terios

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
rakata
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Nov 27, 2009 2:37 pm
Kraj: offroad

terios

OdgovorNapisal/-a rakata » Pe Jan 02, 2015 10:08 am

Pozdravljeni. Forum redno prebiram in se učim, ker pa nimam znanja in pa izkušenj ne pišem neumnosti in mlatim prazne slame. Vozim daihatsu terios letnik 1999 motor 1.3. Zdaj pa k problemu. Začelo se je kakšno leto nazaj ko je prebilo tesnilo na glavi motorja. Zamenjamo tesnilo in čez 500km spet prebije tesnilo. Mehanik poda diagnozo, je gotovo počena glava. Zamenjamo glavo in po 500 km je avto v mometu tako zakuhal, je bila mašina zanič. Zamenjamo motor in čez kakšnih 1000 km je začel mrzel čudno vžigati in v hladilniku je manjkalo vode v ekspanzijski posodi pa jo bilo preveč. Zamenjal sem zamašek na hladilniku v upanju sedaj pa bo. Spet isto. Diagnoza tesnilo na glavi. Zamenjamo tesnilo in za vsak slučaj še temostat. Čez 1000 Km je bil zunaj bolj mraz in sem opazil da avto slabo greje, ko pa greš po klancu navzdol pa kazalec pade čisto na tla. Mogoče je nov termostat zanič in ga bo treba zamejnati. To ni tak problem. Problem pa je, da avto spet teško vžiga tudi topel, kot bi delal po treh celindrih, ali pa po dveh. Čez pol minute pa dela normalno. Zjutraj pri mrzlem motorju spet manjka vode v hladilniku v ekspanjziski posodi pa jo je preveč. Po mojem je spet tesnilo na glavi.Od kar zadnjič nagaja nisem še bil pri nobenem mehaniku in se obračam na vas, če mi lahko pomagate. Motor je bil zamejan, ta star je ostal hladinik, cevi in pečka za gretje. Avto je ličarsko obnovljen, dobre gume in lahko bi ga imel še pet let. Sem pa na temu, da bi ga prodal, samo kdo bi ga kupil, če povem, da tesnilo glave menjam vsak mesec
Hvala

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Jan 02, 2015 3:13 pm

Termostat je ponaredek ali je originalen 78 stopinjski?

Ste v motor zlivali vodo ali samo hladilno sredstvo. Daihatsu ima v glavi zelo ozke kanale, ki se zabašejo z vodnim kamnom, potem pa kuha.
Enako je s hladilnikom, tudi ta se zabaše.

Daj hladilnik dol iz avta pa zlij notri za par ur kako tekočino, ki bo vodni kamen razžrla za vlaganje je najcenejši)
Pred EUR sem bil SIT!

rakata
Prispevkov: 14
Pridružen: Pe Nov 27, 2009 2:37 pm
Kraj: offroad

OdgovorNapisal/-a rakata » Pe Jan 02, 2015 5:54 pm

Termostat je ponaredek. Bomo zamenjali to in tak problem. Kanali v glavi naj bi bili dobri. Motor se sploh ne greje kazalec ne pride čez polovico, ga gledam več kot na cesto. Sedaj so prišli do ugotovitve, da je najverjetje problem v tesnilu od glave. Ponaredek stane 30 evrov, original pa 80 evrov. Ponaredki naj bi bili zanič?


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 126 gostov