Ropotanje v masini

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
sasae
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jun 06, 2013 9:12 pm

Ropotanje v masini

OdgovorNapisal/-a sasae » Pe Jun 26, 2015 6:07 pm

L.p.
Gre se za avto nissan patrol y60 2.8 td.
Avto je pocasi zgublal na moci in potem je laufal samo se pod prostim tekom, ko sem dodal malo gasa se avto ni hotel razvrtet. Se pravi bosch pumpa nagaja... dal sem jo obnovit, potem sem rekel da bom se sproti delal velik servis... zamenjal sem vsa olja in filtre... zobat jeremen in sponarje. Avto dal nazaj v fazo, predn sm ga vzgal sem probal na roke zavrtet masino da se prepricam ce se slucajno kam ne zadane. Da sem res siguren za fazo. Seveda se ni zadelo ker je avto v fazi tocno po crticah.
Vse sestavim nazaj kot mora biti, vzgem avto. Avto vzge in pod prostim tekom lepo lavfa. Uhh veselje...
Hja potem ko pa sem dodal cisto malo gasa je pa zacelo nekaj nabijat v masini. Ko se masina umiri pa spet normalno laufa...
Gasa nisem navil do kraja ampak cisto malo z obcitkom in se je ze slisalo ropotanje (kovinski zvok).
Pregledal se enkrat fazo... faza ok!
Odpru pokrov ventilov. Vse vidt ok.
Snel karter... nobenega lufta (gor dol)
Ni vidt da je zaribalo.

Mogoce znate kaj pomagat? Hvala

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Pe Jun 26, 2015 7:51 pm

Kaj pa sorniki? Čeprav je čudno da se ne sliši pri nizkih obratih.

sasae
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jun 06, 2013 9:12 pm

OdgovorNapisal/-a sasae » Pe Jun 26, 2015 8:20 pm

Kako naj pa to preverim? :) vse je cudnu... dokler nism bosch pumpe menjau je vse normalno delalo... no razen motor se ni razvrzel... hecno

primorec 90
Prispevkov: 316
Pridružen: Pe Feb 26, 2010 9:28 am
Kraj: Vogrsko

OdgovorNapisal/-a primorec 90 » Pe Jun 26, 2015 9:15 pm

Kaj pa mogoče da se ti je motor pregrel in je kateri od batov malenkost zaribal in zdaj ma bat luft v cilindru.
Kolega mel podoben problem pri nissan navari.
Avto je v prostem teku lepo tekel ko si mu dodal gas se je pa slišalo kot si ti opisal.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Jun 26, 2015 9:19 pm

Prvo kot prvo, avto ima hidravlične dročnike, na roke je teško doseči tolikšen tlak, da bi se dročniki napolnili. Zato tud ne primejo zadeve skupaj.
Če si 100% prepričan, da je faza ok, potem tudi ni rečeno da je bosch črpalka.
Podobne težave si imel že prej, torej.. kovinski zvok lahko povzroča tudi klenkanje v cilindrih...Kar pomeni lahko tudi slabe injektorje. Če si pumpo obnovil, bi ti svetoval še obnovo injektorjev...ali vsaj pregled le teh.
Druga stvar je lahko kakšna težava na dovodu goriva, kar pa ponavadi ne povzroča kovinskega zvoka... ali pa je možnost kakega problema z turbom? Malce že ugibam, ampak najprej bi posumil injektorje...

Ugodno reši in poročaj :wink:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

sasae
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jun 06, 2013 9:12 pm

OdgovorNapisal/-a sasae » Pe Jun 26, 2015 9:51 pm

Avto se ni pregreval nikol...

Problem je vrjetno biu u pumpi ker prej ko si avtu dal gas je hotel crknit (ni dobil gasa) zdj bi se pa avto hotel razvit sam si neupam zaradi tega zvoka...pride jutri en mehanik ce bo kej vec pogruntal.
:roll:

sasae
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jun 06, 2013 9:12 pm

OdgovorNapisal/-a sasae » Po Jul 06, 2015 8:38 pm

Problem je biu resen. Ropotanje je nastajalo zaradi injektorjev-diz... dal sem jih obnovit in avto laufa ko urca :) :P

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Jul 06, 2015 8:56 pm

Torej so bile moje domneve pravilne :wink:
Važno da si zrihtal!! Kolikšna je razlika zdej v porabi, ko imaš obnovljeno pumpo in injektorje?
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

sasae
Prispevkov: 83
Pridružen: Če Jun 06, 2013 9:12 pm

OdgovorNapisal/-a sasae » To Jul 07, 2015 9:43 am

Je res. Se pozna za eno brzino gre avto bols kot prej. :)

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » To Jul 07, 2015 7:31 pm

8)
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 47 gostov