Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
slovencek
Prispevkov: 196
Pridružen: So Jan 05, 2013 1:21 am

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a slovencek » Če Okt 15, 2020 2:21 pm

Se strinjam... iščem nasvete glede prenove... to pa so že druge zadeve in menda bo 10-ih straneh še kr ne bi bilo konec debate :D

Uporabniški avatar
thundercat
Prispevkov: 535
Pridružen: So Jan 01, 2011 7:18 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a thundercat » Če Okt 15, 2020 3:02 pm

miran napisal/-a:
thundercat napisal/-a:Jaz se že eno leto ukvarjam z obnovo starodobnika. Res rabi človek ogromno časa in denarja za to delo, ampak če je volja in strast ni nobene ovire....

Oooo... tale Spaček na rebrasto haubo je pa zakon!
Bravo!
Tudi barvo si izbral precej (povsem??) podobno originalni iz tistih pustih časov.
Miran


Ja barva je original, samo so zafrknili v mešalnici ker je sijajna namesto polmat.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Okt 15, 2020 3:10 pm

Ja to bo.........preveč cvička je bilo zraven pri barvanju. Mešalnica.........japajade.


gregor napisal/-a:
slovencek napisal/-a:
In ta je? :roll:


Ogromno časa.


Gajba piva,brez tega se druge sestavine ne sušijo pravilno.
O času in denarju, pa ne bi......
Uglavnem, če je veselje pol sam gas............če ni veselja in volje, pol ti ne pomaga niti ves čas in ves denar tega sveta.

Uporabniški avatar
thundercat
Prispevkov: 535
Pridružen: So Jan 01, 2011 7:18 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a thundercat » Če Okt 15, 2020 3:23 pm

AŁIEN napisal/-a:Ja to bo.........preveč cvička je bilo zraven pri barvanju. Mešalnica.........japajade.


gregor napisal/-a:
slovencek napisal/-a:
In ta je? :roll:


Ogromno časa.


Gajba piva,brez tega se druge sestavine ne sušijo pravilno.
O času in denarju, pa ne bi......
Uglavnem, če je veselje pol sam gas............če ni veselja in volje, pol ti ne pomaga niti ves čas in ves denar tega sveta.


Se strinjam prijatelj.

slovencek
Prispevkov: 196
Pridružen: So Jan 05, 2013 1:21 am

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a slovencek » Če Okt 15, 2020 4:33 pm

Bo kr brez gajbe, cvička in podobnih zadev... prej gotovo :)

Uporabniški avatar
thundercat
Prispevkov: 535
Pridružen: So Jan 01, 2011 7:18 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a thundercat » Če Okt 15, 2020 4:47 pm

slovencek napisal/-a:Bo kr brez gajbe, cvička in podobnih zadev... prej gotovo :)



Hehe, jaz sem tut milsu da bo šlo z "pit ne smeš", pa sem kar veliko pretočil v garaži. Takrat ko razmišljaš kako naprej pri projektu to pomaga.
Ja, uspešno obnovo ti želim, pa poslikaj da vidimo kako ti gre.

slovencek
Prispevkov: 196
Pridružen: So Jan 05, 2013 1:21 am

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a slovencek » Če Okt 15, 2020 5:32 pm

Bom najverjetnje naredil temo pa tam vsake toliko par slik...

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Okt 16, 2020 10:29 am

Ma dejte no... prvi sem napisal da mu želim veliko volje in časa!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Drgač pa... mater znate pobrat voljo človeku, še men se ne da nč več, ko berem vaše atribute... sej je odrasu, pa to je že počel, bo že skalkuliral kolko časa pa dnarja je pripravljen zapravit. Sicer se te kalkulacije ponavadi ne obnesejo, ker gre potem vedno za več časa in denarja, ampak to bo že rešil.
Vsaka mu čast, da ni en izmed tistih, ki bi zadevo pahnu u graben ali razkosal, pa šel po drugega... bo vsaj probal rešit še en dober avto.

thundercat je dobre primer! Njemu je tisti avto ljub, drugemu mogoče ne. Vanga je vložil verjetno ogromno časa in denarja, ker ima to možnost, spet en drug bo pa po svojih možnostih delal, je tako?

Barvat preko wurtha je proizvajalec navedel po 3 urah po nanosu pri ne vem kateri temperaturi in najkasneje - zdi se mi da - 48 ur. verjetno lahko tudi kasneje, a proizvajalec že ve zakaj tako obdobje.

Dimen... sej te mam rad (kot prjatla :mrgreen: ) ampak včasih streljaš bučke... :lol:
Ker je po besedah svetovnih forumaših 2.8 podvržen pregrevanju, je to slab motor? meni se ni pregreval, pa poznam še koga ki se mu ne... gre čisto solidno, če nisi težek kot oklepnik, tako da ne vem kaj je tako zelo nezanesljivega pri patrolu?
Ok, saj priznam, toyotaši so vsaj pri 4.2 mašini naštudirali boljšo tehniko, ki brez predelav dobro deluje, tu nimamo kaj. Pa tud LC80 je velik obolje sestavljen in udoben avto kot Y60.. ampak je tudi zasnova modela mlašja, kot Y60. Ima pa druge težave, če navedem samo eno, ki redno in čedno veljata za 70 in 80 modele....homokinetike....
Ampak to spet potem postaja debata Patrol VS Toyota...never ending stori... :roll:

Jst sem v svojega Patrola zmetal še pa još denarja in časa, pa še ni konec projektom. Verjetno bi za ta denar počasi kupil že 2 LC80. Ampak v 80tki nebi bil srečen, ker mi avto pač ni všeč...vizualno... in ker je to - kot je rekel Gregor - hobi, bom delal zato, da bom v projektu užival...tudi če je kdaj neumno in brezvezno, četudi ga lahko zaradi tega šrafam več kot bi kako Toyoto... Jebi ga, men tud niso všeč veliki joški, vsem ostalim pa so, tak je pač lajf :lol: Sprijaznit se boš mogu. :gladi_ga_po_glavi: :nazdravljamo:





Zdej ko sem izlil svoj žolč :mrgreen: , pa upam, da tema ne skrene še bolj s poti, kot je že...
Dejte fantu pomagat z nasveti in spodbudami, to potrebuje... ne potrebuje žolce zlite čez njega in NJEGOVEM projektu! :wink:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Okt 16, 2020 11:12 am

Dr.Patrol napisal/-a:Barvat preko wurtha je proizvajalec navedel po 3 urah po nanosu pri ne vem kateri temperaturi in najkasneje - zdi se mi da - 48 ur. verjetno lahko tudi kasneje, a proizvajalec že ve zakaj tako obdobje.


Zanimivo.
Za Fertan, ki sem ga jaz uporabljal, je pa pisalo, da lahko do pol leta pustiš nepobarvano.

A Wurthov rabi vlago za reakcijo?
Fertan jo rabi, v navodilih je napisano, da je smiselno po potrebi rahlo navlažit, če se dela v suhem okolju.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

slovencek
Prispevkov: 196
Pridružen: So Jan 05, 2013 1:21 am

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a slovencek » Pe Okt 16, 2020 11:20 am

Dr.Patrol napisal/-a:Ma dejte no... prvi sem napisal da mu želim veliko volje in časa!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Drgač pa... mater znate pobrat voljo človeku, še men se ne da nč več, ko berem vaše atribute... sej je odrasu, pa to je že počel, bo že skalkuliral kolko časa pa dnarja je pripravljen zapravit. Sicer se te kalkulacije ponavadi ne obnesejo, ker gre potem vedno za več časa in denarja, ampak to bo že rešil.
Vsaka mu čast, da ni en izmed tistih, ki bi zadevo pahnu u graben ali razkosal, pa šel po drugega... bo vsaj probal rešit še en dober avto.

thundercat je dobre primer! Njemu je tisti avto ljub, drugemu mogoče ne. Vanga je vložil verjetno ogromno časa in denarja, ker ima to možnost, spet en drug bo pa po svojih možnostih delal, je tako?

Barvat preko wurtha je proizvajalec navedel po 3 urah po nanosu pri ne vem kateri temperaturi in najkasneje - zdi se mi da - 48 ur. verjetno lahko tudi kasneje, a proizvajalec že ve zakaj tako obdobje.

Dimen... sej te mam rad (kot prjatla :mrgreen: ) ampak včasih streljaš bučke... :lol:
Ker je po besedah svetovnih forumaših 2.8 podvržen pregrevanju, je to slab motor? meni se ni pregreval, pa poznam še koga ki se mu ne... gre čisto solidno, če nisi težek kot oklepnik, tako da ne vem kaj je tako zelo nezanesljivega pri patrolu?
Ok, saj priznam, toyotaši so vsaj pri 4.2 mašini naštudirali boljšo tehniko, ki brez predelav dobro deluje, tu nimamo kaj. Pa tud LC80 je velik obolje sestavljen in udoben avto kot Y60.. ampak je tudi zasnova modela mlašja, kot Y60. Ima pa druge težave, če navedem samo eno, ki redno in čedno veljata za 70 in 80 modele....homokinetike....
Ampak to spet potem postaja debata Patrol VS Toyota...never ending stori... :roll:

Jst sem v svojega Patrola zmetal še pa još denarja in časa, pa še ni konec projektom. Verjetno bi za ta denar počasi kupil že 2 LC80. Ampak v 80tki nebi bil srečen, ker mi avto pač ni všeč...vizualno... in ker je to - kot je rekel Gregor - hobi, bom delal zato, da bom v projektu užival...tudi če je kdaj neumno in brezvezno, četudi ga lahko zaradi tega šrafam več kot bi kako Toyoto... Jebi ga, men tud niso všeč veliki joški, vsem ostalim pa so, tak je pač lajf :lol: Sprijaznit se boš mogu. :gladi_ga_po_glavi: :nazdravljamo:





Zdej ko sem izlil svoj žolč :mrgreen: , pa upam, da tema ne skrene še bolj s poti, kot je že...
Dejte fantu pomagat z nasveti in spodbudami, to potrebuje... ne potrebuje žolce zlite čez njega in NJEGOVEM projektu! :wink:


Lepo povedano... :D

Važna je volja. Čas in denar pa bomo že nekako nakrampali, da se izpelje do kraja :D

Drugače pa se sam sprašujem kaj bo, ko bo... avto tako daleč kot želim. Trenutno je v moji lasti slabe 3 leta in je vedno bilo kaj za "pošraufat". Tako, da prehitro se tudi ne sme zaključit, ker potem bo "dolgčas" :mrgreen:

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Okt 16, 2020 11:30 am

gregor napisal/-a:
Dr.Patrol napisal/-a:Barvat preko wurtha je proizvajalec navedel po 3 urah po nanosu pri ne vem kateri temperaturi in najkasneje - zdi se mi da - 48 ur. verjetno lahko tudi kasneje, a proizvajalec že ve zakaj tako obdobje.


Zanimivo.
Za Fertan, ki sem ga jaz uporabljal, je pa pisalo, da lahko do pol leta pustiš nepobarvano.

A Wurthov rabi vlago za reakcijo?
Fertan jo rabi, v navodilih je napisano, da je smiselno po potrebi rahlo navlažit, če se dela v suhem okolju.


Roko na srce, ne vem več... ga nisem uporabljal že dalj časa, zatorej ne vem kaj piše okrog tega. Spomnim pa se ne, da bi rabil vlago. Žal tudi nobenega tehničnega lista ne najdem na internetu...
Je pa bilo zanimivo dejstvo, da na železno površino, ki si jo obrusil z lamelnimi brusilnimi ploščami (kjer je ponavadi površina po obdelavi precej gladka), ponavadi ni zagrabil - vsaj ne tako zelo dobro, kot na peskano površino. Kolikor vem, potrebuje določeno stopnjo rje (verjetno vlage na površini sami, da sploh reagira). In vsi vemo, da spesani deli, ponavadi precej hitro zarjavijo brez zaščite.
No, sej s tem odgovorom, bi lahko predvideval da rabi "vlago" da reagira?

Wurhov pretvornik rje "reklamiram" zgolj zato, ker sem ga probal in nad njim nimam nobenih pripomb. Verjetno obstajajo tudi druge žavbe z podobnimi, če ne enakimi lastnostmi, a ko nekaj preverjenega deluje, ne raziskuješ več naprej :veselo_za_volanom:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Okt 16, 2020 11:35 am

Slovenček...brez skrbi... dolgčas ti ne bo nikoli, dokler boš imel kaj denarja v žepu... :mrgreen: Vedno se najde kak nov projekt na avtu, ne pravijo zastonj, da je to sod brez dna... :mrgreen: Jaz sem štartal s predstavo o 5000 eur, "končal" z 10.000 več od prvotnega plana... Končal v navednicah pa zato, ker sem od takrat, ko sem zaključil z obnovo imel še veliko drugih, dejva rečt izboljšav, najnjga zmetal še veliko denarja...in nisem še končal! :stari_pridiga: Ampak spet...to je tvoja tema, svoje podvige, bom pa v svoji temi nadaljeval :lol: Se je kar nekaj novega že nabralo, a nimam volje predstavit :shock:
Nazadnje spremenil Dr.Patrol, dne Pe Okt 16, 2020 11:46 am, skupaj popravljeno 1 krat.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

slovencek
Prispevkov: 196
Pridružen: So Jan 05, 2013 1:21 am

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a slovencek » Pe Okt 16, 2020 11:42 am

Dr.Patrol napisal/-a:Slovenček...brez skrbi... dolgčas ti ne bo nikoli, dokler boš imel kaj denarja v žepu... :mrgreen: Vedno se najde kak nov projekt na avtu, ne pravijo zastonj, da je to sod brez dna... :mrgreen: Jaz sem štartal s predstavo o 5000 eur, "končal" z 10.000 več od prvotnega plana... Končal v navednicah pa zato, ker sem od takrat, ko sem zaključil z obnovo imel še veliko drugih, dejva rečt izboljšav, najnjga zmetal še veliko denarja...in nisem še končal! :stari_pridiga: Ampak spet...to je tvoja tema, svoje podvige, bom pa v svoji temi nadaljeval :lol: Se je kar nekaj novega že nabralo, a nimam volje predstavit :shock:


Kr pogumno, da vidimo kaj si ustvarjal :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Okt 16, 2020 4:08 pm

thundercat napisal/-a: Takrat ko razmišljaš kako naprej pri projektu to pomaga.


Drži, kot pribito............ :nazdravljamo:

Dobro si zrihtal tisto kariolo, kapo dol! Brez cvička sigurno ne bi bil tak lep.

Dr.Patrol napisal/-a:. Jebi ga, men tud niso všeč veliki joški:


:shock: :shock: :shock: Ja pol si jih daj pa zmanjšat, danes to ni več tak problem.........

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Okt 16, 2020 5:35 pm

AŁIEN napisal/-a:
Dr.Patrol napisal/-a:. Jebi ga, men tud niso všeč veliki joški:


:shock: :shock: :shock: Ja pol si jih daj pa zmanjšat, danes to ni več tak problem.........
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

jura
Prispevkov: 26
Pridružen: Po Jun 13, 2011 9:41 pm

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a jura » So Nov 07, 2020 8:29 pm

A ni ravno Fertana treba obvezno sprat z vodo preden greš čez s temeljno?

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a gregor » So Nov 07, 2020 11:48 pm

Hmm. Možno. Se mi zdi da sem prage znotraj spral. Drugje je tako dež spral.
Bom pogledal navodila.
Se ne spomnem več, je že 9 let od tega. Pragi pa še kar celi.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

NTerrano
Prispevkov: 30
Pridružen: Če Nov 04, 2021 2:10 pm

Re: Obnova vozila... iščem nasvete (izkušnje)

OdgovorNapisal/-a NTerrano » To Mar 26, 2024 5:09 pm

Slovencek, a obnova je potem uspela? Če ja, me zanima s čim si vse premazal šasijo in dno školjke ter ali si zadovoljen z rezultatom. Se podobnega se tudi jaz lotevam.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 55 gostov