frontera 2.2 dti pomoč

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a togo » Če Jan 12, 2017 3:51 pm

zdravo...
Imam nekaj vprasanj glede frontere l.99 2.2 dti, če ima kdo mogoče kakšen odgovor ;)
prvo, , na avtu sem zamenjal termostat, ker se mi temperatura ni dvignila, in sedaj ko je zamenjan se ona segreje na 100*C in obstoji na tej temperaturi in vklopi ventilator sele skoraj na rdeče... je to normalno za frontero ? ali mi števec za temperaturo kaže narobe ? ali imam senzor vklopa ventilatorja pač "močnejši" da vklopi šele kasneje... kakšna ideja ?kdo imel tak avto ?
drugo, zanima me ker sem ze na treh straneh našel ist podatek, in namreč da gre v menjalnik in transferbox motorno olje... 5W30.. ali je to res ? in kakšnega priporočate, ali nima veze ?
tretje, crknilo mi je daljinsko zaklepanje.. na tipko na vratih dela, na ključu pa ne.. v ključu je dobra baterija, varovalka je cela... na rezervnem mi je isto nehalo delovati..
četrto, slabo mi piha v avtu ventilator... ta avto baje da nima kabinskega filtra , čeprav ima klimo.. zanima me ali obstaja kaksen "trik" da se to malo poveča pretok, spuca cevi... kar koli ?
in še zadnje... kupujem distančnik za zadnje fedre "5cm" če se komu kje valjajo ? :) koliko pa prva torzija prenese da jo pritegneš ?
hvala za odgovore.!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Jan 12, 2017 3:56 pm

5W30 za menjalnik? Ne bo šlo, za motor mogoče, menjalnik pa prej 75W90.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jan 12, 2017 4:21 pm

Bo kar šlo, 5W30 menjalnik reduktor, 80W90 GL-5 difi.

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a togo » Če Jan 12, 2017 6:54 pm

je an ??
pa bo v redu gm-ov original za ople 5W30 za menjalnik in reduktor ? ali priporočate kaj drugega ?

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Jan 12, 2017 8:57 pm

Za 2.2 dti program kaže da gre v gearbox 2 litra olja 75W80

autodata pa kaže da gre:
- Transmission 3 litre 5W30
- Transferbox 1.5 litra 5W30

Očitno so pri tem programu nekaj zajebal. Se zgodi, Alien ima prav.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Jan 13, 2017 12:48 am

Za olja namenjena zobniškim prenosom načeloma proizvajalec in cena nista usodno pomembni. Tu ni izgorevanja, usedlin, ekstremnih temperatur in ostalega kot pri oljih za motor. Je pa bolj pomembno, kot pri motornih oljih, da točno ustrezajo specifikaciji, ki jo je določil proizvajalec, ker drugače pride do poškodb. Pri motornih oljih lahko odstopamo pri viskoznosti v + ali -, tule pa ne. No ja.....v roptajoč menjalnik nalijemo bolj gosto olje pa bo tiho, kot miška........pa hitro enega nategnemo in mu uturimo "stroj". Za dolgo življensko dobo je potrebno uporabljat izključno predpisano olje, pa bo delalo sto let. No, če ravno ne vozimo off road. Ko pripeljemo z vročim diferencialom v lužo se bo v njem zaradi nenadne ohladitva naredil vakum, ki bo posesal vodo in blato v dif. Zato je potrebno po vsaki taki vožnji olje prečekirat in po potrebi zamenjat. Če smo oddušek spravili višje potem seveda te skrbi odpadejo, ali pa tudi ne, odvisno od višine vode.
O pregrevanu fronter sem pisal že pred mnogimi leti, ne mislim se ponavljat, ker so se že takrat našli skeptiki (ki so kasneje naredili točno tako, kot sem povedal) tako da se ne mislim ponavljat.
O daljincih pa pojma nimam. Men deleč nese, k radio Triglav. Odklepa in zaklepa k pr norcih he he...

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Jan 13, 2017 1:12 am

Za orientacijo:
http://www.caarparts.co.uk/Lubricants-F ... Parts.aspx
Firma ni pomembna, samo da viskoznost ustreza. Pa ceno glej, pri tem, kar maš ti bo vsak ojro prav prišel, Pri tem vozu je vsak prevoženi kilometer presneto drag čeprav je smešno poceni, tudi če gledamo po teži avta kaj šele če ima lepa platišča in dobre gume gor.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Jan 13, 2017 12:56 pm

togo napisal/-a:zdravo...
tretje, crknilo mi je daljinsko zaklepanje.. na tipko na vratih dela, na ključu pa ne.. v ključu je dobra baterija, varovalka je cela... na rezervnem mi je isto nehalo delovati....

Frontera je sicer malo manj zakomplicirana v eklektroniki, a mogoče pomaga tudi pri njej: odklopi akumulator za nekaj časa. Mogoče se bo kaj resetiralo. A pazi na kodo za radio, električne šipe lahko potem zahtevajo svoj reset in podobno ....
Preberi mojo "prigodo" na temo nedelujuočega daljinca: viewtopic.php?f=9&t=19757
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a togo » Pe Jan 13, 2017 2:44 pm

bom poiskusil in zvečer povem če je kaj pomagalo..

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a togo » Pe Jan 13, 2017 2:48 pm

AŁIEN napisal/-a:Za olja namenjena zobniškim prenosom načeloma proizvajalec in cena nista usodno pomembni. Tu ni izgorevanja, usedlin, ekstremnih temperatur in ostalega kot pri oljih za motor. Je pa bolj pomembno, kot pri motornih oljih, da točno ustrezajo specifikaciji, ki jo je določil proizvajalec, ker drugače pride do poškodb. Pri motornih oljih lahko odstopamo pri viskoznosti v + ali -, tule pa ne. No ja.....v roptajoč menjalnik nalijemo bolj gosto olje pa bo tiho, kot miška........pa hitro enega nategnemo in mu uturimo "stroj". Za dolgo življensko dobo je potrebno uporabljat izključno predpisano olje, pa bo delalo sto let. No, če ravno ne vozimo off road. Ko pripeljemo z vročim diferencialom v lužo se bo v njem zaradi nenadne ohladitva naredil vakum, ki bo posesal vodo in blato v dif. Zato je potrebno po vsaki taki vožnji olje prečekirat in po potrebi zamenjat. Če smo oddušek spravili višje potem seveda te skrbi odpadejo, ali pa tudi ne, odvisno od višine vode.
O pregrevanu fronter sem pisal že pred mnogimi leti, ne mislim se ponavljat, ker so se že takrat našli skeptiki (ki so kasneje naredili točno tako, kot sem povedal) tako da se ne mislim ponavljat.
O daljincih pa pojma nimam. Men deleč nese, k radio Triglav. Odklepa in zaklepa k pr norcih he he...



A mi lahko prilepiš link kje si razlagal o pregrevanju fronter ali pa razlogu ? ker zal ne najdem... ali pa če mi tukaj napišeš ?
ok, super, saj za prenose vem :)

togo
Prispevkov: 69
Pridružen: Če Jun 25, 2015 10:03 am
Kraj: novo mesto

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a togo » So Jan 14, 2017 7:37 pm

miran napisal/-a:
togo napisal/-a:zdravo...
tretje, crknilo mi je daljinsko zaklepanje.. na tipko na vratih dela, na ključu pa ne.. v ključu je dobra baterija, varovalka je cela... na rezervnem mi je isto nehalo delovati....

Frontera je sicer malo manj zakomplicirana v eklektroniki, a mogoče pomaga tudi pri njej: odklopi akumulator za nekaj časa. Mogoče se bo kaj resetiralo. A pazi na kodo za radio, električne šipe lahko potem zahtevajo svoj reset in podobno ....
Preberi mojo "prigodo" na temo nedelujuočega daljinca: viewtopic.php?f=9&t=19757
Miran


Sem poiskusil izklopiti akumulator, in sem dosegel samo to da mi zdaj na kljuc samo odklepa, zaklepati pa noče... kakšen poseben razlog za to ? bi moral ''naučiti'' ključ zaklepati če se je resetiral ?

kamnosek
Prispevkov: 30
Pridružen: Ne Dec 30, 2012 6:06 pm
Kraj: maribor

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a kamnosek » To Jan 17, 2017 6:09 pm

V moji fronteri sem tudi imel 5w30,pa sem naredil čez 100000.lp .
Kamen na kamen=kamnoseštvo

imt
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Jan 19, 2017 8:38 am

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a imt » Če Jan 19, 2017 8:45 am

Pozdravljeni. Bom v tej temi zastavil vprašanje, ker gre za frontero, čeprav bencinarko.

V gasilskem društvu imamo frontero B 2.2 16V. Težava je v tem, da je avto zadaj popolnoma premehak, zabija, in je na splošno neprijeten, sploh če se zgodi, da zadaj sedita dva + intervencijska vožnja, ležeči policaji, slabe ceste... Vsi "strokovnjaki" kateri so pregledali amortizerje, fedre, pravijo da je vse OK, in da se močnejših ne dobi - vsaj ne v originalu.

Torej, želen cilj je, da bi avto bil malo bolj trd zadaj. Kakšni predlogi?

Hvala in LP

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a miran » Če Jan 19, 2017 9:04 am

Saj vam ne bo gasilski dom pogorel, če v avto namestite nekaj neoriginalnega.
Obrni se na mamut 4x4!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jan 19, 2017 9:22 am

imt napisal/-a:
Torej, želen cilj je, da bi avto bil malo bolj trd zadaj. Kakšni predlogi?

Hvala in LP


Rešitev znajo biti že močnejši plinski amortizerji. Bodisi iz trgovine bodisi narejeni po naročilu, kar danes ni noben problem. V vašem primeru gre za večje obremenitve in bo bolj primerno zamenjat vzmeti oziroma oboje.
Da se nič ne dobi pa ne drži vode:

http://www.ebay.co.uk/sch/Opel-Frontera ... 241/i.html
http://www.ebay.co.uk/itm/Vauxhall-Opel ... 2084119554
http://www.jimnybits.co.uk/shop/other-4 ... t_142.html
http://www.trailmaster.de/gb/html/produ ... /news.html

Sicer pa tako kot je miran napisal.............Via Mengeš.

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

Re: frontera 2.2 dti pomoč

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Jan 19, 2017 9:23 am

Jaz sem (sicer pri popolnoma drugem avtu) enostavno zamenjal fedre. Lesjöfors ponuja vse in še več, pa še paše "na šrauf. Celo amortizerje sem pustil enake.

http://www.lesjoforsab.com/default-uk.asp

Poezija. ;)

Seveda pa tudi Mamut 4x4.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov