Kombi 4x4

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » Ne Sep 20, 2020 12:44 pm

Pozdravljeni,

Odločam se za nakup kombija 4x4. Ker bi ga uporabljal za več različnih namenov je potreba po stojni višini v notranjosti, starost nad 5 let. Kaj se priporoča glede na vzdržljivost/ceno in dostop do rd. Vsak nasvet je dobrodošel. Thx

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Sep 21, 2020 3:11 pm

Mercedes
Iveco
Fiat
VW

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a miran » Po Sep 21, 2020 6:17 pm

Koliko cm pa je zate stojna višina?
Glede na moje izkušnje je Iveco Daily 4x4 zakon. Neuničljiv in toliko jih je, da so rd relativno ogodni.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a Hribovc » To Sep 22, 2020 9:09 pm

Nekaj podobnega sem se ravno sam spraševal. Meni stojna višina ni pogoj (prej ovira, ker je visok kombi "občutljiv" za burjo), bi pa potreboval 4x4 pogon. In sem na Avto.net našel tole:

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... o%20vozilo

Zdaj pa sam ne vem, kaj naj si mislim. Glede vzdržljivosti sem malo v dvomih. Čeprav pa mislim, da ni bistvene razlike med Peugeotom in Fiatom... Ima kdo kakšne izkušnje?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a miran » Če Sep 24, 2020 10:38 am

Visok kombi (lastne izkušnje) je lahko le strašljiv v vetru, a bistveno večji je problem je nagibanje, še zlasti ob drevesih. Če pot ni ravna (saj govorimo o vožnji po terenu??) se zna hitro zgoditi, da je zgornji rob strehe skoraj pol metra nagnjen stran od kolesnic. In tam so že drevesa. Brez motorke z visokim kombijem ne v gmajno!
S tistim 4x4 Peugeotom (ali Citroenom) pa teh skrbi nimaš. Tako ali tako ni primeren za gmajno. Za rahlo blato, sneg in travo že, a teren: NE! Pa z vsem spoštovanjem do gospoda Dangela (možakar je bil eden prvih udeležencev tistih še entuziastičnih Dakarjev. V 4x4 si je predelal enega Peugeota, potem je pa iz te strasti naredil biznis in se začel na veliko ukvarjati s predelavo kombijev v 4x4).
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » Pe Sep 25, 2020 1:09 pm

aaa nekaj njive je bilo že tukaj zorane ;) viewtopic.php?t=20276


Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a jereb » So Sep 26, 2020 2:02 pm

Kako je kaj s prehomologacijo iz intervencijskega v civilno vozilo?
LP by Jereb

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Sep 26, 2020 2:06 pm

miran napisal/-a: Brez motorke z visokim kombijem ne v gmajno!


Niti motorka ne pomaga. Kombije ebe vstopni, prehodni in izstopni kot, tako kot moderne SUVe. Ne pomaga ne 1000 konj ne deset šper, če fizično ne gre. Prav tako je fizično nemogoče nataknit večje terenske gume in liftati za več kot 5 cm. No way!
Obstaja sicer nekaj izjem tudi med kombiji, a o teh tukaj ni govora verjetno. Tule je govora bolj za delo, kot za off road.

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Ne Sep 27, 2020 8:23 pm

Mene ne zanima toliko za off road, kot za primere, ko se moram peljat v 12% vzpon pozimi, ko je na cesti 10 cm snega. Saj vemo, da naše cestne službe ne gredo prej na cesto. Torej, če ima kombi samo spredni pogon, ne pride gor pa če ima na pogonskih gumah dvojne verige, ne samo enih... Imam pa malo slabe izkušnje s Pežojevimi osebnimi vozili, pa me zanima, kako je s trpežnostjo kombijev? Ja, pa kako je kaj s prehomologacijo iz intervencijskega v civilno vozilo?

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a jereb » Ne Sep 27, 2020 10:31 pm

Mičkeno off, samo zanimivo
https://youtu.be/C3IfgU3ir2s
LP by Jereb

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » To Sep 29, 2020 9:48 pm

če je to isti katerega sem zasledil ??? je drobovje od BMWja ;)

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » To Sep 29, 2020 10:04 pm


Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Sep 30, 2020 6:50 am

moja.malenkost napisal/-a:če je to isti katerega sem zasledil ??? je drobovje od BMWja ;)



Nič več. Najprej je bil bmw M57N skupaj z menjalnikom zdaj je zamenjal z mercedesom OM606 3.0 skupaj z menjalnikom. Reduktor NP231 in akse patrol Y61.

Še en, ki misli da overland pomeni to, da ves prosti čas preživiš v mrzli garaži .......
Če pa dodamo še to da mu v garaži stoji L300 on pa se že nekaj let zaebava s traficom, ker mu je pač bolj všeč, kot Delica (tako sam pravi) pol ni čist diht :a_se_ti_je_odpeljalo:

To je tako kot da bi imel novega jimnya v garaži pa bi vseeno šel kupit novo vitaro in jo predeloval za off road, ker mi je pač bolj všeč kot jimny. Adijo pamet.
Ampak dobro, če ga veseli ga pač veseli. Kapo dol za tole sestavljanko.
Nakonc ko potegneš črto bo zadeva dražja od novega iglhauta......pa ni poceni.
https://iglhaut-allrad.de/

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » Sr Sep 30, 2020 8:25 pm

Toti iglhaut bi pa mene imel ;)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Okt 01, 2020 2:16 pm

I tata bi sine.....

Sicer imam jaz že naročenega, sam še sedmico zadanem, pa ga grem iskat :skace_od_srece:
Točno takega
https://www.youtube.com/watch?v=yaImUl5h2-E

Meet The Mercedes-Benz Sprinter 4x4 That's as Capable as a Wrangler | It Has 3 Locking Diffs!
https://www.youtube.com/watch?v=rQKD9SLsdYA

Tule imaš primerjavo pogonov in cen
Offroad Campingbus Alternativen zum Sprinter 4x4 Kastenwagen
https://www.youtube.com/watch?v=qu-XtyOKRvc

Sicer pa se ti lahko cedijo sline na tem kanalu:
https://www.youtube.com/c/ExplorerMagazinCom/videos

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a miran » Če Okt 01, 2020 5:54 pm

Celo vedro slin se človeku pocedi ob takih mašincah..... a nekaj me zanima: imajo te zadeve le nataknjena večja kolesa ali pa imajo ustrezno močnejše osi, diferenciale, sklopke in še kaj. Ker če ne, je kaj takega največje možno govno od overlandarja. Že standardne rezervne dele v neki vukojebini težko dobiš, a kakšne ekzotične zadeve ... ojoj. In če ni ustrezno (pre)močno, se lomi!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Okt 01, 2020 7:40 pm

E, Miran, točno to, nekaj tud mene draži en 4x4 kombi(cestni, ne za offroad), pa kot pristaš citroenov ne gledam k dangel variantam, ker je eksotika, če/ko kaj polomiš, vprašanje kdaj in kje boš dobil drug kos ter za kak denar.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » Če Okt 01, 2020 10:01 pm

Ufff,

Celo vedro slin se človeku pocedi ob takih mašincah. ;)

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Okt 02, 2020 3:02 pm

gregor napisal/-a:E, Miran, točno to, nekaj tud mene draži en 4x4 kombi(cestni, ne za offroad), pa kot pristaš citroenov ne gledam k dangel variantam, ker je eksotika, če/ko kaj polomiš, vprašanje kdaj in kje boš dobil drug kos ter za kak denar.


Ne, Dangel je resna firma. Po koliko so njihovi kosi ne vem, pred leti sem bil že pri njih (ko je bil stari g.Dangel še živ) in je to kar velika in solidna firma, tako, da se ne hecajo. Moj problem je bil, da jaz nisem bil za njih dovolj velika firma ... :oops: :evil:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Okt 04, 2020 5:54 am

miran napisal/-a:Ne, Dangel je resna firma. Po koliko so njihovi kosi ne vem................


Glede na cene bi lahko bili zlatarstvo Dangel. Štiri mesece čakalne dobe in cca 10K€ za nič, saj za ta denar ne dobič nič takega. Menjalnik ostane nespremenjen, na voljo je le zapora z omejenim delovanjem. Pri konkurenci dobiš več že tovarniško, ne rabiš predelovat. Še moj muzejski eksponat T4 ima G prestavo in 100% zaporo diferencijala serijsko.
Za tega je Seikel ali Terranger okno v svet, da Iglhaut sploh ne omenjam, Iglhaut je že vesoljska tehnologija za tole kar ponujajo ostali.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Okt 04, 2020 6:07 am

moja.malenkost napisal/-a:Pozdravljeni, Odločam se za nakup kombija 4x4.


A si se že kaj odločil ali je z vsakim odgovorom večja zmeda :shock: :shock: :shock: :shock:
Za kaj pa sploh rabiš to zadevo? Verjetno veš kaj so prioritete in kaj ne.............kaj moraš imeti in kaj lahko pogrešaš. Isto je kot pri terencih, moraš pač najti nek komromis med dejansko rabo, željami in globino denarnice. Če rabiš za cofferacerja je pa itak vseno, nabiješ 40 col gume nanj, par nalepk pa je. Niti 4x4 ne rabi biti.......... vsaj aks ne moreš polomit .

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » To Okt 06, 2020 9:00 pm

A si se že kaj odločil???
Tipam teren ( kaj je uporabnega) in ne za potrebe cofferacerja ;) . Osnova je kdaj pa kdaj zapeljat po podlagi kjer ni več asfalta ( torej zemlja, smeg....) in ob morebitni pi.... ni potrebno iskat traktorja za izvlek. Najbolj mi v oči skače kak sprinter (4x4)vendar ni neke ponudbe. Zadnjih 8 let imam trafica in če bi imel še nek 4x4 ali 4wd bi bil TOP

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Kombi 4x4

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Okt 13, 2020 9:14 pm

Tastar Trafic 4x4 je bil super.
Uglavnem, tako , kot sem napisal v prvem postu:
Sprinter in Iveco sta top, ampak teško dobiti. V zadnjih treh letih so bili trije Sprinterji in dva Ivecota (vključno z miranovim) na avtoneti.
In pa trije Fiati ducato. Ducato, pa ima, če se ne motim, tudi Dangel pogon.
Sprinterja mal ebe rja, pragi in obrobe, ampak dela pa k zamorc.
Je pa treba vzeti v zakup, da so to delovni stroji in je temu primerna tudi vožnja z njimi. Toga prema in baleštre zadaj in to...
Potem pa ti preostane še VW, teh je največ. Samo povišanih je bolj malo, uglavnem odsluženi rešilci. T4 so malce zastareli ampak OK s T5 pa nastopijo težave in zna kar precej udariti po žepu na vsake toliko časa.
Vito še nisem videl povišanega.
Prav veliko ponudbe ni pri nas, tako da je treba precej sreče imeti. Ali pa kupit klasiko........... pa v obnovo, kar pa zahteva veliko časa in stroškov.
Za gasilske Sprinterje, ki so občasno naprodaj moraš pa imet veliko soldov in najmanj črni pas v karateju, da do njega prideš. Dogaja se tudi :z_kijem_v_roki: :z_kijem_v_roki: :z_kaj_pa_jaz_vem_v_roki: :z_kaj_pa_jaz_vem_v_roki: :z_kijem_v_roki:



Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov