Kupovanje avta na plin

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Kupovanje avta na plin

OdgovorNapisal/-a game-on » So Sep 02, 2017 12:20 pm

Na kaj biti pozoren ob kupovanju avtomobila, ki je bilo predelano na plin? Slišal sem, da motorji z malo prostornino slabše prenašajo plin - je to res?

lantra14
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe Jul 24, 2015 6:13 pm

Re: Kupovanje avta na plin

OdgovorNapisal/-a lantra14 » So Sep 02, 2017 5:24 pm

Predvsem je treba pazit da je bil sitem dobro in redno servisiran. Ker se ne menjajo samo filtri ampak so določeni intervali za menjavo uparjalnika in vbrizgalnih šob, tak da če še to ni blo zamenjano znajo bit kr veliki stroški.
Mam pa jas plin v vitari 1.6 16v 1998 sem do zdaj prevozo 50ķkm pa sem zelo zadovoljen.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Kupovanje avta na plin

OdgovorNapisal/-a Dimen » So Sep 02, 2017 6:53 pm

Plinski sistemi imajo tudi po 7let garancije ob predpostavki, da je bil redno servisiran. Preveri. G1 takoj prekine garancijo ce zamudis s servisom za npr. z300km.

Uporabniški avatar
Lea&Grega
Prispevkov: 82
Pridružen: Če Avg 03, 2017 9:45 pm

Re: Kupovanje avta na plin

OdgovorNapisal/-a Lea&Grega » Ne Sep 03, 2017 1:08 pm

Problem pri predelavi na plin je v glavah motorjev...se pravi mazanje sedezev ventilov.plin izgoreva kaloricno bolj visoko kot bencin temperature so visje zato trpijo glave.zamenjala oz obnovila sva ze kar nekaj motorjev zaradi plina,poskodbe vse iste...sedezi izrableni...odmicne gredi poskrabane ker zracnosti med gredjo in odmikacem ni vec.sam vozim foresterja 2007...po prevozenih 50000 km so bili sedezi oz ventili v desni glavi ze kriticno izrabljeni...nastavitev je bila kar draga saj nima vec ploscic za nastavit,ampak se menja cel drocnik,pa se motor je treba ven uzet.jaz ga ne plin ne vozim vec.lahko se ugradi dodaten sistem za mazanje ventilov,samo je spet problem ker se zadeva nabira v sesalnem kolektorju pa ga masi...plus tega sem ugotovil da je prav ta doticni forester pripravljen za plin in sicer naj bi imel trse sedeze...pa je kljub temu prislo do izrabe.
.

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Kupovanje avta na plin

OdgovorNapisal/-a game-on » To Sep 05, 2017 9:21 pm

Hvala. Sem se odločil proti nakupu avta na plin.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov