Potrebujem nasvet pred nakupom

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
patrulja
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Maj 14, 2015 8:01 pm
Kraj: Ljubljana

Potrebujem nasvet pred nakupom

OdgovorNapisal/-a patrulja » So Maj 16, 2015 3:49 pm

Pozdravljeni,

za potrebe prevoza po Off Road terenu (hribovje otoka v dalmaciji), smo se odločili za nakup terenskega vozila in sicer Lade Nive.

Spodaj sta 2 oglasa in preden se odpeljem in kupim enega od ted 2h bi vas prosil da pogedate oglase in podaste kakšen nasvet kateri vam je boljši.

1. Ta je iz Krapine nad Zagrebom. Uporabljal jo je lovec. Ima malo km, vso opremo ki bi si jo želel (odbijače, pragove, reflektorje, bolj atraktivna platišča,)vendar nima kljuke. Vseeno izgleda malce rjasta in na levih vratih stva 2 fleke - verjetno barva?
http://www.njuskalo.hr/auti/lada-niva-1 ... s-15225031

2. Ta je brez dodatne opreme, vendar izgleda v lepšem stanju.
http://www.njuskalo.hr/auti/lada-niva-1 ... s-15225031

3. Ta nima "atraktivnih platišč" in bi jih moral dodatno kupiti.. je tudi 1000 eur cenejša vendar starejša z več kilometri..
http://www.njuskalo.hr/auti/lada-niva-1 ... s-15356218

Pri 1. bi moral dodatno kupiti vlečno kljuko - ima kdo idejo koliko to stane?
Pri 2. bi moral vse kupiti, odbijače, in gume-platišča - ima pa kljuko.
Pri 3. bi se moral zadovoljit z starejšim modelom z več km ter kupit samo platišča z gumami..


Prosim za nasvet.. kar koli bo dobrodošlo.. lahko samo vaš občutek za katerega bi se odločili.

Hvala

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » So Maj 16, 2015 7:52 pm

Pri prvi preveri, kako kaj smrdi po psu noter. Običajno imajo alu plano na zadnjem odbijaču lastniki psov/kar lovci so/ zato da se psu ne zatakne noga med pleh in odbijač.

Drugi link si dal isti kot prvi.
Popravi.
Lepih felg, pragov, dodatnih luči nikoli ne boš rabil.

Priklop je pri Bartolju za lado drobiž. Imam jaz tudi kakega rabljenega. Ne vem pa, kako je z vpisom priklopa v hr. Kako jo boš pa sploh registriral dol?

Drugače pa klasika, rja na prednjih blatnikih na spoju z vezno steno, zatekanje vode v avto, tresljaji, sprobaj jo peljat na odprti cesti, vsaj do 90 kmh.... Manšete na polosovinah, bremze spredaj včasih štekajo inje treba razdret in očistit.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

patrulja
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Maj 14, 2015 8:01 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a patrulja » So Maj 16, 2015 8:51 pm

Zdravo, hvala za odgovore.

Ja res je lovec in hvala za nasvet glede smrada od psa, bom pozoren na to. Četudi smrdi, ali se to lahko pomije ali je vedno prisotno?

- bom vsekakor šel se vozit do 90 kmh - na kaj naj bom pozoren? treslaje, volan, ali to nakazuje na manšete na polosovinah?

- feltne in pragove bom kljub vsemu rabil, pa ne za offroad ali vožnjo, ampak zase, ker se bom zaradi tega bolje počutil v avtu.

2. To je druga lada, ki je brez opreme vendar zgleda bolj dostojno http://www.njuskalo.hr/auti/lada-niva-1 ... s-14782131

tale mi je tudi padla v oči:http://www.njuskalo.hr/auti/lada-niva-1700-oglas-15348623

Registriral jo bom na bližnjega sorodnika z hrvaškim potnim listom, saj bo uporabljana zgolj tam.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Maj 18, 2015 11:24 pm

Tule pa meni ni vse jasno...hrvati hodijo v Slovenijo po avte, ker so pol cenejši, ti pa antiproti sam sebi in vsem vsem (in logiki),i na hrvaško po avt...khmmmm..............nivo.
Narobe svet.....še en naj mi reče, da je recesija :evil:

patrulja
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Maj 14, 2015 8:01 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a patrulja » Sr Maj 20, 2015 10:52 am

ALIEN - ne ni narobe svet, samo nimaš pravih informacij.

Dejstvo 1.
Pri uvozu tovrstne Lade Nive, bi moral za uvoz doplačati okoli 900-1000 eur (davka + trošarin za Co2). To lahko preveriš tudi na Online kalkulatorju. (avto bo registriran na hrvaškem - kot piše za potrebe otoka po dalmaciji)

Dejstvo 2. V celotni republiki sloveiji ni v prodaji Lade Nive, novejše od letnika 2002 - jaz sem iskal od letnika 2008 dalje.

dejstvo 3.
Zelo redko hodijo hrvati v Slovenijo po avte. Več je bosancev, srbov, albancev in Bolgarov. Hrvatov je verjetno od vseh najmanj ravno zaradi uvoznih dajatev.

dejstvo 4.
Slovenija je v letu 2014 zabeležila 3.2 % rast BDP-ja, v prvi polovici leta 2015 pa je napoved 2.4, tako da res ne moremo več govoriti o RECESIJI v Sloveniji

Mimogrede, sem kupil lado in ni smrdela po psu, ker lastnik sploh ni imel psa, pa tudi lovec je bolj rekreativni. Po šljem slike

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Maj 20, 2015 3:20 pm

Dejstvo 1: Kdo ti je kriv če kupuješ jajca z enormnim izpustom CO2. Temu primerne so dajatve.
Primer: nedolgo nazaj na hrvaško prodan Jimny je bil po vseh dajatvah in formalnostih še vedno več kot 1000 € cenejši, kot primerljiv Jimny na hrvaškem.
Dejstvo2: Kot da na tem svetu ne obstaja nič drugega kot niva. Mlajših letnikov nive ni na trgu iz preprostega razloga, ker jih niso nič prodali zadnja leta. Posledično tudi rabljenih skoraj ni.
Dejstvo 3; Uvoz rabljenih vozil na hrvaško leta 2014: prek 35.000 vozil. Uraden podatek, toliko o tem kako redko hodiji Hrvati po rabljena vozila.
Dejstvo 4: Neglede na rast BDP je neumnost metati denar skozi okno.
Dejstvo 5: Glede na to da sem prodal že nekaj avtov na hrvaško so moje informacije točne in iz prve roke. Brez kalkulatorja vem koliko so avtomobili pri nas cenejši.

patrulja
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Maj 14, 2015 8:01 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a patrulja » Če Maj 21, 2015 10:03 am

Vidim da imas vsa dejstva kar pod kontrolobtako da ne bom ugovarjal;)

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Maj 21, 2015 11:09 am

Če bi mi ravnali po zdravi pameti, se ne bi ukvarjali z OR. Bi imeli Cliote in Golfe dizle. In nobenega posta tu na tem forumu.
Bivši bratje imajo en pregovor: sto ljudi, sto čudi.
:wink:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Maj 21, 2015 12:00 pm

Ja, Miran,
potem bi v oglasih videli samo poste v stilu "Ponosen lastnik golfa, iščem ugodnega kiropraktika."
:lol:


Za občasno vožnjo po otoku bo bolj ali manj vseeno, koliko izpustov co2 ima, torej koliko bo pila.
Vsak izbere, kar mu paše.

In če nekdo želi lado, jo kupi tam, kjer je na voljo. Pri nas je pač ni za dobit tako na hitro, smola no, če je bilo prodanih na leto po par komadov.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Janko
Prispevkov: 262
Pridružen: Pe Dec 10, 2010 2:26 pm
Kraj: Nova Gorica

OdgovorNapisal/-a Janko » Če Maj 21, 2015 12:59 pm

Alien je ljubosumen ker ni kinderjajc.. veš ljudje kupijo včasih tudi avte z dušo, ne gledajo samo racionalnosti.. :>

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Maj 21, 2015 6:01 pm

Janko napisal/-a:veš ljudje kupijo včasih tudi avte z dušo, ne gledajo samo racionalnosti.. :>

Janko napisal/-a:Niva se bo najbrž v roku 2 mescih prodajala zaradi neuporabe.. Brezveze da stoji, če lahko komu dobro služi..


Veš, včasih ljudje zaradi racionalnosti tudi prodajajo avte, čeprav imajo dušo.........

Najprej se zmeni sam s seboj preden komu kaj vržeš pod nos.
Sicer pa umiram od ljubosumja, ne morem ne spati ne jesti, celo o samomoru že razmišljam. Če se do ponedeljka stanje ne popravi, grem k psihiatru.
Avto z dušo? Hmmm, avto je le kos pločevine drugače. Tole o avtu z dušo je le floskula tistih, ki vozijo jetra in si boljšega ne morejo privoščiti ali pa izrabljena reklamna fraza tistih, ki svoje nepremičnine nikakor ne morejo prodati.
Je pa res nekaj na tem. Ne vem kaj, a nekaj mora biti. Sicer se ljudje ne bi tako neumno obnašali, ko gre za avto. Tako kot avtu se pustimo zapeljati samo še veri, politiki in ljubezni.
Sicer pa sploh nisem niti z eno besedo omenil, kaj kupiti, ampak KJE kupiti.
Ni dovolj prebrati, treba je prebrano tudi razumeti.
Pa še mimogrede, lahko da ima niva dušo, sam nivaši je pa nimate. Človek objavi dva posta v katerih prosi za nasvet in pomoč pri nakupu nive. Pa ste kurci čisto tiho, nihče se ni našel človeku pomagat ( razen Gregor) zdaj ste pa, kar naenkrat vsi pametni, ko je desc že kupil avto.


gregor napisal/-a:gregor je napisal/a:
Za občasno vožnjo po otoku bo bolj ali manj vseeno, koliko izpustov co2 ima, torej koliko bo pila.
Vsak izbere, kar mu paše.


To je že res, ni pa vseeno pri dajatvah. In govora je o dajatvah pri uvozu, ne pa o občasni vožnji po otoku. Vsak naj izbira, kar mu paše sam potem naj ne jamra koliko ga je država olupila, bodisi pri dajatvah na uvoz, bodisi pri gorivu.

miran napisal/-a:Če bi mi ravnali po zdravi pameti, se ne bi ukvarjali z OR.

Res je!

Kakorkoli že, patrulja, naj ti srečno in varno služi še vrsto let. Za razliko od nekaterih si se za nekaj odločil in to tudi naredil. Večina se še odloča.............že nekaj let.

patrulja
Prispevkov: 9
Pridružen: Če Maj 14, 2015 8:01 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a patrulja » So Maj 23, 2015 4:23 pm

evo mam ze prvi problem...

v kabini pod armaturo pri sovozniku na veliko tece hladilna tekocina- kar v curku.. preneha teci ko prizgem gretje (dam loputo do oonca desno za gretje)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Maj 26, 2015 12:49 am

E vidiš, če bi bil kinderjajc, bi zdaj že dobil ekspresen odgovor ali nasvet.....tako pa od ljubiteljev avtov z dušo ne bev ne mev.....tako to gre.
Jaz sicer imam nekaj idej, kaj naj bi bilo narobe ampak bom raje tiho, iz čistega ljubosumja (nikakor ne iz privoščljivosti, bog ne daj)

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Maj 26, 2015 7:02 am

Blablabla. :)
Je bilo rešeno po telefonu.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
dolsina
Prispevkov: 409
Pridružen: Sr Jul 01, 2009 8:05 pm
Kraj: V. Lašče

OdgovorNapisal/-a dolsina » Če Maj 28, 2015 9:33 pm

Za vesoljca ne obstaja druzga k kinderjajc.. zalublen do konca
Once you go black, you can never go back, 'aaight.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Maj 28, 2015 11:14 pm

Ja kaj čem, če nimam dovolj gnara za nivo...........dokler ne našparam za nivo bo pač kinderjajc moja edina ljubezen in avto z in za dušo. Ne mi tega vzet za zlo. Pismo, če ni ni........
Se opravičujem lastnikom najboljšega terenca na svetu, ampak tam kjer ni še vojska ne more vzet. Takoj, ko bom zmožen zbrati par deset ojrov, se vam pridružim v klubu. Potem bomo, pa skupaj zaljubljeni v nivuško do konca svojih dni.
Do takrat, pa z vsem spoštovanjem do najboljšega terenca, en lep in prisrčen pozdrav vsem, ki imate to srečo, da imate nivo.
Vesoljci so sicer svetlo zeleni, edino jaz sem temno zelen, in to zaradi zavisti (po domače foušije), ker si ne morem privoščiti najboljšega terenca na svetu........
Jeba je le to, da jaz niti kinderjajca nimam (niti katerikoli drugo prevozno sredstvo, kaj šele nivo) :lol: Keri cepci ej, navijte si uro, da naute na šiht zamudili........... :lol:

mico001
Prispevkov: 183
Pridružen: To Mar 15, 2011 9:07 pm

OdgovorNapisal/-a mico001 » Če Maj 28, 2015 11:45 pm

Patrulja je eden redkih, ki to, za kar zbera mnenja tudi uresniči! Svaka čast!

Vi pa se tukaj frajarišite s svojim znanjem brez k****...

Lep večer!

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Maj 29, 2015 12:19 am

Halo Alien, zdej si pa vse zmešal, najboljši terenc je tastara kia.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Maj 29, 2015 12:55 am

:ah_seveda: :ah_seveda: :ah_seveda: bemumast, gregor, res je!
Sicer je pa odvisno kako postaviš vprašanje. Baje da stric google vse ve. Pa ne!!! Če vprašaš v različnih jezikih po najboljšem terencu na svetu, dobiš različne odgovore...........nima pojma!!!!!!!!!!!
mico001 napisal/-a:Patrulja je eden redkih, ki to, za kar zbera mnenja tudi uresniči! Svaka čast!


Kratko in jedrnato!
Po dolgih letih sta patrulja in Max (tisti z Dusterjem) končno dva desca na forumu! Veni vidi vici, vse ostalo je nakladanje. Na forumu smo lahko vsi generali, pri ojrih se pa neha.........ali pa: Najlažje je s tujim tičem po koprivah opletat!


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 55 gostov