Pravila objavljanja v podforumu Avtomobili in oprema

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...

Si zadovoljen z offroad forumom?

Glasovanje se je zaključilo dne Pe Jun 17, 2016 2:41 pm

Forum potrebuje spremembe
16
41%
Forum naj ostane tak kot je
23
59%
 
Skupaj glasov: 39

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

Pravila objavljanja v podforumu Avtomobili in oprema

OdgovorNapisal/-a Korando » Sr Maj 18, 2016 2:41 pm

Člani foruma, tole sem strnil iz dosedanjih debat in predajam v nadaljnjo razpravo. Upam, da nisem kaj bistvenega izpusti. Ko in če se boste s tem strinjali, predlagam, da spiljeno verzijo Rafter prilepi pod Ne prezri.


Spoštovani uporabnik.
Pred vami je edini vseslovenski offroad forum za terenska vozila, SUV in crossover SUV vozila – podforum Avtomobili in oprema. Tukaj lahko pišete in izveste vse o teh vozilih, predelavah in tehniki.
Forum se ne navezuje samo na znamko vozila, ki je v imenu domene.


Navodila in pravila za objavo v tem podforumu so preprosta.
Vsak uporabnik lahko odpre temo, kjer v naslov teme vpiše vozilo, o katerem bi rad razpravljal, v jedro besedila pa predvsem:
- opis vozila oz. predelave, linki so zaželjeni, lahko tudi fotografije, a ne širše kot 800pix,
- kakšno je njegovo vprašanje (če ni le predstavitev).

Pri debati je potrebno upoštevati še naslednja priporočila:
1. pred odpiranjem nove teme obvezno uporabi iskalnik, velja predvsem za nove člane foruma,
2. v podforumu Avtomobili in oprema se razpravlja izključno o vozilih, predelavah in tehniki,
3. zaželjeno je, da se razpravlja o terenskih vozilih in ne o ostalih 4x4 vozilih, saj si na offroad forumu,
4. če ne dobiš odgovora na vprašanje, pomeni, da o tem ne vemo razpravljati, in ne, da te ignoriramo,
5. lastno mnenje izrazi na civiliziran način,
6. če ti kaj ne paše, zadeve ne rabiš komentirati,
7. prazno nabijanje, nakladanje in skrenjanje s teme ni zaželjeno,
8. neargumentirane primerjave ter pljuvanje po določeni znamki avtomobila sodi pod nabijanje,
9. zaželjena so čim bolj objektivna mnenja, primerjave, podatki in izkušnje o subjektu teme,
10. duhovite opazke so zaželjene, vendar pred pisanjem le teh, najprej premisli, kaj boš napisal, v vidu imej tudi ostale sedanje in bodoče člane foruma,
11. ne trati časa moderatorjev,
12. ne odpiraj teme z namenom provokacije, to ni v redu,

smo pa na offroad forumu sicer zelo tolerantni do drugačnih mnenj, zato kar korajžno.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Sr Maj 18, 2016 2:43 pm

Lahko bi dodali nekaj podforumov v obstoječih področjih s katerim bi ločili različne tipe. Enostavno in hitro.

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Sr Maj 18, 2016 4:21 pm

Forum potrebuje spremembe .... sem že pred leti zagovarjal ... nobenega skrivanja za nadimki ... polni podatki kdo je kdo ... pa bo manj nepotrebnega prepucavanju in smetenja tukaj gor.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

OdgovorNapisal/-a rx » Sr Maj 18, 2016 4:58 pm

To z polnimi podatki je težko izvedljivo, ker obstaja cel kup zakonov v zvezi z varovanjem osebnih podatkov, dejansko ne moreš nikogar prisiliti, da se identificira...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Maj 18, 2016 7:55 pm

Tole mi pa ni všeč.
Niti najmanj!
Zaradi par zateženih mandeljcev naj bi sedaj postavljali neke okvirje, ki so pa tako ali tako že v veljavi na tem našem forumu. Tisti, ki jih ne upoštevajo, jih ne bodo niti v prihodnje.
Tu na Primorskem bi rekli: vrtanje luknje v vodo.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » Sr Maj 18, 2016 9:27 pm

Se pridružujem miranovem mnenju! [lej, lej, tudi to se z leti zgodi]
Ta amebasta struktura od foruma je bila nedolžno, naivno spočeta v duhu in resnici rahlega simpatiziranja z anarhijo, blaga odsotnost in nedosegljivost moderatorjev je vseskozi skrbela, da se je zadeva boljkone samoregulirala, (kako neoliberalistično se tole sliši), in prav tole trenutno vrenje okoli rajcanja nekega provokatorja z DonMafijoznim nickom kaže, da zadeva deluje!

Živela anonimnost! <- ha, pa menda res ne verjamete vanjo?
Živele nebuloze!
Živela forumska evolucija! <- med drugim tudi naravni izbor, zakon močnejšega ipd ...
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Maj 19, 2016 10:00 pm

Forum tak kot je je meni všeč...........enostaven kot off road, simpl kot pasulj.
Je pa res da je zmešan kot kura.
Primer:
http://www.nivaoffroadteam.com/forum/viewforum.php?f=2
Kaj ima to zveze z off roadom? Tri teme, pol pa tema!
Edino, kar bi jaz spreminnjal je to, da je potrebno dat prostor ljudem, kot so vreča, svetleč, mamut, gregor...........(se opravičujem vsem, ki sem jih pozabil) sam primer...........kjer lahko brez nakladanja predstavijo svoje izdelke, potovanja, predelave.........karkoli, kar vpliva na kavaliteto foruma. In da imajo pravico do tega da jim nihče ne more težit. Da imjo pravico do tega, da objavljajo brez sranja. Potem bo forum veliko boljši, oni pa bodo svoje prispevke z veliko večjim veseljem delili z nami.
Pol bomo pa tudi veliko bolj strpni do "senikov". Ker bo več off road tem na forumu- Ni problem pojav "senikov" ampak deficit off road tematike.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Pe Maj 20, 2016 8:38 am

AŁIEN napisal/-a:"Ni problem pojav "senikov" ampak deficit off road tematike."

Drži :D

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » So Maj 21, 2016 6:40 pm

Naj se naredi pa podforum SUV, kjer lahko tudi seniki in ostala sekretovina prebiva..tako da ne bo toliko brezveznih tem v tej rubriki :twisted:
nissan tractor 3.3sdt

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Če Jun 09, 2016 3:46 pm

Bom še tukaj prilepil, kar sem pred časom že v eni temi, malo sem nadgradil

Na Offroad forumu, je glede avtomobilov in opreme vse zmešano. Ostalo ne bi spreminjal, mislim da je dobro tako kot je. Po moje nam manjka minimalno to, da se avtomobili in oprema razdelijo vsaj na 2 kategorije -
1. terenska vozila in predelave, SUV ter oprema
2. SUV crossover ter ostala 4x4 vozila.
Za obe kategoriji je nujno definirati, katera vozila notri pašejo, kar pa je sedaj že jasno, glede na temo terensko vozilo - definicija, bistveno pa je, da je vsaj v temi pod točko 1. le konstruktivna debata. Sodeluje lahko le tisti, ki je avto imel ali ga ima. Če ga ima kolega, mora to jasno navesti, da se ve. Vsako pljuvanje po določenem avtu brez preverljivih argumentov ter nabijanje je potrebno striktno brisati in banati. Takšne teme bi bilo z veseljem brat, ker bi res lahko kaj uporabnega dobil oz. dodal k temi, kar pa se ne bi izgubilo v množici nepotrebnega pisanja. Kot vzorčni primer v zadnjem času je tema o Nissanu Navari, ki je dober približek temu, temi manjka le malo obširnejša začetna predstavitev vozila.

Odprti debati, primerjavam, pljuvanju po avtomobilih, pisanju rekla kazala se pa lahko dovoli v posebni kategoriji
3. "Kdo ima daljšega" , v to se lahko preimenuje zdajšnji podforum avtomobili in oprema, lahko pa podforum gre tudi pod 2. SUV crossover ter ostala 4x4 vozila. Bistveno je, da je zdajšnji podforum Avtomobili in oprema striktno ločen od tem, kjer naj bi bile po novem celovite predstavitve terenskih vozil in opreme.

Se pravi na kratko, dodali bi le en nov podforum (ali dva če se da) zaradi boljše preglednosti, če je pa to sploh izvedljivo, pa naj pove še Rafter.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Jun 09, 2016 4:44 pm

Povsod vlečeto to jebeno in glupo deljenje ljudi. Od politike, služb in zdej še na forumih. Pa dej nehajte že delit. Že tako nas je premalo.

Mislim če že hočete delit, potem je potrebno naredit podforum posebaj za lastnike patrolov, kjer se bo pa spet naprej delilo na številko noge lastnika patrola.



Pizda, če ti kaj ne paše brat, pač preskoči, pa pusti ljudem življenje. Sej večina jih tako ali tako lahko samo še po netu visi, ker je to najceneje.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Če Jun 09, 2016 5:34 pm

Korando napisal/-a:Bom še tukaj prilepil, kar sem pred časom že v eni temi, malo sem nadgradil

Na Offroad forumu, je glede avtomobilov in opreme vse zmešano. Ostalo ne bi spreminjal, mislim da je dobro tako kot je. Po moje nam manjka minimalno to, da se avtomobili in oprema razdelijo vsaj na 2 kategorije -
1. terenska vozila in predelave, SUV ter oprema
2. SUV crossover ter ostala 4x4 vozila.
Za obe kategoriji je nujno definirati, katera vozila notri pašejo, kar pa je sedaj že jasno, glede na temo terensko vozilo - definicija, bistveno pa je, da je vsaj v temi pod točko 1. le konstruktivna debata. Sodeluje lahko le tisti, ki je avto imel ali ga ima. Če ga ima kolega, mora to jasno navesti, da se ve. Vsako pljuvanje po določenem avtu brez preverljivih argumentov ter nabijanje je potrebno striktno brisati in banati. Takšne teme bi bilo z veseljem brat, ker bi res lahko kaj uporabnega dobil oz. dodal k temi, kar pa se ne bi izgubilo v množici nepotrebnega pisanja. Kot vzorčni primer v zadnjem času je tema o Nissanu Navari, ki je dober približek temu, temi manjka le malo obširnejša začetna predstavitev vozila.

Odprti debati, primerjavam, pljuvanju po avtomobilih, pisanju rekla kazala se pa lahko dovoli v posebni kategoriji
3. "Kdo ima daljšega" , v to se lahko preimenuje zdajšnji podforum avtomobili in oprema, lahko pa podforum gre tudi pod 2. SUV crossover ter ostala 4x4 vozila. Bistveno je, da je zdajšnji podforum Avtomobili in oprema striktno ločen od tem, kjer naj bi bile po novem celovite predstavitve terenskih vozil in opreme.

Se pravi na kratko, dodali bi le en nov podforum (ali dva če se da) zaradi boljše preglednosti, če je pa to sploh izvedljivo, pa naj pove še Rafter.


Ampak res si zatežen do amena! A nimaš kaj bolj pametnega za delat, kot pa na forumu pametovat in težit s temi delitvami? Ma fak....
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jun 09, 2016 6:51 pm

:aplavz:
Dajte nam mir!
Če ste se mladi (a ste??) žrebci, polni testerona in podobnih monad pridružili temu forumu (vsa čast, hvala in poklon njegovim ustanoviteljem in vzdrževalcem), ste ga hočeš nočeš sprejeli. Če vam ni všeč, si lahko odprete novega. Saj vas nihče ničesar ne sili, nasprotno, VI posiljujete nas!

Ta forum je bil in je še odprt in vsakdo je v mejah nekih nepostavljenih meril, ki smo se jih držali brez policijskega nadzora, lahko objavljal, spraševal, ponujal in marsikdaj tudi kaj koristnega in lepega izvedel. Če/ko je nekdo (pa velja tudi za kakšno moje trmoglavljenje) postal nadležen, je utihnil, se umaknil ali pa ga je upravnik mogoče celo malo pobanal. In vse je spet zadremalo v mirno valovanje forumskih vod. Nenazadnje, mogoče bo to postal forum starih prdcev, ki pa še vseeno imamo kar precej znanj in izkušenj s področja, ki mu je namenjen ta forum. Pa to priznajte ali ne.

Načelno se poizkušam takole v javnosti vzdraži vulgarnih izrazov (pa mi, žal, vedno ne uspe :oops: :oops: ), a vseeno: Nebivedu, bravo!

Miran

... hm... zakaj pa pišem v množini?? Korando .. a teži še kdo drug? Preklicujem množino! Do nadalnjega :wink:
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Če Jun 09, 2016 7:10 pm

Ok, če smatrate, da je tako kot je sedaj, najboljše, potem naj bo. Moj namen je zadeve izboljšat, ne pa delit ljudi.
Če se pač ne da, se ne da.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jun 09, 2016 7:39 pm

Kdo pravi, da se ne da?
A ne z birokratskimi okvirji, nakladanji in prepisovanji tujih "modrosti".
Napiši kakšno zanimivo reportažo, pa naj bo o predelavi, potovanju in drugih 4x4 izkušnjah. Boš videl, koliko ogledov in pohval bo.
In nihče te ne bo popljuval, niti mi stari prdci ne. Nasprotno! Takih izboljšav in popestritev tega našega foruma bodo (bomo) vsi veseli.
A zavedaj se: najbolje sprejete bodo lastne izkušnje! Kopipejstat znamo tudi drugi.
Verjemi, vse se da, le metode morajo biti ustrezne.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Pe Jun 10, 2016 6:54 am

Zdravo,

mene Korandov ejakulat spominja na naslednjo ljudsko modrost:

Kakšna je razlika med teorijo in prakso?
Teoretično sem nabrisal celo vas, praktično pa v kotu sobe masturbiram.

LP Bizzy

p.s.
Nebivedu je iz prve zadel point- deljenje in teoretiziranje je za na drug forum.
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Pe Jun 10, 2016 8:12 am

Miran, vse lepo in prav, ampak a sedaj boš pa še napisal, da kar sem jaz pisal o terenskih vozilih, si ti že to vse vedel?


Bizzy, od tebe sem pa takšen komentar tudi pričakoval, nič novega.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Jun 10, 2016 10:06 am

Ha, ne vem, kaj si vse napisal o terenskih avtomobilih, saj sem se držal osnovnega pravila svobode na forumih: če me ne zanima, ne preberem. Pika. In to priporočam vsem ostalim.
A kaj vem o terenskih avtomobilih: hm, po mojem kar precej. Zame več kot dovolj. Tudi iz prakse, še zlasti, če terenski avtomobil smatraš bolj na široko, to je kot vozilo za vožnjo po terenu.
Pa tudi po teoretične plati bi še kaj vedel, nenazadnje mi diplome (sicer še v prejšnjem tisočletju) na strojnem faksu niso dali na lepe oči.

Poglej: bodi pošten in priznaj: v moji prejšnji objavi sem lepo poizkusil "umiriti žogico". Bodi dec in se obvladaj tudi ti.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » So Jun 11, 2016 6:20 am

Bizzy, Miran, prav neverjetno se mi zdi, da se mi trije nekako ne zastopimo.
Tole mi nikakor ne da miru.

Da nahitro osvetlim:
Problem, ki ga vidim na offroad forumu je, da imamo situacijo, ko mladi član pride na forum (pa pustimo provokatorje ob strani). Takšen član ima zelo malo znanja in izkušenj iz offroada, zato nujno potrebuje osnovne informacije, nek osnovni hitri tečaj iz offroada. Teh osnovnih znanj pa ne more kar tako enostavno pridobit.

Lejta, vidva sta strokovnjaka iz tega področja. Verjetno so moji predlogi zgoraj res slabi, samo kaj naredit? Kaj pa če se odpre naprimer ena sticky tema ali pa celo podforum za osnovne informacije? Tam bi lahko bile zbrane osnovne zadeve okoli offroada, katere pač mora vsak novi član osvojit, preden začne spraševat na forumu. Pomoje bi bilo posledično pol manj smetenja na forumu. Seveda ga lahko pošljemo brat wikipedijo, kjer se bo lomil z angleščino in nemščino, ampak zakaj? Zakaj ne bi te osnovne informacije nahitro dobil na tem forumu? Trenutno mora vsak prebrat pol foruma, da mu je lahko vsej približno jasno za kaj se gre, zato tega novi član praviloma skoraj nobeden ne stori.

Bizzy, ne gre se za to, kdo je koga nabrisal, če je kdo, je stara garda nabrisala nove člane in posledično sama sebe, ko novi člani odidejo s foruma.

Prosim, dajta pomagat s konstruktivnimi predlogi. A se strinjata da ta problem obstaja?

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » So Jun 11, 2016 7:18 am

Ne, Korando, večina se nas ne strinja, da ta problem obstaja.

Wikipedija ima svoj namen in če te skrbi, kje bo "mladi offroader" :roll: brez znanja tujih jezikov prišel do osnovnih teoretičnih znanj, lahko zanj pišeš članke na slovenski Wikipediji.

Ta forum pa je od nekdaj drugačne vrste šola, tiste vrste šola, ki med drugim skrbi za to, da se mladiči s polnimi jajci teorije naučijo le-to primerno uporabljati oziroma širše, skrbi, da soustvarjalci te forumske skupnosti najdejo sebi najprimernejšo mesto v njej.

Če si boš vzel čas (kar očitno pri tebi ni problem) ter pogledal npr zgodovino postov dolgoletnih članov te forumske skupnosti, boš opazil, da s(m)o vsi šli in še hodimo čez podobno močvirje: kup nestrinjanj, utemeljevanj, prepričevanj, včasih začinjenih do skrajnih meja okusa s skepso, cinizmom, zbadanjem ... konsenz ne obstaja vedno, do cilja vodi več poti (še mnogo več pa se jih slepo konča). Prav nič se ne trudimo olepšavati slike našega širšega družbenega ekosistema, ki je pod običajno polirano površino vuhmepišovski, krut, nevaren, nihilističen, nelogičen ...

Poraja se ni še ena trenutno aktualna analogija:
Ta forum je Rog, ti pa ga želiš obklesati po manirah Jankovičeve Ljubljane.

In ne glede na to, kaj si mislimo o dogajanju okoli Roga (videl boš, če se sedaj spodaj slučajno razvije off-topic tema o tem - in upam, da se ne bo - da imamo na tem forumu diametralno nasprotna, tudi vzajemno zaničujoča ... mnenja, ki jih znamo prav nič kulturno povedati drug drugemu - džungla pač), je dejstvo, da gre za stik dveh nezdružljivih miselnosti in delovanj, med katerima sožitje ne more obstajati. Vsak navidezni kompromis je le maska za prevlado enega ali pa smrt obeh.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Jun 11, 2016 10:21 am

Tale mi je pa zelo všeč!
vrecha napisal/-a:....
Ta forum je Rog, ti pa ga želiš obklesati po manirah Jankovičeve Ljubljane.
.....


Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Sr Jun 15, 2016 8:34 am



Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov