TUv za daljinke

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

TUv za daljinke

OdgovorNapisal/-a 5x4 » So Avg 22, 2015 3:24 am

Doma imam že nekaj let daljinke Hella Rally 1000 Black Magic. Ko sem jih namontiral na avto so me na tehničnem "zagnjavili" za homologacijo, ki je seveda nimam. Za uspešno izvedbo homologacije je potreben TUV certifikat, ki ga nimam. Obrnil sem se na Hella (Saturnus) Slovenija, kjer se jim ne sanja kako bi do njega prišel oz. želijo neko številko produkta (ni kataloška številka), ki jo nikjer ne najdem....Ker več glav več ve, se na vas obračam za ideje, kako priti do TUV-a oz. homologacije omenjenih daljink.

p.s.: imam tudi Saturnusove daljinke, če bi to olajšalo postopek...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Avg 22, 2015 9:23 am

Tukaj imaš kataloško številko:
http://www.myhellalights.com/index.php/ ... ic-series/
Preden greš v nadaljevanje postopka preveri eno številko (na tvojih daljinkah je ob E1 oznaki, zdi se mi, da je 37,5) na steklu dodatnih in originalnih luči. Na originalni luči je ponavadi na zgornji strani stekla.
Vsota teh številk (se mi zdi, da se ji reče svetlobno število ali nekaj podobnega) na vseh originalnih in dodatnih dolgih lučeh ne sme presegati neke cifre. 37,5 se mi zdi nevarno veliko :(
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Ne Avg 23, 2015 8:13 pm

miran napisal/-a:Preden greš v nadaljevanje postopka preveri eno številko (na tvojih daljinkah je ob E1 oznaki, zdi se mi, da je 37,5) na steklu dodatnih in originalnih luči. Na originalni luči je ponavadi na zgornji strani stekla.
Vsota teh številk (se mi zdi, da se ji reče svetlobno število ali nekaj podobnega) na vseh originalnih in dodatnih dolgih lučeh ne sme presegati neke cifre. 37,5 se mi zdi nevarno veliko :(
Miran


Res je veliko, ker je največji dovoljen seštevek svetlobnih števil luči, ki se lahko naenkrat prižgejo, maksimalno 100 (vir ECE R48 6.1). Maksimalno so na vozilu lahko 4 dolge luči (se pravi en komplet daljink poleg originalnih) in dve megenki (če ima avto originalne meglenke, dodatne niso dovoljene), meglenke se ne seštevajo v svetlobno število.

Rešitev bi bila, da so zgoraj omenjene luči na avtu kot "delovne luči", kar pomeni, da morajo biti prekrite s pokrovi, ki se jih sname le med "delom", v cestnem prometu ne smejo bit prižgane.

Lp
Slika

reklamar
Prispevkov: 165
Pridružen: Če Okt 20, 2005 2:45 pm

OdgovorNapisal/-a reklamar » Ne Okt 04, 2015 7:52 pm

Ali morda obstaja opcija, da so poleg kratkih luci, ki ne svetijo nevemkako dobro, prizgane se dodatne, ki niso ne daljinke ne meglenke,ampak dodatne kratke?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Okt 05, 2015 12:34 pm

Po mojem ne.
Če ne svetijo dobro, napelji preko releja (ki ga vklapljaš z originalno napeljavo za kratko luč) debelejše kable direktno od akumulatorja do žarnic. Oba: + in - seveda!
Zelo enostavno in ponavadi učinkovito. In brez vseh težav s homologacijo in tehničnimi pregledi.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Po Okt 05, 2015 12:59 pm

reklamar napisal/-a:Ali morda obstaja opcija, da so poleg kratkih luci, ki ne svetijo nevemkako dobro, prizgane se dodatne, ki niso ne daljinke ne meglenke,ampak dodatne kratke?


ne, kratki sta po regulativi lahko le dve, dolge max. štiri
Slika

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Po Okt 05, 2015 1:01 pm

Jaz sem dodatno vgradil 4x 36w led in jih zvezal po spodnji shemi.. Med vožnjo imam pokrite, zaenkrat ni bilo še nobenih težav, tudi majster na homologaciji ni imel nobenih vprašanj ali pripomb..


Slika

1.

Slika

2.

Slika

Rezultat:

Slika

Luči so z ebaya (komad cca 15e), pokrovčke je zrihtal s-line (kom cca. 6e), potrošni materijal - rele, kabli, varovalke in ostalo (cca 10e).

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Okt 05, 2015 1:57 pm

:shock: :shock:
Pa menda ja ne voziš z njimi kot s kratkimi lučmi???
Tukajle se trenutno govori o KRATKIH lučeh
Ali morda obstaja opcija, da so poleg kratkih luci, ki ne svetijo nevemkako dobro, prizgane se dodatne, ki niso ne daljinke ne meglenke,ampak dodatne kratke?
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Po Okt 05, 2015 2:41 pm

Aja ne, ne vozim se s tem, bral sem o TUVu za daljinke, pa sem pač napisal kako sem jaz rešil..


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 61 gostov