Zadnje vzmetenje pick-up

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
tomop
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe Mar 19, 2010 2:20 pm

Zadnje vzmetenje pick-up

OdgovorNapisal/-a tomop » To Avg 09, 2016 5:51 pm

Pozdravljeni.

Problem: Gre za vozilo Ford Ranger PK (prejšnja serija - dvojček Mazde BT-50).
Avto je zadaj enostavno pretrd. Do sedaj je bil na njemu hard top, je bilo vsaj vzdržno (dodatnih 50-70kg na zadnji osi).

Vprašanje za uporabnike:
Kako se v uporabi obnesejo naztavljivi amortizerji? - Zanima me pedusem pri vožnji z nenaloženm vozilom. Avto kaj manj skače, kakšna je življenska doba....

Vprašanje za prodajalce opreme:
Vem da obstajajo Heavy duty in Extra heavy duty vzmeti, ampak ali obstajajo vzmeti z zmanjšano nosilnostjo (seveda z liftom 3-5cm)????


Lp, Tomo

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Če Avg 11, 2016 3:27 pm

Obstajajo udobnejši amortizerji od serijskih ... avto bistveno manj poskakuje ... prazen ali poln ... imam na zalogi... 145 eur komad.


Kar se vzmeti tiče, imam en set ca. dva meseca rabljenih, ki so mehkejše od serijskih na zalogi.
Lift je + 40 mm - približno. ... pod ugodno.
Cena novih je 245 eur kos z ddv.
Jih dam za 50% cene.

031-720-676
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
tomop
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe Mar 19, 2010 2:20 pm

OdgovorNapisal/-a tomop » Če Sep 08, 2016 10:15 pm

Evo,

par tednov nazaj sem bil na obisku pri Mamutu in uzel mehkejše vzmeti ter mehkejša blažilnika.
Sledilo je eno popoldne v delavnici.
Avto zadaj razkopljem, zamenjam amorizerje, pri vzmeteh so se pa stvari malo zakomplicirale --- prednjih puš na vzmeteh nisem mogel razdvojit ne da bi reskiral da jih poškodujem.
Ker sem imel že praktično vse razkopano sem se odločil, da naredim kot je bila debata na Avstralskem forumu:
Poba je pustil zgornje tri vodilne liste pri miu, odstranil zgorni nosilni list, in ko je vzmet sestavljal nazaj je (pomotoma) spodnji (ta kratek) nosilni list obrnil okoli (s konicami navzdol).
Naredim isto in zmontiram.

Lahko bi sicer zgorni nosilni list odrezal in ga uporabil kot podlogo spodaj (avto je zadaj cca 1 cm nižji kot je bil). Ampak ker imam namen montirat OME tega nisem naredil.

Rezultat:

Neobremenjen:
- vožnja po cest praktično nespremenjena, razen večje luknje se manj čuti (amortizerji lepše pobirajo, vzmet je bolj zvezna)
- po terenu zadnji konec zelo lepo pobira neravnine, odskakovanja zadka praktično ni več. Prvi konec je bolj trd in tog kot zadnji, tako da gre prečni stabilizator ob prvi priliki na podstrešje.

Obremenitev:
- slike povedo vse....

prazen

Slika

250kg

Slika

500kg

Slika


...ampak glede na to, da je bil avto toliko obremenjen prvič letos, sem nad rezultatom zadovoljen.
Ko bo gor OME in odmontiran prednji prečni stabilizator spet javim kako se obnaša.

Lp, Tomo

Uporabniški avatar
tomop
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe Mar 19, 2010 2:20 pm

OdgovorNapisal/-a tomop » To Nov 22, 2016 2:27 pm

Premontirano in sprobano...

OME fedri namontirani, prednji prečni stablizator odmontiran.
Evo rezultate.

Cesta:
Najbolj me je presenetilo, da avto sploh ne pogreša stabilizatorja... Nekaj dodatnega nagibanja je le pri zelo hitri vožnji, pri normalni vožnji pa se razlike ne čuti. Zato pa prvi konec dosti bolje blaži cestne neravnine. Avto je prazen ravno prav čvrst (trdota je podobna kot LC-jka z nastavljivimi amortizerji v programu sport)

Teren:
Avto je zadaj pridobil 2cm na višini (ne 4, kot je blo pričakovano), zato je spredaj ostal na paraktično enaki višini. Pomik prvih koles navzdol je še vedno zadovoljivih 5cm.

Slika

Obnašanje na terenu je, kot bi bil to drug avto. Brez poskakovanja zadka, lepo sledi terenu. "Flexa" ima slabih 60cm - dost soliden rezultat za tako vozilo.

Slika

Nosilnost:

300-400kg se še zadovoljivo pelje. Več ne. Če bo pa treba kaj več kam dlje peljat, si pa lahko pomagam z BMW-jevimi fedri. So bili montirani ko smo rentali bivalnik.

Slika



In kar je najpomembnejše - z avtom se je ratal užitek kar tako malo zapeljat. :D

Lp, Tomo


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 68 gostov