Gume za splošno uporabo

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
supy
Prispevkov: 1
Pridružen: Pe Feb 19, 2021 9:05 am

Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a supy » So Feb 20, 2021 10:31 pm

Pozdrav! Po dolgih letih sem si nabavil svoj sanjski avto Ford Ranger. Tipsko so na njem gume 17col bi pa zamenjal z 19 ali 20col. Noro všeč so mi kramparce kot npr BF Goodrich Mud-Terrain T/A® KM2.

Mislim, da se bom bolj malo vozil po norih terenih. V glavnini 20 km na šiht, družinski izleti, avtocesta. Tu pa tam malo po gozdu...4x4 rabim bolj pozimi ker sem malo na samem.

Torej katero gumo za moje potrebe pa da zgleda na avtu.
Zanima me rezmerje med ceno, kvaliteto in uporabnostjo.

Hvala za pomoč!

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a rx » Ne Feb 21, 2021 10:59 am

Vzemi kakšne allterainke.

BFG gume so za moje pojme precenjene, sem jih imel pred leti, jih ne kupim več.. zadnjič smo na enga cherokeeja dali falken at. Lastnik jih ne more prehvalit.. Grejo sedaj v istih dimenzijah še na enga cherokeeja.

https://www.falkentire.com/tires/light- ... a/t3w-tire
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a jereb » Ne Feb 21, 2021 7:26 pm

Če se ne misliš vozit po terenu, razmisli, če ti je izgled več vreden kot varnost. Meni osebno pri izbiri naslednjih pnevmatik, mi bo prva skrb zaviranje na zasneženi podlagi. Ko vidiš, da se kišta noče nikakor ustavit, te naenkrat boli k za videz.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Ne Feb 21, 2021 11:52 pm

Uporabljam BF Goodrich, na Rangerju
Na prejšnjem, navaden turbo je bilo vse OK, super na blatnem terenu, na mokri cesti obvladljivo.
Na 2020+ biturbo pa rado odnese na mokri cesti pri polnem pospeševanju pri nizki hitrosti ko avtomatika prestavi navzdol za dve prestavi. Sicer elektronika pomaga da se ne skantaš.
Za normalne vsakodnevne potrebe bi raje imel kaj drugega, bolj cestnega....

lp Andrej
American Jeep-In War and Peace

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 22, 2021 7:37 am

supy napisal/-a:Pozdrav! Po dolgih letih sem si nabavil svoj sanjski avto Ford Ranger. Tipsko so na njem gume 17col bi pa zamenjal z 19 ali 20col. Noro všeč so mi kramparce kot npr BF Goodrich Mud-Terrain T/A® KM2.
Mislim, da se bom bolj malo vozil po norih terenih. V glavnini 20 km na šiht, družinski izleti, avtocesta. Tu pa tam malo po gozdu...4x4 rabim bolj pozimi ker sem malo na samem.



Moj sosed ima dvojnika........ :shock: :shock: Pa to ne moreš verjamt, da sta dva popolnoma enaka :shock: :shock: Samo še to povej, da si prej imel Jimny.... :shock:

Ne dajat MT gor če res res ne rabiš, po napisanem sodeč, pa ne rabiš. Metanje denarja skozi okno, škoda za avto pa še naredil si boš kaj.

Še AT ne rabiš za tole, ampak dobro, če si želiš da hudo zgleda............nimaš kaj.

Z gudičkami...hmmm. Ko so nove še gre, zdaj ko so stare se ne upam več vozit z njimi, prodat pa jih tudi ne upam, da ne bom imel koga ne vesti. Čeprav je profila še vedno kot pri novih.
Za te novejše pravijo, da so boljše..........ampak osel gre samo enkrat na led tako da hvala lepa.
Geolandarce AT so čist OK.
Na večja platišča pa nikar.

Japonc
Prispevkov: 36
Pridružen: So Nov 04, 2017 1:16 am

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a Japonc » Po Feb 22, 2021 9:40 am

BF M/T KM3 so veliko boljše kot KM2. KM1 so tudi bile dobre, nevem kaj so delali, da so tako zjebali 2ko za po cesti...

Yokohama Geolandar A/T G015, ti bodo taman (kot so ze drugi napisali). Ali pa za "izgled" mogoče Cooper STT Maxx.

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a kloshar » To Feb 23, 2021 12:58 pm

geolandar bo, glede na želje, da "dobro izgledajo" najbrž odpadla, mogoče pa General grabber AT3, ki ima nakazan profil na boku

drgač pa bo težava tudi v željenih dimenzijah.....homolomo&co...

Bi bil pa vesel, da objaviš kako sliko, ko boš zmontiral, kar si boš izbral
Slika

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a jereb » To Feb 23, 2021 1:30 pm

Geolanderce at so za zglajen sneg total šrot. Tudi v celem snegu se ne ustaviš do boga. Ne vem ali sem jaz dobil škart ali jih eni hvalite zato ker jih pač imate!?
LP by Jereb

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a gregor » To Feb 23, 2021 2:01 pm

Pa tu se vedno kregamo okoli snega in at gum.
Za sneg, če se hočeš varno normalno peljat, mora bit prava zimska guma. Sploh ni debate. Ne moreš pa po zasneženi avtocesti vozit 40 ker nimaš gum, ker te bo kamion nagazil.

Patrol y61, z malo rabljenimi BFG AT pridrsal iz službe, na hitro prešraufal gor kumho zimske(ista dimenzija), in šel naprej. Se pravi isti sneg. Neprimerljivo.
Lada niva z novimi Michelin Latitude Cross (cestna večnamenska guma) proti drugi Nivi z Dunlop SJ6 (vrhunska zimska). problem zavorna pot in avto ne gre v ovinek.
osebni avto, Michelin crossclimate celoletna, zopet slaba pri zaviranju na snegu in v ovinek nese ven.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Feb 23, 2021 3:28 pm

jereb napisal/-a:Geolanderce at so za zglajen sneg total šrot. Tudi v celem snegu se ne ustaviš do boga. Ne vem ali sem jaz dobil škart ali jih eni hvalite zato ker jih pač imate!?


Prav ti je, zakaj pa rineneš v sneg z letnimi pnevmatikami....veš, letne pnevmatike so za poleti drugače, poleti pa ni snega.

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a jereb » To Feb 23, 2021 7:37 pm

Zanimivo, da se geolanderce prodajajo pod zimske gume.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Feb 23, 2021 10:51 pm

Pod kaj se prodajajo ni pomembno, pomembno je ali ima snežiko gor ali ne.
In če govoriš o Geolander IT ali ITS so zimske gume in imaš prav. Ampak to nima veze z temo. Govora je o AT in MT gumah.
Geolandar AT in MT pa je letna guma:
https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev ... -a-t-g015/
https://www.gumawebshop.si/avto-pnevmat ... ar-mt-g003

Večina "kramparc" je letna guma. Prevladuje pa mnenje, če je guma z agresivnim profilom je ziher zimska..............sploh ni res.
Gume z agresivnim profilom, so slabe tako za sneg, kot za pesek, pa naj bo letna ali zimska, ker sam sebi jamo koplješ in prej ali slej padeš v jamo, ki si si jo sam izkopal in končaš na trebuhu. Nasedeš kot kit v plitvini. Pol ti pa nobena kramparca ne pomaga več.
Za kobro recimo jamrajo, da je slaba za sneg in led........ja ja...sam to so letne gume drugače. Kljub agresivnemu profilu. Pri nalitih gumah, pa itak ne veš, kakšna je zmes, pa četudi ima deset snežink gor odtisnjenih. Maček v žaklju. Pri priznanih proizvajalcih, pač računaš na nek nivo.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Feb 24, 2021 5:50 pm

geolandarce AT imajo snežinko in m+s napis. Ampak imajo tudi 2 pokazatelja na gumah. En je do kdaj je zimska guma, drugi pa dokler je še vozna poleti.
Sicer jih vozim na občutno lažjem avtu, zato mi zdržijo približno 2 zimi, ampak tretje ne dočakajo, jih menjam, pa čeprav imajo dovolj profila. Dobre so za vsakodnevno vožnjo (180km/h po avtocesti brez problema) in občasne vožnje po terenu, če ni preveč blata. Tudi v celem snegu se kr dobro obnesejo. Pa po zbitem snegu je treba malo bolj počasi, ampak se da. Ni pa to zimska guma. Za poleti po velebitu in otokih so pa odlične, sploh v dežju, ker je dost mehka guma. Ni pa to guma, ki jo boš vsak dan matral po ostrih skalah ali pa se vozil po globokem blatu. Tam bo prej ko slej šla po gobe, ker bočnice nima dovolj ojačane (če primerjamo z BFG AT). Meni jo je uspelo v Ukrajini presekat na boku, ko je patrol pred mano v visoki travi eno skalo premaknil lih tako, da je bil špičast kos "pravilno" obrnjen. Sem pa tudi že obstal v izredno blaten klanec, pod blatom pa led (ne nasedel, ampak obstal), ko so vsa 4 kolesa vrtela v prazno avto se pa ni nikamor premaklnil.

Se pa res držim pravila, da prvo zimo in pogojno še drugo (če je poleti nisi preveč drajsal po razbeljenem in ostrem velebitskem kamenju ki jih kr dobro trga) se brez problemov voziš tudi pozimi. Potem pa za zimo niso več.



Je ga na teh gumah tudi debelina profila odvisna od velikosti gum. Mislim da (to bi bilo treba preverit) ima do 32" samo 10mm profila, nad to dimentijo pa 20mm profila.

Glede tega da se ene hitro obrabljajo, druge pa ne, smo to tudi mi doživel. Kolega jih je kupil pri gume-direkt, jaz pa pri uvozniku (famm commerce). Meni so brez problema zdržale 70.000km, kolegu na enakem avtu in enake dimenzije pa samo 25.000. Nekaj je verjetno odvisno še od načina vožnje, ampak ne toliko, da bi bila taka razlika.

Jih pa veliko ljudi pljuva, da so slabe pozimi in da jim ne zaupajo pozimi, ampak mene še niso pustile na cedilu.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Feb 25, 2021 7:47 am

Nebivedu napisal/-a:geolandarce AT imajo snežinko in m+s napis.


Jaz na svojih letnik 05 niti na letnik 20 ne najdem snežinke niti z mikroskopom. Bom šel k okulistu, pa bom poiskusil še enkrat.
Ali pa so moje bile delane za države okoli ekvatorja, pa so med prevozom padle z kamiona nekje v Sloveniji in sem ravno jaz dobil take brez snežinke.
Poleg tega, da ne pametujemo preveč, piše jasno in lepo vidno zraven:
RAZRED 4x4 LETNE:
https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev ... -a-t-g015/
Mogoče pa obstajajo tudi drugačne.............ne vem. Lahko link prosim, da ne umrem v neznanju.

Oznaka M+S ne pomeni zimske gume. Je nekaj vmesnega, M+S se nanaša predvsem na vzorec oziroma profil tekalne površine. Lahko tudi na strukturo, a redko drži. Zaenkrat še niso iznašli gume ki bi bila enako dobra za -20 in +20.
Bridgestone dueler HT, ki jih tovarniško dajo na Jimny je M+S. A glej ga zlomka, zopet razred 4x4 LETNE:
https://www.liderpnevmatik.si/avto-pnev ... 12t-790199

M&S je podobno kot AT in MT. V prvi vrsti je mišljeno na profil, samo da vsem tale snow v M+S meša glavo. Ko nekoga vprašaš kaj pomeni AT ali MT ..........te samo debelo gleda. Za M+S pa vsi vedo strokovno razlago. Ja kaj če pa bit drugega kot zimska guma če piše snow gor............bo že držal če je v gorenjcu pisal. Proizvajalec pravi letna...........francelj iz zgornje kungote pa trdi zimska. Zdaj sem pa res v dilemi, komu verjet.

Teli proizvajalci gum nimajo pojma in svoje lastne gume dajejo v napačen razred, če pa vsak kekec ve da M+S pomeni zimsko gumo.
Tudi ne pomeni avtomatično celoletne gume. Celoletne gume so nekaj vmes, ne tč ne mš. Pomembna je predvsem struktura gume.........o tem pa potrošniki tako ali tako ne vemo nič, niti sanja se nam ne. Ostane samo da ugotavljamo (se kregamo) katera guma je boljša. Tu je pa spet problem, ni vsaka guma za vsak avto enako dobra. Potem pa je tu še najhuje..........človeški faktor.

Nebivedu napisal/-a:geolandarce AT imajo snežinko in m+s napis. Ampak imajo tudi 2 pokazatelja na gumah. En je do kdaj je zimska guma, drugi pa dokler je še vozna poleti.
.


Nebivedu, kdaj te bo pamet srečala? Torej je guma do enega pokazatelja guma za nizke temperature, potem pa čudežno spremeni lastnosti in postane guma za visoke temperature.
Zakaj ti ne greš v formulo ena, bi lahko kjer bi jim naredil tako gumo da je za vse top šit,in ne bi izgubljali časa v boksih. Malo mehka, malo poltrda, malo trda, če med dirko pade dež pa jo kar z daljincem iz gume za suho stezo spremeniš v gumo za mokro stezo.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Feb 25, 2021 5:47 pm

Ti imaš še G012 ali pa še starejši model G011. Tisti še nista bili s to oznako. G011 res ni bila za po snegu, z G012 se je za silo dalo vozit, 2016 je prišla pa ven G015, ki pa ima to oznako pod napisom geolandar. Tam sta smrekca in napis M+S. (smrekca je pod črko E). In G015 je uradno all season guma: https://www.yokohamatire.com/tires/geolandar-a-t-g015

Kaj pa napiše en lider pneumatic me pa niti ne zanima. Če še uradni uvoznik za yokohamo ne zna oznak z gume prepisat in trdi, da je to letna guma, čeprav mu na uradni yokohamini strani piše ALL SEASON, potem pač od liderpneumatic ne moreš pričakovat, da bo kaj več napisal.


M+S je MUD + SNOW (ne glede na to kaj za šankom govorijo o tej oznaki):
Zimske pnevmatike nosijo zakonsko določeno dodatno oznako M+S (pojavljata se tudi različici M&S in M.S., črki pa sta začetnici angleških besed za blato (mud) in sneg (snow). Simbol snežinke nosijo pnevmatike, ki izpolnjujejo kriterije posebnega testa v zimskih razmerah in tako dosegajo visoko raven oprijema, zavorne poti, vodljivosti in drugih kriterijev, ki so pomembni pri vožnji v zimskih razmerah.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Feb 25, 2021 6:26 pm

AŁIEN napisal/-a:Torej je guma do enega pokazatelja guma za nizke temperature, potem pa čudežno spremeni lastnosti in postane guma za visoke temperature.


Lamele na geolandarcah niso tako globoko vrezane kot na zimskih gumah. Zato ima oznako, do kdaj naj bi bile še zadovoljive za vožnjo pozimi, ko zradiraš gumo več kot do tiste oznake, pač niso več za vožnjo pozimi. Ne vem pa o kaki spremembi strukture gume ti misliš.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a jereb » Če Feb 25, 2021 6:51 pm

Slika
Malo slabo se vidi, nisem boljše slike našel v telefonu.
LP by Jereb

Uporabniški avatar
thundercat
Prispevkov: 535
Pridružen: So Jan 01, 2011 7:18 pm
Kraj: Dolenjska

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a thundercat » Če Feb 25, 2021 7:21 pm


Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Feb 26, 2021 9:00 am

jereb napisal/-a:Malo slabo se vidi, nisem boljše slike našel v telefonu.


Gre ziher za AT? Geolandar I/T G072 ima enak napis na boku, tista pa je zimska.
Tudi na uradni strani ni zimske geolandarce:
https://www.yokohamatire.com/tires/geolandar-a-t-g015
Vse so pod celoletne

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Feb 26, 2021 5:33 pm

Sej noben ne trdi, da je zimska guma, ampak all season (celoletna), ima pa snežinko in M+S napis (češ, da je testirana v najtežjih zimskih pogojih).

Evo - Yokohama geolandar AT G015 v dimenziji 215/65/16 ima to oznako (zraven snežinke je še model gume G015):
Slika
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a jereb » Pe Feb 26, 2021 6:38 pm

Slika
LP by Jereb

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Feb 27, 2021 9:09 am

Nebivedu napisal/-a:Sej noben ne trdi, da je zimska guma, ampak all season (celoletna), ima pa snežinko in M+S napis


Ni problem v tem ampak v tem da jo prodajajo pod letno gumo.
Me je pa malce najezalo in sem šel pogledat, in je dejansko cela zmeda:
Summer tyre
https://www.amazon.co.uk/Yokohama-Geola ... B01M3R9AOQ
All season
https://www.amazon.co.uk/Yokohama-Geola ... B01MA568Z5
Z snežinko
https://www.quattrotires.com/tires/yoko ... ar-at-g015
Tule so spodaj komentarji podobni tistemu od Jereba.

Potem sem se spomnil na tisto mojo o državah ob ekvatorju in glej ga zlomka, evo zimske geolandarice AT v Kanadi
https://tire.yokohama.ca/tires/geolandar-a-t-g015
Medem ko na drugi strani nič o tem, avstralci se ne obremenjujejo z snežinkami:
https://www.yokohama.com.au/our-range/t ... RES&&code=

Zdaj pa ne vem, ali gre za isto gumo ali je samo za določene trge pribijejo snežinko in je zimska za druge pa letna brez snežinke.
Uglavnem, kot kaže jaz sem trofil to zadnjo in za kazen moram imeti dvojne gume in dvojna platišča.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Feb 27, 2021 10:17 am

Ko sem že imel toliko strani o geolandarcah odprtih sem na brzino preletel še komentarje. Izkazalo se je, da jih uporabniki v toplih deželah hvalijo, medtem, ko v hladnih krajih pravijo, da se ne znajdejo najbolje v zimskih razmerah (blago rečeno, so precej hujši izrazi v komentarjih).
Torej Ima jereb prav:

jereb napisal/-a:Geolanderce at so za zglajen sneg total šrot. Tudi v celem snegu se ne ustaviš do boga. Ne vem ali sem jaz dobil škart ali jih eni hvalite zato ker jih pač imate!?


Vse bolj se mi zdi da so snežinko pribili gor da lahko prodajajo (nategnejo) kupce v hladnih deželah. Ali zaradi tega, da izpolnijo zakonske zahteve v nekaterih državah.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Feb 27, 2021 8:22 pm

AŁIEN napisal/-a:Zdaj pa ne vem, ali gre za isto gumo ali je samo za določene trge pribijejo snežinko in je zimska za druge pa letna brez snežinke.
Uglavnem, kot kaže jaz sem trofil to zadnjo in za kazen moram imeti dvojne gume in dvojna platišča.


Kje si jo pa kupil? Pri uvozniku al gume-direkt ali lider-pneumatic?
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Gume za splošno uporabo

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Feb 27, 2021 8:31 pm

Sem šel sedaj na stare pogledat, ki sem jih kupil 2017, malo preden sem šel v ukrajino (2 imam še za rezervo), pa imata obe snežinko. Te na avtu jo imajo tudi, pa na rezervi (iz leta 2018) je tudi snežinka (tista na sliki v tej temi).
Pred EUR sem bil SIT!


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov