Zadnji most za Jeep Cherokee - Liberty KJ

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
krosche
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Nov 08, 2018 5:35 pm

Zadnji most za Jeep Cherokee - Liberty KJ

OdgovorNapisal/-a krosche » Če Dec 17, 2020 11:08 am

Pozdravljeni,

Imam eno vprašanje glede zadnjega mostu oz diferenciala za avto Jeep Liberty KJ 2.8 CRD 120kw ročni 6 stopenjski menjalnik, 2006 letnik.

Ker sem kupil karambolirano vozilo je prišlo do okvare zadnjega diferenciala in verjetno tudi do rahlega zvitja ene osi. Ker je te dele zelo težko dobit sem kupil kompleten most na allegro. Sedaj ko sem ga dobil sem ugotovil, da ni isti - razlika je da ima moj ABS tisti pa ne. Zanima me ali bi se dalo nekako vse premontirat da bi bilo potem ok. Najraje bi iz mojega premontiral na "novega", vendar ne vem če lahko to naredim. Prosim za pomoč oz. nasvet kaj bi se dalo narediti. Razmerje bi naj bilo pri obeh 3.55 oz. za mojega sem prepričan, ker pa na diferencialu oz. mostu be več tiste ploščice kjer je napisano razmerje. Ali se da to še kako drugače ugotoviti?

Hvala že vnaprej vsem za odgovore!

Hvala in lp,
Krosche

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Zadnji most za Jeep Cherokee - Liberty KJ

OdgovorNapisal/-a rx » Če Dec 17, 2020 10:41 pm

Ojla. Abs se da prestavit ampak je treba bit natančen sicer ne šteje pravilno (sveti lučka).

Razmerje diferencijala lahko izveš na več načinov.

Prvi je štetje vrtljajev kardana v povezavi z obračanjem gume. Avto mora biti dvignjen na diferencijalu ali na pragih ter oba kolesa morata biti v zraku.
Označiš nulo na kolesu in nulo na kardanu. Potem zavrtiš kolo in prešteješ kolikokrat se je kardan obrnil. Tako dobiš rezultate kot so 3.55, 3.77, 4.11, itd.

Drugi je, da snameš pokrov diferencijala in prešteješ koliko zob ima krona ter jo deliš z številom zob na pinionu. To je eden boljših načinov, ker potem zamenjaš še olje. Ne pozabi na lsd aditiv.

Tretja je, da vneseš VIN številko z donatorja v jeepvindecoder če jo slučajno imaš. Tam so ponavadi podatki kar točni.

Če te zanima še kaj pa le vprašaj.

lp/r
Don Felipe > Google :D

krosche
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Nov 08, 2018 5:35 pm

Re: Zadnji most za Jeep Cherokee - Liberty KJ

OdgovorNapisal/-a krosche » Pe Dec 18, 2020 5:48 am

Hvala za odgovor.
Razmerje sem ugotovil, tako da se sklada z mojim.
Sedaj se moram le lotiti zadeve, čeprav nisem nek mehanik.
Zanima me še kaj vse je potrebno prestaviti? Ali je možno, da osi ne bi bile iste dolžine? Tisti zobnik na osi, ki je za ABS je samo naprešan gor ali kako?

Hvala še enkrat za vso pomoč.

LP,
Krosche

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Zadnji most za Jeep Cherokee - Liberty KJ

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Dec 18, 2020 8:38 am

Ni problema, rade volje pomagam če le lahko.

Širino mosta lahko brez problema izmeriš, ampak mi je čudno, da bi obstajal jeep KJ brez abs.. Si sigurno, da imaš identično premo? Kakšen diferencijal imaš? Dana35 ali c8.25? To lahko ugotoviš če samo pogledaš pokrov diferenciala.

Najlažje je odpret diferencial in vzeti polosovine ven ter potem krožnik z zavorami in abs senzorjem prestavit na novo premo. Držijo ga štirje vijaki na vsaki strani. Potem samo v obratnem vrstnem redu sestaviš vse nazaj.

Tisti obroček je samo naprešan gor, si pravilno ugotovil.. Če ga na novi polosovini ni potem si tako in tako primoran odpreti diff in vzeti vseskup ven, da boš lahko prestavil obroček.
Don Felipe > Google :D

krosche
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Nov 08, 2018 5:35 pm

Re: Zadnji most za Jeep Cherokee - Liberty KJ

OdgovorNapisal/-a krosche » Pe Dec 18, 2020 8:43 am

Diferencijal je c8.25. Prema je identična, ker jo je včeraj mehanik že privijačil na avto ampak je potem ugotovil, da nova nima ABS. Vendar potem sploh ni imel toliko volje, da bi ostale stvari preveril in je pač rekel, da se ne da premontirat. Me je tako razjezil, da sem se odločil, da bom to naredil sam (enkrat sem že razmontiral diferencial).

Ok. Torej je potrebno samo paziti na pozicijo krožnika z zavorami ko se sestavlja nazaj.

Zgoraj si napisal, da naj dodam LSD aditiv, tega do zdaj nisem uporabljal, kolikor sem bral na internetu je to priporočljivo za avte ki dosti vlečejo prikolice - ali se motim? Je bolje, da ga v vsakem primeru dodam?

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Zadnji most za Jeep Cherokee - Liberty KJ

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Dec 18, 2020 8:51 am

Vse se da naredit. Potrebno je samo malo volje in ustvarjalnosti :)

Zobnik mora biti poravnan s senzorjem, če boš samo menjal krožnika nebo težav, najprej sem mislil da boš vrtal in na tak način pritrdil abs senzorje, potem si itak rekel da imaš še eno premo, tisto je potem bistveno lažje.

LSD aditiv je potrebno dodati v vsakem primeru, sicer bodo lamele katere dajejo efekt lsd hitro obrabljene, lsd pa nebo več delal. Aditiv je poceni, nima smisla komplicirat glede tega.
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Zadnji most za Jeep Cherokee - Liberty KJ

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Dec 18, 2020 8:52 am

Za avtomobile kateri dosti vlečejo prikolico ali imajo nameščene večje pnevmatike (33 in gor) je namenjeno olje višje viskoznosti.. V originalu je 75w90, potem daš noter 75w140 +aditiv in spiš mirno.
Don Felipe > Google :D

krosche
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Nov 08, 2018 5:35 pm

Re: Zadnji most za Jeep Cherokee - Liberty KJ

OdgovorNapisal/-a krosche » Pe Dec 18, 2020 8:59 am

Sedaj imam namen dat noter Castrol Syntrax Limited Slip 75W-140. Pnevmatike 235/65/17. Imaš kak link od tega aditiva?

Drugače pa se bom tega lotil 28.12 ko ima prijatelj dvigalo frej. Če kaj ne bom vedel se takrat oglasim tukaj :)

Lp

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Zadnji most za Jeep Cherokee - Liberty KJ

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Dec 18, 2020 9:10 am

Iščeš mopar limited slip additive. Številka dela -> OEM4318060AB <-

Tam do 20e nekje se vrtijo cene, odvisno kje naročiš.

Tule je dobra cena. Pa vzemi dva, hitro se najde kupec za drugega, pa lahko potem nekaj za poštnino nazaj dobiš ;)

https://www.ato24.de/en/mopar-limited-s ... 120-l.html
Don Felipe > Google :D


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 4 gosti