Tam 110 (nakup in predelava)

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Dimen » Če Sep 28, 2017 10:55 am

Ko boš menjalnik dol dal, hkrati zamenjaj semering na glavni gredi.
Na zvonu imaš vijak, da iztočiš nabrano olje, če slučajno pušča semering na glavni gredi. Predlagam, da je zvon brez vijaka.
Če slučajno začne semering puščati, da olje sproti izteka ven. Prjatu je imel vijak privit in se je nabralo toliko olja, da se je naredila meglica in z oljem namazala lamelo - sklopka je začela drseti. K sreči se je zgodilo cca 300km pred domom na poti iz Afrike.

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Če Sep 28, 2017 12:58 pm

Slika

Slika

Slika

Slika

Tole so ventili za vklop pogonov, vitle in špere. So bili se presentljivo lepi razen enega odlomlenga kontakta na prvi špuli. Vse sem lepo spucal in premazal. Zdej pa iscem ali ima kdo mogoce kaksno taksno spulo. :?:
Slika

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Če Sep 28, 2017 1:13 pm

runner napisal/-a:oj

zanima me koliko velike gume so tukaj, 100 ali 110 cm? ter koliko je "clearance" razmak med glavo diferenciala in tlemi.

hvala


Evo koncno sva uspela pomert. Premer gume je 100cm. Dif je od tal 32cm.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Sep 28, 2017 1:28 pm

Na 12V špulah, s katerimi sem jaz imel opravka, je tisti odlomljen kontakt prost. Preveri.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Če Sep 28, 2017 1:36 pm

Slika

Tole je zaenkrat njegova streha, je pa v planu narediti ornk garazo. Se pravi da bomo vse skupaj malo povisali, zaprli z lesom in pa naredili vrata. Da bo projekt lahko v teku tudi v mrzlih dneh.

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Če Sep 28, 2017 1:44 pm

gregor napisal/-a:Na 12V špulah, s katerimi sem jaz imel opravka, je tisti odlomljen kontakt prost. Preveri.

Mogoce imas pa prav...bi bil zlo vesel.Ker nove so kar problem za dobit,malo fali v premerih...sporocim kako je slo.Hvala

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Če Sep 28, 2017 1:48 pm

Dimen napisal/-a:Ko boš menjalnik dol dal, hkrati zamenjaj semering na glavni gredi.
Na zvonu imaš vijak, da iztočiš nabrano olje, če slučajno pušča semering na glavni gredi. Predlagam, da je zvon brez vijaka.
Če slučajno začne semering puščati, da olje sproti izteka ven. Prjatu je imel vijak privit in se je nabralo toliko olja, da se je naredila meglica in z oljem namazala lamelo - sklopka je začela drseti. K sreči se je zgodilo cca 300km pred domom na poti iz Afrike.

Hvala Dimen,bom uposteval nasvet.Sej s temi semeringi je tocn tko...ce se dokopljes do njih,pa ce tudi ne tecejo jih je bols zamenjat, kot pa potem se enkrat,pa sigurn ne spusti doma na dvoriscu.

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Če Sep 28, 2017 8:10 pm

Lea&Grega napisal/-a:
gregor napisal/-a:Na 12V špulah, s katerimi sem jaz imel opravka, je tisti odlomljen kontakt prost. Preveri.

Mogoce imas pa prav...bi bil zlo vesel.Ker nove so kar problem za dobit,malo fali v premerih...sporocim kako je slo.Hvala

Evo mal sm lotal, vsaki spuli nardil svojo maso,kr tko, da bo zihr, in zadeva dela.To je pa tko k vcasih kompliciramo, sam ornk sm hotu zrihtat pa dat nove, ampak zej je pa tud dobr.Jutri pa naprej...olja morm pomenjat ker nimam pojma kdaj so bila...nasel servisni listek, baje 8 let ni blo nic narjen, zato se mi kar mal smili, sam olja cista nic umazana.Ni vazn, v motor gre 10-40w Liqui moly za kamione seveda, menjalnik pa pogoni sae80 pa sae90.Sej bi dal kej redkejsega, sam me skrbi, da ne bo samo kup skrtanja.Ima kdo mogoc izkusnje??

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Če Sep 28, 2017 8:11 pm

Lea&Grega napisal/-a:
gregor napisal/-a:Na 12V špulah, s katerimi sem jaz imel opravka, je tisti odlomljen kontakt prost. Preveri.

Mogoce imas pa prav...bi bil zlo vesel.Ker nove so kar problem za dobit,malo fali v premerih...sporocim kako je slo.Hvala


Srednji kontakt je za ozemljitev, ti ga tu ne rabiš. Drugače pa so tole klasični EM ventili. Dobiš jih v Empor Ljubljana (Leskovškova) ali pa ti jih naredijo po meri v Jakša ventili v Črnučah.


lp, andrej
American Jeep-In War and Peace

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Če Sep 28, 2017 9:12 pm

GPW1942 napisal/-a:
Lea&Grega napisal/-a:
gregor napisal/-a:Na 12V špulah, s katerimi sem jaz imel opravka, je tisti odlomljen kontakt prost. Preveri.

Mogoce imas pa prav...bi bil zlo vesel.Ker nove so kar problem za dobit,malo fali v premerih...sporocim kako je slo.Hvala


Srednji kontakt je za ozemljitev, ti ga tu ne rabiš. Drugače pa so tole klasični EM ventili. Dobiš jih v Empor Ljubljana (Leskovškova) ali pa ti jih naredijo po meri v Jakša ventili v Črnučah.


lp, andrej

Takoje :D

Mr.G.
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Jul 10, 2011 5:34 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Mr.G. » Če Sep 28, 2017 11:08 pm

Špule in elektromagnetni ventili so 24V. Cena 35 € na kos. Prbližno.
V menjalnik lahk daš komot 75 olje. Ne bo nič škrtalo. Če škrta potl so sinhroni. Ampak je to skor mal normalno. V "Radioničko održavanje" lepo piše.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Dimen » So Sep 30, 2017 6:59 pm

Kar se olja tiče se je meni najbolj obneslo enogrado olje. Sae 20 za pozim ni sae 30 za polet. Tut v navodilih tko piše!
Sem pa prej probal vse: 10-40, 20-50, mineral, pol mineral. Takšno olje imaš sto posto tut zdej not. Hladno je gosto, ko olivc.

Na splošno dajaj notri kar piše v navodilih in ne kompliciraj s super duper znamkami, ker NE BO razlike. Naj bo po specifikaciji in najcnej kar dobiš.

Al se men sam zdi, da visi kamjon rahlo na levo stran!

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » So Sep 30, 2017 10:41 pm

Slika
Slika

Evo vceraj sva zamenjala olje v motorju in filtra olja, pred menjavo sva dala v motor se cistilo motorja da ga je mal spucal :)

Slika
Slika
Slika


Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika


Na najino sreco so bile leta 2010 pomenjane pakne+cilindri na kolesih, glavna pa obnovljena s strani gumic. Vse je bilo samo za scistit, namazat pa nazaj skup zmetat. Kdo zdej prav da vojska ne vzdrzuje... :D zajle za rocno premikam z roko, zavorna je bla pa res umazana. Odzracevalci vsi ok razen enega, ki pa mi ni delal problemov (povrtal,vrezal navoj, dal novega). Jutri greva na cilindre od sklopke saj je pedel "len"pri vracanju nazaj zato sumim da mal steka alpa potisni ne laufa lepo. :)

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » So Sep 30, 2017 10:50 pm

Dimen napisal/-a:Kar se olja tiče se je meni najbolj obneslo enogrado olje. Sae 20 za pozim ni sae 30 za polet. Tut v navodilih tko piše!
Sem pa prej probal vse: 10-40, 20-50, mineral, pol mineral. Takšno olje imaš sto posto tut zdej not. Hladno je gosto, ko olivc.

Na splošno dajaj notri kar piše v navodilih in ne kompliciraj s super duper znamkami, ker NE BO razlike. Naj bo po specifikaciji in najcnej kar dobiš.

Al se men sam zdi, da visi kamjon rahlo na levo stran!

V navodilih pise 10W-30, glede na to da sva mehanika, pa partnerji smo z Liqui Moly-em mava na voljo tolk olj, da dol pades :) pol pa mal rada zakomplicirava :) rad poslusam mnenje, se rajs pa probam sam. Bom sprobal tut tvojo varijanto. Ja res visi v levo, zadaj je prazna sasija pa poln tank mava, rezerve ni na desni strani, nobenih blatnikov, nosilcev in zato visi v levo. A si kej z menjalnikom poizkuse delov pr oljih? Kako se je saltal? Kaksni so bili pritiski olja v motorju? Ful ti hvala za odgovore :) se slismo

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Dimen » Ne Okt 01, 2017 9:45 am

Pritisk olja na sredi šipke je bil pri meni 3.5 hladen in dobre tri topel pri prostem teku. Na obratih cca 3.5 do 4.0 bar.
Če vse štima z menjalnikom, sklopko in prenosom do ročke se mora šaltat skoraj kot "avto". V menjalniku sem enkrat menjal olje po specifikaciji in se je za odtenek poznalo. Moja povezava do menjalnika in menjalnik sam je bil dokaj zjahan in je bil kar izziv za nekoga, ki se je prvič vsedel za volan. Ko se roka navadi pa ni bilo panike.

Kolegu je z isto nadgradnjo kot tvoja visel na levo kot tebi (naložen z škatlo seveda). Sva morala po nove fedre v Bosno.

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Ne Okt 01, 2017 10:56 am

Dimen napisal/-a:Pritisk olja na sredi šipke je bil pri meni 3.5 hladen in dobre tri topel pri prostem teku. Na obratih cca 3.5 do 4.0 bar.
Če vse štima z menjalnikom, sklopko in prenosom do ročke se mora šaltat skoraj kot "avto". V menjalniku sem enkrat menjal olje po specifikaciji in se je za odtenek poznalo. Moja povezava do menjalnika in menjalnik sam je bil dokaj zjahan in je bil kar izziv za nekoga, ki se je prvič vsedel za volan. Ko se roka navadi pa ni bilo panike.

Kolegu je z isto nadgradnjo kot tvoja visel na levo kot tebi (naložen z škatlo seveda). Sva morala po nove fedre v Bosno.

Upam,da mi fedrov ne bo treba menjat :D ,po spomini prej ni visel nikamor, verjetno bi opazil.Sama povezava od rocke do menjalnika je tle ok,nobene zracnosti,sam zvozit ga bo treba,pa me tale izpit nazaj drzi, da se ne upam vozit drugje, kot po polju za hiso.Ce bos hodil po gorenjskem,si dobrodosel na obisk,Vrba ni velika vasica,pa kaksno recemo,ob kavi ali pivu.

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Sr Okt 04, 2017 8:39 pm

Evo zrhtala sva tudi oba cilindra sklopke, ni bilo neke grozne sile tako da sva vse scistila in namazala in vse "laufa" kot novo. (mal sva pozabla poslikat ker sva bla tako v delu :) ) Danes sva probala ce vitel funkcionira tako kot mora. Pa danes je 110-ka dobila se en tretma krown-a :D

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Če Okt 26, 2017 7:44 pm

Spet nazaj...tamic dobil nove rezervoarje za zrak, trenutno je brez plasticnega dela kabine, lotila sva se spodnjega dela kabine, pa sem po odstranjevanju rje prisel do zakljucka, da jo kar zamenjava, enostavno je prevec rje, pa se drugo sem dobil za pametno ceno in se brez rje, tako da gre dol.Obnovila sva tudi ostale cilindre od zavor(zracni in hidravlicni del),tako da sedaj zavore morajo spilat nekaj casa.Rezervoar za gorivo pride nov v ponedeljek, zraven pasejo tudi novi nosilci, stare od zracnih rezervoarjev smo pa speskali in barvali.Za kabino sva se odlocila, da jo izolirava in zatesniva,kot,da se bo slo u vesolje, nej hrup in vrocina ostaneta zunaj.Sledi sklopka komplet nova, en nipel na kardanu ne prebije pa gre tako al tako dol ko bo sklopka na vrsti...pol pa napad na bivalnik, ce naju ne bo teta zima pregnala na toplo, v delavnico, kjer pa za bivalnik ni prostora :( Tale bivalnik predelat mi najmanj pase...ampak kaj mores...kar je treba je treba, samo volja pa dnar mora biti, kar pa vcasih ni tko lahko.Slike sevada sledijo, pa lep pozdrav vsem.

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Če Okt 26, 2017 8:29 pm

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika


Slika

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Hribovc » So Okt 28, 2017 9:40 pm

:aplavz:

Hvale vredno, ni kaj.

Mr.G.
Prispevkov: 58
Pridružen: Ne Jul 10, 2011 5:34 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Mr.G. » To Dec 26, 2017 9:37 pm

Če ni skrivnost, kje si dobil rezervoarje za zrak?
Lp,

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Ne Jan 07, 2018 12:44 am

Mr.G. napisal/-a:Če ni skrivnost, kje si dobil rezervoarje za zrak?
Lp,


Zdravo! Najprej sorry za mal pozni odgovor. Rezervoarje sva dobila v Ljubljani na Prigotu.

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Ne Jan 07, 2018 12:47 am

Mr.G. napisal/-a:Če ni skrivnost, kje si dobil rezervoarje za zrak?
Lp,


Amapk jih seveda za TAM-A nisva dobila vec tako da sva vzele najbolj podobne po volumnu in merah amapk jih je bilo potrebno malo predelati (prikljucke za zrak malo podaljsati)

Uporabniški avatar
darkob
Prispevkov: 29
Pridružen: Po Nov 16, 2009 6:27 am
Kraj: Ljubljana

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a darkob » Če Jan 11, 2018 2:52 pm

Evo še enega s TAM 110, k bo rabu tuje izkušnje in nasvete. LP Darko

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Tam 110 (nakup in predelava)

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Če Jan 11, 2018 7:19 pm

darkob napisal/-a:Evo še enega s TAM 110, k bo rabu tuje izkušnje in nasvete. LP Darko


Welcome :D A bos tut camper naredu?


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov