Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Kogoigo
Prispevkov: 9
Pridružen: So Feb 03, 2018 12:04 am

Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Kogoigo » Če Apr 26, 2018 7:58 pm

Pozdravljeni,

iščem mojstra, ki bi za Range Roverja L322 izdelal zunanji nosilec rezervnega kolesa - v mislih imam tip nosilca "swing-away", a mi lahko kdo svetuje?


Hvala vnaprej
I.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Apr 26, 2018 9:23 pm

Kaj pa zadeva za na kljuko?
Slika
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
OrangePower
Prispevkov: 1111
Pridružen: Sr Avg 30, 2006 2:16 pm

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a OrangePower » Če Apr 26, 2018 10:24 pm

S kje si?

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Apr 26, 2018 11:06 pm

Ne prodajam jat tega, niti ne izdelujem. Mislim pa kupit to zadevo za na svoj avto.
https://www.wilcooffroad.com/shop/hitchgate-solo/


Samo pokazal sem, da obstajajo izdelki, ki se prodajajo že narejeni, samo na kljuko jih obesiš.
Pa še ena lepa zadeva je v tem. Ker so na kljuki so priključek in ne potrebujejo homologacije.

Za izdelek, ki bi ga nekdo naredil na tvojem terencu, boš pa potreboval homologacijo, ker bo del avtomobila.
Pred EUR sem bil SIT!

Kogoigo
Prispevkov: 9
Pridružen: So Feb 03, 2018 12:04 am

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Kogoigo » Pe Apr 27, 2018 10:02 pm

Nebivedu, hvala za tole, sploh ni slaba ideja, vidim da bi ti vedu :) .
Če bi imel fiksen nosilec bi verjetno lahko namesto kljuke namestil vlečni škopec, a kot praviš je problem kdo bi to naredil in kako bi homologiral - a bi se sploh dobila homologacija za tak "domač" izdelek?

... OrangePower: iz Dolenjske sem

Kogoigo
Prispevkov: 9
Pridružen: So Feb 03, 2018 12:04 am

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Kogoigo » Pe Apr 27, 2018 10:17 pm

Sem pogledal še video in vidim, da sta vleka, pa tudi tablica že rešeni, res dobra rešitev - začel sem brskati za evropskim distributerji, pa trenutno najdem samo USA - v kolikor boš kupoval zase, mi lahko prosim sporočiš kje boš kupil - hvala vnaprej

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Če Maj 03, 2018 9:47 am

Polepšal si mi dan!

"Zagledali" smo se v Seat Alhambro 4x4. A kaj, ko zlomek nima rezervne gume. So mi predlagali v salonu, da če jo res želim, naj jo imam kar tako v prtljažniku. Ideja mi ni preveč všeč. In tako zadeva miruje. Tole pa bi bila rešitev. Kadar nimam prikolice, imam gor rezervno gumo, kadar pa vlečem prikolico, pa na prikolico natovorim še rezervo.

Pri nas v hribih se rezerva uporablja povprečno enkrat na leto. Težava je pri teh novih avtih, ko imajo gume kot bicikli - 20 col pa presek 55 ali še manj. Potem pa ena manjša luknja ali pa kak kamen na cesti, pa je guma presekana ali pa še celo feltna zvita...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a miran » Če Maj 03, 2018 12:55 pm

Kaj pri Mamutu ali Kogovšku ali ... nimajo ničesar??
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a rx » Če Maj 03, 2018 8:31 pm

Jaz bi se obrnil na Golenača. Izdeluje vrhunske odbijače z možnostjo homologacije. Kot gledam arb nima ravno veliko robe za land roverje..
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Maj 03, 2018 10:02 pm

Hribovc napisal/-a:Polepšal si mi dan!

"Zagledali" smo se v Seat Alhambro 4x4. A kaj, ko zlomek nima rezervne gume. So mi predlagali v salonu, da če jo res želim, naj jo imam kar tako v prtljažniku. Ideja mi ni preveč všeč. In tako zadeva miruje. Tole pa bi bila rešitev. Kadar nimam prikolice, imam gor rezervno gumo, kadar pa vlečem prikolico, pa na prikolico natovorim še rezervo.

Pri nas v hribih se rezerva uporablja povprečno enkrat na leto. Težava je pri teh novih avtih, ko imajo gume kot bicikli - 20 col pa presek 55 ali še manj. Potem pa ena manjša luknja ali pa kak kamen na cesti, pa je guma presekana ali pa še celo feltna zvita...


Sej je tako narejeno, da imaš to skupaj s kljuko lahko. Kupi se samo kljuko za to:
Slika

V to luknjo (na sliki čisto levo) jo pa vtakneš:
Slika


Kogoigo napisal/-a:Sem pogledal še video in vidim, da sta vleka, pa tudi tablica že rešeni, res dobra rešitev - začel sem brskati za evropskim distributerji, pa trenutno najdem samo USA - v kolikor boš kupoval zase, mi lahko prosim sporočiš kje boš kupil - hvala vnaprej

Zelo verjetno še pred poletjem. Sporočim.


Miran, karkoli sem spraševal, ni nič uporabnega nikjer, razen "custom made" z ogromno ceno. Če pa kdo ve za kaj takega pri nas, pa upam, da bo tukaj napisal.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a kloshar » Pe Maj 04, 2018 8:25 am

eno glupo vprašanje: a se da tale ameriški kvadratni 1,25" ali 2" priklop brez težav na naš sistem vlečnih kljuk (na kuglo) predelati? Namreč na sistemu s kuglo dolgoročno tale nosilec rezervne gume ne bo stal, vsaj na mestu in pri miru ne. Mal sem skeptičen....
Slika

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Maj 04, 2018 9:35 am

Odkrito povedano ne vem. Jaz imam priklop navaden, pa mi je kogovšek naredil še 2" nad kljuko.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Pe Maj 18, 2018 9:37 am

se je kdo obrnil na Seskota? :idea:

Kogoigo
Prispevkov: 9
Pridružen: So Feb 03, 2018 12:04 am

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Kogoigo » Pe Avg 31, 2018 6:30 pm

Ker nisem našel narejenega nosilca mi je mojster Željko naredil enega. Prvih 200km makadama in lukenj preživel brez problema, ne ropota, se ne trese, enostaven za natikanje pnevmatike, zapre se hitro s samo enim zaklepom, a ker je 3x varovan traja dokler ga odpreš :? in ker je vroče cinkan tudi rjaveti nebi smel. Najbolje pa je, da ni del vozila in je montiran na 2" priklop ter ga po potrebi hitro in enostavno snameš; torej na kratko: " Zelo zadovoljen, mojster obvlada". :lol:

Nebivedu, sedaj ne bom rabil nosilca, sem ti pa hvaležen za idejo - bi objavil tudi kakšno sliko pa sem mi zdi preveč komplicirano nalagati img

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a game-on » So Sep 01, 2018 12:36 pm

Naloži kakšno sliko. Me zelo zanima izdelava in izgled :)

Navodila za nalaganje slik:
game-on napisal/-a:Najlažje se bo odpraviti na portal http://shrani.najdi.si/, klikniti na 'Choose file', izbrati datoteko vaše slike ter nato klikniti na večji gumbek z napisom 'Shrani'. Portal vam bo potem ponudil povezave do vaše slike v različnih oblikah, priporočam pa, da izberete tretjo možnost. Tako tisto povezavo samo prekopirate v svoj post sem in slika bo objavljena.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Sep 01, 2018 3:51 pm

Tudi mene zanima kako je naredil.
Pred EUR sem bil SIT!

Kogoigo
Prispevkov: 9
Pridružen: So Feb 03, 2018 12:04 am

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a Kogoigo » Ne Sep 09, 2018 9:50 pm

Pozdravljena

z veseljem pošljem fotke, a le če mi pošljeta vajina majla na "zasebna sporočila" - strani kot so shrani.si in podobne zahtevajo resno znižanje varnostnih nastavitev na mojem f.wall, brskalniku in antivirusih - preveč dela!
Namreč za službo veliko delam na domačem comp, nimam pa ločenega računalnika za hobi - sorry

k5
Prispevkov: 182
Pridružen: Sr Jun 27, 2007 2:00 am
Kraj: vsepovsod

Re: Izdelava nosilca rezervne pnevmatike

OdgovorNapisal/-a k5 » Pe Sep 14, 2018 9:41 pm

[url=http://shrani.si/?[url=http://shrani.si/?3s/8e/1ShnjCtm/20180914180417.jpg]Slika[/url]1n/1a/4rfEh1C1/Slika20180914180352.jpg]Slika[/url]


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov