Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
freude_am_duster
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Jul 31, 2016 2:26 pm
Kraj: ZGB-LJ

OdgovorNapisal/-a freude_am_duster » Sr Avg 03, 2016 8:59 am

@Mad Max
Ako nije tajna, kako si homologirao gume i felge (platišča)? Da li si morao mjeriti odstupanje brzinomjera (števca) i ako da, da li si morao kasnije raditi korekciju istog?

Nije problem izguglati postupak homologacije, ono što mene zanima je koliko je isti postupak u SLO rigorozan :D

I kako si zadovoljan sa gumama po kiši? Interesira me zaviranje in aquaplaning?

Hvala unaprijed

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

OdgovorNapisal/-a Mad Max » So Avg 06, 2016 11:34 pm

Gume sem naročil pri www.mamut4x4.com
Feltne in Dimenzije gum so iz Taubenreuther-jevega programa, ki ga prodaja tudi mamut4x4 ... homologacijo mi je on uredil .

Števec hitrosti je točen - lagala je v minus original / sedaj z večjimi platišči in gumami kaže dejansko točno hitrost kot na GPS-u ...

Gume ki jih imam gor so Graber AT2 / po mojem so za dež slabše acquaplaning se pojavlja pri višjih hitrostih - ker tako ali tako vozim z Dacijo počasi jih ne nameravam menjavati dokler jih ne porabim - na terenu in v snegu so ok.

Kupil bom boljše gume za naslednjo menjavo - Cooper AT3 .

http://us.coopertire.com/Tires/Light-Tr ... -A-T3.aspx

Odlična na vodi in tudi po terenu ni slaba - Kolega Vilijam iz "Performance Center 4x4" v Fontani pri Poreču jih ne more prehvaliti .

L.p. Max

freude_am_duster
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Jul 31, 2016 2:26 pm
Kraj: ZGB-LJ

OdgovorNapisal/-a freude_am_duster » To Avg 09, 2016 10:08 pm

Hvala na odgovoru.

Taubenreuther je radio homologaciju do 235/70/16, to znam. Nisam znao da se taj certifikat priznaje i kod nas.

Da li si radio i preradu prednjeg unutarnjeg blatobrana (dio gdje počinje prag) ili je dizanje bilo dovoljno da kotači ne zapinju kod skretanja?

Gume - ako nisu ok po kiši, nije to za mene onda. AT su, to stoji, ali ne bih baš da moram 50 po avtocesti kod prve kiše. A previše vozim pa mi je to bitno. Za sneg su zimske gume i na njima ne štedim.

Meni je druga opcija osim Grabbera bila Michelin latitude cross, nažalost većina mišljenja je sa landy foruma, a to su druga vozila, druge dimenzije guma...i druga masa. Ako netko ima iskustvo, rado ću ga saslušati.

Pozdrav

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Avg 10, 2016 9:51 pm

Na subaru foresterju imam yokohama geolandar ATS. Dež ne dela nobenih problemov.
Pred EUR sem bil SIT!

jutro tisto
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Dec 14, 2015 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a jutro tisto » Če Avg 11, 2016 7:38 am

Mad Max napisal/-a:Gume sem naročil pri www.mamut4x4.com


Gume ki jih imam gor so Graber AT2 / po mojem so za dež slabše acquaplaning se pojavlja pri višjih hitrostih - ker tako ali tako vozim z Dacijo počasi jih ne nameravam menjavati dokler jih ne porabim - na terenu in v snegu so ok.

Kupil bom boljše gume za naslednjo menjavo - Cooper AT3 .




Jaz bom pa ravno s Cooper-kam naredil to, kar ti z Graber-kam - zvozil, potem pa druge ..... moker asfalt jim ne leži, ostale podlage so pa v redu (snega še niso videle)

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

OdgovorNapisal/-a Mad Max » So Avg 13, 2016 8:37 pm

Glej ga zlomka pol če tvoje drži je tudi teža močan faktor pri nakupu gum ...
Cooper se pravi so iste kot General ... cene so blizu ... Želim si odkrit profil ki bo uporaben na cesti snegu in v rahlo blatnih pogojih ... Geolander ? Bomo videli ko obrabim te če bo še kdo kaj predlagal ...

Gume 225/70 in več drsajo in ne moreš nič dokler se ne porabi del profila . Dviganje z vzmetmi ni dosti spremenilo situacije ... Jaz sem jih za silo stolkel tisti karoserijski rob ki izstopa in sem ga oporavnal z steno vendar še vedno prime v ovinku navzdol ko je ovinek kratek in precej zavit - dimenzija ja pač pretirana ! Verjetno bom dal gor kar 215/65 - ko izrabim te gume - originalne, da jih izkoristim ker jih ne morem prodati, ni zanimanja ...

Freude am ...

Zaneslo me je parkrat in to verjetno ko je na cesti dosti olja in svinjarije ker drugače se to ne dogaja non stop in to enkrat v ovinku na AC ko sem zavil po prehitevanju nazaj na vozni pas ter drugič ko sem zavil proti Luki na krožni kjer gre ogromno kamionov skozi dnevno ... guma ima zaprt zunanji robni pas in če bi narezal - usmeril kanal skozi ta zadnji pas bi verjetno problem z aquaplaningom rešil. Drugače se še kar v redu obnaša!

L.p. Max

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Avg 13, 2016 9:35 pm

A boš nabavljal 215/65/16?

Konec avgusta pride nova verzija geolandarce v Slovenijo (generalni uvoznik jih bo takrat dobil). Prejšnja verzija je G012, nova verzija bo G015.
Na novem modelu so izboljšali vozne lastnosti pozimi, pa že sedaj so bile dobre.

Lastnosti:
•Nova tehnologija tekalne plasti zagotavlja odličen OPRIJEM na zasneženih in mokrih površinah.
•Štirje vzdolžni kanali - boljše ZAVIRANJE na mokrem in manjši hrup.
•Najlonska prevleka preprečuje poškodbe na tekalni površini.
•Široka tekalna površina - VEČ PREVOŽENIH KILOMETROV in izredna ZMOGLJIVOST na vseh terenih, tudi pri visokih hitrostih.

Prednosti:
•Manjša obraba, trajnost
•Boljši oprijem
•Udobje
•Manjši hrup
•Vse dimenzije imajo simbol snežinke


http://www.yokohama-online.si/izdelki/yokohama-geolandar-g015

Jaz jih imam že naročene 10 komadov dimenzije 215/65/16 (2 kompleta za 2 avta + rezervi za vsak avto). Lahko se priključiš za group buy, pa bomo dobili verjetno še malo nižjo ceno.
Pred EUR sem bil SIT!

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

OdgovorNapisal/-a Mad Max » So Avg 13, 2016 9:54 pm

Nebivedu napisal/-a:A boš nabavljal 215/65/16?

Konec avgusta pride nova verzija geolandarce v Slovenijo (generalni uvoznik jih bo takrat dobil). Prejšnja verzija je G012, nova verzija bo G015.
Na novem modelu so izboljšali vozne lastnosti pozimi, pa že sedaj so bile dobre.

Lastnosti:
•Nova tehnologija tekalne plasti zagotavlja odličen OPRIJEM na zasneženih in mokrih površinah.
•Štirje vzdolžni kanali - boljše ZAVIRANJE na mokrem in manjši hrup.
•Najlonska prevleka preprečuje poškodbe na tekalni površini.
•Široka tekalna površina - VEČ PREVOŽENIH KILOMETROV in izredna ZMOGLJIVOST na vseh terenih, tudi pri visokih hitrostih.

Prednosti:
•Manjša obraba, trajnost
•Boljši oprijem
•Udobje
•Manjši hrup
•Vse dimenzije imajo simbol snežinke


http://www.yokohama-online.si/izdelki/yokohama-geolandar-g015

Jaz jih imam že naročene 10 komadov dimenzije 215/65/16 (2 kompleta za 2 avta + rezervi za vsak avto). Lahko se priključiš za group buy, pa bomo dobili verjetno še malo nižjo ceno.


se beremo / ma iskreno mislim, da ne bom uspel ... sem sredi dela na Golfu in naročil sem pelete ...

Slika

L.p. Max

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Ne Avg 14, 2016 8:37 am

Pokliči, ko jih boš rabil, pa bom takrat povprašal za ceno.
Pred EUR sem bil SIT!

jutro tisto
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Dec 14, 2015 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a jutro tisto » Ne Avg 14, 2016 5:43 pm

@mad max
Cooper so dim 215/70/16, pa ko sem nabavljal drugi set felten, je bilo takrat še najboljše na izbiro. Ja, "masten" asfalt jim ne paše. Prej na galoperju ni bilo elektronike, zato sem navaje bit previden, sedaj na jeep-u me je pa že parkrat rešila, da se nisva srečala s kleparjem.
Na "originalnih" feltnah (215/60/17) so pa še GY vector 4 season, za cesto super, za kaj več pa ne, vsak mal večji šodr al pa skale mi delujejo kot smrtna nevarnost za njih. Če mi jih uspe prodat, imam namen dat gor Geolandar-ke.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Ne Avg 14, 2016 8:05 pm

Če hočeš geolandarce v dimenziji 215/70/16 imaš zadnjo priložnost, da jih kupiš. Namreč G012 gre ven iz prodaje in so jih delali v dimanzijah 215/60/16, 215/65/16 in 215/70/16, nove G015 pa bodo delali samo v dimenziji 215/65/16.

Spletna cena je 101 evro na komad:
http://www.pnevmatike-gume.com/sl/izdelek/osebne-pnevmatike/21570-r16-100s-yokohama-g012
Pred EUR sem bil SIT!

jutro tisto
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Dec 14, 2015 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a jutro tisto » Ne Avg 14, 2016 8:17 pm

hvala za info, dobra cena
najprej bi se rad "znebil" 17" GY, ki so res bolj za cesto.... jeseni bo mogoče lažje prodati

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Po Avg 15, 2016 1:02 pm

Mad Max napisal/-a:Glej ga zlomka pol če tvoje drži je tudi teža močan faktor pri nakupu gum ...
Cooper se pravi so iste kot General ... cene so blizu ... Želim si odkrit profil ki bo uporaben na cesti snegu in v rahlo blatnih pogojih ... Geolander ? Bomo videli ko obrabim te če bo še kdo kaj predlagal ...




Goodyear Wrangler Duratrac?

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

OdgovorNapisal/-a Mad Max » Po Avg 15, 2016 10:09 pm

rx napisal/-a:
Mad Max napisal/-a:Glej ga zlomka pol če tvoje drži je tudi teža močan faktor pri nakupu gum ...
Cooper se pravi so iste kot General ... cene so blizu ... Želim si odkrit profil ki bo uporaben na cesti snegu in v rahlo blatnih pogojih ... Geolander ? Bomo videli ko obrabim te če bo še kdo kaj predlagal ...




Goodyear Wrangler Duratrac?


Že terenski profil a po karakteristikah same dobre ... no glede na to da je avto male teže - okrog 1300 kg verjetno to precej spremeni lastnosti gum. V glavnem vse kar sem jih gledal so bile mehke na otip pa vendar se mi ne rabijo ... po 20000 km komaj opazno porabljene prve medtem ko so zadnje še polne ježkov od odlitka. Nisem jih premeščal sp - zd malo se čuje a ne pretirano ...

L.p. Max

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

OdgovorNapisal/-a Mad Max » Sr Nov 23, 2016 3:02 pm

Dacija preživela drugi servis ... delam jih na 10000 km pri prijatelju mehaniku . Poskusil bom dat za poskus železna platišča in original gume na Prašilca, da vidim koliko pridobi na voznih lastnostih na cesti v slabih pogojih z cestno gumo + koliko to zmanjša porabo / zaradi teže gum in Alu debelih platišč z tem kompletom oziroma če mi bo kaj padla poraba - giblje se mi okrog 8.5 - 9 L /100 km .
Montiral bom poskusno vmesnik za dvig moči : Race chip one ... za 129 eur . Motor pridobi 20% - dobi baje 48 Nm in 21 Km .

https://www.racechip.com/shop/dacia/dus ... 240nm.html

Malo se mi zdi pretirana moja poraba ( 8.7 ) za avtomobil teže 1350 kg ...

L.p. Max

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a Mad Max » Ne Jan 29, 2017 10:39 am

Zaradi potrebe po denarju sem prodal svoj - Dacija Duster kateri jih ima do sedaj prevoženih 26500 km in pri njem ves čas uporabe nisem ugotovil dejansko niti ene pomanjkljivosti ... meni simpatična in uporabna zadeva za ne preveč zahtevnega voznika edino kar me je neprijetno presenetila je poraba ki gre med 8 in 9 litri. Vožnja je udobna, z original gumami zelo sigurna lega v ovinku in kljub dviganju baricentra vozila ne opazim neke razlike pri hitrejše peljanih ovinkih. Vzel ga je nekdo iz mojih krajev, kateri tudi goji ljubezen do terencev / mogoče se bo javil . Dobil sem silom prilike avto za pokojnim očetom in ne morem si privošćiti registriranih pet vozil ... Prodal sem pač tistega za katerega dobim največ zanj .

Poslavljam se z lepim spominom nanj in upam da bo tudi novemu lastniku služil kakor je služil meni !

L.p. Max
Galloper 97,
Vitara 1,6 GLX 96,
Dacia Duster 015,
Jimny 99,
Pajero 89 !

kekeck
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Sep 14, 2015 9:02 pm

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a kekeck » Po Jan 30, 2017 6:19 pm

Za ta avto bi pričakoval nižjo porabo. Mogoče je višja zaradi podhranjenega motorja, ki ga moraš bolj tiščat?
Moj F Ranger 3.2 ima več kot 2tone, poraba pa okrog 9.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Jan 31, 2017 7:08 pm

V Maroku nismo presegli 6l. Ponavad se je na odprti cesti poraba gibala cca 5.5l (pa jih nismo šparal). Skupno povprečje je bilo dobrih 6l. So bili avti brez lifta, na original gumah.

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Jan 31, 2017 8:31 pm

Meni pa enak ranger 14.5 oz liter manj....
No pa se dajmo :)
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Jan 31, 2017 9:42 pm

Nimata šans. Moj ima 1000 kg 1.3 motor in popije 10+ na 100.

Max, kapo dol :moli:
Edini, ki ni samo gobcal ampak tudi res nabavil in potem tudi v sliki in besedi delil iskušnje z nami.
Maš biro v dobrem :nazdravljamo:

Mad Max
Prispevkov: 72
Pridružen: Ne Mar 04, 2012 6:36 pm
Kraj: Hrvatini

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a Mad Max » So Feb 04, 2017 8:27 pm

Alien ... poraba je bila po moje posledica dvignjenega profila avtomobila kar poveča upor zraka in kar precej štrlečih pnevmatik z grobim profilom - precej se jih je slišalo pri višji hitrosti in tudi zaradi večje teže montiranih pnevmatik in Platišč ki so bila kar debela ... več dejavnikov kateri malo po malo dvignejo porabao za liter do liter in pol ...

Prihaja pa tudi nova Dacija letos ... upam, da bo imela tudi 1.6 DCi motor kot opcijo !

l.p. Max
Galloper 97,
Vitara 1,6 GLX 96,
Dacia Duster 015,
Jimny 99,
Pajero 89 !

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a gregor » So Feb 04, 2017 11:15 pm

A to govoriš za lokalne vožnje al daljšo relacijo?

Glede na to, da je men niva s strešnim šotorom in 4imi kolesi na nosilcu na priklopu pila na relacijo 10litrov(od tega polovica avtoceste 130 kmh), se mi zdi s tvojo porabo nekaj narobe.
Pa je moja niva fejst dvignjena, zasnova mercedesovega motorja je stara 50 let, aerodinamike ni sploh, pa še biogorivo sem tankal(ca 7% večja poraba)
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Feb 07, 2017 5:04 pm

Mad Max napisal/-a:Alien ... poraba je bila po moje posledica dvignjenega profila avtomobila kar poveča upor zraka in kar precej štrlečih pnevmatik z grobim profilom -

l.p. Max

Pri meni je razlika +1 liter in še +1 liter če dodam še strešni prtljažnik.
Pozna se, pa obračaj kakor češ.

DonFelipe
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 2:23 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a DonFelipe » So Feb 11, 2017 9:02 pm

Sem jo probal in je zanimiva za voziti, vendar to ni avto za zahtevne in tiste dinamične osebe.
Zelo uporaben je sploh v mestu in izven, kjer so visoki robniki
Edino kar pogrešam pri tem vozilu je to, da ni v ponudbi avtomatskega menjalnika oziroma ima le to možnost na latinskoameriškem trgu

Ena iz arhiva.
Primerjava z zadnjim legendarnim modelom ARO, ki je bil pravtako del Renault koncerna in se je projadal v letih (1992-2004) v Mariboru
Slika

Zanimivo, da je omenjeni model priljubljen na različnih področjih.
Imajo ga tako v avtošolah, taksiju, gasilstvu in tudi v gorsko-reševalni službi.

Dacia Duster bo že tretje leto partner Gorske reševalne službe
http://www.siol.net/avtomoto/novice/201 ... dacia.aspx
http://www.siol.net/avtomoto/zanimivost ... dvertorial

PGD Radlje ob Dravi in
Radeče

Policija
Slika

Pri nas je ena taka v Taxi Intertours in avtošoli Blisk
http://www.intax.de/taxis/dacia/duster
http://www.intax.de/fahrschule/dacia/duster

Uros84
Prispevkov: 15
Pridružen: Po Jun 12, 2017 7:13 pm

Re: Dacia duster 1.5 DCi 4x4 ... uporabnost ?

OdgovorNapisal/-a Uros84 » Če Jun 15, 2017 10:04 am

Pozdravljeni vsi skupaj,
tudi mene zanima Duster, bi ga priporočil kot prvi 4x4 avtek? Nekako kolebam med Dusterjem in Jimnyjem...
Lp, Uroš


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 44 gostov