Land Cruiser 120

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
ofc
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Feb 16, 2018 12:24 pm

Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a ofc » Ne Jun 27, 2021 9:45 am

Pozdravljeni,

Sem novopečeni lastnik LC 120, 2007 letnik, 3.0d4d, avtomatik z 260kkm... malo sem že brskal po netu, pa ne najdem nic pametnega. Par stvari me muči..:
1. Sem že vozil kar precej avtomatikov, pa sem le pri tem to opazil...ko spustim gas, obrati padejo na nulo in avto se vozi, kot v leru...je to normalno? Ni ravno prijetno, predvsem ce je ovinkasta cesta, kjer bremzas tudi z motorjem...pri visjih hitrostih, nad 100kmh, pa to ne naredi....
2. Imam problem z servovolanom. Volan otrdi, ko se segreje...tekočina je nova, servo pumpa prav tako, poka nič...sem namastil križ na volanu, pomaga le takoj na začetku, potem otrdi. Dvomim, da bi bila volanska letev kriva.
3. Katerega serviserja priporočate iz Lj.konca?
Hvala

Betoner
Prispevkov: 15
Pridružen: To Apr 06, 2021 2:21 pm

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a Betoner » Po Jun 28, 2021 8:16 am

Pozdravljen,

iz kod pa si, predvidevam LJ? Kje si ga nabavil?

1. v D včasih bremza, včasih ne. Zato pa maš za bremzanje še ostale prestave (4,3,2,L)
2. Koliko trdo? Načeloma je volan bolj trd kot pri običajnih avtih
3. V Lj poznam samo toyota vič, ki ni najbolj poceni, ter Enigma v Stegnah.

ofc
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Feb 16, 2018 12:24 pm

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a ofc » Po Jun 28, 2021 1:26 pm

Živjo,

ja iz LJ sem, pripeljal iz Nemčije.
1. Ja prestave poznam. Mi je zanimivo, da ko spustim gas, kazalec na obratomeru pade pod 1 in jadra..ampak, kot si rekel, ne zmeraj..v nižjih hitrostih, tam nekje do 80, po ac oz.višjih hitrosi normalno deluje oz.bremza.. Zanimivo ja
2. Pri volanu je predvidevam da težava v križu..na začetku se lepo obrača, ko se segreje zelo na trdo..verjetno se v vročini vse skupaj še razširi...je treba z obema rokama prijeti, ni prijetno med ovinki, sploh ne ker ne veš kako bo reagiral...
3. Ja, bo treba googlat, so zlatarji na uradnih servisih

Ko sva ravno že na liniji..:)Imam še eno vprašanje: ko je avto v mirovanju, pred semaforjem recimo, v gužvi..... se vklaplja, ne vem, verjetno kompresor, na cca.10 sekund, on/off, . Klima dela bp, se ne ugaša, lepo hladi... ne vem, a je to normalno, al se kaj matra.?

Ostalo pa štima zaenkrat, kakšnega črička iz armaturke bo tudi treba pregnati:)

Betoner
Prispevkov: 15
Pridružen: To Apr 06, 2021 2:21 pm

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a Betoner » Po Jun 28, 2021 1:46 pm

Za volan tole lih ni normalno, men gre z eno roko.

Za klimo me ne spraševat, imam probleme :) Kompresor je šel v ku**c, not se razletel, delci v uparjalnik...Tako da menjava vsega i svašta, zdaj se mi pa sama ugaša oz noče prižgat (tipka utripa). Med delovanjem se drugače ni izklapljala na 10 s, vsaj po obratih sodeč, je pa res, da je bil vroč avto, ko sem to gledal in je laufalo na polno.

A ročna prime? :lol:

ofc
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Feb 16, 2018 12:24 pm

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a ofc » Po Jun 28, 2021 2:51 pm

Volan ni normalno, vem:)
u, neprijetno tole s klimo...pri meni se kompresor vklaplja izklaplja na cca.10sekund, obrati grejo iz 700 na 800 in kontra...se vklaplja tudi ko je segret...ne vem zakaj.

ročna dela, samo še črička moram pregnat, nekje pri ventilaciji se skriva

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a rx » Po Jun 28, 2021 7:10 pm

Zdravo in dobrodošel na forumu. Čestitke ob nakupu kante, naj ti služi :)

Pa začnimo..

1. Za nihanje obratov je lahko več krivcev.. lahko je slab pretvornik navora, črpalka, staro olje.. Je bil servis narejen? Lahko pogledamo in zrihtamo.
2. Je sigurno prezračen volan? ni samo 10x levo in desno, včasih je treba 50x...
3. kaj vse bi rihtal?

p.s. klima je za softiče tapravi deci uporabljamo kompresor klime za trobljo :P
Don Felipe > Google :D

ofc
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Feb 16, 2018 12:24 pm

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a ofc » Po Jun 28, 2021 8:42 pm

Živijo, in hvala za dobrodošlico in pomoc
1. Ja, servis, jermen in ostalo je bil narejen letos, 6000km nazaj. Obrati se spremenijo, z vklopom oz.izklopom kompresorja, ali česa podobnega...servo pumpa in olje pa pred kratkim...v glavnem, tist on/off sem posnel, se da objaviti?
2. Ni sigurno
3. Zaenkrat bi ga naredil voznega, brezhibnega..nato malce dvignit, at gume.., pa se kaj, odvisno od financ, ampak se zmeraj za vsakodnevno uporabo.

Si napisal, da lahko pogledamo in zrihtamo?

Kot zanimivost naj povem, da je moja ladja homologirana kot bivalno vozilo, z dvizno streho, kuhinjo,...pri nas tega se nisem opazil, so pa precej pogoste v skandinaviji, iz kjer tudi je. Sicer ne vem ce je ravno uporabno, ampak za zavarovanje pa super

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Jun 28, 2021 10:46 pm

Od Toms fahrzeuge?
Vsaj ena taka 80ka obstaja pri nas.
To da se obrati dvignejo pri vklopu klime, je lahko normalno. Ima več avtov tako narejeno.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

ofc
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Feb 16, 2018 12:24 pm

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a ofc » To Jun 29, 2021 8:30 am

Ne, od nekega trgovca iz S Nemčije.
Upam da se iz tega posnetka kaj razbere, opazi se kdaj padejo obrati in sliši klik, ko zopet narastejo...to se ponavlja cca.vsakih 10 sekund, ampak ne vedno..
https://vimeo.com/manage/videos/568766255

Kar se tiče pa 'bremzanja z mašino'...ravno danes dober primer, 'jadram' do vstopa v rondo, stisnem zavoro pred rondojem, pričakujem da bo šel v nižjo prestavo, in zaviranje z motorjem, ampak avto gre v ovinek v leru..avto seveda v leru odnaša iz ovinka in je potreben stalen pritisik zavore... Drugače se mi zdi, da avto lepo prestavlja

ofc
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Feb 16, 2018 12:24 pm

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a ofc » To Jun 29, 2021 4:19 pm

No ja, saj verjetno ni nic narobe, obrati res ne padejo na nulo, ampak nekje na 900.. navadit se je treba ocitno. Vec vozit, manj brskat po netu 8)

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a rx » Sr Jun 30, 2021 8:17 am

Potem ni krize z menjalnikom. Če bi padli na sumljivih 500 ali karkoli okrog.. Potem imaš težavo.. Menjalnik je stare šole, nemoreš primerjat z novejšimi.. Če šalta lepo in če je bil servisiran potem je vse ok. Če imaš dvome lahko še vedno pogledamo, napiši ZS pa ti dam telefonsko.

Kar se pa tiče predelave.. Sky is the limit :) ne sej ne, denarnica je limit :D

P.S. Tema je neuporabna brez slik :)
Don Felipe > Google :D

ofc
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Feb 16, 2018 12:24 pm

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a ofc » Sr Jun 30, 2021 12:26 pm

Super, hvala, imaš zs 8)
za slikce pa ne vem, upam da bo delalo...:
Slika
Slika
Slika
Slika

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a rx » Sr Jun 30, 2021 1:05 pm

Slike ne delajo direkt ampak se jih da pogledat :)

Lepa yota, ko bom velik bom tudi jaz imel tako :p
Don Felipe > Google :D

dulinr
Prispevkov: 244
Pridružen: To Okt 05, 2010 6:17 pm
Kraj: Notranjska

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a dulinr » Sr Jun 30, 2021 10:01 pm

Zdravo,
Z menjalnikom je vse ok, to je normalno, obrati da nihajo in vmes slišiš klik je normalno, vzrok je kompresor klime, ko sklopka prime dvigne obrate ko spusti obrati padejo.
Volan, poglej tisti gibljiv zlob na gredi, verjetno je za zamenjat, seveda če letev ne pušča.

Če utripa gumb klime in je ostalo ok, je potrebno zenjati dva releja lahko jutri slika...... na mesto releja klime daj tak rele kot je od prednjih meglenk ali ju zamenjaj in bi moralo biti ok, do tega zaključka sem prišel po dooooolgi poti.

Lp Andrej

ofc
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Feb 16, 2018 12:24 pm

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a ofc » Sr Jun 30, 2021 10:13 pm

Živijo. Hvala za te podatke!
Če sem prav razumel, tisti klik, vklop in izklop, konstantno na cca.10 sekund, je ok? Sicer to ne počne vedno, je pa pogosto...Klima drugače dela super, gumb ne utripa. Probam zamenjati rele?

Za volan pa ja, skoraj zagotovo je za zamenjati tisti križ,oz.volanska gred mislim, da se pravilno reče.

Hvala.
Lp, Matej

dulinr
Prispevkov: 244
Pridružen: To Okt 05, 2010 6:17 pm
Kraj: Notranjska

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a dulinr » Sr Jun 30, 2021 10:47 pm

Tako je, klik je vklop in izklop sklopke kompresorja na 10 sekund kot praviš. Izklopi klimo in nebo več nihanja obratov.

Za gumb je nekdo drug napisal da utripa, tebi ni potrebno menjati releja.
Rele se menja če gumb utripa, če je seveda vse ostalo ok.
Razen če želiš iz preventive, nabavi še enega takega kot je od prednjih meglenk.

Lp

Betoner
Prispevkov: 15
Pridružen: To Apr 06, 2021 2:21 pm

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a Betoner » Če Jul 01, 2021 8:16 am

Men žal menjava releja ne pomaga,že testirano.. tako da kakšna sklopka.

Še malo izven teme,kak maš narejeno vlečno kljuko?

dulinr
Prispevkov: 244
Pridružen: To Okt 05, 2010 6:17 pm
Kraj: Notranjska

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a dulinr » Če Jul 01, 2021 9:47 am

Presostat je ok?
Nekako se ga da premostičiti sam sem že pozabil kako, da vsaj vidiš če ti kompresor uklaplja.....
V mojem primeru je bil na koncu rele.

ofc
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Feb 16, 2018 12:24 pm

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a ofc » Pe Jul 02, 2021 2:43 pm

Betoner napisal/-a:Men žal menjava releja ne pomaga,že testirano.. tako da kakšna sklopka.

Še malo izven teme,kak maš narejeno vlečno kljuko?


Tale sistem imam: https://www.acs-systems.nl/

Betoner
Prispevkov: 15
Pridružen: To Apr 06, 2021 2:21 pm

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a Betoner » Po Jul 26, 2021 1:57 pm

dulinr napisal/-a:Tako je, klik je vklop in izklop sklopke kompresorja na 10 sekund kot praviš. Izklopi klimo in nebo več nihanja obratov.

Za gumb je nekdo drug napisal da utripa, tebi ni potrebno menjati releja.
Rele se menja če gumb utripa, če je seveda vse ostalo ok.
Razen če želiš iz preventive, nabavi še enega takega kot je od prednjih meglenk.

Lp


Evoga, sem zrihtal klimo, in ja, ko je avto ohlajen, se vklaplja in izklaplja na krajši čas.

A ima kdo izkušnje z ločenim hladilnikom avtomatskega menjalnika? Glede na to, da je trenutno hlajenje urejeno v istem hladilniku, kjer je tudi hladilna tekočina - v najslabšem primeru mešanje teh dveh tekočin in kaput menjalnik.
Študiram, da naredim posebej hlajenje in s tem tudi mal dodatno ohladim olje v menjalniku.

LP

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Jul 27, 2021 9:25 am

Betoner napisal/-a:A ima kdo izkušnje z ločenim hladilnikom avtomatskega menjalnika? Glede na to, da je trenutno hlajenje urejeno v istem hladilniku, kjer je tudi hladilna tekočina - v najslabšem primeru mešanje teh dveh tekočin in kaput menjalnik.
Študiram, da naredim posebej hlajenje in s tem tudi mal dodatno ohladim olje v menjalniku.

LP


Da se hladilna zmeša z oljem menjalnika je malo verjetno. Glede dodatnega hladilnika sem rahlo skeptičen.
Če ima avtomatski menjalnik svoj termostat pol ok, montiraj dodatni hladilnik. Če ne, se zna zgoditi, da olje ne bo imelo optimalne delovne temperature. Moj avtomat ima termostat in eksterni hladilnik. Kljub temu deluje na zelo podobni temperaturi kot motor (med 80 in 90 stopinj).

Mogoče je obstoječi sistem na ta način narejen z razlogom. Ti menjalniki niso problematični. Menjaj olje in vozi dalje :D

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a rx » To Jul 27, 2021 4:59 pm

Mešanje hladilne z oljem je precej pogosta pogosta okvara pri avtomatskih menjalnikih. (kadar gre za okvaro)

Lahko dodaš tubo ali kaj večjega, pomembno je samo da je prav zmontiran.. (takoj za menjalnikom).
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jul 27, 2021 8:16 pm

Če ima avto izmenjevalnik toplote, kjer hladilna tekočina greje ali hladi olje iz menjalnika, potem je tam lahko napaka.

Kako bi pa drugače hladilna tekočina prišla v olje pri avtomatskem menjalniku, mi pa ni jasno, saj ni nikjer kakšne povezave (razen z izmenjevalnikom toplote)
Pred EUR sem bil SIT!

ofc
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Feb 16, 2018 12:24 pm

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a ofc » Pe Sep 10, 2021 7:12 pm

Tole je zacelo kapljati...pa ne vem kaj je, upam da se vidi iz slike.. kaj gre po teh ceveh? 3.0 d4d, automatic
Slika
https://ibb.co/V2Pqn6q

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Land Cruiser 120

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Sep 10, 2021 7:53 pm

To so cevi od avtomatskega menjalnika. Po njih teče ATF.
Don Felipe > Google :D


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 46 gostov