Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dimen » Po Jan 17, 2022 10:21 am

Čestitam, hvala za zapis in stroškovnik :-)

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Po Jan 17, 2022 9:37 pm

Dva komentarja bom zapisal:

1.) Strošek je, vsekakor je strošek. Ampak je pa vredno tudi to, da je temeljito obnovljeno in se lahko od doma odpraviš brez skrbi, da se bo kje ustavilo. Ker vem, kako je pa z drugo možnostjo. Tako kot moj tast: prvič prišel srečno, drugič prišel srečno, tretjič prišel z vlečno...

2.) Največje veselje pri tej obnovi je pa to, da se zdaj lahko troštamo potopisov v stilu: "Danes sem parkiral na obali, splezal na streho in gledal čez morje na Madagaskar. Jutri pa se odpravim proti Abu Dabiju." Naslednji potopis pa potem: "Tu v Nordkappu je zelo mrzlo, grem si raje ogledat Petro (pa pri tem ne mislim na žensko ampak na mesto v Izraelu. Čeprav ti privoščim tudi kakšno "Petro", ne da ne)"


Torej, naslednji projekt? Ker takega stroja je škoda za po tisti Grapi...

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Jan 17, 2022 11:31 pm

Petra je v Jordaniji, ampak ok. :twisted:
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » To Jan 18, 2022 7:38 am

Hribovc napisal/-a: Čeprav ti privoščim tudi kakšno "Petro", ne da ne)"
:mrgreen:

Taka "temeljita" obnova je pri meni bila, ker sem to delal predvsem iz veselja, bolj kot iz potrebe. Seveda ima to tudi koristi, saj sem se pri obnovi veliko naučil, veliko prebral in sem tako nekako pripravljen, če se že zgodi, da gre na poti kaj narobe. V bistvu vse to velja za cel avto.

Kar se tiče troštanja potopisov v zgoraj naštetih stilov... Avto je vsekakor pripravljen na to, problem je v lastniku :roll:
Občudujem tiste, ki so stalno na poti in in obenem zavidam. 1x sem šel na dopust za 5 tednov (Iran) in na žalost to z mojo službo pač ne gre skupaj.
Tako lahko kvečjemu pričakujemo kak potopis iz držav, ki se jih da obiskati v 3 tednih. :|
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a gregor » To Jan 18, 2022 8:30 am

Je pa tole en od šolskih primerov, kaj pomeni kompletno obnovljen avto.

Ker včasih vidimo kje v kakšnih prikazih kompletne obnove(dostikrat se tak avto kmalu po "kompletni obnovi" pojavi med oglasi) kako so bili pobarvani deli podvozja, ampak puše, zglobi, ležaji, zavorne cevi itd pa vse ostane staro.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » To Jan 18, 2022 10:25 pm

gregor napisal/-a:Je pa tole en od šolskih primerov, kaj pomeni kompletno obnovljen avto.

Ker včasih vidimo kje v kakšnih prikazih kompletne obnove(dostikrat se tak avto kmalu po "kompletni obnovi" pojavi med oglasi) kako so bili pobarvani deli podvozja, ampak puše, zglobi, ležaji, zavorne cevi itd pa vse ostane staro.



... pa žalostno je da cene pa imajo v oglasih kot, da je tako obnovljeno kot pri DR. ( enako je pri oglasih starodobnikov ;) )

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Jan 19, 2022 7:24 am

Problem je, da cene narekuje trg. Potem je tu še - kot tujci radi rečejo - covid tax, ko avtomobilov enostavno primankuje.
Se strinjam, v mojih očeh so cene hudo pretirane. Edino ne vem, ali je to zgolj trenutno stanje, ali permanentno. :roll:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Jan 19, 2022 9:44 am

Po mojem je tu bolj specifika kot kovid,
počasi primanjkuje avtov, ki so primeni za malo bolj resen offroad.
Včasih je direktor firme kupil novo toyoto ali patrola. vozil par let. Prodal, in avto je kupil kak privatnik, potem čez nekaj časa še on prodal, potem še kakšen jager ali gozdarji, in počasi je cena toliko padla, da je postal zanimiv za offroad, potovanja.

Kaj boš pa danes, danes so za par jurjev Q-ji, X-i, touaregi.
Starih terencev s togo premo je preprosto zmanjkalo na trgu.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jan 19, 2022 11:23 am

Pa smo pri pravprašanju, kaj je primerno za potovanja. Togi osi, brez elektronike....???
Jajca rabiš, jajca in ne se izgovarjat na avto.
;)
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Jan 19, 2022 2:25 pm

miran napisal/-a:Pa smo pri pravprašanju, kaj je primerno za potovanja. Togi osi, brez elektronike....???
Jajca rabiš, jajca in ne se izgovarjat na avto.
;)
Miran

Jajca so dobra, doker ne gre kaj narobe... potem jih maš lahko velika do Kosova in nazaj, pa ti ne pomagajo. :roll:

Pomaga pa znanje in možnost rešitve problema. In ja, avto z polno elektronike pač to ni. Miran, dovolj si star da veš, da moderni avti so primerni za okolje, kjer te lahko pride pobrat avtovleka, pride do tebe mehanik, oz. do tam kjer še vidiš asfaltno cesto. Bil si na Ain Huilat Richet (ali Lac Houidhat Erreched, ali Ain Oudette) v TN, samo malo prahca na en senzor, pa maš sranja na kubik.

Ne rečem da se ne da potovati z vsakim avtom, trdim pa, da se z vsakim avtom ne da povsod... vsaj ne če se imaš rad. ::masuje:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Sr Jan 19, 2022 6:30 pm

Nebivedu napisal/-a:Petra je v Jordaniji, ampak ok. :twisted:


Ah, vse je v isti smeri, gledano iz Slovenije...

Upam, da ne bo zamere, ker to, kar bom zdaj napisal, ni čisto nič ne o Patrolu ne o off-roadu, ampak vseeno...

Se je enkrat moja sestra odpravljala iz Ljubljane v Koper po opravkih. Pa jo prosim, če gre, ko je že na poti, še v Divačo po nekaj, kar sem se dogovoril preko "Bolhe". Pa okleva in menca in sem jo komaj prepričal, ampak je rekla, da bo najprej opravila svoje in potem šla še to reč zame iskat. Čez dva dni se odpravi. Pa me enkrat popoldan kliče, da ne najde te ulice, ki sem ji jo napisal. Rečem, da naj počaka in kličem možakarja na mobitel. Hitro se dogovoriva, da mora možakar itak natankat avto in naj sestra počaka kar na OMW v Divači. To bo pa že našla. Dobro, pokličem sestro in ji povem, da naj gre na OMW in tam počaka. Nekaj trenutkov je bila tišina, nato me sestra vpraša:
- "A to misliš tisti Petrol v Železnikih?"
Potem je bilo kar nekaj trenutkov tišine...
Sestra je namreč šla v Davčo namesto v Divačo.

Torej, če bo Dr.Patrol takole iskal Petro, bo zelo zanimiv potopis, v to sem prepričan...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jan 19, 2022 7:38 pm

To je nadvse zanimiva tema o obnovi avta in ne debata o tem kaj je in kaj ni primerno za rajže. Jaz sem samo odgovoril na Gregorjeve toge osi in nič drugega.
O rajžah v vukojebine lahko odpremo novo temo. Teme o Dr.Patrolovem ustvarjanju je škoda za kaj drugega.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Mar 05, 2022 8:36 pm

Čisto mala posodobitev...
Avto je pridobil še nadgrajeno osvetljitev zadnjega konca kabine.
LED luči zadaj na vratih in pod robom postelje, ki osvetljujejo "kuhinjo" ter prostor v predalu in hladilniku, so se do sedaj odzvale samo na ukaz z stikalom, ki si ga moral prižgati ročno, ko si odpru zadnja vrata. Da je zadeva še nekoliko bolj zakomplicirana, imam vse porabnike, ki se vključujejo iz zadnjih vrat, zvezane tako, da brez vklopa stikala "power", ni napetosti na nobeni zadevi zadaj na postelji (cigaretne in USB vtičnice, prikazovalnik napetosti, inverter, osvetljitev v tendi,...) - Preventiva. Torej si za vklop luči moral vklopiti 2 stikal, od sedaj naprej pa se prižgejo avtomatsko, ko se odprejo zadnja vrata.
Na zadnjem koncu sem dodal stikalo, ki ga običajno najdemo pri vratih in skrbi, da ob odprtju vrat zasveti osvetljitev kabine.
Ker ga Patrol v originalu nima, sem ga poiskal na odpadu in pobral iz Daewoo Matica. Dodal sem tudi dimmer stikalo, s katerim lako reguliram svetilnost LED lučk, glede na delo ki ga opravljam zadaj.

Slika
Slika
Slika
Slika

Zadeva sedaj deluje tako, kot je prikazanu v videu spodaj. Se mi zdi, da bo ta "upgrade" meni kar precej olajšal bivanje.
https://www.youtube.com/watch?v=SKW26TYwv9k
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Maj 30, 2022 7:53 pm

Prišel je tudi čas, ko so pnevmatike oddelale svojo vlogo. ::masuje:

Z dosedanjim kompletom gum sem bil noro zadovoljen, zato je bila (zame) edina logična zamenjava s pnevmatikami istega proizvajalca in enako velikostjo, kot do sedaj. Priznam, moj izbor pnevmatike je v obeh pogledih (dimenzija in proizvajalec) precej eksotična zadeva in so bile dobavljive samo preko luže v ZDA. Zakaj bile? Na mojo žalost ( :roll: ), sem kupil zadnji komplet 5 pnevmatik v željeni dimenziji. Kaj bom nataknil, ko se izrabijo te pnevmatike, pa je drugo poglavje, za katerega sem bom brigal čez dobrih 80.000 - 100.000 km :?:

Nov set pnevmatik Mickey Thompson sem kupil že okoli božiča 2021, a jih dočakal pred svojimi vrati šele v sredini maja 2022.
Nakup, organizacija prevoza in s tem nastali stroški niso bili majhni in so zahtevali zvrhano merico jeklenih živcev in pomoč dobrih prijateljev, a končni rezultat je zadovoljiv!
Pnevmatike so končno na avtomobilu! :skace_od_srece:

Slika
Slika

Ker so nove pnevmatike, za razliko od prejšnjih za 16 colska platišča, je bilo potrebno kupiti tudi set novih platišč.
Željena platišča je dobavil Mamut4x4.

Slika
Slika
Slika
Slika

Pri zadnjem odbijaču so se z leti uporabe pokazale določene hibe, ki sem jih moral odpraviti, preden bom nanjga namestil novo rezervno pnevmatiko.
Največja hiba odbijača je bila, da so stranski "repi" malce migali, pod težo rezervne pnevmatike. Tako sem sedaj izdelal na obeh straneh dodatne nosilce, ki preprečujejo nihanje, hkrati pa tudi ni več bojazni, da bi ob manjšem bočnem "trku" na odbijač, le ti zadeli spodnji bok avtomobila.
Istočasno sem spet na zadnji konec vgradil vitel (4500kg), spremenil odprtine za Hi-jack dvigalko in namestil dodatne luči, ki mi pomagajo v temi pri vzvratni vožnji. Izdelana je bila tudi zaščita za kable, ki tečejo iz zadnjega boka do vitla.

Celoten odbijač sem po manjših popravkih dal na peskanje.
Slika

Ga premazal z Wurth rust converterjem in zaščitil z 2K epoksi prajmerjem.
Slika
Slika

Za zaključno barvo sem izbral Raptorja, ki sem ga uporabil že pri barvanju prednjega odbijača.
Slika

Tukaj se vidi dodatna ojačitev stranskega dela odbijača in pa zaščite za kable.
Slika
Slika

In pa še malo bolj slabe slike končanega odbijača in novih pnevmatik. Na sliki še ni novega rezervnega kolesa, ker še čakam eno rezervno platišče. Do takrat pa bo svojo funkcijo še naprej opravljala zvesta Michelin XZL 8)
Slika
Slika

Aja, mogoče bo koga zanimal ta podatek.
Pnevmatike so proizvajalca Mickey Thompson, model Baja MTZ P3 v dimenziji 375/65/16 (36x15.00R16)

Podatek o ceni? Ni dobavljiv.... :pije_kavo_in_bere_casopis: :res_ne_vem: :ustreli_se_v_glavo:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a rx » Po Maj 30, 2022 10:24 pm

It's only money... :D
Don Felipe > Google :D

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Hribovc » To Maj 31, 2022 8:09 am

Bom ugibal, da je ta stolp poleg tebe vreden okoli 2300€.

Koliko sem zgrešil?

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a gregor » To Maj 31, 2022 8:25 am

Bom še jaz ugibal, hribovc, zadel si nabavno ceno preko luže.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » To Maj 31, 2022 12:46 pm

@gregor je najbližje, pa še on je malce zgrešil ceno... :res_ne_vem: :stisk_roke: :gladi_ga_po_glavi:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Maj 31, 2022 4:48 pm

Cena je verjetno nekje med 550 in 600 evri na gumo za to dimenzijo. Torej za 6 gum okoli 3000 evrov (3200 dolarjev)
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Jun 08, 2022 10:07 pm

Ajde, naj bo.

- Gume so za čas Božiča stale 497$ po komadu (iz firbca sem preveril cene nekje februarja in je bila cena že 550$ po kos, kasneje pa so itak razprodali vso zalogo). :roll:
- Zaradi spletnega nakupa gum, sem spušil še davek, ki je v ZDA znašal 164$. :roll:
- Transport z ladjo je koštal 450$. :arrow:
- Carinsko posredovanje in potrebni dokumenti za uvoz, so me na hrvaškem stali 977HRK (130€). :arrow:
- Carinsko posredovanje in dajatve v SLO so me prišle 220€. :arrow:
- In seveda 22% DDV na skupen znesek vrednosti gum + transporta 640€. :roll:

Ko potegnemo črto, je 5 kosov gum stalo zaokroženih 3.880€. :a_se_ti_je_odpeljalo:

Velik znesek in še vedno je samo guma, a tako pač je, ko si v glavo nekaj zapičiš. Ampak ajde, 10 let se s tem ne bom več obremenjeval in bom s časom znesek potlačil.

Zdej grem pa na pir, da poplaknem iz misli te številke.... :si_pa_privoscim_pivo:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a rx » Če Jun 09, 2022 6:59 am

Lahko bi še za nas pošiljali smsje.. sam bi moglo bit Pomagam50, ker z 5e si nimaš kej pomagat :D
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Če Jun 09, 2022 9:36 am

rx napisal/-a:Lahko bi še za nas pošiljali smsje.. sam bi moglo bit Pomagam50, ker z 5e si nimaš kej pomagat :D
:lol: :lol: :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Hribovc » To Jun 14, 2022 1:23 pm

So pa te gume od proizvajalca do avta prepotovale več kot kdo prevozi v enem letu... :D

Mi pa ni jasno, zakaj carinsko posredovanje in uvoz na Hrvaško. Hrvaška je samo tranzit, ali ni?

Dobro, in to so gume. Potem so pa še platišča.

Potem se pa najde kakšen "DonFelipe", ki si kupi imaginarnega terenca za imaginarne evre in ti začne solit pamet...

Kakorkoli, srečno vožnjo!

MTB4life
Prispevkov: 31
Pridružen: Sr Nov 18, 2020 12:21 pm

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a MTB4life » To Jun 14, 2022 2:46 pm

Koliko pa ima tole kg na kos?
Že moje 33'' se mi zdijo težke :)

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » To Jun 14, 2022 2:57 pm

Hribovc napisal/-a:So pa te gume od proizvajalca do avta prepotovale več kot kdo prevozi v enem letu... :D

Mi pa ni jasno, zakaj carinsko posredovanje in uvoz na Hrvaško. Hrvaška je samo tranzit, ali ni?

Dobro, in to so gume. Potem so pa še platišča.

Potem se pa najde kakšen "DonFelipe", ki si kupi imaginarnega terenca za imaginarne evre in ti začne solit pamet...

Kakorkoli, srečno vožnjo!


Ni uvoz na HR, ampak gume pridejo v carinsko skladišče na Rijeki oz Kukuljanovo.
In tam potem moraš plačati skladiščenje, urejanje dokumentacije(CMR in T1 obrazec), pripravo za carinjenje (plomba za čez mejo) in podobno. Sej veš, zaračunajo ti vsak papir in prehojen korak in dvig slušalke.

Ja, platišča so tudi nova, ker prejšnje so bile 15 col, teh itak niso delali že en čas, tako da je bilo potreba po novih 16col. Ampak proti gumam je to skoraj zanemarljiv strošek...
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gosti