TOYOTA LC 90 zamenjava zadnjih kolesnih ležajev

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
TP
Prispevkov: 9
Pridružen: Ne Nov 08, 2009 11:45 am

TOYOTA LC 90 zamenjava zadnjih kolesnih ležajev

OdgovorNapisal/-a TP » Po Dec 07, 2015 8:36 pm

Pozdravljeni, kot se že v naslovu vidi potrebujem pomoč pri zamenjavi zadnjih kolesnih ležajih. Po 340000+ km se že malo slišijo, oz imajo kr malo lufta. Zraven tega mi je na eni strani še spusto semering in posledično mastne pakne za ročno.... Tako sem se odločil, da zamenjam lagre. In seveda za to bi rabil veliko prešo, priprave, avto ima ABS tak da je še ta zobnik za senzor na aksi... v glavnem vem da je dela kar nekaj, zraven tega, pa še ne vem kok je vse skupaj nabito. Zanima me a je kaj posebnega, so kake finte, ima že kdo izkušnje? Oziroma, za kolk cekinov, bi mi kdo zamenjal, če material nabavim sam? (Sem sicer štajerski konec, sam se da tudi kam it na izlet...) Hvala za mnenja, pomoč...
Tomaž

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Dec 07, 2015 11:38 pm

Vem za 120, če imaš zadaj disk in ročno na bobenček, potem tudi 90 ne more biti dosti drugačna.
Ko sem na 120 menjal zadnji diferencial, sem hotel zamenjati tudi ležaja. A se mi je zdela menjava zd. ležajev prekomplicirana in se je nisem lotil. Pa je bilo ostalo že vse razdrto. Zamenjava diferenciala in paken ročne zavore je zelo enostavna v primerjavi z menjavo ležajev. Vsaj pri 120.
Tu na forumu je sigurno nekaj mojstrov, ki to znajo in zmorejo zamenjati, a veliko jih ni.
Miran

PS: če slučajno pašeta ležaja (ni samo ležaj ampak celotno ohišje) od 120 na 90, ti ju (original Toyota) poceni prodam.
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » Sr Dec 09, 2015 12:37 pm

za yoto točno ne vem, a ponavadi imajo na polosovini obroč z tesnim ujemom, katerega moraš ugret če hočeš ležaj dol dat :roll:
nissan tractor 3.3sdt


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 50 gostov