težave z vžigom-trokiranje-bencinar

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
esed
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jun 06, 2011 10:26 pm
Kraj: Ljubljana

težave z vžigom-trokiranje-bencinar

OdgovorNapisal/-a esed » Pe Avg 12, 2022 1:59 pm

Pozdrav,
potreboval bi nasvet zaradi težav z vžigom pri bencinskem motorju z vplinjačem (opel olympia rekord 1488 ccm, 40 KM v jeep-u willysu). Simptomi so: ko vžge začne trokirati in se zaletava ter pod majhnim plinom na koncu ugasne. Zamenjal sem svečke, Ne vem, ali je kaj narobe z razdelicem vžiga, platinami, kabli, cinšpulo, kondenzatorjem,... Ko sem se nazadnje peljal z njim je kar naenkrat začelo dušit motor in je crknu. Potem sem se ob trokiranju le uspel pripeljat domov. Sem iz Ljubljane, če bi npr.kdo želel sam pogledat motor. Moj tel 031 636 596
lp
esed

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: težave z vžigom-trokiranje-bencinar

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Avg 12, 2022 4:05 pm

Vsekakor bo moral nekdo to pogledati v živo, tako preko "foruma" bo kup idej, efekta pa bolj malo...
Vseeno bom - kot eno izmed možnosti izpostavil potencijalen problem - koliko je staro gorivo v rezervoarju?
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

esed
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jun 06, 2011 10:26 pm
Kraj: Ljubljana

Re: težave z vžigom-trokiranje-bencinar

OdgovorNapisal/-a esed » Pe Avg 12, 2022 5:29 pm

Glede goriva sem že pomislil če bi bile lahko kake usedline. Filter za gorivo je čist, rezervoar drži 26 litrov, gorivo ni bilo starejše kot mesec. Avto se redno vsak teden/dva pelje, tako da gorivo sproti dotakam. Verjetno je kje kaj s kakšnim stikom, saj je bil vožen po terenu - označena gozdna pot. Saj vžge in pri večjem gasu dela, samo se zaletava (lahko so tudi kabli,...). Hvala za odziv.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: težave z vžigom-trokiranje-bencinar

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Avg 14, 2022 3:33 pm

Nisem ginekolog a vseeno lahko pogledam....
V torek ali sredo bom v lajbahu pa lhko pridem na peer če oč :kadi_in_zgleda_kul:

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: težave z vžigom-trokiranje-bencinar

OdgovorNapisal/-a rx » Po Avg 15, 2022 2:09 pm

Če boš obupal sem interesent za odkup.
Don Felipe > Google :D

esed
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jun 06, 2011 10:26 pm
Kraj: Ljubljana

Re: težave z vžigom-trokiranje-bencinar

OdgovorNapisal/-a esed » Sr Avg 17, 2022 3:47 pm

Zrihtano. Sem dal nove svečke, pa očistu "vertailer". Hvala za odzive. Če pa koga zanima avto, je tudi na bolhi pod jeep willys/mb ford gpw - slike in opis.
srečno
esed

esed
Prispevkov: 150
Pridružen: Po Jun 06, 2011 10:26 pm
Kraj: Ljubljana

Re: težave z vžigom-trokiranje-bencinar

OdgovorNapisal/-a esed » Ne Sep 11, 2022 9:42 pm

Nadaljevanje. Zamenjan še nov original bosch vertailer z distributorjem. Ko je delalo, sem šel na eno pot dobrih 50 km, s kakimi 5x postanki, vmes dotočil 7l bencina, poraba 12,5 l/100km in je bilo vse OK.
Toda naslednji dan se je težava ponovno pojavila - tokrat takšna, da težko vžge, še vedno trokira in pri majhnem plinu ugasne. Zgleda je kriv frgazer, ki je Solex 30/35 - tako da če se kdo razume v obnovo ali ve kje se ga da zrihtat, se priporočam.
lp
esed

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 703
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: težave z vžigom-trokiranje-bencinar

OdgovorNapisal/-a rx » Sr Sep 14, 2022 8:48 pm

na parkirišču imam enega wranglerja prve generacije z 4.2 motorjem kateri je imel podobne težave. isti simptomi, zamenjano vse živo vključno z novo črpalko goriva. pritisk goriva 3x previsok - težava bo rešena z regulatorjem.

poglejte še gorivo.
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: težave z vžigom-trokiranje-bencinar

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Sep 14, 2022 9:29 pm

Smeti imaš v uplinjaču....spucat pol ba spet bp.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov