Suzuki SJ 410 spera

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
MP
Prispevkov: 16
Pridružen: So Dec 17, 2005 5:17 pm

Suzuki SJ 410 spera

OdgovorNapisal/-a MP » So Jan 28, 2006 6:36 pm

Zdravo

Potreboval bi vaso pomoc.. in sicer:

Imam Suzukija SJ 410
Ravnokar sem prisel z voznje in me nekaj zanima..
- ko sem ostal v snegu sem hotel vklopiti zaporo diffa -in lucka ki oznacuje da je zapora vklopljena se je prizgala
- potem pa ko sem dodal gas se ni nic zgodilo.. eno kolo je se vedno stalo pri miru drugo se pa v prazno vrtelo - lucka pa je utripala in zadaj je nekaj sumljivo pokalo - kot kaze v diffu
- potem sem izklopil spero in jo se enkrat vklopil.. ampak spet isto - to sem se nekajkrat ponovil ampak je bilo vsakic enako - nic ucinka in veliko sumljivega ropotanja, zato sem raje s poskusi zakljucil

zanima me kaj bi bilo lahko narobe? - imam obcutek da se sploh ni "zakajlala"

res je avto ze kar v letih in se zapora sploh nikoli ni uporabljala.. je lahko kaj zarjavelo? zataknjeno? in je sploh ne spusti

tnx za vsak odgovor

edit: ali to sploh prav pocnem? da sem sele potem poizkusil z vklopom zapore.. ali bi moral ze prej voziti z vklopljeno?

mogoce butasta vprasanja..ampak sem se zacetnik :oops: :D

Uporabniški avatar
feroza
Prispevkov: 103
Pridružen: Ne Avg 15, 2004 9:20 pm

OdgovorNapisal/-a feroza » Ne Jan 29, 2006 1:09 pm

mislim da bos mogu odpret zadnji diff in pogledat kaj se dogaja

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Po Jan 30, 2006 7:06 am

a suzuki sj 410 ima že original zaporo?

ča-skartami

OdgovorNapisal/-a ča-skartami » Po Jan 30, 2006 1:55 pm

res da ma original blokado ampak je redko katera da deluje

MP
Prispevkov: 16
Pridružen: So Dec 17, 2005 5:17 pm

OdgovorNapisal/-a MP » Po Jan 30, 2006 3:01 pm

zgleda da so imele samo neke serije serijsko..
se serviser me je debelo pogledal ko sem mu omenil spero - in me takoj vprasal ce je bil uvozen iz AUT ali D

avto je bil uvozen iz D tako da mogoce so imeli na teh trgih ze serijsko vgrajene zapore

@ča-skartami:

mogoce ves kaj je problem da jih vecina ne deluje?

na ta naslov sem dal sliko kako stvar izgleda
http://www.mobisux.com/album/data/4574/14471spera1.jpg

pusa ki je obkrozena z zeleno je problematicna.. ko spustim rocko v kabini skoci noter (najprej sem mislil da je zajla mogoce kje zarjavela in da sploh ne gre do konca) ampak temu ni tako - vse deluje normalno

potem pa ko eno kolo obremenim (sem na dvignjenem avtomobilu to poizkusil z roko ) in ta pusa skace ven in noter (levo in desno na sliki) sploh ne ostane notri

sem premisljeval da je narejena tako da v primeru da pozabis izklopiti zaporo zaradi varnosti prej odlomi zaporo tako da ti ne polomi zobnikov - nekaksna valovalka
mogoce se je kdo vozil z vklopljeno zaporo in se je to zgodilo

zlizan
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Apr 12, 2004 7:15 pm

OdgovorNapisal/-a zlizan » Po Jan 30, 2006 3:20 pm

Jaz sem imel izto blokado, ki tudi ni delovala, ali je zrabljen košček ki se pomika po (osovini ripnah), ali pa je počila vzmet, ki tišči ta košček, vsekakor boš moral razdreti.
Naj te pa potolažim, vse skupaj je čisto enostavno.


l.p. Zlizan
zlizan

MP
Prispevkov: 16
Pridružen: So Dec 17, 2005 5:17 pm

OdgovorNapisal/-a MP » Če Feb 02, 2006 8:20 pm

no danes sem odprl ta mehanizem ki premika zaporo po polosovini

vzmet je cela in ubistvu vse v tem mehanizmu deluje OK

potem pa tisti kos ki se pomika po polosovini:

ko sem ga pritisnil z izvijacem proti diffu je zadeva delovala tako kot bi morala - diff je bil blokiran - torej problem dvomim da je v tem delu .. res pa je da sem moral kar malo bolj pritisniti

tako da sem vzel tisto vzmet ven in jo malo raztegnil - tako da z vecjo mocjo pritiska to zaporo v diff

ampak na mojo zalost zadevo se vedno mece ven.. tako da se mi ne sanja kaj je lahko narobe


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 130 gostov