nakup novega vozila

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Sep 05, 2015 6:24 pm

Dardaj napisal/-a:Argumenti t.i. "fantov" oz. "možakarjev" zgoraj imajo zame težo peresa.
Razlagati ljudem, ki so v prepričanju, da so VW jajca, ki se stalno kvarijo, ki imajo servis v vsaki slovenski vasi, da je vzdrževanje drago (zakaj?), da ga strašansko premetava (mogoče res, če se voziš z praznim), da je šminka (stvar okusa), da ima premajhen motor (2.0 se res sliši malo .....????) je težko oz. brezsmiselno.


Si vozil amaroka? Vsedi se v ta avto in se pelji s praznim po makadamskih cestah in boš videl, da je ta avto totaln podn. Pije pa amarok vsaj 3 litre več od tovarniško napisanih, če je prazen. Če imaš pa povhen prtljažnik je pa poraba že skoraj taka kot da imel tovornjak. Če se pa pelješ nekih 400km, boš pa ven padel na koncu, ker stopit itak ne moreš, k si tok prerukan in te hrbet boli.

En teden sem z njim vozil materal na vikend, ker se mi ni dalo z osebnim avtom vleč prikolice in sem si od bratranca amaroka sposodil. Pa ga ne vzamem nikoli več. Je res podn od avta. Stara mazda, zadnji model pred BT50, mislim da je ista kot stari ford ranger, B2500, je nekje primerljiva z amarokom.


In človek je gor napisal, da bo avto 60% vsega časa na makadamu. Torej mu iz srca odsvetujem amaroka, če bo res toliko na makadamu.


Pa VW so jajca! :D
Pred EUR sem bil SIT!

micho121
Prispevkov: 9
Pridružen: So Avg 29, 2015 11:26 am

OdgovorNapisal/-a micho121 » So Sep 05, 2015 7:04 pm

Stara mazda bt 50 je tak neudobma da po 200km hodiš ko račka:):)...sam kar se pa tiče terena je pa zakon:) smo enkrat zagreznal z l200 (2014) z Mazdo zlu izi se tam pelo pa se vn smo ga potegnal...sm že velik okol sliso kak se ta amarok obnese na terenu pa mi kr ne diši...

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Ne Sep 06, 2015 3:18 pm

Daj nebivedu nehi nabijat! Zadnji cajt je že, da si zamejaš nick v " Mislim, da vse vem!".

Sam imam v lasti Navaro 9 let. Sklopka je bila menjana pri 60kkm v garanciji, danes jih ima 160 in zaenkrat še drži. V tem času je bilo na avtu menjano, ležaj levega kolesa, križi krdana in lonec auspuha in na mejavo še čaka napenjalec jermena za servovolan, cilinder sklopke (občasno ostane pedal sklopke za kak cm noter), pa šasija je gnila u pm..
Z avtom prevlačim, kar nekaj tudi prikolico z 2700 ndm.
Kar se udobja tiče kot voznik kar vredu, za sopotnike sploh na zadnji klopi pa bolj žalost. Vožnja po makedamu nič kaj udobna.

Kolega je imel v lasti prejšnjega rangerja 2,5, je udobje še slabše in tudi bolj podhranjen napram navari. Da ne omenjam zadnje klopi. In vožnja po makedamu.

Zdaj Amaroka z stalnim štiri kolesnim pogonom. Avto je bistveno bolj udoben od Navare in Rangerja. Sicer ne vem kašno ima podvozje ima, ker amarok ima dve opcije. Avto je tudi malo bolj len napram navari. Vendar bolj živ od rangerja.
Ta dva avta sem tudi kar nekaj prevozil oziroma bil kot sopotnik.
Na testu sem imel tudi hiluxa in mi je bil udobje nekje na nivoju rangerja.
Firbec me pa matra koko bo udobna nova Navara, ker ne bo imela več zadaj listnatih vzmeti.
LP by Jereb

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Ne Sep 06, 2015 4:35 pm

Mene pa zanima , če je človk že kupu tacajta, ko vi odkrivate toplo vodo.
Moj glas gre hiluxu :)

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Ne Sep 06, 2015 9:20 pm

jereb napisal/-a:Daj nebivedu nehi nabijat! Zadnji cajt je že, da si zamejaš nick v " Mislim, da vse vem!"..


Ko zmanjka argumentov je treba pa žalit?

jereb napisal/-a:Zdaj Amaroka z stalnim štiri kolesnim pogonom. Avto je bistveno bolj udoben od Navare in Rangerja. Sicer ne vem kašno ima podvozje ima, ker amarok ima dve opcije. Avto je tudi malo bolj len napram navari. Vendar bolj živ od rangerja.
Ta dva avta sem tudi kar nekaj prevozil oziroma bil kot sopotnik.
Na testu sem imel tudi hiluxa in mi je bil udobje nekje na nivoju rangerja.
Firbec me pa matra koko bo udobna nova Navara, ker ne bo imela več zadaj listnatih vzmeti.


Zdaj imaš amaroka ali navaro, ker si napisal stavek "Zdaj Amaroka z stalnim štiri kolesnim pogonom", pa ne vem kaj si mislil povedat s tem?
Manjka mi zdaj imam, ali pa zdaj ima - kot kolega o katerem si pisal.

Ta amarok, ki sem ga sam vozil, je "oluščen" vse opreme, najcenejši na trgu, kar se jih dobi, pa s štirikolesnim pogonom, ker je ravno zato namenjen - vleka prikolice in vožnja tovora, po slabših cestah. Samo da sam tega s tem avtom bnebi počel, ker s praznim, ko se pelješ po makadamski cesti (recimo iz Krke proti Grosuplju čez Luče, če kdo pozna), skače zadnji del avta ko koza po tistih luknjah in to že pri manjših hitrostih. In v parih ovinkih na tej cesti, to skakanje zadnjega dela postane kr malo nevarno. V avtu so pa še neudobni sedeži, sedenje na njih spominja na sedenje na leseni klopi z lesenim naslonjalom.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Po Sep 07, 2015 4:37 pm

Poglej kdo žali! Žalil si ti uporabnika micho 121 glede sklopke, čeprav že vrabci čivkajo da imajo navare en kurc sklopke. In tvoja primerjava amaroka z mazdo bt 50 je tudi višek pameti.
Kar se tiče kdo ima amaraka, si pa preberi še enkrat. Se da iz celega tekststa lepo razbrati kdo ima kaj.
Pa ranger je bil letnik 2007 tako, da je primerljiv z mazdo bt 50.
Zaradi takih kot si ti forumi umirajo, ker ima vsaka tema en kup balasta.

Micho kupi subarujo ta je najboljši, jaz ti bom pa zadnji konec strehe odrezal, da boš imel pick upa :twisted:
LP by Jereb

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Sep 07, 2015 6:34 pm

jereb napisal/-a:Poglej kdo žali! Žalil si ti uporabnika micho 121 glede sklopke, čeprav že vrabci čivkajo da imajo navare en kurc sklopke. In tvoja primerjava amaroka z mazdo bt 50 je tudi višek pameti.
Kar se tiče kdo ima amaraka, si pa preberi še enkrat. Se da iz celega tekststa lepo razbrati kdo ima kaj.
Pa ranger je bil letnik 2007 tako, da je primerljiv z mazdo bt 50.
Zaradi takih kot si ti forumi umirajo, ker ima vsaka tema en kup balasta.


Oluščeno verzijo amaroka komot primerjaš z avtom izpred leta 2007, ni nič kaj boljši. Proti kakem rangerju XLT je pa ko noč in dan.

jereb napisal/-a:Micho kupi subarujo ta je najboljši, jaz ti bom pa zadnji konec strehe odrezal, da boš imel pick upa :twisted:


Ne rabiš nič rezat, so že taki serijsko;
Slika

Samo če še nisi opazil, subaruja v tej temi omenjaš samo ti.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Po Sep 07, 2015 10:41 pm

Da dodam še jazd svoj piskerček.

Tale tema me ne zanima zaradi prepucavanja med Subarujem, Navaro, Renojem in Folxvagnom, ampak zato, ker imava z avtorjem teme približno podobne potrebe glede pickupa.

Zaželjena oprema TOP SHIT!

Moje izkušnje, testiral za en dan vse razen Navare eno dopoldne, tako da ne morem oceniti pokvarljivosti ali zanesljivosti modelov:

-Hilux: zastarela, avtomatic za časom, premalo moči, me ne zanima....sem že napisal vtise nekje v forumu svoje vtise. Pelje pa se zelo lepo.

-Navara, me ne prepriča, pa še znani problemi s sklopko!!!!!na ročnem menjalniku.

-Folxvagen Amarok, S sprednje strani izgleda odlično, znotraj stvar okusa-kot golf2. Ergonomija obupna, kakovost izdelave slaba. Vožnja po luknjastem makadamu naprimerljivo slabša kot pri recimo HiLux. Udobje na nivoju starega Trafica iz 90let, bočni oprijem prednjih sedežev pa je mali boljši kot pri Dusterju. Uporabnost kesona, v tovarniški izvedbi NULA (neuporabno-gola pločevina-nezaščiteno), glede na ceno nateg na polno! Pohvala pa gre kultiviranemu (tihemu) motorju.

-Ranger, 3.2, avto,....sekret znamka, ampak razmerje med ceno in dobljenim je OK. moti gumb potovalnega comp na armaturki, gumbi gretja sedežev na nepravem mestu...majhen display navigacije,....topshit model (wildtrack) za ceno amaroka z okni na kurbelj.
Meni je bil zeeelo všeč, tudi po slabi cesti.
Od vseh testiranih najmanj žejen-kljub avtomatiku.

-micibuši, pelje se OK, vendar me ni pritegnil. Plastičen znotraj, drugače Ok.


tole so samo moje izkušnje iz testnih voženj. Letos baje pridejo na trg nova Navara, facelift Ranger, HiLux in Micibuši. Za folxvagen ne vem.

Trenutno bi se odločil za Ranger, ampak z ročnim menjalnikom.

lp, andrej
American Jeep-In War and Peace

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Sr Sep 09, 2015 9:11 am

Sama pamet :lol:

evo jaz imam že drugo leto Forda Rangerja 3,2 Wildtrak prevoženih cca 72.000 km.
Ker se službeno zelo dosti vozim po terenu, sploh blatu sem do sedaj zamenjal le zavorne ploščice, ker jih elektronika mal bolj pobira.
V garanciji so mi zamenjali pa kompresor klime, kar je očitno serijska napaka. Drugih težav nisem imel z njim.

od lanskega leta mam pa tudi navaro 2,5 avtomatik.

Zdej če oba primerjam. Na zadnjih sedežih ima ford več placa in boljše sedeže tako spredaj kot zadaj.
Navara ima veliko večji zaslon navigacije, kar se je treba pri fordu navadit.
Na začetku dokler se ne navadiš, je zelo moteč gumb pri fordu za potovalni računalnik, ker je v števcu.

Na splošno sta oba avta dobra in se lepo peljeta.

Je pa eno dejstvo.
Če se voziš z avtom dan ali dva ga zelo težko ocenjuješ.
in reči da je en avto jajc zato ker ti ni všeč al pa ker si nekje to slišal je neobjektivno in zavajajoče.

Micho 121 je verjetno hotel slišat mnenja od lastnikov in rednih uporabnikov Pick upov.
Slika

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Če Sep 10, 2015 10:24 am

No pa ajde še jest:

imel navaro D40, 2.5, ročni menjalnik, kupil novo
- pri 8.000 km so mi menjali ležaj na zadnjem kolesu, ker je tulil (serijska napaka, so bili kasneje vsi avti tega letnika vpoklicani na pregled)
- pri 10.000 km se je začelo škripanje sovoznikovega sedeža, ko ni nihče sedel na njem, bil dvakrat na servisu, potem je bilo vse ok
- pri 25.000 km navijalec varnostnega pasu ni do konca navil pasu na sovoznikovi strani, zamenjali na servisu

- s sklopko nisem imel nikakršnih težav kljub temu, da sem vlekel prikolico 3500kg na dirke in tudi službeno

- z motorjem nikakršnih težav

- izpostavil bi še, da je navara zaradi turbo motorja s 174KM precej nagnjena k zdrsu zadka pri vožnji z zadnjim pogonom, predvsem na mokri cesti, žena je imale kar nekaj težav...hehe

- pa pri speljevanju s prikolico mu manjka moči pri nizkih obratih, najbrž zato toliko težav s sklopkami, sam nisem imel problemov, ker sem pač speljal hitro z malo večjimi obrati in nisem v nedogled matral sklopke

- kmalu po tem, ko sem avto kupil, sem demontiral stranske stopnice (kao zaščita praga), ker sem vsakič na terenu nasedel na stopnico

avto sem imel malo več kot eno leto, prevozil 95.000km

vse v vsemu: čisto soliden avto, peljal se je v redu, sploh po avtocestah in navadnih asfaltiranih cestah, z lahkoto sem držal tempo osebnih avtomobilov, udobnost na cestah ok, na makadamu tko-tko, terenske zmogljivosti zaradi dolge medosne razdalje in sprednjih posamičnih obes niso ne vem kaj, po snegu zelo zabaven avto, z zadnjim pogonom je blo fajn driftati, s 4x4 zelo dober tudi za v celi sneg

lp vsem
Slika

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Ne Sep 13, 2015 1:29 pm

Da se pa tudi kaj takega prepeljat ;)

Slika

http://shrani.si/?3K/kO/2TocVoF0/dsc0159.jpg
LP by Jereb

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Ne Sep 13, 2015 3:36 pm

ma tak kreg je brezveze. Kupiš moj kamionček c25, keson 275cm , kar nima našteta konkurenca, turbo ne crkne , ker ga ni, z opremo nobenih komplikacij, edino antena za radio slabo lovi, kaseta pa dela brezhibno.Zaklepanje z ključom bp, gre tud na rdečega bp, opazn si velik bolj kot z naštetimi. Ostane ti velik € , ki jih delno lahk porabiš za piknik forumašev, za dobro idejo pa ne računam nič, če pa daš pa znam rečt hvala.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov