Predelava Patrola Y61 v mini avto dom.

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
metka
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 1:09 pm

Predelava Patrola Y61 v mini avto dom.

OdgovorNapisal/-a metka » Sr Jun 28, 2017 9:33 am

Lep pozdrav. Imam patrola Model y61. Rad bi povišano streho, kot so jih imeli nekateri na starih y60. V avtu že imam ležišča in me strašansko moti višina stropa, ker se ne morem niti vsesti na posteljo. Dovolj bi bilo že kakih 15 cm. Potreboval bi tudi veterne ščitnike na stranskih oknih, Da imaš okna odprta medtem ko spiš in da, ti ne začne teci dež v avto in se zbudiš moker. Poskusil sem jih naročiti preko ibeja pa se ne da.
Če ima kdo kakršno koli izkušnjo z tovrstnimi predelavami bi bil zelo vesel, počastim z kakim platojem piva, ki ga potem skupaj popijemo.

Uporabniški avatar
Roger
Prispevkov: 205
Pridružen: Sr Nov 09, 2005 5:55 pm
Kraj: Vasi pod Stolom

Re: Predelava Patrola Y61 v mini avto dom.

OdgovorNapisal/-a Roger » Sr Jun 28, 2017 5:13 pm

___________
Lp Vojc

simoon
Prispevkov: 12
Pridružen: So Nov 22, 2014 11:30 am

Re: Predelava Patrola Y61 v mini avto dom.

OdgovorNapisal/-a simoon » Ne Jul 02, 2017 8:11 am

http://www.jjautomotive.eu/index.php?page=2&itm=158

Sta pa samo 2 kosa. Se pravi za sprednja vrata. Postnine mas pa 10eur. Sam sem ze imel njihove deflectorje in so super. Tud pašejo zelo lepo.

Lp

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Predelava Patrola Y61 v mini avto dom.

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Jul 02, 2017 7:29 pm

V eni drugi temi sem videl, da iščeš visoko streho za patrola... No...to ni kar tako... Patroli z visoko streho so bili pač tako delani, da to ne gre gor in dol...Če bi že imel to neznansko srečo, da bi to našel, bi moral odrezat z avta in potem še s svojega pa skupaj spet točkovno zvarit pa zatesnit...vsekakor ogromno enega dela.
Ne rečem da se ne da, vsekakor pa še nisem videl nobenega Y61 z visoko streho. Samo Y60, pa še to ne vem če ne samo na slikah :lol:
PS: Y60 ima širšo streho, tako, da itak ne paše...

Če že ne maraš strešnega šotora, potem mogoče edia varjanta, kot jo ima en uporabnih foruma na svoji Toyoti LC80... Streha predelana tako, da se odpre v šotor... meni sicer zadeva ne potegne vizuelno, ampak...100 ljudi 100 čudi... :wink:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

metka
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 1:09 pm

Re: Predelava Patrola Y61 v mini avto dom.

OdgovorNapisal/-a metka » Če Jul 13, 2017 9:32 am

Hvala lepa vam za predloge. Bom poskusil nabavit te veterne ščitnike iz slovaške, cena je kar ugodna. Hvala.
Kar se tiče strehe vem, da je kar nekaj predelave. Odrezal bi jo tako, da mi v avtu ostane rob. Se pravi, da spredni senčniki ostanejo, prav tako stropna konzola, in vsi stranski rocaji. Naredi se samo zaklučni rob, tako tudi pridobim koristne odlagalne manjše police z zgornje strani. Nato pa bi točkovno privaril novo povišano streho, lahko tudi od kakega drugega vozila.
Zanima me še ena podrobnost, ali kdo ve če bi zadevo lahko homologiral. in koliko komplikacij me čaka..

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Predelava Patrola Y61 v mini avto dom.

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Če Jul 13, 2017 9:42 am

Torej, ja, čaka te pošteno sranje...

Če dobiš originalno oz. vsaj s TÜV, se kar loti. Drugače pa... S povišanjem strehe spremeniš osnovno lastnost vozila - višino. In to je potrebno evidentirati oz. spremeniti v homologacijskem kartonu. In tega pri nas ne boš naredil. Edino, kar lahko narediš, je to, da upaš, da nihče nikoli ne bo šel preverjati, če je streha res original ali si jo spremenil oz. povišal. Za tako upanje imaš kar precej možnosti, vsaj če res narediš tako, da je čemu podobno. Če pa te dobijo, da se voziš brez homologirane spremembe osnovnih dimenzij vozila, je pa (vsaj meni se zdi) 400 € kazni.

Obilo zabave...

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Predelava Patrola Y61 v mini avto dom.

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Jul 13, 2017 12:17 pm

Če te dobijo, je še odvzem tablic, torej konec potovanja, rahlo nerodno, če si morda ravno na poti NA dopust.

A avtodomarska rešitev ne pride v poštev? Kaj takega:
https://www.reimo.com/de/G-campingbus_a ... l_hubdach/


Kot je že ex popaj rekel, je varianta tudi spalna streha, to kar dela Tom's Fahrzeuge na toyotah, ampak cenovno zna presegat ceno patrola.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Simon989
Prispevkov: 202
Pridružen: Ne Jan 05, 2014 2:12 pm
Kraj: Primorska

Re: Predelava Patrola Y61 v mini avto dom.

OdgovorNapisal/-a Simon989 » Pe Jul 14, 2017 7:16 pm

A strešni šotor se ti pa ne dopade?

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

Re: Predelava Patrola Y61 v mini avto dom.

OdgovorNapisal/-a Rafter » So Jul 15, 2017 11:48 pm

Simon989 napisal/-a:A strešni šotor se ti pa ne dopade?

Bolj komot je ziher, če imaš noter 30 cm višje...
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

metka
Prispevkov: 55
Pridružen: Pe Avg 20, 2010 1:09 pm

Re: Predelava Patrola Y61 v mini avto dom.

OdgovorNapisal/-a metka » To Jul 18, 2017 1:32 pm

Trenutno imam v avtu že vse narejeno, Hladilnik, televizor,postelje. Vse zelo dobro funkcionira. Je toplo, če rabiš vklopiš klimo in je hladno, lahko prižgeš luč, poslušaš glasbo. Skratka stvar je zelo funcionalna in uporabna. Ko pada dež, toča piha veter, si lepo na varnem. Na strehi pa imam močnejši pritljažnik in na njemu še montano za dodatno pritljago, na strani pa tendo ,ki omogoča uživanje na naslonjaču v senčki in z mrzlim pivom v roki.. Manjka mi samo kakih 15 cm dvignjena streha, da lahko spodobno sedim, ko kartamo ali kaj drugega. Večji avtodom na 4x4 na pride v poštev, ker je že ta zelo velik za prelepa potovanja po gozdnih in ostalih ozkih poteh.
Je ravno prav velik in dovolj zmogljiv za luštna doživetja.
Verjamem, da zna biti to strošek, Vendar če veš zakaj to rabiš, je denar pač samo denar in ga pozabiš.

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

Re: Predelava Patrola Y61 v mini avto dom.

OdgovorNapisal/-a mamut » To Jul 18, 2017 3:27 pm

http://www.autowereld.nl/nissan/patrol/2-8-tdi-se-kwb-hr-van-22127804/details.html

najdeš enega takšnega za dele ... al pa kupiš celega ... porabiš kar rabiš ... ostalo prodaš za dele ... pa imaš +ca15 cm

jih ni veliko s povišano streho, a se spomnim, da na Intercontinental rallyu 2011 je vozil nekdo s povišano streho na y61.

so pa bolj prisotni v "holandiji" takšni modeli patrolov.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

Re: Predelava Patrola Y61 v mini avto dom.

OdgovorNapisal/-a mamut » To Jul 18, 2017 3:34 pm

Drugače bi bil pa tudi Y60 za pomerit in primerjat z Y61 ... koliko je res razlike.
Dober klepar zna marsikaj upasat, da izgleda kot original.

Načelom ne vidim ovir, da ne bi šlo skozi homologacijo.
Samo vnaprej je treba povprašat za nasvet, kako naredit, da bo njim všeč.
Pri tem pa poudarit, da gre za avto s šasijo, kjer streha ni del samonosne karoserije, kot pri katerem drugem avtu, ampak samo streha.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Predelava Patrola Y61 v mini avto dom.

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Če Jul 20, 2017 7:17 pm

Y60 vs Y61 je definitivno razlika v širini strehe... o dolžini pa ne morem rečt, ker sem primerjal samo dolgega Y60 in kratkega Y61. Ampak kot si rekel, s pravim kleparjem se vse da...žal le teh prav veliko ni med nami, oz. raje rečem tako...so, a nobenemu se tega ne da delat...
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov