snorkel

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jun 30, 2006 11:00 am

vigadu napisal/-a:
Če kupiš original šnorkel dobiš tuv zraven. Če ga še marolt ugradi, pa mi da zato papir, da je strokovno vgrajen in potem imam papirje.


:kaj_takega_pa_se_ne:

Ja papirje imaš. Ampak se lahko slikaš z njimi. Potrdilo, da je reč strokovno vgrajena je samo potreben pogoj, ne pa tudi zadosten. Za homologo rabiš certifikat (najraje TUV), ki potrjuje, da je vgrajeni del narejen za ta tip vozila.

ravno to sm hotu povedat.
certifikat za wranglerja ti čisto nič ne pomaga če daš snorkelj na ferozo.
poleg tega pa moraš s temi papirji najprej na LPP in predelavo vpisat v homologacijski kartonček.... :shock:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Jun 30, 2006 11:18 am

Matej napisal/-a:
vigadu napisal/-a:
Če kupiš original šnorkel dobiš tuv zraven. Če ga še marolt ugradi, pa mi da zato papir, da je strokovno vgrajen in potem imam papirje.


:kaj_takega_pa_se_ne:

Ja papirje imaš. Ampak se lahko slikaš z njimi. Potrdilo, da je reč strokovno vgrajena je samo potreben pogoj, ne pa tudi zadosten. Za homologo rabiš certifikat (najraje TUV), ki potrjuje, da je vgrajeni del narejen za ta tip vozila.

ravno to sm hotu povedat.
certifikat za wranglerja ti čisto nič ne pomaga če daš snorkelj na ferozo.
poleg tega pa moraš s temi papirji najprej na LPP in predelavo vpisat v homologacijski kartonček.... :shock:


Prvo te papirje popedenaš v fotošopu, da so veljavni za tvoj avto, potem pa greš na LPP, tam te naročijo za pregled in ko si naročen se pripelješ tja, oni pogledajo zadeve, pa plačaš in se odpelješ - homologacijski kartonček ti pa potem v roku parih tednov pošljejo na dom.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Pe Jun 30, 2006 11:34 am

Se da fotošopat stvari ja (poznak kar precej ljudi, kateri so tko pršli čez), čeprav venomer težje. Ubistvu uslužbenci na tehničem dobro vejo za te potegavščine, sam itak nimajo kje pogledat kontrolnega tuva.

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Pe Jun 30, 2006 11:47 am

slayer napisal/-a:Se da fotošopat stvari ja (poznak kar precej ljudi, kateri so tko pršli čez), čeprav venomer težje. Ubistvu uslužbenci na tehničem dobro vejo za te potegavščine, sam itak nimajo kje pogledat kontrolnega tuva.

sej tudi nimajo interesa za to
važno da oni pokasirajo........

2 nebivedu
potem pa si v fotošopu naredi tuv za inox :twisted: :twisted: :twisted:

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Jun 30, 2006 2:23 pm

Matej napisal/-a:
slayer napisal/-a:Se da fotošopat stvari ja (poznak kar precej ljudi, kateri so tko pršli čez), čeprav venomer težje. Ubistvu uslužbenci na tehničem dobro vejo za te potegavščine, sam itak nimajo kje pogledat kontrolnega tuva.

sej tudi nimajo interesa za to
važno da oni pokasirajo........

2 nebivedu
potem pa si v fotošopu naredi tuv za inox :twisted: :twisted: :twisted:


Kdo ga bo pa strokovno vgradil? Pa serijsko gor vtisnil. Za vsak k****, k ga spremeniš na avtu bi moral delat homologacijo. Pri ferozi še za gume 215/75/15, ker so dovoljene samo 195/70/15, 195/80/15 in 225/70/15.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » Pe Jun 30, 2006 5:00 pm

Nazadnje bo še izpadlo, da imam veliko srečo (čeprav se ne počutim ravno tako) ker vozim Diskota l.93... Na njemu je zajeten bullbar in špic lampe...Na tehničnem je hotel homologacijski kartonček za oboje zgoraj omenjeno. Lepo sem mu povedal, da leta 93 homologacijskih kartončkov še nismo poznali, da pa je avto narejen za italjanski trg in kot takšen pripeljan k nam z vsem kar trenutno vidi na njemu....Vse OK, poštemplal pregled in mir v hiši. In po tej logiki, bi lahko nataknil gor tudi snorkel in trdil, da je gor že ves čas.....

Enkrat pa bo verjetno tudi en striček rekel keks, in bom moral vse dol pošraufat. Z policaji sem že zapel okoli bulbara...Zaenkrat še vedno zame uspešno...ampak do kdaj?

LP, Rooky

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Jun 30, 2006 7:29 pm

Rooky napisal/-a:Nazadnje bo še izpadlo, da imam veliko srečo (čeprav se ne počutim ravno tako) ker vozim Diskota l.93... Na njemu je zajeten bullbar in špic lampe...Na tehničnem je hotel homologacijski kartonček za oboje zgoraj omenjeno. Lepo sem mu povedal, da leta 93 homologacijskih kartončkov še nismo poznali, da pa je avto narejen za italjanski trg in kot takšen pripeljan k nam z vsem kar trenutno vidi na njemu....Vse OK, poštemplal pregled in mir v hiši. In po tej logiki, bi lahko nataknil gor tudi snorkel in trdil, da je gor že ves čas.....

Enkrat pa bo verjetno tudi en striček rekel keks, in bom moral vse dol pošraufat. Z policaji sem že zapel okoli bulbara...Zaenkrat še vedno zame uspešno...ampak do kdaj?

LP, Rooky



Meni je težil na tehničnem za meglenke. Imam jih na bullbaru, približno 15cm narazen drugadrugi, v loku bullbara. Težil je da morajo meglenke bit najmanj 40cm narazen in 30 cm od roba avta in da morajo biti pod ali v liniji z lučni, nikakor pa ne višje. Na srečo so postavljene ravno v liniji z lučni, pa sem ga potem prepričal, da je bullbar tako narejen in da so to delavne luči, ki jih prižgem samo ko sem na terenu in da jih nimam za meglo.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
blues
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Sep 26, 2005 8:23 pm
Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a blues » Pe Jun 30, 2006 9:07 pm

Rooky ta finta z letnikom(93), pa da takrat še ni bilo homolomo kartončkov ne velja. Po zakonu morajo biti homologirane vse spremembe in dodatno vgrajena oprema neglede na leto izdelave.

LP Blues
To Jeep or not to Jeep...

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Pe Jun 30, 2006 11:43 pm

fantje,jaz nevem,kaj ste vi ustvarjali s policaji...mene so kr ene 5x ustavli s samurajem,mal je zatežu,to je pa tud blo vse...nobenih tablic dol,nobene kazni(z izjemo obvezne opreme) :twisted: kak je pa bil samurai pa itak veste :oops: res nevem,kaj mate zaene policaje...aja...pa na tehničnem ni tud nič zatežu,sam odbijače je pocingal(kao pregledal,če so uredu pritrjeni)

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » So Jul 01, 2006 12:44 am

ferrarist napisal/-a:fantje,jaz nevem,kaj ste vi ustvarjali s policaji...mene so kr ene 5x ustavli s samurajem,mal je zatežu,to je pa tud blo vse...nobenih tablic dol,nobene kazni(z izjemo obvezne opreme) :twisted: kak je pa bil samurai pa itak veste :oops: res nevem,kaj mate zaene policaje...aja...pa na tehničnem ni tud nič zatežu,sam odbijače je pocingal(kao pregledal,če so uredu pritrjeni)


Vse je odvisno od kapsa... Tudi meni je njihova dobrota prišparala verjetno kar zajetno placilo. Odvisno na kaj naletis...

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » So Jul 01, 2006 9:30 am

...odvisno na kaj naletiš,še bolj pa odvisno,kak odnos imaš do njega...zadnjič me je ustavil s kamionam in sm ga lepo pozdravu nazaj itd,pa sva vrgla eno debato od vremena,pa je sam vozniško in prometno pregledal,dal nazaj in zaželel srečno vožnjo(btw-obvezno policaj pregleda tudi tahograf v kamionu,pa ni nit pomislu na to) :wink:

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » Ne Jul 02, 2006 4:08 pm

2 Blues
Po zakonu morajo biti homologirane vse spremembe in dodatno vgrajena oprema neglede na leto izdelave.


Ravno v tem je stvar: DODATNO vgrajena...Kaj pa kaps ve, kaj so leta 93 dajali na Diskače za Italjanski trg in kaj sem jest dodal :?: :twisted:

Pa pri mojih letih :stari_pridiga: in fer obnašanju se ponavadi zadeva kar hitro zaključi, z pogovorom o čem drugem.Tudi kapsi so ljudje in z normalnim obnašanjem do njih se ognemo marsičemu....Vsaj moje izkušnje so takšne, v mladost je blo pa :a_se_ti_je_odpeljalo:

LP Rooky

Uporabniški avatar
blues
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Sep 26, 2005 8:23 pm
Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a blues » Ne Jul 02, 2006 9:58 pm

Rooky, zato, ker policaj ne ve ali se mu samo dozdeva, pa ti lahko odredi izredni tehnični pregled, kjer pa naj bi natančno vedeli tipsko opremo za vsa vozila, ki se vozijo po slo cestah. Živimo v pravni državi in vsak "zakaj" mora imet tudi svoj "zato" podkrepljen s citiranjem zakona in določenih čl. v njem.
Kar se pa tiče taktičnega odnosa do mož v modrem se pa popolnoma strinjam stabo. Starejši pravijo, da z leti prideta špeh in pamet.
In ravno ta pamet, ki pride z leti nas izuči na osnovi izkušenj, da ni dobro bosti se z nekom, ki ima v rokah škarje in platno. Vsaj poizkusit ni greh, lepa beseda lepo mesto najde. Pa še lep občutek je, ko nekoga prepelješ žejnega preko vode, ne da bi to sploh opazil.

LP Blues
To Jeep or not to Jeep...

samurai
Prispevkov: 71
Pridružen: Po Okt 31, 2005 2:45 pm
Kraj: med gorami

OdgovorNapisal/-a samurai » Po Jul 03, 2006 7:00 pm

Js pa upam sam, da nebere tega foruma tut kakšen mož v plavem :policija_prihaja:

Ker pol tut lepa beseda nav vec lepga mesta najdla :roll: :lol:
SNEG, SNEG IN ŠEENKRAT SNEG!

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Po Jul 03, 2006 11:10 pm

samurai napisal/-a:Js pa upam sam, da nebere tega foruma tut kakšen mož v plavem :policija_prihaja:

Ker pol tut lepa beseda nav vec lepga mesta najdla :roll: :lol:


Beremo, beremo :twisted: :twisted: :twisted:

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Po Jul 03, 2006 11:57 pm

Sploh pa nihče rekel nič slabega o policajih. To, da pa se je lažje zmenit z njimi na lep način, pa drži tako za kontakt s policaji kot z vsemi ostalimi ljudmi.
God shave the queen...

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Po Jul 03, 2006 11:57 pm

Anonymous napisal/-a:
samurai napisal/-a:Js pa upam sam, da nebere tega foruma tut kakšen mož v plavem :policija_prihaja:

Ker pol tut lepa beseda nav vec lepga mesta najdla :roll: :lol:


Beremo, beremo :twisted: :twisted: :twisted:


Berte da se boste kej navadli ja. :twisted:

Uporabniški avatar
blues
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Sep 26, 2005 8:23 pm
Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a blues » To Jul 04, 2006 2:30 pm

Branje je privilegij pismenih in posledično izobraženih ljudi. Več znaš, več veljaš.
Če pa česa ne znaš, je bolje vprašat. Če vprašaš, si cepec dve minuti, če ne vprašaš, pa si cepec celo življenje.

LP Blues
To Jeep or not to Jeep...

jozo

OdgovorNapisal/-a jozo » To Jul 04, 2006 8:45 pm

no ma pol kdo kaksno sliko doma narejenega sanorkiča

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » To Jul 04, 2006 9:47 pm

Evo, sem malo preiskal po slikah....
Moj:
Slika
Slika


Pa še od Dejanja. Z malo manj kompliciranja in dodano osebno noto Toyoti....
Slika
God shave the queen...

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » To Jul 04, 2006 11:40 pm

Ludwig lep šnorkel. O tem sem govoru v mojih prejšnih postih tukej.

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Če Dec 06, 2007 3:27 pm

mogoče laično vprašanje. ali je važno na kateri strani avta je vgrajen šnorkel- ne zanima me zdej zunanji videz... zanima me, če ga montiraš na nasprotni strani od originalne oz. predvidene ali ta daljša pot, ki jo mora zrak napravit "škodi" motorju ali je to vprašanje nepomembno. če sem bil dovolj razumljiv se zahvaljujem za odgovore. :?: :idea:
Nazadnje spremenil 5x4, dne Pe Dec 07, 2007 12:53 am, skupaj popravljeno 1 krat.

SMRC
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Feb 02, 2006 12:52 pm
Kraj: VRHNIKA

OdgovorNapisal/-a SMRC » Če Dec 06, 2007 8:07 pm

Lep šnorkl na Tojoti, po končani vožnji ga prekriviš, fulgas, posesaš delavnico, nato spihaš zračni filter in naprej :twisted:
ZAČETNIK

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Če Dec 06, 2007 9:00 pm

SMRC napisal/-a:Lep šnorkl na Tojoti, po končani vožnji ga prekriviš, fulgas, posesaš delavnico, nato spihaš zračni filter in naprej :twisted:


Še start sprej lahko rabiš precej enostavno. :twisted:

jojovix
Prispevkov: 1
Pridružen: Če Avg 23, 2007 12:29 pm

OdgovorNapisal/-a jojovix » Če Dec 27, 2007 12:45 pm

Več glav naj bi več vedl.... zato :arrow:
http://www.productreview.com.au/showite ... m_id=34736


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov