Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Nissan Patrol GR Y60 (LWB) by Dr.Patrol

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Če Mar 05, 2020 12:35 pm

Dr.Patrol napisal/-a:
vrecha napisal/-a:
Mene bi sedaj proti koncu zanimala še teža ter razporeditev teže po oseh, ko je vozilo naloženo za na pot.

Vrecha, lahko ti podam trenutno razporeditev teže po oseh, ko vozilo ni naloženo za na pot.
1280kg spredaj in 1195kg zadaj. Merjeno pri praznem vozilu s skoraj praznim rezervoarjem in šoferjem za volanom.

Bom upam, da nekoč izmeril tudi pri naloženem, se bo pa zgornja teža verjetno še malce spremenila, ko bo vozilo dobilo še prtljažnik na streho (trenutno je brez vsega).

Tehnični pod streho.
Problemov ni bilo, je pa res, da sem spredaj zamenjal odbijač za originalnega in montiral nazaj v avto zadnjo klop.
Teža se je po oseh malo spremenila od lanskega leta in sicer:

Spredaj: 1192 kg (lani 1280 kg) - Verjetno gre zasluga originalnemu odbijaču brez vseh dodatkov.
Zadaj: 1335 kg (lani 1195 kg) - Glede na to da imam strešni prtljažnik z dvema tendama, se mi zdi, da sem še kar dobro prišel skozi...
Postelja zadaj je precej drugačna od tiste, ki sem jo imel še lani v avtomobilu. Ni še dokončana, ampak mislim, da se
teža bistveno ne bo spremenila. Tisti del, ki še manjka, bo prišel na mesto, kjer je sedaj zadnja klop. Teža tega dela
bo tam-tam v primerjavi z klopjo ali raje kak kg manj.

Vse skupaj je bilo merjeno enako kot lani, se pravi z isto osebo za volanom in skoraj praznim rezervoarjem za gorivo.
Vozilo res ni najlažje. S sprednjim odbijačem, ki je običajno na avtu, tehta po moji oceni okoli 2600 kg.

Še nekaj novosti je glede avta, ampak nisem še sestavil skupaj toliko, da lahko o tem kaj več povem...bom pa v kratkem ;)
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)

www.Adventure-Overland.si
Slika

Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti