Led bar

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Tomaž12345
Prispevkov: 45
Pridružen: Če Jul 13, 2017 3:59 pm

Led bar

OdgovorNapisal/-a Tomaž12345 » Pe Dec 01, 2017 9:48 pm

Živjo mene zanima kje bi se dalo kupit led bar z tuv certifikatom za homologacijo

tahoe
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Jan 19, 2015 2:23 pm

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a tahoe » Pe Dec 01, 2017 11:59 pm

Zakaj ga pa rabiš homologirat?
1997 Chevy Tahoe LT 4x4, 5.7 Vortec V8

Tomaž12345
Prispevkov: 45
Pridružen: Če Jul 13, 2017 3:59 pm

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a Tomaž12345 » So Dec 02, 2017 1:12 am

Zato da ga ni treba pokrivat kadar si na cesti

Uporabniški avatar
andsuzuki
Prispevkov: 380
Pridružen: Pe Jul 07, 2006 2:49 pm
Kraj: Banjška planota, Goriška

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a andsuzuki » To Dec 05, 2017 8:59 am

Če ti ustreza cena.... zastopnik pri nas... pa ne delam reklame...
http://www.kogovsek.si/sl/212/led-luci-lazer
Kdor dela, greši, reče petelin in zleze z race
Lp Andrej

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Dec 05, 2017 9:06 am

A ni tako da tudi homologirane delovne luči je treba pokrivat med vožnjo po cestah.
Pred EUR sem bil SIT!

tahoe
Prispevkov: 79
Pridružen: Po Jan 19, 2015 2:23 pm

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a tahoe » To Dec 05, 2017 10:57 am

Kaj pa če ga vgradiš za sprednjo masko, da ni tako očiten?
1997 Chevy Tahoe LT 4x4, 5.7 Vortec V8

Tomaž12345
Prispevkov: 45
Pridružen: Če Jul 13, 2017 3:59 pm

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a Tomaž12345 » To Dec 05, 2017 11:42 am

Sem vidu te ampak je cena previsoka zame =)

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a rx » To Dec 05, 2017 1:29 pm

Obstajajo alternative, verjetno so ti jih že pojasnili kako izgleda le-ta. Namestiš kitajski ledbar in ga pokriješ med vožnjo ter ga odkriješ samo v terenu pred uporabo. Ni prijetno, ko ti nekdo nasproti pripelje z prižganim ledbarom, zato rajši kar pozabi na uporabo ledbara med vožnjo po cesti saj si verjetno ne želiš imeti scen, če naletiš na napačno osebo..
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a Huligan » To Dec 05, 2017 2:33 pm

Pa ima kdo kasenga naprodaj lahko tudi brez tuv.
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Tomaž12345
Prispevkov: 45
Pridružen: Če Jul 13, 2017 3:59 pm

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a Tomaž12345 » To Dec 05, 2017 3:52 pm

Ga ne mislim uporabljat na cesti sam da ga ni treba skoz pokrivat

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a kloshar » To Dec 05, 2017 7:21 pm

Zadnjič sem govoril z nadzornikom tehničnih pregledov in mi je povedal, da od sprejetja pravilnika o delih in opremi vozil (l. 2013) dalje, na osebnih vozilih ni dovoljeno imeti vgrajenih delovnih luči, ne glede na to, ali so pokrite ali ne. Vsa svetila na vozilih morajo iti homologirana. Delovne luči pa so lahko le:


9. člen
(delovni žarometi na vozilih)
Delovni žarometi smejo biti nameščeni le na delovnih vozilih, na delovnih strojih, na traktorjih, na vozilih policije, na vozilih za nujno medicinsko pomoč, na namenskih vozilih drugih reševalnih služb, na vozilih inšpekcije, pristojne za promet, na gasilskih vozilih, na vozilih civilne zaščite, na vozilih služb za vzdrževanje cest in napeljav, na vozilih za pomoč na cesti ter na vozilih za odvoz poškodovanih vozil ali vozil v okvari.


Po navedbah omenjenega nadzornika so delovna vozila tista, ki imajo v homologaciji jasno napisano, da so delovna vozila.

Tolko da ne boste presenečeni, če bojo taplavi težili tudi za pokrite stešne luči.
Slika

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Dec 05, 2017 8:21 pm

Potem pa jih je treba na prtljažnik zmontirat. Tam lahko rečeš, da so tovor.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Sevanje
Prispevkov: 3
Pridružen: Ne Nov 19, 2017 9:31 pm
Kraj: Ajdovscina

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a Sevanje » To Dec 05, 2017 8:27 pm

Torej, če prav razumem, delovnih luči na naših vozilih po črki zakona ni mogoče imeti?

jurjavcic
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Sep 24, 2015 7:44 am

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a jurjavcic » To Dec 05, 2017 9:53 pm

eno vprašanje za poznavalce....kaj narediš npr. z original vgrajeno vlečno kljuko, dodatnimi meglenkami, ipd. na avtu iz pred leta 1996, ki nima homologacijskega kartončka (ker ga takrat niso izdajali), dodatno pa ni bilo nič vgrajenega, kar bi potrebovalo homologacijo?

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a kloshar » To Dec 05, 2017 10:26 pm

Nebivedu napisal/-a:Potem pa jih je treba na prtljažnik zmontirat. Tam lahko rečeš, da so tovor.



Rečeš lahko....
Slika

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a kloshar » To Dec 05, 2017 11:13 pm

Sevanje napisal/-a:Torej, če prav razumem, delovnih luči na naših vozilih po črki zakona ni mogoče imeti?


tako je, delovnih ne bi smel imeti, tudi pokritih ne. Imaš lahko le dodatne dolge žaromete in/ali dodatne meglenke, ki pa jih moraš homologirati. Če ti pa uspe prepričati preglednika na homologacijah, da ti vpiše dodatne dolge žaromete zmontirane na strehi ali na prtljažniku, si pa zmagal.
Slika

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Sr Dec 06, 2017 11:37 am

Preden vzamete fleksarce v roke: zakon velja za naprej, ne za nazaj. Vozila, ki so to imela že pred sprejetjem tega člena (torej pred letom 2013), to lahko imajo.

Če vam torej uspe prepričati policaja, da ste pred letom 2013 kupili LED daljinke in jih montirali gor, potem ne bi smelo biti težav... Za navadne z žarnico je pa to za odtenek lažje. In tudi skozi tehnični pregled gre, pa čeprav delovnih luči na strehi nimam homologiranih, ker takrat, ko sem "avto" kupil, ni bilo potrebno homologirati. So pa med vožnjo po cesti pokrite. Mimo tega pa pač ne gre...

skobi3000
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Nov 18, 2020 3:08 pm

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a skobi3000 » Po Nov 23, 2020 6:11 pm

Sepravi tudi, če z novimi LEDicami na strehi dobim ob nakupu ECE homologacijo, se ne smem furat z njimi, ker so kao prepovedane?
Kaj je pol fora da se tala homologacijo za luči, če se ne smemo vozit z njimi?
Kampiramo povsod, razen tam kjer lahko XD

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Nov 23, 2020 7:51 pm

Predpisana je uporaba teh luči.
Tako kot je rekel Kloshar, daljinke ali meglenke lahko z ustreznimi potrdili homologiraš in se voziš z nepokritimi legalno po cesti.
VENDAR! je treba upoštevati še nekatera pravila, ki jih točno iz glave ne vem... vem da je nekaj omenjena max. višina teh luči in ta je - če se ne motim, da se smejo biti višje od originalnih žarometov avtomobila...Če me spomin ne vara, velja za daljinke, da se ne smejo uklapljat posebej, ampak samo z dolgimi lučmi, pa predpisana je tudi barva teh luči, ki nikakor ne smejo biti drugačne kot bele (z izjemo starih francozov, ki so imeli original rumene luči),itd itd...

Zaenkrat nekateri organi (vsaj pri nas) še tolerirajo namestitev teh luči na nam običajnim mestih, dokler so med uporabo vozila na cesti pokrite. Letos marca meseca sem tudi opravil tehnični pregled z nameščenimi vsemi lučmi, sem pa vse luči prelepil z črno folijo.
Tudi med običajno vožnjo po cesti, imam vsaj sprednje "daljinke" pokrite, ker mi to njihova izvedba pač dopušča... strešnji je "single row" in je od daleč manj vpadliv in nekako upam, da to ne bo predmet prekrška, za vsak slučaj, pa imam v vratih še črn izolir trak, da lahko takoj na licu mesta luč prelepim. Če me bodo zaradi te luči kaznovali, se zavedam, da sem si čisto sam kriv...
Daljinke imam zvezane tako, da delujejo - ob prižganem stikalu - samo v kombinaciji z dolgim snopom, led bar na strehi pa ima vklop izključno samo z stikalom, ker ga res uporabljam samo kot delovno luč, med vožnjo na terenu, kjer ni možnosti, da se mi nekdo pripelje nasproti.

Pomaga ko naletiš na tak jarek, po 100km same ravnine...no, če si dovolj nor, da se po ne poznanem voziš ponoči :mrgreen:
(Iz našega Irana 2018 - avtor fotografije je Ipsilon)
Slika
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

skobi3000
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Nov 18, 2020 3:08 pm

Re: Led bar

OdgovorNapisal/-a skobi3000 » Po Nov 23, 2020 8:22 pm

Dr.Patrol napisal/-a:Letos marca meseca sem tudi opravil tehnični pregled z nameščenimi vsemi lučmi, sem pa vse luči prelepil z črno folijo.
Tudi med običajno vožnjo po cesti, imam vsaj sprednje "daljinke" pokrite, ker mi to njihova izvedba pač dopušča... strešnji je "single row" in je od daleč manj vpadliv in nekako upam, da to ne bo predmet prekrška, za vsak slučaj, pa imam v vratih še črn izolir trak, da lahko takoj na licu mesta luč prelepim.

Daljinke imam zvezane tako, da delujejo - ob prižganem stikalu - samo v kombinaciji z dolgim snopom, led bar na strehi pa ima vklop izključno samo z stikalom, ker ga res uporabljam samo kot delovno luč, med vožnjo na terenu, kjer ni možnosti, da se mi nekdo pripelje nasproti.


Sam mam Lazerjeve luči, ki sem jih kupil od Kogovška. Najprej sem jih mel montirane na odbijaču, ki sem ga zlomil, zato je zdaj plan, da gredo na streho. Mam pa iz razloga, da morjo bit pokrite iz črnega PVCja doma narejen pokrov za led bar, tako, da upajmo da bo šlo čez tehničnega, ki bo aprila :D
Kampiramo povsod, razen tam kjer lahko XD


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov