Nissan Patrol GR - mnenja

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 348
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

Nissan Patrol GR - mnenja

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Če Jun 01, 2006 6:37 pm

Najprej vsem skupaj lep pozdrav!

Zanimam se za nakup Nissana Patrol GR, pa mi je v oči padel tale:

http://a.avtooglasnik.com/oglas27321

Zanima me, če kdo ve kaj več o tem avtomobilu, se ta nakup splača ipd. Dejstvo je, da se GRov ne prodaja veliko, da ne govorimo o ohranjenosti. Pa ker sem nov na tem področju, raje vprašam stare mačke za nasvet.

Z lastnikom sem govoril, bil je zelo prijazen, naslednji teden si bom avto najverjetneje šel ogledat.

Torej... Mnenja? Pa hvala vnaprej :wink:
Nazadnje spremenil Ipsilon, dne To Okt 03, 2006 2:27 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Če Jun 01, 2006 9:57 pm

sem si ogledal ta avto. lastnik je res v redu, samo je lastnik mislim, da manj kot eno leto. tehnično je avto v redu, pleh pa bi bil na določenih mestih za poštimat. upam, da sem vse prav napisal.

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Če Jun 01, 2006 10:05 pm

Cyrus kaj boš povedal? :wink:

Avto ima dobro podvozje, vse prepiksnano, kar v redu motor, sicer malo črno pokadi ampak je dober in precej slabo školjko. Vsaj par mesecev nazaj je bil še tak. Ima okoli 200 000 km, bil je enkrat (se mi zdi da samo enkrat) v afriki. Bil je 1x zvrnjen na bok in in ene 5x ruknjen. Cel je na debelo pokitan, ves valovit, v strehi ima zvrtano luknjo za kbelski priključek, vrata presej povešena, plastike-obrobr polomljene in znotraj je precej zgonjen. Pelje se pa zelo v redu. Skupna ocena: Pleh in notranjost je za poštimat, drugače pa avto ni slab.
Če so ga pa novi lastniki kaj porihtali zadnje mesece pa ne vem.
LP Ludwig
God shave the queen...

Cyrus
Prispevkov: 233
Pridružen: To Okt 28, 2003 1:36 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Cyrus » Če Jun 01, 2006 11:18 pm

Spoštovani Ipsilon, tale Nissan je bil v moji lasti priblišno dve leti. Kupil sem ga (drago!) v Kromberku pri Novi Gorici od lastnika avtoodpada Jung. Vanj sem vložil kar precej denarja, saj so prejšnji lastniki očitno počeli z njim marsikaj, a sem to videl šele kasneje.
Verjamem Ludwigovim navedbam, saj se spozna na terence in ga je tudi temeljito pregledal. Z njim sem bil v Maroku, vendar ne v pesku, saj smo imeli bolj turistično pot po mestih. Slike potovanja lahko vidiš na www.goriup.com, peščeni posnetki, pa so pri kampu Ksar Sania.
Skupno sem prevozil cca 12.000 km v dveh letih. Od hiše pa je šel, ker se moja :strika: ni in ni mogla sprijazniti z nelepo notranjostjo avtomobila.
Menjani so bili silent bloki, grelne svečke, jermeni, križ na kardanu pri zadnjem differencialu, cev za hlajenje bloka, diski, zavorne ploščice ... bolje da se ne spominjam. Skratka soliden, a potreben kleparjeve in tapetnikove preobrazbe.
Da zaključim - vsako vozilo, ki ga imam mora biti vedno v takšnem stanju, da lahko z njim takoj odpotujem na npr. Nordcap. Tudi Nissan je bil tak.
LP Cyrus

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

Dvig patrola GR

OdgovorNapisal/-a DavidJ » Pe Jun 13, 2008 11:11 am

Imam namen dvigniti patrola GR. Za koliko bi ga dvignil (mislim vzmeti +daljši amortizerji kake srednje klase npr.Koni)?
Normalno da se bom pretežno vozil po cesti ter sem in tja tudi malo zapeljal po terenu. Z avtom mislim iti na kako daljšo pot, torej ni primerno, da ga dvignem do neba, ker bo potem nestabilen na cesti!
Predlagajo mi old man EMU vzmeti dvig 5-6cm. Če ne drugega bi rad, da izgleda malo drugače. Ali ima kdo kako sliko kako izgleda Patrol GR dvignjen za 6cm na kakih 33" kolesih. Kako pa je z bodyliftom! V katerem primeru bi bilo to pametno narediti?

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Pe Jun 13, 2008 12:41 pm

Slika
Ne najdem pa slik od tastarega.
Ta ima +60 mm lift kit Trailmaster in 33 tke.
In vse homologirano.
Slika

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DavidJ » Pe Jun 13, 2008 12:55 pm

Pri tem takratkem se dvig 6cm kar dobro pozna. Kako bi pa na mojem starem tadolgem izgledalo?! Sigurno se na pogled nebi toliko poznalo, ker je dolg kot ponedeljek.

Ali se z dvigom 6cm vozne lastnosti po cesti precej pokvarijo in ali je bočni nagib potem precej manjši zaradi dvignjenega težišča? Kaj pa optika po dvigu? Baje je treba neke ekscentre dodajati, da je optika zopet v redu. Pa trpljenje kardanov zaradi večjih kotov.

Uporabniški avatar
Ipsilon
Prispevkov: 348
Pridružen: Če Jun 01, 2006 6:32 pm
Kraj: Tolmin
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ipsilon » Pe Jun 13, 2008 1:26 pm

Slika

Tale francoz je dvignjen za 6 cm, in ima 33x12.50 R15 gume.

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DavidJ » To Jun 17, 2008 9:31 am

Tako kot sem predvideval na tistem maroltovem 6cm več zgleda. Mislim pa, da bo zame to dovolj, čeprav mu kak cm plusa nebi škodil!

Hvala za slike. Lep je tale francozov GR

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DavidJ » Sr Jun 18, 2008 2:27 pm

Ali mi lahko kdo pove, kakšne dimenzije platišč so bile na GR patrolih original. Predvsem me zanimka odmik od središča ET. Baje da platišča od navadnega patrola precej čudno izgledajo na GR-ju, ker imajo ET 0. Navadna platišča bi imel za zimske gume. Eno tako platišče (jekleno tisto s trikotnimi luknjami) imam že na rezervi.

LP David

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DavidJ » Če Jul 17, 2008 11:00 am

Res nihče ne ve, kak ET platišča bi bil najprimernejši za GR-ja. Iščem neka jeklena ali lita platišča za zimske gume širine okrog 245. Lahko so krom oluščena vendar ravna. Bi jih dal speskat in črno prašno pobarvat. Najraje bi tiste globoke z okroglimi luknjami, oziroma z robom. Ne vem kako jih naj drugače opišem.

Lp

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Če Jul 17, 2008 11:39 am

Za platisca poklici na tel.041776850. ,ma mozak 4 popolnoma ravne alu platisca za patrola.
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DavidJ » Pe Jul 18, 2008 10:05 am

sem poklical. Samo cena je mal visoka 550€. Oblika je pa ravno ta, ki bi jo imel.

Uporabniški avatar
tjordan1
Prispevkov: 279
Pridružen: Sr Okt 03, 2007 7:52 pm
Kraj: kostanjevica na krki

OdgovorNapisal/-a tjordan1 » So Jul 19, 2008 12:26 pm

DavidJ napisal/-a:sem poklical. Samo cena je mal visoka 550€. Oblika je pa ravno ta, ki bi jo imel.
mislim da ti bi sla ta platisca za kakih 400E

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DavidJ » Po Jul 21, 2008 11:53 am

Zdravo!
Pišem kar v tej temi, ker ne vem kam bi sicer vprašanje pasalo in me zanimajo vaša mnenja oziroma izkušnje. Zadeva pa je naslednja. Prejšnji teden sem izkušenemu možakarju iz Maribora, ki je zrihtal že ogromno patrolov dal malce porihtati mojega GR-ja. Znano je namreč da imajo original premajhen fi cevi izpušnega sistema, kar ga po nepotrebnem mori. No z možakom sva se dogovorila da poleg novega direktnega izpuha fi 65 z enim skoznim loncem, malce odpre tudi turbino iz 0,8 na 1,0 bar ter malce poveča količine na tlačni črpalki. zamenjal naj bi tudi vložke na šobah z neko drugo varianto, ki naredi še finejšo meglo (ne vem natančno katere. Mislim da pršijo na 4 in ne na dva curka kakor stare)

No, avto imam sedaj doma in res lepo teče in ima občutno večjo moč. Moti pa me, da kadi kot parna lokomotiva. Na to me je sicer prej opozoril, da bo pokadilo pri nizkih obratih, če bom pohodil plin, vendar so ti oblaki za mano po moje pretirani. Seveda se je atu precej spremenil tudi glas zaradi bolj direktnega izpuha. Meni je zvok sicer všeč vendar vseeno pri 100km/h nekako basovsko brni v kabini in ni ravno udobno za daljše vožnje. Ali bi bilo kaj bolje, če bi dodal še en skozni lonec!?

Pa še nekaj! Včeraj sem na parceli malce ogledoval mrcino od spredaj in opazim v novih daljinkah Hella iluminator in v levem žarometu vodo (2cm). Halo, kaj pa zdaj? Ali je to mogoče od strašnih nalivov prejšnji teden ali pa so se fantje potapljali po Dravi!?? na dnu žarometa je malce rumene usedline, kar bi lahko nakazovalo blatno vodo.

Skratka , sem zaskrbljen, saj svojega Gr-ja pazim, kot da je iz cukra, potem pa.... no saj mogoče gledam preveč črno, pa vendar bi rad avto še dolgo vozil saj drugače izgleda kot nov.

Kako sedaj osušiti žaromet oziroma kaj laho naredim?
Za odgovore že vnaprej hvala!

David

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Po Jul 21, 2008 12:44 pm

Fantje so si dali duška ko te ni blo... :D

Hecam se... :wink:

Kar se luči tiče jih 100% posuši in potem malček posilikoniraj, pa bo.

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DavidJ » Po Jul 21, 2008 2:01 pm

Ti me kar zaj... Pa tolk pazim tole mrcino in žensko maltretiram kako naj vozi, kako naj čaka preden ugasne avto pa nevem kaj še, pol pa ma sej ne vem. Mogoče so pa lampe tolk zanič!

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DavidJ » Sr Avg 27, 2008 8:24 am

Evo sem bil pri možakarju, ki mi je meglenke prodal. Mi jih je sicer reklamiral, vendar trdi da sem se vozil pod vodo in mi pokazal blato v lampah. Skratka fantje so se izživljali, ker sem opazil da so tudi zavesice na kolesih vse prekrivljene. Pa še toča je bila takrat v MB in mam luknjo v blatniku in nekaj manjših po strehi. Skratka sem super nezadovoljen, da cene raje ne omenjam. Auspuh sem pa tudi dal v Podgorju popraviti, ker je bil kromiran nastavek na izpuhu prav smešen. Tolče pa še zmeraj ob premo in bom moral porihtati tudi to.
Zdaj se pa lahko samo še slepim, da imam zamenjane šobe. Starih namreč nisem videl.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Avg 27, 2008 8:30 am

No, to je ena izmed stvari, da ne zaupam nobenemu servisu več. Večinoma vse sam delam, če pa nekaj ne znam narest, pa pod prste gledam tistemu ki dela.

Se nama je naredilo, da sem zamenjal zadnje pakne in ploščice na avtu, njena mama je pa avto naslednji dan odpeljala na servis (ni vedela, da sem bremze menjal) in so ji zaračunal za nove bremze, ko pa sem doma pogledal, so dali pa stare znucane ploščice not, tiste, ki sem jih pa jaz prejšnji dan zamenjal, so pa vzeli. Bil je pa to en servis v domžalah.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Avg 27, 2008 10:07 am

David + Nebivedu in vsi ostali:
Če ste prepričani da vas je nekdo naaaaategnil, potem imejte jajca in napišite z imenom in firmo, pa po možnosti še s sliko, kdo je to bil. Če jih bomo takole držali v ilegali jim bomo samo pomagali, da bodo še koga nategnili.
Če pa niste prepričani, pa raje ne pišite ..
:stari_pridiga:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

DavidJ
Prispevkov: 455
Pridružen: Po Mar 10, 2008 3:13 pm
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a DavidJ » Sr Avg 27, 2008 10:36 am

Brez skrbi bom napisal. Le še prepričam se ali vložkov šob res nikjer nima več. Za stran niso bile garant. Patrol namreč naredi s šobami kaj več kot 65000 km.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 82 gostov