Po menjavi alternatorja le ta še vedno ne polni

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
matko88
Prispevkov: 42
Pridružen: Po Maj 06, 2013 11:04 am
Kraj: Maribor

Po menjavi alternatorja le ta še vedno ne polni

OdgovorNapisal/-a matko88 » Če Jul 14, 2016 8:21 am

Pozdravljeni,

imam težavo z polnjenjem akumulatorja ter trdimi zavorami. Avto je patrol W260 2.8td.

Že nekaj časa sem imel občutek da imam težave z alternatorjem in vakum pumpo. Nekje 3 leta nazaj sem menjaval krtačke in je alternator delal, pumpa pa od takrat naprej več ne. Ker sem avto res malo uporabljal se s tem nisem obremenjeval. Sedaj pa planiramo iti na izlet in sem porihtal vse ostale malenkosti (amortizerji, celi izpuh, pleh, ...), ostala pa mi je še ta težava.

Naj omenim, da sem enkrat po nesreči napačno priklopil kleme iz drugega avta in je patrol celo delal nekaj časa. Seveda aku je bil za odpad, alternator pa je tudi nehal polniti po tistem. Predvideval sem da je kriv alternator vendar po menjavi z novim ni nič boljše. Ima kdo kakšen nasvet, komu bi bilo to najbolje peljati da pregleda? Sem iz okolice MB. In če je kakšen mojster, ki mi ne bo vzel mesečne plače za en dan dela bi bilo res lepo.

Do sedaj sem pregledal varovalke pri sovoznikovih nogah, releje okrog mašine, razne konektorje in kable. Nisem opazil nič hujšega tako da sumim kakšen kontroler?

Hvala

matko88
Prispevkov: 42
Pridružen: Po Maj 06, 2013 11:04 am
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a matko88 » Pe Jul 15, 2016 10:56 am

Našel sem težavo. Problem je bil en kabel oz. varovalka zraven pozitivnega pola na bateriji. Ko sem to priklopil je začel alternator polniti normalno.

Imam pa sedaj en alternator na zalogi, če bi kdo potreboval. :)


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov