Suzuki Grand Vitara

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
patrolhead
Prispevkov: 5
Pridružen: To Maj 10, 2022 7:09 pm
Kontakt:

Suzuki Grand Vitara

OdgovorNapisal/-a patrolhead » Ne Mar 05, 2023 8:47 pm

Torej.. gre se za Suzuki grand vitara 1.9 ddis. Letnik 2009. Ko je avto prižgan prihaja iz menjalnika čuden zvok, kolikor hitro se motor vrti toliko hitro ropota. Sliši se kot bi neka stvar udarjala po kovini. Lamela je nova, košara tudi, potisni ležaj tudi. Le vztrajnik je ostal stari, ampak ni dvomasni, tako da verjetno tu ni problem. Avto ima komaj 100.000km.
Problem je v tem da ko pohodim sklopko ropotanje izgine. Če na silo brez sklopke želim potisniti ročico menjalnika v brzino, ropotanje tudi izgine.
Zamenjal sem menjalnik z delujočim oz. drugim, vendar ropotanje ostaja. Enako ropota z obema menjalnikoma.
Je možno da ropota v tem delu (prilagam sliko), ker le ta del sem dal iz svojega na novi oz. drugi menjalnik.

Slika

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: Suzuki Grand Vitara

OdgovorNapisal/-a kloshar » To Mar 07, 2023 9:08 am

Načeloma iz reduktorja ne prihajajo nobeni zvoki, če menjalnik ni v prestavi, saj se izhodna gred menjalnika ne vrti. Če pa se ropotanje pojavlja med vožnjo in pri odklopu sklopke preneha, pa je lahko veriga v reduktorju slaba (raztegnjena).
Slika

Uporabniški avatar
LocoWay
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 01, 2023 5:55 pm

Re: Suzuki Grand Vitara

OdgovorNapisal/-a LocoWay » To Mar 07, 2023 10:59 am

Mogoče bi ti stetoskop za avte takoj povedal, kje ropota - glede na to, da želiš najprej sploh locirati del. Lahko ti vibrira čisto nekaj drugega, npr. pri meni se je slišalo iz področja menjalnika, nato smo ugotovili, da je bil en stabilizator "v zraku".
Do 2023: 5 motorjev, 31 avtov, skupaj 1.516.000 prevoženih km

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 705
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Suzuki Grand Vitara

OdgovorNapisal/-a rx » To Mar 07, 2023 2:01 pm

Mogoče bi pomagalo če poveš iz kje si? Če smo blizu potem pripelješ en akumulator, se zapeljemo in pogledamo v čem bi lahko bila težava..
Don Felipe > Google :D


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov