ČIP ZA NOVO TOYOTO HILUX

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Šilc Urban

ČIP ZA NOVO TOYOTO HILUX

OdgovorNapisal/-a Šilc Urban » Če Jan 26, 2006 5:10 pm

Čao,

Zanima me če je kdo seznanjen glede vgradnje čipov (povečanje konjev in navora) pri terencih. Rad bi kupil ta novo Toyoto Hilux pa ima mogoče malo premalo konjev in bi želel ugraditi čip. Nekje sem zasledil da obstaja čip za povečanje konjev na 128 KM (serijsko ima 102) in navor na 300 Nm.

1.) Ali mogoče kdo ve kje se to kupi?
2.) Ali potem garancija propade (logično je da ja, ampak mogoče je kakšna fora, da uzameš ven če je kaj narobe??)
3.) Ali se pri tem avto kaj uničuje??
4.) Ali je lahko kaj narobe??
5.) Ali je poraba potem zelo višja?

Prosim povejte mi svoja mnenja in če ima kdo prakso, in tudi ali to priporočate ali odsvetujete.

Avto bi uporabljal kot svoj prvi avto in tudi za off road (Tunizija, itd........)

Lepa hvala v naprej

Urban

zlizan
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Apr 12, 2004 7:15 pm

OdgovorNapisal/-a zlizan » Če Jan 26, 2006 8:08 pm

Jaz imam preprogramirano elektroniko v golfu IV iz 90KM na cca 115 KM
Za enkrat nimam težav avto dobro gre naredil sem cca 30000 kilometrov.
Vendar pazima da ne priganjam mrzlega in da pregretega ne ugasnem takoj.
Preprogramirali so mi ga v SRS-ju na Brnčičevi. Razlika v moči je očitna, poraba je pa ostala enaka, ali celo za odtenek nižja.

Kar se tiče priporočljivosti take predelave pa ne vem. Ko bom naslednjič kupil avto in če bo TDI, bom že v štartu kupil močnejšega, in ga seveda dal čez nekaj časa malo "naviti". Človek vedno stremi k bljšemu, močnejšemu, taki pač smo.

l.p. Zlizan
zlizan

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jan 27, 2006 8:27 am

Ali mogoče kdo ve kje se to kupi?

eden najbol priznanih je P-box
Ali potem garancija propade (logično je da ja, ampak mogoče je kakšna fora, da uzameš ven če je kaj narobe??)

če nabaviš P-box ti garancija ostane, dobiš pa še 4 leta garancije na čip.
Ali se pri tem avto kaj uničuje??

pri tem čipu se avto ne vničuje (stane cca 200.000,00 Sit)
če pa nabaviš kakšmega za 30.000, pršilja računalniku napačne podatke o motorju in to je lahko za motor usodno.
Poraba ostane ista ali celo malo manjša (za iste zmogljivoti avo manj priganjaš)
Čip ti poleg moči poveča tudi navor, kar je za off road še bol pomembno.
jaz sm ga mel v golfu IV (iz 100 na 130KM) in razlika je bila očitna.
poglej si ponudbo po internetu.
vsekakor pa ti priporočam P-box oz. tuning-box

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jan 27, 2006 8:30 am

evo še eno povezevohttp://www.tuningbox.com/

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jan 27, 2006 8:34 am


Mitja
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Dec 14, 2005 10:47 am
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Mitja » Pe Jan 27, 2006 9:29 am

Vozim Passata z originalnimi 90 KM TDI. Pred dobrim letom sem zamenjal čip in sicer tako, da sem zalotal pod čip podnožje, tako, da ga lahko kadarkoli (cca 10 min dela) zamenjam z starim. Čip izdelujejo pri firmi iz Graz-a, dobiš ga z vsemi navodili. Rabiš samo nekoga, ki zna po elektroniki lotat in to je to...
Poraba ostane tu nekje, avto je občutno bolj odziven (višji navor), končna hitrost se poveča, moj bi sedaj naj imel po njihovih podatkih 118 KM, po 30000 km še nisem opazil slabosti, je pa res da pazim in ga ne priganjam do rdečih obratov, pa zjutraj je potrebno pazit, ampak to velja za vsak avto....

Pa še povezava

http://www.tuning-chip.at/

Cene so okrog 380 EUR, če koga zanima se lahko obrne name, cena bo kar nekaj nižja, dobim jih namreč od njihovega prodajalca v Berlinu...

Mitja

Šilc Urban

OdgovorNapisal/-a Šilc Urban » Pe Jan 27, 2006 9:32 am

2 matej,

Prvo hvala za podatke, bom kontaktrial ker sem že našel zastopnika v sloveniji (upam da kaj vejo). Edino kar mi ni jasno je, kako je možno da ostane garancija če je ugrajen "ne" originalni "toyota" del.
Ne rečem da nimaš prav, ampak ponavadi so zelo občutljivi vsi uvozniki da kaj spreminjaš na avtu kar ni originalno, in že iz inata nočejo potem nič pod garancijo popravljati!!!! Se bom pozanimal pri p-boxu pa bom javil nazaj kaj so rekli.

lp

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jan 27, 2006 9:42 am

jaz s tem nism mel problemov, ker je vse delalo OK.
to da ti garancija ostane zagotavljajo proizvajalci čipov (vsaj teh dveh ki sm ti jih naštel)
Če pa je kaj narobe lahko čip sam demontiraš v 10s in proizvajalec avtomobila verjetno sploh ne bo vedel da si čip kdaj imel :D

Šilc Urban

OdgovorNapisal/-a Šilc Urban » Pe Jan 27, 2006 9:44 am

NO ja sej to maš pa tudi prav glede od montaže. A MISLIŠ DA JE KAJ CENEJE ČE GREŠ V AVSTRIJO ALI ITALIJO ISKAT??

Šilc Urban

OdgovorNapisal/-a Šilc Urban » Pe Jan 27, 2006 9:59 am

2 matej,

Ja, sm govoru z P-boxom v sloveniji (Fant kr obvlada stvari), in je tko kot si ti reku, cena je 190.000 sit z DDV. Montaža na originalne konektorje. Poveča se moč za 20 KM in navor za 50 NM. On trdi da vse firme priznavajo P-Box, tko da ni nobenih problemov. Od montaža je pa tko al tko hitra.

Garancija je 3 leta. Tko da mislim da si kr dobro vrjanto predlagal, res da je mal dražja ampak je opa saj sigurna. Razložil je tudi da jo vsi uradni proivajalci tuningov (Snitzer, lorinzer, BMW, audi itd........) ugrajujejo njihove čipe.

Tko da hvala, seveda če ima pa še kdo kakšne mnenje bo pa z veselejm prisluhnil. Čaka še na odogovor Marolta ker vem da ima tudi on neki nabrito svojo Toyoto???

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jan 27, 2006 10:22 am

mislim da nobem čip ni cenejši.
vsaj s takimi pogoji ne.
tuning-box ma ckoraj iste cene.
P-box pa stane isto pri nas in v avstriji.
naj ti v olajšanje povem, da je on kolega nabavu čip za 30.000 v salamonovem oglasniku in mu je zjebalo komplet računalnik od avta.
pa je bil ob 300.000 sit

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Pe Jan 27, 2006 12:05 pm

Na Audiju A3 19TDi, si je možakar sam posnel program iz računalnika, ga shranil, potem pa ga je popravljenega naložil nazaj v računalnik.
Avto sedaj leti kot kugla, ne vem pa koliko ima sedaj konjev.
Naslednji na vrsti je moj golf. Pol vam bom pa povedal kako se obnese.

Ampak to ni čip, ampaik softver.
Slika

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jan 27, 2006 12:13 pm

Ampak ta softver dela točno to kar je že Kleno napisal.
tak avto bo lahko tekel še 10 let brez problema, lahko pa bo crknu že drugi dan.
Jaz se s tem nebi igral, seveda pa je odvisno kolko je vreden tvoj golf.
Ko sm mel novo IV sm rajš dal še 200.000 SIT za čip kot pa da bi šlo vse v k...

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Pe Jan 27, 2006 12:19 pm

Ampak ta avto bolj gre in manj kuri. Golj je še vreden nekaj.
Slika

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jan 27, 2006 1:01 pm

Žal ga nimam več, ker ms ga razbil (je šel prehitro :D )
Ampak ta avto bolj gre in manj kuri

tega nism reku.
za iste zmogljivost si ga mogu brez čipa gonit do konca z čipom pa lahko isto hitro voziš z 3/4 gasa. zato manj pije (malenkost)
če pa ga teraš do konca logično pije več, ampak tudi gra veliko bolše.

Mitja
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr Dec 14, 2005 10:47 am
Kraj: Celje

OdgovorNapisal/-a Mitja » Pe Jan 27, 2006 3:48 pm

Kot je napisal Matej, avto lahko pije več ali manj, odvisno od noge. Kot je napisal Marolt, tisti možakar je zamenjal software v svojem računalniku, ta software pa se usede v čip, ki leži v računalniku. Zato pa je možna menjava čipa z prednaloženim programom, lahko pa se preprogramira starega. Ampak čip kot material ni noben strošek, proizvajalci "čipov" zaračunajo svoj software, torej računalniški del svojega dela, menjava pa ni nobena umetnost. Prednost tega, da vstaviš drugi čip je ta, da lahko kadarkoli brez ponovnega preprogramiranja povrneš vse skupaj v prvotno stanje. Torej imaš dva, ki bi jih lahko teoretično poljubno menjaval...

Čipi (prazni) in pa podnožja, ki se zalotajo v motorni računalnik pa so smešno poceni v Conrad elektronic-u.

Mitja

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Pe Jan 27, 2006 4:49 pm

E to je to, sam nism znal takole lepo razložit.
Res pa je da tudi star program lahko naložoiš nazaj., je vseeno hitreje kot pa lotat čip. Če že imamo kable in prenosnik.
Slika

Šilc Urban

OdgovorNapisal/-a Šilc Urban » Pe Jan 27, 2006 7:10 pm

No jaz osebno si bom raje nabavil za 190k sit čip od p-box, pa saj vem da je vse ok. A mogoče kdo ve ker čip ima Mamut v svoji toyoti???

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Po Jan 30, 2006 12:18 am

http://www.adonistechnology.com

tole imam jaz v svoji Toyoti in se mi še vedno smeje, ker nudi res obilo užitkov. Če še koga stvar zanima jih tudi dobavljamo v Slo in okolici.
Je pa to tuning firma katera sodeluje z prav vsemi ekipami dieselskih Toyot na Dakarju in še nekaterimi drugimi. Npr. CRO posadka uporablja enak tuning kot jaz.

glede neškodljivosti kakršnegakoli tuninga pa je malce za lase privlečeno.
Prav vsako dodatno obremenjevanje motorja povzroča hitrejšo obrabo. PIKA, koliko hitrejšo je pa stvar debate (majčkeno, malce, večjo ...)

Manjša poraba, ker vozim z več navora in man gasa. Larifari. Poraba s tuningom je običajno malce večja ampak ne pretirano. Konji pač morajo od nekje priti. Tudi zaradi tega, ker takrat ko je tuning vklopjen pač ni zaradi lepšega ampak zaradi npr. prehitevanj, bolj dinamične vožnje, ... sigurno pa zaradi nedeljske vožnje pri 90 km/h ne prižigaš tuninga.

Vklop in izklop: meni osebno je dober tuning samo tisti kateri ima vklop in izklop. Torej ga uporabljaš samo takrat ko ga rabiš oz. želiš. Ostali večji del normalne vožnje pa pač ne. Izklop ko ga ne rabiš najbolj pripomore k najmanjši obrabi motorja in dolgi življenski dobi.
Stran od tuningov, kateri preprogramirajo tovarniško elektroniko, stran od tuningov, kateri nimajo on/off stikala.

Garancija: naj vsak preveri tam kjer bo garancijo uveljavljal, kaj priznavajo in kaj ne. In ne pri proizvajalcu tuning boxa.

Zaznavanje testerja: če je v položaju ON ga zazna. Če je v off ga ne zazna. Če pride do okvare na motorju elektronika shrani kup podatkov o avtu v trenutku okvare. Tako, da naknadna demontaža in zatrjevanje, da si avto vozil kot star ata pelje na zelo tanek led.
Toyotin računalnik npr. v času nastanka motnje ali celo okvare beleži tako celo goro podatkov za čas nekaj deset sekund pred in par sekund po okvari:
npr.: hitrost, vse temparature, št. vrtljajev, položaj pedala za plin, zavora da/ne, abs, klima on/off, količina vbrizganega goriva, turbo pritisk in še veliko veliko več.
Tako, da odkriti, da je okvara nastala ob vgrajenem/vklopljenem tuningu - šala mala.

Toda, če kdo misli, da tuning odsvetujem. Niti slučajno. Vozilo najbrž ne bo naredil 500.000 km brez kančka vlaganj v njega. Bo pa tistih xyz.000 km zelo užitkarskih. Saj zato pa si kupimo avto po svojih željah, Ne da se potem stradamo vseh užitkov.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Šilc Urban

OdgovorNapisal/-a Šilc Urban » Po Jan 30, 2006 4:41 pm

2 MAMUT

Hvala za izčrpno poročilo. Dej mi povej prosim tvoje mnenje o "P-box" (tuningu) in "TTE" toyotin Tuning katerega Toyota priznava (garancijo) "http://www.tte.de/engine_tuning.htm"
Za Hiluxko stane 1255 eurov z montažo in jo navije za 26 konjev in 40 nm navora.

Hvala v naprej.

LP

Šilc Urban

OdgovorNapisal/-a Šilc Urban » Po Jan 30, 2006 6:15 pm

2 MAMUT

Mal sem pregledal www stran od ADONIS. Ja tuki zgleda imajo kar malo bolj hude tuninge. (dosti več konjev in navora). Dej mi prosim ti povej tvoje mnenje, glede tega ali dati od ADONISA ali malo manj navito od p-boxa ali TTE-ja.

Kakšna je pa cena za tuning od ADONIS-a?? Kaj pa je tvoje mnenje dati to na Hiluxko ali ne?? Nasploh tuning mislim??

Hvala


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov