"lift kit" za volvo xc70

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
tpd1
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Nov 09, 2014 5:19 pm

"lift kit" za volvo xc70

OdgovorNapisal/-a tpd1 » Ne Nov 09, 2014 9:32 pm

Pozdravljeni,
zanima me če ima kdo kakšne izkušnje z višanjem vozila volvo xc70 letnik 2004. Oziroma če ima kdo kakšen predlog kako se tega lotit, da bo preprosto in ugodno:) Govorim recimo za ene 5 cm. lahko tudi kaj več.
In če ve kdo za kakšne distančnike za xc70 (za kolesa) se tudi priporočam.

Lp

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Nov 09, 2014 10:27 pm

Pozdravljen!

Ko sem jaz imel željo dvigniti svoje VW passat 4 motion od tal, so mi priporočili, da naj podložim amortizerje, ki naj bi avto brez dodatnih predelav dvignili za nekaj cm. Na ebay.de sem celo našel ploščice za podlagat za cca. 100 €.
Na Team VW forumu se mi je celo javil nek možakar, ki je dvignil svojega Subaru Foresterja na tak način za 4 cm. (http://www.team-vw.si/viewtopic.php?f=31&t=28263 - link na forum, poscrolaj do konca :) ). Pomoje prideš tako skozi tudi brez homologacije, ker ne bi nihče opazil.

Ko končam opremljanje svojega Isuzu -ta, bom se lotil še Passata :)
Poleg tega ti svetuje, da če lahko, gor daš še večje gume in boš na tak način dosegel lift za nekaj cm brez večjih posegov in finančno ugodno.

LP

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Nov 10, 2014 1:02 am

Za subaruje smo si narisal model in ga dal na cnc mašino zrezat po 2 komada na amoprtizer. Potem pa vmes 3cm (oziroma tok kot hočeš lifta) cevi fi 80 in to sešvasat skupaj.

Pazit moraš, da imajo majhen zamik - na tretji sliki se vidi, zato da gume stojijo naravnost, drugače stojijo na V če tega ne narediš.

Slika

Slika

Slika



Tako da sedaj najdeš tud kako imprezo na "stereoidih" (2 vem da sta v okolici ljubljane tkole dvignjene)
Slika
Pred EUR sem bil SIT!

tpd1
Prispevkov: 2
Pridružen: Ne Nov 09, 2014 5:19 pm

OdgovorNapisal/-a tpd1 » Po Nov 10, 2014 4:39 pm

Hvala obema za odgovor! Tudi sam sem imel nekaj takega v mislih. Ko najdem in zmontiram javim kako se obnese 8)
hvala, lp


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 86 gostov