Terrano II tovorna različica

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
NTerrano
Prispevkov: 29
Pridružen: Če Nov 04, 2021 2:10 pm

Terrano II tovorna različica

OdgovorNapisal/-a NTerrano » Če Dec 22, 2022 11:05 pm

Me zanima, če je obstajala uradna tovarniška tovorna različica s tovorno pregrado za zadnjimi sedeži oz. zadnjo klopjo. V mislih imam ta kratkega Terranota, letnik 98. Rad bi namreč uradno predelal obstojeco tovorno varianto z dvema sedežema na tako z dvema sedežema in zadnjo klopjo, da bi dal pregrado za zadnjo klop. Sem brskal po netu, pa nisem nic pametnega našel.

Kot sem prebiral po veljavnih pravilnikih, je predelava možna, ce je obstajala takšna tovarniška verzija. Lp.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Terrano II tovorna različica

OdgovorNapisal/-a miran » Če Dec 22, 2022 11:44 pm

Moj je bil uradno tovoren.
Kot tak uvožen iz Italije, zato nobenih težav s homologacijo. A procedure ne poznam, ker je bilo pred menoj xy lastnikov.
V Italiji so jih včasih nove prodajali tudi kot tovorne. S steklenimi (a fiksiranimi - brez odpiranja "na metuljčka") bočnimi okni zadaj. Samo dva sedeža!
Poglej pri kakšnem italijanskem prodajalcu Terranotov iz tistega obdobja, če ima še kaj dokumentacije.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

NTerrano
Prispevkov: 29
Pridružen: Če Nov 04, 2021 2:10 pm

Re: Terrano II tovorna različica

OdgovorNapisal/-a NTerrano » Pe Dec 23, 2022 6:57 am

Si imel samo dva sedeza, brez zadnje klopi?
Tega, ki ga imam rezerviranega, je bil pred parimi leti uvozen iz Italije in je v solidnem stanju. Zame sta dva sedeza premalo pa bi rad dodal zadnjo klop. Lahko bi ga prekategoriziral v osebno vozilo, a bi bilo potem treba placati DMV okoli 2500 €, kar je pa cist prevec.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Terrano II tovorna različica

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Dec 23, 2022 3:05 pm

Na Nissan servisu zaprosi za takšno potrdilo. Za Toyoto ga dobiš baje for free, za Nissana pa nekaj plačaš. Piši jim na mail, pa boš vse ivedel iz prve roke ;)
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Terrano II tovorna različica

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Dec 25, 2022 4:54 pm

NTerrano napisal/-a:Si imel samo dva sedeza, brez zadnje klopi?
Tega, ki ga imam rezerviranega, je bil pred parimi leti uvozen iz Italije in je v solidnem stanju. Zame sta dva sedeza premalo pa bi rad dodal zadnjo klop. Lahko bi ga prekategoriziral v osebno vozilo, a bi bilo potem treba placati DMV okoli 2500 €, kar je pa cist prevec.

Ne vem, kaj je imel moj originalno. Saj pravim: milijon lastnikov pred menoj. Jaz sem potem zaradi 0 težav na tehničnih dal notri pregradno steno, za tistih 12 mesecev med enim in drugim tehničnim pa ni bilo stene, ampak je bila zadaj klop. Pa odpiranje zadnjih oken "na metuljčka" sem namestil in tega za tehnične nisem spreminjal. Pa en srčkan bullbarček sem dol vrgel.
Nisem pa prepričan, če se da kar samo s plačilom DMV spremeniti kategorijo vozila iz tovornega v osebnega. Znajo na homologo močno zakomplicirati z varnostnimi pasovi zadaj in predvsem z njihovo pritrditvijo. Pa stekla morajo biti taka, kot je zaukazano, pa še kaj verjetno.
So pa dajatve pri registraciji za tovorno verzijo simpatično nizke.
Miran
PS: imam pa za takega Terranota (letnik96) na razpolago še kar precej delov (kompresor klime - ta je za novejši letnik, polosi, ročne vklopnike, bullbar, kakšen filter....) po zanimivih cenah.
dokler ne pridem nazaj še nisem šel


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 13 gostov