Tam 110 (nakup in predelava)

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a game-on » To Nov 05, 2019 10:40 am

Na spletu o tem ni duha, ne sluha.
Sem pa tudi sam že slišal za to. In enako, od starejšega možakarja. Predvidevam, da je moralo tako biti včasih.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a rx » To Nov 05, 2019 2:07 pm

Nikoli ni bilo tega, enkrat so imeli ideje o drugačnih tablicah in o omejitvi kilometrov pa ni nikoli prišlo do tega.

Ko si lastiš vozilo katero ustreza kriterijem za startodobnika (kategorija po želji) si upravičen do popustov (do 90%) in cenejše cestne takse v primeru, da je starodobnik drugo vozilo. Podobna fora kot z štirikolesnikom.
Don Felipe > Google :D

Mr.G.
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Jul 10, 2011 5:34 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Mr.G. » To Jan 14, 2020 10:35 am

Se bom mal oglasil pri temu glede starodobništva.
Tud moja 110ka je starodobnik in postopek je bil kar dolgocajtn, ne pa tud zakompliciran. Vsaj od začetka ne.
Najorej ga je treba HOMOLOGIRAT. Pride gospod iz Maribora,Ljubljane...kjerkoli kjer delajo homologacije in ti jo napiše, naredi, pošlje....kakorkoli že dobiš jo. Plačas 280€ in je zadeva rešena.
Ker sedaj imaš HOMOLOGACIJO ga je treba spremenit v STARODOBNIKA. Ne more bit prej STARODOBNIK predn ga ne HOMOLOGIRAŠ.
Pride gospod(siten kot gnojna muha) in ti PREGLEDA CELOTNO VOZILO. In če je vredu dobiš položnico za ~ 450€ in papirje za starodobnika.
Tukej me malo moti tista klima na strehi. Predn dobiš kejšne obiske jo raj dej dol.
In potem je še tehnicni pregled na koncu.

Men je oča iz starodobne zveze(to je un sitnež) v obrzložitev napisal, da brisalci(metlice) niso original. Pa so ble.
Nič takega, ampak, sam da povem v kaj se zapičijo.
Če te še kaj zanima kar praš.
Ti pa vse čestitke za opravljeno delo. Predn bo moj tak bo še mal vode preteklo.
Lp,

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a rx » To Jan 14, 2020 5:08 pm

Ta "nadrkani" gospod je natančen glede svojega dela, ker po oceni vozila presodi v katero kategorijo starodobnika vozilo spada - posledično odloča o tem kakšne ugodnosti te čakajo kot lastnika starodobnika.

To z metlicami je malo hecno, verjamem da se spušča v podrobnosti, ker se mora ampak če sta nadrkana ti in on.. potem zna nastat problem :) sej vem, stranka ima vedno prav, ampak v tem primeru vedno mi potrebujemo nekaj od nekoga. jaz sem imel vedno pozitivne izkušnje. pa je šlo za predelano vozilo..

Lepo je razloženo tukaj.

http://www.zveza-svs.si/tehnini-kodeks.html
Don Felipe > Google :D

Mr.G.
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Jul 10, 2011 5:34 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Mr.G. » To Jan 14, 2020 8:46 pm

Ti dam vse čist prav. Nisem pa mišljenja, da ima stranka zmerej prav. Daleč od tega.
Bolj so tukej druge stvari malce nadležne.
Pa nism nadrkan, ker take metlice brisalcev kot so bile tam, so TOČNO TAKE, v knjigah lepo vse razloženo.
In sm pustu atiju, da ima zadnjo besedo, ker vem da je biu potl srečn.
Ja, tisti tehnicni kodeks, sm pa tud sam prebrau in ne boste verjeli ravno v temu, kar so sami napisali v njega, se stvari malce križajo z nekaterimi ljudmi zaposlenimi na SVAMZ, al karkoli je že.
Ampak, samo govorim majstroma, ki obnavljata 110ko, da naj PREJ zrihtata vse papirje.
Ko jih enkrat imaš, potl ni problema več.
Edino ta, da moraš vsakih 5 let obnovit certifikat.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 14, 2020 11:18 pm

Spuščanje v metlice je mogoče tečno, ampak meni bi bilo zabavno. Smejal bi se zraven.

Ampak ne želi si rednega tehničnega pregleda, kadar je zraven inšpektor, ki nadzira tehnične preglede in delavce, ki tam delajo. Sem nabasal na takega. Se je predstavil in povedal, da danes bo on moj avto pregledal. Pred mano je bil en 10 let mlajši avto in ga je kratkomalo vrgel zaradi nekih banalnosti (mislim da mu ena žarnica ni delala, pa ni dovolil, da jo na hitro zamenja, ampak ga je vrgel in mu naročil naj še enkrat pride, kjer bo še enkrat vse teste opravil.
Potem sem pa videl kaj vse dela, sem se pa samo cinično smejat začel. Šibiko olja ven in senzor v motor, da je odčital točno temperaturo. Ker je bilo zunaj mrzlo, mašina ni bila nad 80 stopinj in je tip tiščal gas v poden, da se je segrel avto na 90 stopinj, potem je šele meril pline. Plini so šli skozi, on je pa postal živčen, ker ni našel napak. Potem se je spravil celo na varnostne pasove zadaj. Vse 3 je pripel in vsakega posebaj sprobal na silo, če držijo. Zavorno tekočino je šel merit, poiskal je obe serijski cifri avta (ne tiste, ki je pod pokrovom na požarni steni...
Pregledal je celo po dolgem in počez volanske manšete. In ker je bila ena malo razpokana (druge napake pa ni našel na avtu), me je POGOJNO spustil čez tehnični pregled. Človek se je uro in 15 minut ukvarjal samo z mojim avtom. Je kolega pol povedal, da so naredili v 11h urah samo 10 tehničnih pregledov, ker si je človek vzel za vsak avto toliko časa. Je povedal potem, da če bi tko počas delal, nebi niti za enega zaposlenega v pisarni zbral na mesec za plače.
Pred EUR sem bil SIT!

Mr.G.
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Jul 10, 2011 5:34 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Mr.G. » Sr Jan 15, 2020 6:08 am

Glede na to, da poizkušam svojo 110ko držati vsaj na minimalnem vzdrževanju in se trudim, da so vsaj vsi premikajoči deli v zadovoljivem stanju, potem se rud tistga nimam kaj bati.
Je pa res, da se moram z tem cvetom štajerske avtomobilske industrije ukvarjati vsako leto 1 mesec. In to zdej, ko je prijetno toplo. Če bi se 2 meseca prej, bi se do marca že kej spet premaknilo.
Ampak ja.....čez tehnični more it.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Jan 15, 2020 10:48 am

Edina težava tehničnega na moji 110-ki je bila ročna zavora. Tega se ni dalo sinhronizirati da jebe.... Ponavad smo kar na kanalu nastavljali in probavali, ene dvakrat je imel pa možakar te kolobocije dost in je namesto da zategne ročno pritisnil na bremzo in je šlo čez BP. Sem pa delal tehnične izključno na Viator Vektor, kjer so 110-ke in 150-ke tudi obnavljali in so se zavedali, da je ročna problem. Sedaj, ko je delavnica propadla, stara garda pa se je zamenjala, te "tolerance" verjetno ni več. Sem imel tudi "srečno" in naletel na pedantnega mulca, ki je kompliciral za vsako stvar. Pojasnim, da gre za stara jajca in namignem, da malo zniža standarde pa mi je učeno odgovoru s smislu: "V prometu je varnost na prvem mestu. Vsa vozila, ne glede na starost in pedigre morajo izpolnjevati predpisane tehnične standarde, brez izjeme!". In imel je še kako prav!

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a rx » Sr Jan 15, 2020 10:50 am

@Mr.G : Nisem mislil v tem smislu da ima stranka vedno prav, ravno nasprotno, verjetno je nerodno napisano. Hotel sem rečt, da je včasih dobro tud kej "požret" v dobrobit projekta :) kot si potem napisal si mu dal tisti njegov prav pa se je situacija rešila.. včasih je samo to potrebno pa gre potem skozi. v svojem poslu sem se naučil, da je včasih boljše pokimati in se strinjati ker si na ta račun prihranim ogromno dela, ker imajo drugi prav - čeprav nimajo :)

@Nebivedu : Glede rednih tehničnih pregledov.. po eni strani je prav, da se pregleda loti natančno in dosledno, čeprav je iskal iglo v kopici sena. Cena tehničnega pregleda ni nizka, ni visoka, vendar teh 35e si pa ne zasluži v 10ih minutah.. Govorim o starejših vozilih, pri novih, je ponavadi manj težav, čeprav holzwagni rjavijo in gnijejo veliko bolj kot 20 let normalno vzdrževan osebni avto. Jaz osebno, ko peljem avtomobil na tehnični pregled hočem da pogleda VSE, če že plačam pregled naj ga opravi in mi na koncu napiše kaj ni OK in kaj je potrebno zamenjat. Lani poleti sem peljal terenca na tehnični v petek popoldne. Bilo je prazno, preglednik je porabil debelo uro za moj avto. Zakaj? Imel je čas pa tudi rekel sem, da me zanima stanje oz njihovo mišljenje čeprav sem točno vedel kakšna je situacija. Sicer mi tukaj mešamo tehnični pregled in ocenitev vozila za starodobnika ampak ker je debata stekla v to smer lahko repliciram še to.
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Jan 15, 2020 6:29 pm

rx napisal/-a:Jaz osebno, ko peljem avtomobil na tehnični pregled hočem da pogleda VSE, če že plačam pregled naj ga opravi in mi na koncu napiše kaj ni OK in kaj je potrebno zamenjat.

Tudi jaz enako delam.
Pred EUR sem bil SIT!

Mesh
Prispevkov: 16
Pridružen: Sr Nov 10, 2010 3:19 pm
Kraj: dolenjska

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Mesh » Sr Jan 15, 2020 6:36 pm

ko smo že pri tehničnih pregledih...katastrofa.....na eni strani vsako leto komplicirajo pri avtomobilih kateri naredijo par 100km, zaradi kapljice olja in malo rjavine, ostalo OK.......
....na drugi strani odpade TP za 2-3 leta star avto ki ima že krepko čez 200.000km,ali poštni avto z precej manj kilometrov....katera sta iztrošena.... za slednja poznam primera...

Se opravičujem da sem zašel...

Avtorju teme bi samo svetoval, da čimprej naredi papirni del, ker so specijalci v iskanju "napak" take imam iskušnje...

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Dimen » Po Apr 20, 2020 11:23 am

Kako kaže? Kdaj bo prva fura?

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Po Jul 06, 2020 9:35 pm

Ponovno lep pozdav vsem skupaj. Malce sva bila odsotna ker so vmes prisla se druga dela pri hisi in podobne reci. Tako da se je projekt TAM za kratek cas ustavil. Ta cas pa ko nisva delala na TAMU sva raziskovala teren starodobnik,homologacije,.... Ja so kar zanimive reci to res. :) V tem tednu pa pricakujeva se dele za TAM-a iz Bosne. Sva dobila kar dobro vezo za nove dele:) Tako da sedaj ko se oboroziva z deli pa veselo naprej.
Ja res je klima je sedaj ze na strehi ce bodo kompliciral bom se ze nekak probali zmenit. Bivalni del pa bova pustila taksnega kot je tudi notranjo opremo sva na papir zasnovala "hitro snemljivo" :) tako da se bo dalo vse hitro odstraniti :)

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Sr Avg 12, 2020 8:54 pm

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Spet mal novega porocanja iz najine strani.. zadeva se premika naprej sedaj so na 110-ki novi nosilci motorja in pa popolnoma nov cilinder za sklopko. Dele sva dobila ozirima kupila preko prijatelja iz BiH kateri ima tudi sam 110-ko in pa se pri njih je trg z novimi rezervnimi deli mnogo bolj podprt. Pri nas sva klicala v Agis Ptuj pa so rekli da imajo se neko staro zalogo in pa da naj naslednji dan spet poklicem tako, da je bilo skoraj teden dni "nategovanja" zato pa sva se odlocila za drugo opcijo katera je absolutno takoj obrodila sadove in v roku 10 dni sva imela nove rezervne dele doma v škatli. :) popoldne pa se je nasa puncka se malo nastavila objektivu (slike imava na fb profilu pod GregaLeaMulej bom pa jih objavila se tukaj). Saj je bil tetst drive po posegu obvezen in res se pelje neprimerljivo lepše novi nosilci so le novi nosilci :D :D

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a rx » So Sep 26, 2020 6:02 pm

Če hočeta kupit še kakšnega za dele :)

https://www.gov.si/zbirke/javne-objave/ ... ozil-2020/
Don Felipe > Google :D

Mr.G.
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Jul 10, 2011 5:34 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Mr.G. » So Okt 31, 2020 7:19 am

Lea&Grega

A se da dobit še kaj rezervih delov po vajini vezi?
Nekej bi potreboval.

Sprednji pogon, polosovine....dvojni križni zglob. A se da kje dobit polosovine za primerno ceno ali pa komplet za obnovit ta zglob....ali pa če vama je znano/vesta, kakšne mere so križi v zglobu.
Če vesta,če je, če se da.

Lp,

dule
Prispevkov: 92
Pridružen: Pe Maj 16, 2008 7:57 pm
Kraj: tam nekje

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a dule » Sr Nov 04, 2020 7:17 pm

Nekaj polosovin (prvih in zadnjih),alternator,kardan med menjalnikom in reduktorjem,...imam jaz.
Bom za vikend vse znesel na kup in poslikal.

Lp

Mr.G.
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Jul 10, 2011 5:34 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Mr.G. » Sr Nov 18, 2020 9:44 am

Pozdravljen,

Moja tel.št.: 041403859
Pokliči al.pa pošlji en sms čimprej.

Lp,

Mr.G.
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Jul 10, 2011 5:34 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Mr.G. » Sr Nov 18, 2020 7:06 pm

Mr.G. napisal/-a:Pozdravljen,

Moja tel.št.: 041403859
Pokliči al.pa pošlji en sms čimprej.
Bi te jest poklical pa nucam en kontakt najprej.

Lp,

dule
Prispevkov: 92
Pridružen: Pe Maj 16, 2008 7:57 pm
Kraj: tam nekje

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a dule » Ne Nov 22, 2020 10:35 am

Tole je na voljo!

Slika
Slika
Slika
Slika

Najraje prodam v kompletu.
ZS
lp

pero.nope
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Okt 05, 2014 6:57 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a pero.nope » Sr Dec 23, 2020 1:46 pm

Ni šale, vrhunska obnova.. pohvalno, kok je doštala obnova do sedaj, če ni skrivnost? hvala LP Peter

Mr.G.
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Jul 10, 2011 5:34 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Mr.G. » Ne Mar 26, 2023 11:13 am

Kako se naloži več slik naenkrat in koliko je lahko največja slika? Ker mi vedno kaže da je datoteka prevelika.

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a rx » Ne Mar 26, 2023 12:46 pm

uporabi npr. www.picr.de
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Apr 09, 2023 4:51 pm

Mene pa zanima, kako napreduje tale projekt? Vidim, da so že kar stare objave... Ali je obstal, ali pa tako uživata, da sta na nas "pozabila" :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti