijo.

V tistem času se še niso uporabljale perforirane folije (kot jo omenja navigator), ampak samo "polne".

Mislim, da se od takrat na tem področju zakonsko ni kaj dosti spremenilo.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Po Jan 14, 2013 12:12 pm

miran napisal/-a:Vetrobransko steklo in stekli(a) na prednjih vratih so pod homologacijo.
Stekla na zadnjih vratih in vsa stekla proti zadku vozila lahko prelepiš s čimer hočeš (da le ne odpada med vožnjo). In v to se policaj nima kaj za vtikati. In homologator tudi ne.


Miran, tudi tukaj smo v SLO bolj "papeški od papeža". Tako kot pri vseh homologacijah. In nimajo vse folije TUW-a.

V tujini takšno folijo kupiš in namestiš (enako kot razna podvozja in podobno), folija ima certifikat in s tem je zgodba zaključena. Pri nas pa je ta papir osnova, da lahko kaj takega sploh daš na avto ... seveda je potem (da bo vse lepo in prav) vse skupaj treba podvreči še strogim homolomo postopkom, ki ti povrh vsega še znajo zatežiti, če folije ni namestila za to pooblaščena oseba ...

Drugače, pa so včasih imeli LJ avtobusi pod vsakim, s to folijo prelepljenim oknom, nalepljeno številko, ki je imela neko zvezo s homologacijo le tega ...

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Po Jan 14, 2013 12:21 pm

Točno...samo popravek:vetrobransko ni smelo bit šlatano, razen roba na vrhu...
Je pa pri nas tako, da se avti ki so bli po starem zakonu homologirani(spredaj stranske) lahko vozijo, novih ni mogoče tako homologirati...če pa greš s takim avtom recimo v nemčijo in te ustavijo policaji, skasiraš par 100€ kazni in takoj moreš odlimat folije dol...(pred policajem)...jih ne briga tud če je 10x homologirano...

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Jan 14, 2013 1:36 pm

Ta je pa bosa, da bi moral v Nemčiji karkoli dat dol iz avta, kar je pri nas homologirano. Vozilo mora zadoščat standardom in merilom ki veljajo v državi registracije vozila.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jan 14, 2013 1:48 pm

Najprej se nas mora nekaj med nami naučiti brati:
Navigator pravi: "...Lahko imaš polepljene vse šipe od B stebrička naprej...".
In jaz ga LE sprašujem za definicijo kaj je naprej oz. nazaj od B stebrička. Ker po mojem je od B stebrička naprej pri šoferju, nazaj pa ob zadnji klopi.

Res je, za šoferjem na boku niso dovoljene zrcalne nalepke. Priznam napako.

Kolikor znam (če znam) brati pravilnik, ki ga je pripopal Rafter, nikjer nič ne piše o bočnih steklih za šoferjem (razen v generalni prepovedi zrcalne folije v 3. členu). 4. člen govori o zadnji steni!

A zakaj bi izumljali svojo toplo vodo: raje sem telefoniral mojstru homologatorju na LPP in ga vprašal, kaj je s tem. Odgovor: vse nalepke morajo biti prosojne in homologirane, tudi na boku zadaj. In on je zakon.

Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Po Jan 14, 2013 2:15 pm

robinzon napisal/-a:Ta je pa bosa, da bi moral v Nemčiji karkoli dat dol iz avta, kar je pri nas homologirano. Vozilo mora zadoščat standardom in merilom ki veljajo v državi registracije vozila.


Je policaj 3m od mene ustavil poljaka z audijem a4...zadnja črpalka pred mejo avstrija/nemčija prot salzburgu...glede na to da je zelo dobro govoril angleško, sem ga povprašal...sem povedal da imam isto na S4ki, vse homologirano kukr je treba...pa je reku da je lohko 10x homologirano, ampak po nemčiji se tako ne smeš vozit...

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Jan 14, 2013 2:33 pm

miran napisal/-a:Najprej se nas mora nekaj med nami naučiti brati:

Nekaj se nas pa mora naučiti nehat komplicirat. Al se piše kaša ali kasha.
Navigator je lepo in razumljivo napisal.

miran napisal/-a:
Kolikor znam (če znam) brati pravilnik, ki ga je pripopal Rafter, nikjer nič ne piše o bočnih steklih za šoferjem (razen v generalni prepovedi zrcalne folije v 3. členu). 4. člen govori o zadnji steni!

Pravilnik je za VSA stekla na vozilu.
(zdaj pa vprašaj a za stekla na lučeh tudi)
Razlika je edino koliko % je dovoljeno. To boš našel v popravkih zakona.

miran napisal/-a:Stekla na zadnjih vratih in vsa stekla proti zadku vozila lahko prelepiš s čimer hočeš (da le ne odpada med vožnjo). In v to se policaj nima kaj za vtikati. In homologator tudi ne.
Za zadnje steklo pa hm, hm...


Vsak 18 let star mulo, ki ima vozniško in avto ve, da to ne drži in da mora biti homologirano. Velja pa za zatemnjevanje stekel. Za kakšno manjšo nalepko na šajbi ne bo nihče težil.


miran napisal/-a:
A zakaj bi izumljali svojo toplo vodo: raje sem telefoniral mojstru homologatorju na LPP in ga vprašal, kaj je s tem. Odgovor: vse nalepke morajo biti prosojne in homologirane, tudi na boku zadaj. In on je zakon.

Miran


Zdaj veš tudi ti. Samo tebi je včasih teško dopovedat. Če ti pa pove preglednik je pa zakon. V eni sami uri skačeš iz skrajnosti v skrajnost.
Najprej trdiš eno čez eno uro pa drugače. Najprej skoči potem se deri HOP. Zakon je že leta v veljavi.

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Jan 14, 2013 2:49 pm

http://www.uradni-list.si/1/content?id=101367
Nekaj je tukaj. Če velja v Sloveniji, velja tudi v Nemčiji!
Zato se pa lahko Italijan po naših cestah vozi z letnimi gumami med 15.11. in 15.3, če seveda niso zimske razmere. Pa mu noben nič ne more, ker ima on avto opremljen po njhovih zakonih.

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Po Jan 14, 2013 6:13 pm

Nekako bi se strinjal glede tega, Robinzon, pa vendar sem ti podal svojo izkušnjo...mogoče je pa tudi pri nas prepovedano, pa ne komplicirajo...bwo...definitivno potrebno dodatnega "vrtanja"...torej...če bi šli po teh pravilih, bi si lahko v usa nabavil RAM-a na 44tkah in kompresorjem itd, in se vozil z njihovimi tablicami... :lol:

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Jan 14, 2013 6:20 pm

Če si državljan ZDA ali imaš tam firmo.... pa bla bla bla, pa še en kup pogojev je.
To si vsak želi, verjemi! :) Ampak jaz bi izbral kako državo ki je vredna tega, da imaš njihove tablice, jenkiji so na repu seznama...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jan 14, 2013 11:57 pm

Vesoljček ima - kot ponavadi - v celoti prav, jaz se pa - kot ponavadi - potegnem nazaj.
No ja, skoraj :wink:
Le še to, Vesoljček, razprosojni me in mi na osnovi navedenega predpisa povej, koliko % prosojnosti morata (smeta) imeti zadnji bočni stekli. Hvala!
Fora je namreč v tem, da mi na Yoti (kjer sem imel vse homologirano) ni bilo treba homologirati v celoti oblepljenih zadnjih bočnih stekel. Pri istem homologatorju, čigar zahtevo sem navedel zgoraj. :shock:

Kar se pa tiče zimskih gum in italijanov, si pa preberite tole:
"Pur non essendo previste precipitazioni nevose nei prossimi giorni, dal 15 Novembre scatta in molte località l'obbligo di montare pneumatici da neve o di avere catene a bordo, e nelle zone di montagna tale scadenza è anticipata al 15 ottobre. Il nuovo codice dela strada, varato nel 2010, infatti prevede per i gestori di strade e autostrade la possibilità di rendere obbligatori gli pneumatici invernali o le catene a bordo anche in assenza di neve. La sanzione applicata agli automobilisti che vengono trovati sprovvisti di catene a bordi o di gomme da neve va da 80 a 318 euro."
Googlov malo popravljen prevod:" .. Novi cestni pravilnik, ki je začel v letu 2010, omogoča upravljalcu cest in avtocest da predpiše obvezne zimske pnevmatike ali snežne verige, tudi če ni snega. Naložene kazni za voznike, ki so brez verig ali zimskih pnevmatik so v razponu 80-318 evrov."
Vir: http://www.neveitalia.it/turismo/news/1 ... ci-da-neve
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Jan 15, 2013 9:56 am

Miran nihče ne pravi da nikoli nimaš prav. Samo včasih pa zakompliciraš da bogpomagej. Imaš pa druge kvalitete........... :wink: vsak od nas pa pri kakšni stvari zakomplicira. Ni ga, ki bi vedel vse.

Na podlagi predpisa za zadnja stekla glede prepustnosti NI omejitev. Imaš pa dodaten člen na koncu. Tudi zatemnjevanje prvih stekel ni izrecno prepovedano, le dovoljene meje ne smemo presegati.
4. člen
Če so stekla na zadnji steni vozila zatemnjena tako, da prepuščajo manj kot 30% svetlobe, mora biti vozilo opremljeno z vzvratnimi ogledali na obeh straneh in napravo za zvočni znak pri vzvratni vožnji, kot jo določa 13. člen Pravilnika o napravah in opremi vozil v cestnem prometu

Evo tole bo razumel vsak:

Sprednje vetrobransko steklo (z nalepljenimi folijami) mora prepuščati minimalno 75% svetlobe, sprednja bočna stekla pred B stebričkom pa 70% svetlobe. Za zadnja bočna in zadnje steklo omejitev glede minimalne prepustnosti svetlobe ni, vendar pa mora biti vozilo v primeru, če je zadnje steklo zatemnjeno tako, da prepušča manj kot 30 % svetlobe, opremljeno z zunanjima vzvratnima ogledaloma na obeh straneh. Praktično so originalna stekla na vozilih večinoma tonirana, zaradi česar imajo tudi manjšo prepustnost svetlobe in sicer vetrobransko steklo 75% (torej toliko kot je predpisano) sprednja bočna stekla pa 70-75%. To pomeni, da dejansko vetrobranskega stekla in sprednjih bočnih stekel (pred B-stebričkom) ni mogoče še dodatno zatemniti s folijo, saj se v tem primeru prepustnost svetlobe zmanjša pod minimalno predpisano vrednost.

Sicer se pa s tem ne ubadam. Nesem šipe mojstru, ki mi za samuraja vzame 50 ojrov in da vse potrebno za homologacijo. Šipe zmontiram in fertik maša. Pa še garancijo imam.
Za ta drobiž se ne grem jebat sam, ker se ne splača, pa še potrdila moram jagat pa fehtat okoli. Vsak naj dela svoje....

miran napisal/-a:Le še to, Vesoljček, razprosojni me in mi na osnovi navedenega predpisa povej, koliko % prosojnosti morata (smeta) imeti zadnji bočni stekli. Hvala!


Pomoje da boš zdaj tudi ti v celoti razumel zakon o zatemnjevanju avtomobilskih stekel.
Ni za kaj. Malenkost :wink:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Jan 15, 2013 12:51 pm

Vse OK, le ZADNJE ni isto kot STRANSKO ZADAJ!
Miran

PS: da se vrnem k osnovnemu vprašanju: če nalepke lepiš na čisto površino brez 3D krivin, je postopek enostaven in ni treba iskati mojstra. Površino nabrizgaš z vodo, v kateri je kapljica ali dve šampona za posodo, najbolje kar s pršilko za čiščenje stekel. Na to mokro površino prilepiš nalepko in jo lahko poljubno drsaš (po mokrem!) kamor je treba. Ko je nalepka na mestu, s strgalcem (tak iz neke posebno mehke plastke je najboljši, a tudi plastično strgalce za led bo dobro) iztisneš vso vodo izpod nalepke. To narediš od sredine nalepke navzven. In pustiš na miru, po možnosti v zaprtem prostoru, najbolje čez noč.
A pozor: čeprav je vabljivo, NE REZATI nalepk na avtu z Olfa nožem ali čim podobnim. Mojstrom mogoče uspe, a ostali zarežemo tudi lak avta in ćez nekaj let lahko zarjavi. Reži dokler je podloga še mokra, takrat lako nalepko dvigneš in jo upašeš. In če imaš tanke ali prosojne nalepke, pazi na dlake mačk, psov in nenazadnje na lastne lase ali kocine. Ko je nalepka suha, se prav lepo vidijo.
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Jan 16, 2013 6:11 am

miran napisal/-a:Vse OK, le ZADNJE ni isto kot STRANSKO ZADAJ!
Miran



:shock: Seveda je ISTO, s tabo je nekaj resno narobe če tega ne razumeš:

Za zadnja bočna in zadnje steklo omejitev glede minimalne prepustnosti svetlobe ni, vendar pa mora biti vozilo v primeru, če je zadnje steklo zatemnjeno tako, da prepušča manj kot 30 % svetlobe, opremljeno z zunanjima vzvratnima ogledaloma na obeh straneh


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov