Nakup vozila

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
skobi3000
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Nov 18, 2020 3:08 pm

Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a skobi3000 » Če Nov 19, 2020 5:12 pm

Zdravo fantje!

Sem mlad fante, ki se je po nekaj letih vožnje po cestah naveličal asfalta in si zaželel mal terena.
Trenutno sem za avto prpravlen dat okol 5 jurčkov, za vso ostalo opremo k pride za predelave pa glih tko. Gledu sem mal Samuraje in Pajero Pinine. Moj brat in oče mata oba Land Cruiserje, pa sta oba izredno zadovolna, če odštejemo drage rezervne dele (kr mislm d pride z vsakim japoncem) in pa rjavenje. Sam glih nimam 15 jurjev za vložt u tak avto, zato razni Rangerji, LC, novejši Pajero odpadejo.

Point avta ne bi bil glih nek hardcore offroading, ampak bol overland, potovanja po rovtah, ampak še vedno tko d je v igri čim manj asfalta. Zto bom definitivno kake 5, 6cm avto dau dvignt z vzmetmi, snorkel, mogoče celo body lift, verjetno kakšn ARB Air Lock, vzeti pa zihr OME, ker mam z njimi že od prej dobre izkušnje in cena se mi zdi sprejemljiva.

P.S.: kako ste kej seznanjeni z 4x4servis.si? Tam sem gledu da delajo te HD odbijače z vitlom, kar me mau zanima, pa bi rad slišu kako pa kaj če ma kdo izkušnje.

Najlepša hvala za nasvete :)
Kampiramo povsod, razen tam kjer lahko XD

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Nov 19, 2020 7:48 pm

Najprej se odloči za velikost avta. Je realno za pričakovat v bližjih nekaj letih kakega otroka?
Da ne bo avto ravno porihtan po tvojih željah in bo postal premajhen.
Imaš slučajno namen tudi spat v avtu?

Pajero pinin nima reduktorja kolikor vem.
Kakšen zdrav terrano mogoče?
Železni odbijači.... vsaka stvar prinese dodatno težo, ki je minus. Nenazadnje naložen za potovanje si marsikdo od nas ne želi biti tehtan od policije :-)
Najprej se začni vozit, potem bo pa že čas pokazal, a ga rabiš :-) . Jaz ga na patrolu nimam. Po 4ih letih še originalen plastičen nekak opravlja svojo nalogo, kljub temu da je že nekaj terena videl.
Drugače je na forumu nekaj ljudi, ki jim je Sandi (4x4 servis) avte rihtal. In tudi njegovi odbijači so po mojem ok.

Vitel bi jaz dal pred blokade, če se sam voziš. Te bo prej rešila vitla, ko si nekje v vukojebini precenil situacijo in rabiš pomoč.
Zakaj body lift? Višje bo težišče in se bo bolj guncal po cesti. Ali misliš tako velike gume nataknit, da ne gredo v blatnike?
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Nov 20, 2020 6:31 am

skobi3000 napisal/-a: Gledu sem mal Samuraje in Pajero Pinine.)


Te2 sta že v štartu kakšno svetlobno leto narazen. Dva bolj različna bi teško našel.
Pinina ne boš mogel kaj preveč predelovat.

skobi3000 napisal/-a:
P.S.: kako ste kej seznanjeni z 4x4servis.si? )


Lastnik je član foruma pa ga vprašej če on kaj ve :wink:



gregor napisal/-a:
Pajero pinin nima reduktorja kolikor vem.


Potem je čas da zveš kaj novega........obstaja superselect, vsaj moj je bil. LVB so ponavad brez, a sem ga tudi videl. SVB pa imajo....bolj ali manj.




gregor napisal/-a:Je realno za pričakovat v bližjih nekaj letih kakega otroka?


:shock: :shock: sam si pa firbec parexelance ........mislim ej
A ni pubec napisal da je mlad fante.........

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Nov 20, 2020 9:47 am

Ja no mogoš sem res mal površno prebral. ampak Alien, a ne poznaš nobene take zgodbe, ko se je zrihtan avto prodal "zaradi povečanja družine"?
Pol pa v trenutnem navdihu (vse za varnost otroka) nakup novejšega dragega terenca na kredit, ki ga je potem škoda za v teren, in zgodba o offroadu se konča.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

skobi3000
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Nov 18, 2020 3:08 pm

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a skobi3000 » Pe Nov 20, 2020 10:17 am

To bo moj drugi avto, samo za hobi. Mam passata za familijo bodočo, to pride šele čez kakih 5 do 10 let najhitreje.

Avto čim manjši, zato sem gledu samurajčke. Gume bojo skor ziher ostale serijska velikost, edin dal bom gor OME vzmeti pa blažilce tako d bo avto malenkost višji, pa verjetno na vsako stran še 1 cm distančnik da dobi mal na stabilnosti zaradi povišanja.

Sej men se je zdelo da bo železen odbijač mal težek za na tak avto, sploh ker to nebo nek ULTRA terenec, ampak bol za nek srednje do začeten teren. Vseeno bi pa dal odbijač gor, za vsak slučaj, ker bo verjetn tud kdaj punca pelala XD

Glede spanja bo pa šotor na strehi. V avtu nebom spal, sploh zato ker bova verjetno se s punco skupi vozila okol.

Glede vitla: vitel bom übernujno namontiral, ker sem ga že koristil na landcruiserki in ker se večino vozim sam, je to gotova zadeva za na avto. pa še precej ceneje je od Air lockerja al pa diffa...
Kampiramo povsod, razen tam kjer lahko XD

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Nov 20, 2020 12:39 pm

Kupi jeep cherokee. Malo večji kot samurai, močnejši motor, za 5k dobiš že kar solidnega, neomejena možnost predelav.. a še naštevam?

Dobr vitl je jurja. Blokada je lih tko jurja, jeep ima zadaj že lsd, tudi pomaga.. :)

Se pa z vitlom da naredit bistveno več kakor z špero.
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Nov 21, 2020 5:55 am

gregor napisal/-a: a ne poznaš nobene take zgodbe, ko se je zrihtan avto prodal "zaradi povečanja družine"?
.

Poznam, pa ne eno.......... :mrgreen:


skobi3000 napisal/-a:
Avto čim manjši, zato sem gledu samurajčke. Gume bojo skor ziher ostale serijska velikost,
..


Samuaraja najprej probaj dobit za probno vožnjo, ni to za vsakega. Moraš bit mal usekan za samuraja.
Za to kar ti rabiš je Jimny . Vitara je še boljše, če že mora bit jajc od suzukija.
S serijsko velikostjo gum, vsi našteti ne pridejo daleč na terenu. Bo treba menjat.

skobi3000 napisal/-a: Vseeno bi pa dal odbijač gor, za vsak slučaj, ker bo verjetn tud kdaj punca pelala XD

.


A ni ceneje punco zamenjat za eno tako ki zna vozit?

skobi3000
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Nov 18, 2020 3:08 pm

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a skobi3000 » So Nov 21, 2020 11:35 am

Serijske gume za Samurajčka so 205/70 15 če se ne motm, kako velikost bi blo pa fajn gor dat? d si višje al širše?
Samuraja sem že probal mi je bil izredno všeč, Jimny mi ni bil tolk. Z Vitaro (Grand, kratko verzijo) sem se pa prebrnu prek havbe na terenu, mam pa mal slabe izkušnje z njo in delom k je pršu z njo. Nekak so mi Suzuki najbol všeč. Pa Toyote, sam jo je pa težko dobit za tak dnar, oz nemogoče, če bi želel d funkcionira.

A ni ceneje punco zamenjat za eno tako ki zna vozit?

Sj punca se bo naučila vozit... mal je preveč divja pa jo kdaj mal zanese :D
Kampiramo povsod, razen tam kjer lahko XD

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a kloshar » So Nov 21, 2020 12:32 pm

Če si se z vitaro čez havbo prevrnil (in se nisi nič naučil), se boš z dvignjenim samurajem (še posebej z body liftom) še prej. Rihtat boš moral tudi samuraja, razen če ne kupiš res "u nulo" poštimanga, za kar bo pa 5 jurjev minimalna cena. Za vozit je samuraj res "koleštrba", jimny je precej boljši, pa je še vedno jajc za kakšne daljše poti. Ko smo bli v Ukrajini, je bil najbolj zajeban del pot do tam, cca 900 km, kot da bi jahal celo pot, sem rabil dva dni, da sem k sebi prišel. Po terenu sta načeloma oba ok, jimny z zadnjo blokado in ome vzmetenjem gre "povsod", samuraj pa ima kolesa velikokrat v luftu (listnate vzmeti). Za coilija pa ni ome podvozja za dobit (in tudi kateregakoli drugega legalnega ne). Na samuraja je po moje najbolj smiselno dati 195/80r15 gume, vse kar je večjega bo težko volan sukat na terenu. Pa strešni šotor na samuraju ali jimniju zelo poslabša stabilnost in okretnost. Jaz bi na tvojem mestu definitivno vzel kakšno dobro obnovljeno ta kratko vitaro 1.6, 40mm ome, vitel na receiver, gume največ 215/75r15 in kakšen lahek strešni šotor. Samo za 5k€ tega ne boš mogel skup spravt. Železni odbijači z vitlom na samuraju, jimniju ali vitari pa nimajo smisla (predvsem zaradi teže - been there, did that) in vpadljivosti (te bojo kmetje z vilami jagali, pa policaji tudi).

Je pa to samo moje amatersko mnenje....
Slika

skobi3000
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Nov 18, 2020 3:08 pm

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a skobi3000 » So Nov 21, 2020 4:44 pm

Sem se naučil precej, ko sem se prebrnu :D Body lift odpade, to sem se že odloču, ker gue bojo ostale dost velke, da pašejo u koloteke.
Kako pa je pol z vzmetenjem za Jimnyja? Gledu sem predvsem Trailmaster in OME, kaj bi blo bolš?

Glede šotora na strehi: vem d bo mau majav avto, sam nimam druge opcije ker bova dva. Sej zto bi ga pa tud dau poširt mau za 1cm na vsaki strani z distančniki. Al obstaja kakšna bolš rešitev (ki še vedno dovoli šotor na strehi)?
Kampiramo povsod, razen tam kjer lahko XD

skobi3000
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Nov 18, 2020 3:08 pm

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a skobi3000 » So Nov 21, 2020 8:48 pm

P.S.: A lohk dam 195/80 na serijske feltne od Jimnyja? Al bo treba tud feltne dokupt?
Kampiramo povsod, razen tam kjer lahko XD

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a kloshar » Ne Nov 22, 2020 3:07 pm

Na jimniju sem jaz imel ome 50mm + 1 trimpacker, sem bil zelo zadovoljen. Avto se je peljal občutno bolje kot prej in je bil na terenu odličen. Tudi po dveh letih se niso posedli fedri. S trailmastrom za jimnija nimam izkušenj. Gume 195/80 grejo brez težav na originalne originalne feltne, grejo tudi večje, tja do 215/75r15, kar sem imel sam. Vse to se da legalno zmontirat in vpisat v homolomo, najboljše ob vpisu podvozja. Papirje za gume imam, če boš rabil, pošlji zs. Imam tudi receiver za vitel in odklopljiv stabilizator viška.
Slika

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Nov 25, 2020 5:56 am

Tule imaš ze narejenga, da se ne matraš:
https://vladivostok.drom.ru/suzuki/jimny/40199609.html

Ta ima že pravo velikost gum :mrgreen: :mrgreen:

skobi3000
Prispevkov: 9
Pridružen: Sr Nov 18, 2020 3:08 pm

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a skobi3000 » Sr Nov 25, 2020 3:57 pm

AŁIEN napisal/-a:Ta ima že pravo velikost gum :mrgreen: :mrgreen:


Mogoče so mal mejhne :D
Kampiramo povsod, razen tam kjer lahko XD

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Nov 26, 2020 1:22 pm

Znaš se hecat, torej si iz pravega testa za kinderjajček. Če nisi za hece te bodo požrli, najprej domači pol pa še vsi ostali.
Lastniki kinderjajčkov se zelo radi šalimo na svoj račun, drugi pa še bolj ..........

Kar se velikosti gum tiče, optimalna velikost je 68-72 cm premera in seveda čim ožje. Velikost in vrsto gume vzameš glede na to za kaj največ potrebuješ nanoterenca.
Ebeš tisto kar piše na gumi, meter v roke. Sploh če so nalite. Jaz imam 205/70R15 gume, pa so 72 cm premera recimo.
Yokohama za suzukije na japonskem izdeluje prav posebne dimenzije 16 col 165-195 širine, sam je taka guma pri nas okoli 200 ojrov kos :shock:

Kribla
Prispevkov: 7
Pridružen: To Nov 26, 2019 7:01 pm

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a Kribla » So Dec 05, 2020 5:50 pm

Pozdravljeni,

Sem nov na forumu, veliko vasih mnenj sem ze prebral, vendar bi vseeno se direktno vprasal kaj pravite. Odlocam se namrec med Grand Vitaro 2.5 v6 in pa Galloperjem 2.5 TD. Oba sta od prvega lastnika, oba prakticno brez rje, oba skoraj isto prevozenih in cena je tudi podobna. Zanima me predvsem s katerim motorjem je manj problemov, stroski popravil, cene delov... namen vozila bi bil kot drugi avto, krajse relacije, ter malo offroada, nic pretiranega.
Hvala za vase odgovore.

mikistromar
Prispevkov: 22
Pridružen: Sr Mar 04, 2020 7:48 pm
Kraj: Brežice

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a mikistromar » Sr Dec 16, 2020 5:43 pm

Jaz mam ssangyong rexton 270 xdi prestige, avto za mal denarja in veliko ponuja. Če ga kupiš v tujini ga dobiš tud z 150.000km.
Ima šasijo in po moje res dober terenec. Vožna v njem kot z osebnim vozilom. Sediš pa visoko kot v kombiju.
Rusi ih pa kar vozjo.
https://www.youtube.com/watch?v=rkejrRyBj1U

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Nakup vozila

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Dec 16, 2020 11:55 pm

Prepozno....človek sploh ne ve kaj je zamudil in je prej kupil galoper....
viewtopic.php?f=3&t=21427


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti