odbijac in Jack lift

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

odbijac in Jack lift

OdgovorNapisal/-a Dardaj » To Sep 12, 2017 8:54 am

Pozdravljeni!

Vec glav vec ve :)

Zadnjic sva z mehanikom dobila idejo, da bi luknjo za "jacka" naredila kar v navadni odbijac;
Namrec nosilec se skriva prakticno takoj za odbijacem (cca. < 2 cm), tako da bi v ta nosilec naredila pac primerno luknjo z ustreznim nadaljnim nosilcem/nastavkom za jacka, vse skupaj ustrezno pritrdila, da se ne bi zvijalo, od zunaj bi bila vidna prakticno samo luknja v odbijacu.
Po potrebi bi podaljsala se nastavek na jacku

Ali ima kdo kaksno dodatno idejo, "preblisk",
obstaja kaksna kontraindikacija (razen vizuelna -luknja v odbijacu), zakaj tega ne bi naredil, ...

Hvala za nasvete, ideje!

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: odbijac in Jack lift

OdgovorNapisal/-a kloshar » Če Sep 14, 2017 5:43 pm

Načeloma ne vidim nikakršnih ovir za to, kar omenjaš. Bi pa sam naredil okroglo luknjo v odbijač in na nosilec za odbijačem naredil (privijačil ali privaril) sedež za podaljšek hi lifta. Podobno imam narejeno tudi sam. Mora pa biti nosilec odbijača res dobro povezan s šasijo ali del nje. Takle pa je podaljšek: Slika
Slika

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: odbijac in Jack lift

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Pe Sep 15, 2017 10:46 am

Hvala za odgovor!

Sam sem tudi imel cevasti nosilec v mislih, ker ga lahko podaljsam. Sedaj si mi z nastavkom za HI-lift razbil se zadnje dvome :)
Pomoje bova ustrezno pritrditev nosilca na avto ze zmogla :)
Koliko naj jih namestim en/dva - spredaj/zadaj?
Kje si kupil okrogli nastavek za Hi -Lift?

Hvala!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: odbijac in Jack lift

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Sep 15, 2017 11:46 am

Ne vem sicer, kje vse se ti bo mudilo, da boš rabil take fancy priključke za dvigalko.
Jaz sem tiste parkrat, ko sem se vkopal, uporabljal nastavek za dvigalko, ki se zatakne za platišče. Deluje na vsakem avtu brez predpriprave. Je pa res, da je treba paziti na pravilen naklon dvigalke, drugače jo lahko nasloniš na karoserijo.
Miran
Slika
Slika
Slika :oops: :oops: :oops:
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: odbijac in Jack lift

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Sep 15, 2017 4:03 pm

Miran tvoj pripravek je uporaben, če moraš spodaj podložiti podnice ali kaj drugega.. pri menjavi gume si s tem nimaš kej velik pomagat..

In ja, če jack ni prav postavljen.. znajo nastati težave.. pri meni jih je na srečo fasal samo pleh :D

Slika
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: odbijac in Jack lift

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Sep 15, 2017 7:46 pm

Jaz druge dvigalke nisem imel, je bil avto preveč visoko od tal :D
Sem vozil s seboj en zložljiv trinožnik, ki bi ga (a ga nikoli ni bilo treba) podložil pod os.
Na potovanjih pač nisem dirkal in mi minutka + ali - ni pomenila veliko.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: odbijac in Jack lift

OdgovorNapisal/-a kloshar » So Sep 16, 2017 3:59 pm

Dardaj napisal/-a:Kje si kupil okrogli nastavek za Hi -Lift?
Hvala!


Pri mamutu, ampak je bil kupljen pred več kot desetimi leti. Vprašaj.
Slika

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: odbijac in Jack lift

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Po Sep 18, 2017 11:20 pm

Hvala za odgovore :)

@Miran: podobne pomisleke glede tvojega nastavka/pripravka sem imel tudi jaz. Če "bog da", mi teh fency pripomočkov ne bo potrebno uporabljati nikoli in jo samo bom občudoval ter se čez nekaj časa spraševal, le zakaj sem jo sploh kupil in zakaj sem šel predelovati moj voz.
V kolikor pa mi zvezde ne bodo najbolj naklonjene, mi bo pa verjetno takšen nastavek oz. igračka prišla še kako prav. Tudi v domačem bregu za bajto.
Sicer pa bom povzel tudi misel uporabnika Ipsilona iz sicer druge teme: ".....da ves čas ne moreš bit na poti. Za tisti čas, ko si prisiljen biti doma, je pa predelava/obdelava/občudovanje avta tudi prijeten hobi! ...." :) Sploh, če ima to kakšen uporaben namen od časa do časa.

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: odbijac in Jack lift

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Če Feb 01, 2018 3:45 pm

Upam, da me ne boste razglasili za "Don Felipe 2", ampak resno me zanima ena stvar.

Danes sem se skoraj 10 km vozil za Mistubishijem Pajero, črno - oranžne kombinacije (če je možakar slučajno na forumu - jaz sem bil tisti v modrem pick-upu, ki je čepel na tleh in imel zadaj modro prikolico, ki je čepela na tleh. Ne, nimam športnega vzmetenja...). In sem ga gledal od zadaj. Na zadnjih vratih ima obešeno rezervno kolo in še Jack lift. Glede na to, kako je zadeva masivna, nikakor ne more biti lahka. Pa me zanima, ali je res tako zelo uporabna in nepogrešljiva?

Jaz sicer nisem neki ekstremni off-roader. Vseeno pa se mi je že zgodilo, da sem "scepil" kakšno pnevmatiko. Vedno sem se nekako z vitlom zvlekel na tak kraj, da sem nato kar s tisto dvigalko, ki je v avtu originalna, dvignil in zamenjal.

A je Jack-lift res tako super zadeva ali gre pri vsemu bolj za imidž? Mislim, priznam, da izgleda fascinantno... Ampak jaz sem se do zdaj vedno rešil brez tega. Ali pa je to zato, ker nikoli nisem bil v kakšnih ekstremnih situacijah...

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

Re: odbijac in Jack lift

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Če Feb 01, 2018 3:49 pm

Večinoma je jack za imidž, tako kot šnorkel.

Japonc
Prispevkov: 36
Pridružen: So Nov 04, 2017 1:16 am

Re: odbijac in Jack lift

OdgovorNapisal/-a Japonc » Če Feb 01, 2018 5:08 pm

5x4 napisal/-a:Večinoma je jack za imidž, tako kot šnorkel.


Če je pa pri vseh neumnostih, ki jih nataknemo na naše "terence" škoda dat tistih 60€ kot je najcenejši jack in ga nekam spraviti v/na avtu, potem pa boljše da vse skupaj prodamo in na kavču gledamo TV, saj se tam.

Strinjam se, da jih nekateri pičijo povsod po avtu, samo da "zgleda fajn". Ampak ne pa da je "večinoma neuporaben". Uporaben je v 99% primerih ko imaš prazno gumo, tist 1% pa je res kak nemogoč teren in se tistih "20m" povitlaš, oz. prevoziš po prazni gumi, če vitle pač nimaš.

Tudi snorkel, zakaj pa ne? Večinoma so proti njemu tisti, ki si ga ne morejo privoščiti in se potem prepričujejo in tolažijo s tem - ah, saj je "neuporaben". Pa je za moje pojme kar uporaben, vsaj na našem koncu je kar nekaj luž in nekajkrat na leto tudi radi "poplavi" vse živo, od stranskih poti, do glavnih cest. Če imaš snorkel, se pač pelješ brez skrbi, če ga nimaš pa trepetaš pred vsako lužo, ker neveš kako je globoka, itd.
Cena snorkla, ki ga lahko homologiraš se začne recimo pri 200€, popravilo motorja po tem, ko vsesa vodo pa je malo več kot 200€, ali ni tako.
Seveda je tudi odvisno od avta in od tega kje in koliko se voziš, saj imajo nekateri zajem zraka na takem mestu, da že najmanjšo lužo posesa, nekateri pa ima zajem postavljen na dosti boljšem mestu.
Seveda pa so tu še štarter, alternator, itd., ki pa jih ne moreš popolnoma zaščititi pred vodo, zato pa je za po vodi čoln in ne avto ;)

To je samo moje mnenje, da ne bo kakih zamer, itd.

LP :moli:

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

Re: odbijac in Jack lift

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Sr Feb 07, 2018 10:10 am

Snorkl nima samo funkcije zascite motorja pred vodo, temvec tudi pred peskom, ce imas ustrezno glavo.
Slika

Seveda je pa, po mojem skromnem mnenju, predvsem odvisno, kaj imas namen poceti z vozom.
Mi se vsako leto odpravimo na kaksno bolj in bolj oddaljeno in divjo destinacijo.
Je pa na koncu se vedno, kot je Ipsilon ze nekoc napisal v drugi temi, stvar okusa in osebnih financ. Ker vecino leta bo verjetno marsikdo izmed nas svoj voz "bozal in mu bral pravljice za lahko noc" , ker ga imamo kot hobby, drugi pa ga imate za delovno vozilo oz. vsakodnevno prevozno sredstvo.
In seveda,moje mnenje, uporaba (ter globina zepa) doloca potrebo po vozilu in dodatkih :)

In nasel in kupil Sem omenjeni nastavek za dvigalko, na podvozje pridejo stiri okrogle cevi :) z luknjami v odbijacih.
Sicer upam, da sledenjega ne bom nikdar rabil, bo pa tam, ko se bom zakopal ali menjal gumo :)

Slika

:veselo_za_volanom:


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 49 gostov