Mazda B2500

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
DonFelipe
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 2:23 pm
Kraj: Ljubljana

Mazda B2500

OdgovorNapisal/-a DonFelipe » Po Feb 22, 2016 11:17 pm

Pozdravljeni!
Pišem glede omenjenega vozila, ki sem ga zasledil na avtonet-u
http://www.avto.net/ad.asp?id=10642936& ... 20%A0B2500
A je to mogoče preznačkan Ford Ranger oziroma gre za pickup, ki ima namesto kesona dodatno sedežno vrsto?
Je komu od vas poznana?
Kako je z tistim dodatnim ogledalom?Je lahko ali ga moram odstraniti?

Hvala!

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Feb 23, 2016 7:12 am

Zivjo!

Jaz ti lahko povem glede dodatnega ogledala. Imam desnovolanski Isuzu Bighorn istega letnika, ki ima tudi tako ogledalo. Iideja je, da vidis levi sprednji konec vozila. Ki se nekako gre, ko je dan, ko je pa tema oz. noc, je pa bolj tako tako. Ne moti pa nikogar na tehnicnem oz. verjetno ce so vozilo kot tako homologirali pri nas, je pac to del "standardne" opreme.

DonFelipe
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 2:23 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a DonFelipe » To Feb 23, 2016 10:47 am

Hvala za odgovor!
Pa tudi zanimivo se mi zdi to ogledalo glede vleke prikolice

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Če Feb 25, 2016 11:27 am

Ford Ranger in Mazde iz B serije so povsem identični. (Baje, da jih celo delajo v isti tovarni, le da tja vozijo motorje vsak za svoje.) Razlika je samo v znački na nosu vozila in na volanu. Razvijali so jih pa skupaj in tudi velika večina rezervnih delov (predvsem karoserija in notranjost kabine) je povsem enaka in jih lahko menjaš, kar pač dobiš - slučajno vem, da se za Mazde B-serije na odpadih zelo težko dobi kakšne dele. Če torej razbiješ luč, lahko poiščeš tudi luč od Forda Rangerja, bo ravno tako pasala kot Mazdina...

In čeprav sem se z Mazdami B serije precej ukvarjal (in se še), moram priznati, da česa takega pa še nisem videl. B-2500 s sedmimi sedeži? Zanimivo. Bi si rad enkrat pogledal v živo.[/i]

DonFelipe
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 2:23 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a DonFelipe » Če Feb 25, 2016 7:36 pm

Verjamem.
Si tudi ti ljubitelj omenjenih pickupov?

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Pe Feb 26, 2016 9:03 am

V bistvu sem nasedel...

Sem s hribov in imam eno manjše posestvo. Premalo za traktor, preveč za brez kakršnega koli stroja. Poleg tega na skoraj 1000 metrov nad morjem, zato pozimi velikokrat v snegu. In sem iskal neko robustno delovno vozilo, ki bi bilo primerno za pozimi v snegu se vozit v službo, za pripravo in prevoz kurjave iz gozda domov (kakšnih 20 do 25 prostorninskih metrov), za prevoz sena, za prevoz gradbenega materiala,...). Najprej sem ogledoval terence, ampak jim je manjkal keson. In sem pogledal pick-up kataloge. Vsi so obljubljali robustni delovni stroj. Najprej sem premišljeval o Toyoti, a je Hilux precej glomazno vozilo za te naše hribovske potke. Nato sem gledal Nissan NP-200, pa ni imel želene opreme (vitlo spredaj, nastavljiva in ogrevana vzvratna ogledala,...) in tako sem pristal na Mazgi. A sem kar malo razočaran. Spredaj vse plastično in samo da zapeljem skozi maline, že poka, kaj šele če so na poti kakšni snežni zameti. Nima blokade diferenciala. Motor sicer 2,5 litra, a presenetljivo dobro vleče. Tri tonsko prikolico obvlada brez večjih težav. In štiri prostorninske metre polen pripeljem iz gozda brez težav.

Mogoče so bila moja pričakovanja glede tega vozila malo prevelika. Jaz sem namreč pričakoval robusten delovni stroj v stilu kakšnega mini-Unimoga... Kar pa to vsekakor ni.

DonFelipe
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 2:23 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a DonFelipe » Pe Feb 26, 2016 11:12 am

Ojoj!
In kaj imaš sedaj?

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

OdgovorNapisal/-a Hribovc » So Feb 27, 2016 11:33 am

Hja, to, kar sem kupil pred šestimi leti: Mazga BT-50...

DonFelipe
Prispevkov: 193
Pridružen: Ne Feb 20, 2011 2:23 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a DonFelipe » So Feb 27, 2016 7:20 pm

Aha.
Imaš mogoče sliko?


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov