Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Nov 02, 2020 10:18 pm

Ja, ampak nimam dovoj prostora med streho in prtljažnikom. Ker sem hotel čim manjši razmak... sem že potem vmes rezmišljal, da če bi bilo dovolj prostora, bi lahko naredil izvlečne celice.Vsa površina prtljažnika, bi ostala uporaba, celice pa samo na vodila pa ven potegneš in...voila...
Miza takole na strehi je sicer ok, ampak po prašini, boš imel vedno umazano, če ti bo potem še dež padal na njo, po ratalo ena cmokasta umazanija, ki jo jaz na pizi lih nebi imel... pa da jo čistim, ko jo rabim tud ne...že to je preveč dela s postavlanjem kampa :lol: :lol: :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

jurjavcic
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Sep 24, 2015 7:44 am

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a jurjavcic » To Nov 03, 2020 7:18 am

V mojem primeru postelja ne bo fiksno postavljena ampak raztegljiva, ker so zadnji sedeži v uporabi za otroke. Zložljiva prednja dela postelje bom "pospravil" tako, da bo med njima prostor za mizo. Na tak način lahko imam med čez dan naloženo prtljago do stropa (ponavadi so tam 3 večje torbe za oblačila) in še vseeno enostaven dostop do mize. Ko je pa postelja raztegnjena, bo pa pač miza zunaj ali pod avtom in dovolj prostora do stropa. Torbe gredo pa na sprednje sedeže.

Tudi jast nimam dovolj prostora pod prtljažnikom.

lp

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Sr Nov 04, 2020 7:34 pm

Pa pod strop v kabini? Med vožnjo je pospravljeno, ko pa se ustaviš oz. greš spat, pa postaviš zunaj...

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Nov 04, 2020 8:10 pm

Hribovc napisal/-a:Pa pod strop v kabini? Med vožnjo je pospravljeno, ko pa se ustaviš oz. greš spat, pa postaviš zunaj...

Je ena izmed možnosti. Je pa fajn, da je tko narjeno, da ti ne prileti v glavo, ko močneje zabremzaš, al pa - bog ne daj - ko se zaletiš...
Zato jst komi čakam, da ne bo nč na pojsli...razen blazine pa deke, to je pa to.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a miran » Če Nov 05, 2020 10:54 am

Dr.Patrol napisal/-a:...
Zato jst komi čakam, da ne bo nč na pojsli....

A spal boš pa kar sam??
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Če Nov 05, 2020 11:27 am

miran napisal/-a:
Dr.Patrol napisal/-a:...
Zato jst komi čakam, da ne bo nč na pojsli....

A spal boš pa kar sam??
Miran

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Ko spim, pa res ne morem delat drzga, tko da ja... :lol: :lol: :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Žaan_Turbo
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Dec 13, 2020 2:24 am
Kraj: Gornji Grad

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Žaan_Turbo » Ne Dec 27, 2020 5:06 pm

Tole tvojo temo sm prebral že ene šestnajstkrat, pa se je še nism nagledal in naveličal :moli: tudi sam iščem patruljo, za overland, sicer y61, ki jo bom tud v vsakem primeru podru narazn in naredil po svoje :D Vse pohvale za projekt! :)
sm reku mami zvečer, da grem malo na forum, je rekla: nkamr ne hod k nimaš luči na mopedu!

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Dec 27, 2020 6:28 pm

Hvala.
Nov projekt je tudi že proti koncu, tako da bo kmalu spet nekaj novega za branje :wink:

(fotka je zanalašč taka, da ne razkriva skor nč :mrgreen: )
Slika

Kar pa se Y61 tiče (no, na splošno Patrolov)
Opažam, da se zadnje čase zelo malo Patrolov prodaja pri nas. Vsaj kar se našega trga tiče...
In cene teh avtov so zelo poskočile...ne vem, je res trg teh avtomobilov postal tako "dragocen", ali samo lastniki bolj pogumni in optimistični? :mrgreen:

Vsekakor ti želim ti, da bi svojega našel med tistimi bolje ohranjenimi in si tako prišparal veliko živcev, časa in denarja... če tudi v štartu ne bo ravno najbolj poceni zaradi tega...
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a rx » Ne Dec 27, 2020 7:02 pm

Ubistvu fotka pove čist vse :D
Don Felipe > Google :D

Žaan_Turbo
Prispevkov: 34
Pridružen: Ne Dec 13, 2020 2:24 am
Kraj: Gornji Grad

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Žaan_Turbo » Ne Dec 27, 2020 7:17 pm

res je, sem se iz preteklih projektov naučil, da ti je marsikaj prihranjeno, in na koncu vedno ceneje, če v štartu odšteješ več :D

torej, dva oljna filtra...... 4.2 :twisted:
sm reku mami zvečer, da grem malo na forum, je rekla: nkamr ne hod k nimaš luči na mopedu!

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Dec 27, 2020 9:03 pm

:kaj_takega_pa_se_ne:
rx napisal/-a:Ubistvu fotka pove čist vse :D

Maš prav, pove čisto vse :lol: ampak po karterju pač ne moreš razbrati o kako obsežnem projektu je govora :krc_v_roke:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a rx » Ne Dec 27, 2020 9:22 pm

Komu lažeš, vidi se da je vse novo ali obnovljeno... :D
Don Felipe > Google :D

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Po Dec 28, 2020 2:57 pm

A se meni samo zdi ali je ta motor res nekam zelo glomazen za RD28T?

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Dec 28, 2020 3:59 pm

Hribovc napisal/-a:A se meni samo zdi ali je ta motor res nekam zelo glomazen za RD28T?

Samo zdi se ti :mrgreen:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Dec 28, 2020 5:17 pm

Karter je sumljivo širok :-)
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Dec 28, 2020 6:40 pm

Dr.Patrol napisal/-a:(fotka je zanalašč taka, da ne razkriva skor nč :mrgreen: )


Dokler so v delavnici nadzorne kamere......... ni skrivnosti........TD42T :kadi_in_zgleda_kul:

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » To Sep 28, 2021 2:32 pm

Huh, malce sem pozabil na tole temo... :roll:

No, mlinček že nekaj časa teče tako kot mora, čeprav je bilo ne malo težav, da sem uspel vse skupaj zrihtat. Več o tem se bom potrudil spisat v naslednjih dneh, prilagam pa en "teaser", da boste lažje (ali težje :mrgreen: ) počakali :nazdravljamo:

Slika
Slika
Slika
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Okt 13, 2021 6:55 pm

No, ker nisem v Saharskem pesku, kjer bi ta moment moral biti :roll: , bom pač tukaj objavljal prispevke...Počasi in po vrsti, kot so hiše v Trsti... :wink:

O vgradni 4.2 motorja, sem sanjal že odkar vem, da je obstajal v Patrolih. Nikoli nisem čisto zares čutil potrebe, da ga rabim, zame je RD28T čisto popolnoma soliden mlinček, a vendar sem si želen tistega "Unicorn-a" z mogočnim 4.2 motorjem (sem pač en tistih, ki mu ne dišijo bmwjevi in mercedesovi motorji v teh avtih, čeprav so lahko dobra izbira).

Prilika je nanesla, da sem do svojega motorja prišel relativno ugodno, sploh če sklepam po tem, da sem se ponj peljal samo 18km daleč od doma :mrgreen:

Motor me je pričakal na paleti, s katero je prišel iz Bosne, z neznano zgodovino in neznanimi kilometri. Po zagotovilih prodajalca v BiH, je motor dober in je laufal lepo :lol: :lol:
No, zame te besede ne pomenijo nič in sem se že v štartu odločil, da gre motor narazen in v prenovo z originalnimi nadomestnimi deli, da bom vedel kaj imam.

Slika
Slika
Slika
Slika

Že po prvem pranju, je bilo mnenje o motorju lepše :D
Slika

Sam sem izdelal tudi stojalo za motor za lažje delo na motorju.
Slika
Slika
Slika
Slika
Nazadnje spremenil Dr.Patrol, dne So Jan 08, 2022 6:57 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Okt 13, 2021 7:08 pm

Potem sem začel z razdiranjem... in kaj hitro ugotovil, da pomaga, če v roke vzames service manual in prebereš postopke. Prihranil bi si novo jermenico...
Slika

Potem je delo steklo in motor je bil na prafaktorjih dokaj hitro. Najbolj zamudno od vsega se mi je zdelo popisovanje vijakov in zlaganje v vrečke v določenem zaporedju.
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika

Z glavo motorja nisem hotel tvegati in sem jo raje poslal na obnovo k specjalistom v Zagreb (Očić).
Slika

Če so cilindri bili popolnoma brez roba in z lepo vidnimi križnimi črtami honanja, so ležaji kazali določene znake obrabe...ne hudo kritično, pa vendar...zreli za menjavo!
Slika
Slika
Slika

Nato sem opravil vse meritve cilindra, ojnic, motorne gredi, batnih obročev in batov, da bi kupil prave nadomestne dele.
Slika

Še ena stvar, ki sem jo uspel uničiti...do sedaj namreč še nisem videl ohišja semeringa, pri katerem, se semeringa nebi dalo odstraniti.
Kasneje sem izvedel, da sta obstajali dve varjanti. Ohijše z zamenljivim semeringom in tako z integriranim. Od kje jim ta ideja ne vem...
Novo ohišje sem bil primoran naročiti v Avstraliji...cena? "pičlih" 180eur do mojih vrat. Po pošti je prispelo OEM ohišje z enakim, integriranim semeringom.
Slika
Slika
Nazadnje spremenil Dr.Patrol, dne So Jan 08, 2022 7:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Okt 13, 2021 7:16 pm

Tako je na koncu ostal golo, a precej zarjavelo ohišje motorja - blok.
Slika
Slika
Slika

V tej fazi sem že točno vedel katere dele vse potrebujem. Večino delov (95%) sem naročil na Parsouqu, kjer originalne dele za Nissan dobiš precej ceneje, kot pri nas, za pot iz Dubaja pa potrebujejo ponavadi cca 10dni, z carinsko deklaracijo vred. Cena delov kljub temu... Don't even ask... :roll: :roll:

Med mankajočimi deli, je bil tudi menjalnik. Tega je bilo potrebno dokupiti posebej, sprva sem našel menjalnik od TD42 Y61, ki z nekaj predelavami paše tudi v Y60, a mi je sreča tokrat bila naklonjena in sem v slo našel nekoga, ki je imel original TD42 menjalnik za Y60, sam pa je potreboval točno takegakot sem imel jaz - od Y61. Včasih mora pač človek imeti tudi kanček sreče... :mrgreen:
Na sliki 5 stopenjski menjalnik za Y61
Slika
Nazadnje spremenil Dr.Patrol, dne So Jan 08, 2022 7:01 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Okt 14, 2021 8:43 am

Dr.Patrol napisal/-a:Potem sem začel z razdiranjem... in kaj hitro ugotovil, da pomaga, če v roke vzames service manual in prebereš postopke. Prihranil bi si novo jermenico...
Slika




:D
Ampak je pa treba priznat, da takšnega načina pritrditve jermenice tudi ne vidiš vsak dan.



.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 537
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a vrecha » Če Okt 14, 2021 9:17 pm

Ok, fino fajn, kot vedno, ampak dajta prosim še pripopat tisto stran od service manuala ter dodajta še kak komentar, da bomo še ostali videli, v čem je trik (in morda morda kdaj celo ohranili še kakšno jermenico v enem kosu).
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Okt 15, 2021 8:33 am

Jermenica ni klasično nataknjena na glavno gred, ampak je med jermenico in glavno gredjo ena konusna puša. In Konus je tudi na jermenici.

Slika


Lahko vlečeš dol kolikor hočeš, pa ne gre :-)

Matico za jermenico odšraufaš, obrneš okoli, našraufaš nazaj toliko da je poravnana z glavno gredjo, in s kladivom udariš po glavni gredi, da vibracije sprostijo konus.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Okt 15, 2021 9:23 am

Gregor me je prehitel in opisal pravilen postopek, jaz pa dodajam še SERVICE MANUAL, če bo komu prišel kdaj prav.
https://drive.google.com/file/d/1oPjN63_j5ubnwIrjkUKVrBgtP9vywoIx/view
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 537
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a vrecha » So Okt 16, 2021 9:56 pm

[emoticon: solzica sreče] <--- zakaj ne obstaja?
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 9 gostov