Dvig crossooverja

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Aleksander
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Mar 02, 2022 2:20 pm

Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a Aleksander » To Apr 12, 2022 5:38 pm

Pozdravljeni! Malo otipavam tole področje. Če bi želel avto dvigniti za 2" z lift kitom, potem sledi še optična nastavitev koles in homologacija. Imam prav? Kateri so negativni učinki? Hvala, če se bo kdo odzval.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Apr 12, 2022 8:03 pm

Katera znamka? Kateri model?

Pri novejših subarujih je recimo prednost, ker lahko most podložit in je potem trebuh avta na sredini višje od tal, diferenciali pa so na isti oddaljenosti. To pa potem z višjo gumo rešiš. Seveda pa kaj več kot 5, mogoče 10% večje gume nebi dajal na tak avto, ker izgubi preveč moči.
Pred EUR sem bil SIT!

Aleksander
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Mar 02, 2022 2:20 pm

Re: Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a Aleksander » To Apr 12, 2022 8:22 pm

Rav4 Toyota. Rad bi si malo razširil dostop v naravo. Lift kitov je kar nekaj na trgu. Guma max po specifikacijah vozila.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Apr 13, 2022 9:57 pm

Pri crossoverjih je največji problem kopica homokinetičnih in nastavitev previsa. Homokinetični ne dovoljijo pretiravanja, če se ne da previsa nastavit pa adijo gume, da o vožnji niti ne govorim. Zadnji diff se večinoma da spustit, spredaj pa nimaš kej narest, s tem da je spredaj veliko večji problem, ker je še volan zraven.
Tako da je treba biti previden pri teh stvareh, zna drago stati, če pretiravaš. Večinoma pa gre za podlaganje, tako da razen višine ne pridobiš nič drugega.......pa slabo voljo in prazno denarnico......
Tako da previdno.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Apr 14, 2022 9:00 am

Aleksander napisal/-a:Rav4 Toyota. Rad bi si malo razširil dostop v naravo. Lift kitov je kar nekaj na trgu. Guma max po specifikacijah vozila.


Kaj to pomeni razširil dostop v naravo?


Po makadamih in kolovozih se rav4 namreč čisto lepo vozi. Po moje bo najboljša varianta, če daš dobre AT gume na avto, mogoče par % višje in to homologiraš. Bo najcenejša varianta in najbolj varna varianta.
Pred EUR sem bil SIT!

Aleksander
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Mar 02, 2022 2:20 pm

Re: Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a Aleksander » Če Apr 14, 2022 9:29 am

Hvala obema. Preden bi se česa lotil bo opravljen pogovor z ustreznim mehanikom.

Nebivedu, z dostopom v naravo mislim kasnejše nasedanje na sneg in kakšen kolovoz ima globoke kolesnice.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a miran » Če Apr 14, 2022 9:53 am

Aleksander napisal/-a:.....ustreznim mehanikom.
....

Pojdi k Mamutu!
In če upoštevaš (po mojem pameten) Nebivedujev nasvet glede dobrih in malo višjih gum, nabavi gume pri tisten, ki ti da zraven ustrezen dokument za homologacijo.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Apr 14, 2022 10:10 am

miran napisal/-a:, nabavi gume pri tisten, ki ti da zraven ustrezen dokument za homologacijo.


Nabavi gume pri tistem, ki ti montira in homologira zadevo.....je tanartaboljš :stari_pridiga:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Apr 14, 2022 1:02 pm

Aleksander napisal/-a:Hvala obema. Preden bi se česa lotil bo opravljen pogovor z ustreznim mehanikom.

Nebivedu, z dostopom v naravo mislim kasnejše nasedanje na sneg in kakšen kolovoz ima globoke kolesnice.


Sem na subaruju že mnogo let. Moj avto (subaru XV) je serijsko odmaknjen 22cm od tal, gume sem dal gor 5% višje (namesto 215/55/17 sem dal gor 215/60/17) in jih homologiral (yokohama geolandar AT G015), s čimer sem dobil dodaten centimeter in to je to. 23cm dvignjen avto pride marsikam tudi po snegu in blatu, pa tudi po kamnitih poteh, po pesku v puščavi,.... 23cm od tal je tudi višje od večine serijskih suvov in terencev. Sem pa razmišljal, da bi dal gor še višje gume (215/75/15), samo potem bi preveč izgubil na moči zaradi prevelikih gum. To je pa potem čista bedarija, ker ima avto že tako samo 114KM, pa 1.6 motor, težak je pa 1.5 tone.
Pa malo moraš tudi gume AT pogledat. Predvsem si poglej težo gume. yokohama G015 je recimo skoraj 5kg lažja na posamezno gumo v isti dimenziji kot BFGoodrich AT. To pomeni, da če boš BFG AT dal na avto, boš dodatnih 20kg teže pridobil. Tudi to se pozna pri moči motorja.

Tam ko so pa pregloboke kolesnice ali kjer bi "trebuh" avta uničeval z drajsanjem po tleh (kake skale, trda zemlja, ...), pač ne greš, sej greš lahko okoli. Crossoverji in večina suvov nima prav dobre zaščite na podvozju. Hitro kakšno lajtngo odtrgaš. Tega si pa ne želiš nekje sredi ničesar. Zato tudi ne siliš nekam, kjer že na pogled vidiš, da so majhne možnosti, da se boš odpeljal.
Z 19cm oddaljenimi avtomobili od tal (3x subaru forester in 1x subaru outback pa vsi z AT gumami), smo se vozili po ukrajini in smo šli na Karpate pogledat. Ena deklca je sicer za par litrov zmanjšala plehnat tank, ker je zadela eno orenk skalo, ostali smo imel pa mal šus plate podrajsane, ampak neke hude škode ni bilo na nobenem izmed avtov. (2 gumi smo zluknjali). Sicer je bilo tistim, ki so bili zraven s terenci, bolj dolgčas, ampak... (otrok še vedno sprašuje, če bomo šli še enkrat, ko bo konec vojne tam, pa je 5 let od tega, tok mu je ostalo v spominu)

Tako da tudi z malo višjimi gumami pa brez liftkitov boš daleč prišel. Najbolj pa pri vsem pomaga mirna desna noga, pa zdrava kmečka pamet, ki ti reče, tukaj se pa ne splača it.
Pred EUR sem bil SIT!

Aleksander
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Mar 02, 2022 2:20 pm

Re: Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a Aleksander » Če Apr 14, 2022 1:32 pm

Tovarniške mere so 225/65R17, 225/60R18, 235/55R19. Za 235/55R19 je v navodilu, da se da uporabljati snežnih verig, so pa v premeru 2 cm večje. Tako verjetno dobim samo 1 cm in je to limit. 235/55R19 AT guma bi verjetno zelo hecno izledala.
Uradni clearance je 8.4" oz. 21,3 cm.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4341
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Apr 14, 2022 1:53 pm

225/65R17 bo še najboljša dimenzija za AT gume. V ostalih dimenzijah jih po moje sploh ne izdelujejo.

Pa vzameš par % višjo, recimo 225/70R17 in je to dovolj.
Pred EUR sem bil SIT!

Aleksander
Prispevkov: 43
Pridružen: Sr Mar 02, 2022 2:20 pm

Re: Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a Aleksander » Če Apr 14, 2022 2:10 pm

Tudi to imam pregledano. 235/55R19 se dobi A/T G015 in Pirelli Scorpion AT+
Platišč ne najdem ustreznih. V tako veliki coli so bolj šminkerske cestne.
Popravljam podatek, najmanjša oddaljenost od tal (mm) 195 mm.

duster
Prispevkov: 3
Pridružen: Po Mar 28, 2016 9:55 am
Kraj: primorska

Re: Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a duster » Po Maj 09, 2022 5:47 pm

Tudi jaz se neki takega umišljam,a kdo ve ali mamut sploh še kej dela,..ne pridem do kontakta z njim..

mickaV20
Prispevkov: 23
Pridružen: To Jul 20, 2021 10:31 am
Kontakt:

Re: Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a mickaV20 » Po Maj 09, 2022 6:06 pm

duster napisal/-a:Tudi jaz se neki takega umišljam,a kdo ve ali mamut sploh še kej dela,..ne pridem do kontakta z njim..


Glede na renome katerega ima ga bo hmalu izgubil. Ljudje mu želijo denar prinesti pa se mu je***... Odsvetujem mammuta! Ga ne kontaktiram za nobeno ceno več. Saj ni nikoli odgovora.

Lp

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Dvig crossooverja

OdgovorNapisal/-a rx » Po Maj 09, 2022 6:44 pm

Čudno. Jaz vedno ko ga pokličem ali mu pišem zrihta zadeve. Prejšnji mesec mi je neko brezveznarijo poslal naslednji dan pa ni bilo nujno.. Predzadnjič mi je celo zrihtal puše, ko je bil na dopustu - sem prevzel pri tamladih.. A mu namesto dober dan rečete jebi se, boš dal kej popusta?


Lepa beseda lepo mesto najde..
Don Felipe > Google :D


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 12 gostov