Touareg - puščanje transfer box-a

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Touareg - puščanje transfer box-a

OdgovorNapisal/-a Dimen » So Dec 08, 2018 9:53 am

Pozdrav,
na Touaregu mi je po menjavi olja začel puščati transfer case oz. razdelilnik pogona.
Slika

Tale slika sicer ni moja, pušča pa na istem mestu, mogoče malo bolj levo proti vijaku. Zdi se masten tudi vijak.
Kaj sedaj? Logična a draga rešitev je demontaža in ponovna zatesnitev, kar je sigurno v kratkoročnem planu. Pušča konkretno, če obrišem, zapeljem en krog (1km) se takoj nabere olje in kaplja. Majstra, ki bi se tega lotil še nimam (vsaj tisti, ki jih poznam so dvignil roke), verjetno pa nebi prišel kar takoj na vrsto, ker je dela za cel dan. Mislm, da je treba sneti tudi menjalnik. Skratka, glavobol.

Ali kdo pozna kakšno začasno rešitev? Bi se dalo stik s kakšnim učinkovitim sredstvom namazati/zalepiti, da je avto vsaj vozen, dokler se ne dogovorim za servis. Imam Kent Quick seal lepilo s katerim imam dobre izkušnje. Se hitro suši, prime na aluminij in je odporen do 150 stopinj.
Mogoče obstaja tudi kakšna druga enostavna rešitev, ne vem. Zato prej vprašam klele predno začnem improvizirat. Za vsak nasvet ali namig se zahvaljujem.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Touareg - puščanje transfer box-a

OdgovorNapisal/-a Dimen » So Dec 08, 2018 11:03 am

Update:
Včeraj sem obrisal, sedaj pa preveril in kaže da mogoče pušča na vijaku v krogcu in vijaku levo zgoraj od rdečega kroga.

mika2023
Prispevkov: 5
Pridružen: Sr Nov 04, 2009 8:01 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Touareg - puščanje transfer box-a

OdgovorNapisal/-a mika2023 » Ne Dec 09, 2018 7:50 am

Dimen a si kupu tourega? jao... ::jokam:
Očetu je prejšnjo soboto zaribal en bat ko je šel v Novo mesto. Če rabiš celega :)

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=13735018

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Touareg - puščanje transfer box-a

OdgovorNapisal/-a Dimen » Ne Dec 09, 2018 7:36 pm

Moj je 3.0 Miha. No, ugotovil kje pušča. Serviser je preveč prtegnu vijak za doziranje olja in je počilo ohišje transfer boxa. Razpoka poteka centimter desno od vijaka. Vijak je konusni. Kapazdej, je imel kdo podoben izziv? Ali bi spilal, če bi zatesnil z tekočo kovino ala JB weld in podobno?

Ker pa brezvezen feler, uporabljite momentni ključ, vedno, se posebi za alu zadeve ala menjalnik, transfer, diff, ipd..

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Touareg - puščanje transfer box-a

OdgovorNapisal/-a gregor » Ne Dec 09, 2018 10:10 pm

Ja potem pa tako sploh ni problema. Serviserju povedat, da od zadnjega servisa spušča, naj preveri če je vse dovolj zategnil. ;-)
Jaz sem na enduri na motorju spodaj odbil en kos aluminija na delu kjer vijaki drzijo oba dela skupaj. Zamazal z rdecim silikonom in je par let drzalo.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: Google [Bot] in 21 gostov