LC 90 akumulator

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
šrauf
Prispevkov: 202
Pridružen: Če Okt 16, 2003 9:41 pm

LC 90 akumulator

OdgovorNapisal/-a šrauf » Ne Dec 28, 2014 8:49 am

LC 90 ima 2 akumulatorja.
Je menjava kaj bolj zakomplicirana kot če je samo eden? Je treba kaj posebej paziti?
Ima kdo kakšen pameten nasvet kje jih lahko kupim za sprejemljiv denar?

Hvala

k5
Prispevkov: 182
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 2:00 am
Kraj: vsepovsod

OdgovorNapisal/-a k5 » Ne Dec 28, 2014 11:25 am

Ni, menjaš tako kot pri ostalih avtih.

Uporabniški avatar
primorska
Prispevkov: 215
Pridružen: So Jan 30, 2010 3:12 pm
Kraj: ajdovščina

OdgovorNapisal/-a primorska » To Jan 06, 2015 8:33 pm

Lahko menjaš brez problema, le dovolj ampernih ur mora imeti, da ne bo pozimi problemov za vžiganje. Pa tudi odvečne kable odstrani, da se ne bo bliskalo ....

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jan 08, 2015 12:42 pm

Akumulatorja sta vezana vzporedno, torej + na + in - na -. Skupna napetost je še vedno 12V. Zdi se mi, da sta okoli 90Ah vsak.
Nabavi oba (vedno je namreč zaželjeno, da sta si vzporedno vezana akumulatoja čim bolj podobna) iz iste zaloge. Menjaj pa enega za drugim, tako, ne boš izgubil spominov v radiu in spomina dvigalk stekel.
Pazi pa, da ne narediš kratkega stika s + kablom, saj je (zaradi priklopljenega drugega akuja) vedno pod napetostjo.
Kupi ju tam, kjer jih veliko prodajajo in imajo zato svežo zalogo. To je pomembneje od evra ali dveh prihranka pri ceni.
Miran

PS: še splošni napotek: pri današnjih z elektroniko nabitih avtomobilih ni pametno zaganjati avtomobila s praznim akujem. Če pade napetost sistema pod neko nizko mejo (recimo 11V), lahko crkne kakšna komponeneta elektronike. Pri nekaterih avtih (s Toyoto na srečo take izkušnje nisem imel) je to lahko zeeeelo drago - dražje od novega akuja.
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

LC 90TD
Prispevkov: 416
Pridružen: So Feb 12, 2005 4:35 pm
Kraj: Kranj

OdgovorNapisal/-a LC 90TD » Če Jan 08, 2015 7:08 pm

Pa še to moraš paziti, da kupiš levega in desnega, ker drugače, če sta oba enaka, enega ne boš mogel priklopiti ker bosta pola obrnjena.

lp,

jure

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Če Jan 08, 2015 9:02 pm

Pa še en nasvet sem pred kratkim slišal od enga mehanika: ko prižigate novejše avte na kable nikoli, ko avto vžge ne izklapljajte kablov. Pustile priklopljen drugi akumulator, da avto nekaj časa laufa, nato avto s slabim ak. ugasnete odklopite kable in ga ponovno vžgite. Bilo je že kar nekaj primerov ko je pri odklopu pri prižganem avtu crknu računalnik.
LP by Jereb

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a duce » Pe Jan 09, 2015 1:13 am

lc odvisno od letnika ima ali 90 ali 100 A , ravno danes je bila na obdelavi , če rabiš akumulatorja se ju da dobit po ugodnejši ceni kot kjerkoli ampak na obalo najbrž ne boste hodili po en akumulator ali dva !

šrauf
Prispevkov: 202
Pridružen: Če Okt 16, 2003 9:41 pm

OdgovorNapisal/-a šrauf » So Jan 10, 2015 9:33 pm

Ej glih taprav čas tile nasveti, ravno danes sem jih menjal. Hvala Miran, tista da najprej zamenjam enega nato drugega, je dobra. Če tega ne bi prebral, ne vem če ne bi oba ven vrgel in potem nova noter... Sta pa 95Ah.
Skratka dela vse.
Duce hvala, sem kar leteči, tako da tudi primorska ne bi bila ravno problem ampak sem se uspel zdilat za zelo dobro ceno tudi doma.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 77 gostov