GPS navigacija

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » So Feb 19, 2005 9:44 pm

Mickeno off topic: A bi koga zanimal celoten multimedia sistem za v avto? Namrec z bratom gradiva eno pilotsko varianto multimedia car-box-a:
HW:
- Pentium 4, 1,2 - 1,8 GHz
- 256 - 512 Mb RAM
- 60 Gb HD (80 in 120 optional)
- Combo Drive (CD/RW/DVD reader, CD/RW pekac)
- Wireless network (za peticneze, ki hocejo kopirat stvari kar iz pisarne ali doma)
- Sound Card (?)
- 1x - 2x PCMCIA
- 3x USB
- 3x Monitor plug
- Lilliput 7" touch screen (brez TV)
- GPS USB Antenna
- mogoce sem se kaj pozabil

SW:
- sistem Fedora Core 3 (to je Linux, da ne bo kdo tuhtal prevec)
- mPlayer (Divx, DVD, VideoCD...)
- zinf (AudioCD, MP3, OGV...)
- GPS SW (se iscem pravega)
- Desktop prirejen za avto (ta del mi programira brat)

Skratka vse skupaj za osnovno varianto (P4-1,2 + 256 Mb RAM + 60 Gb HD + 1 Monitor + SW) z instalacijo in testiranjem (pa se kaksen Divx, MP3 in karte SLO) za cca. 230k SIT z DDV.

No, ce so interesenti ali pripombe, kar veselo na PM
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Feb 19, 2005 10:32 pm

A šofiral bo pa šofer u ta črnem gvantu?
LP M
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » So Feb 19, 2005 11:21 pm

Ma sej ves kaksni smo ljudje sedaj... vse bi mel skoz zraven. Drugace je pa sistem namenjen za tri monitorje, da lahko otroci zadaj gledajo risnko medtem ko ti offroadas in imas na svojem monitorju navigacijo (linux to omogoca).
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Ne Feb 20, 2005 8:06 am

DiscoV8 sliši se zelo zanimivo. Malo dvomim, da vama bo uspelo narediti
stvar tako poceni. Kakšno ohišje/napajalnik pa bosta uporabila? Poleg tega
bi vama svetoval namesto hard diska kak solid media disk, hard disk ne bo
preživel tresenja v avtu. Pa na serijski port ne pozabita. Če imaš tako zverino
v avtu je fino, da imaš tudi direktno povezavo na avto diagnostiko, ko te bo
Disco pustil v puščavi. Hmm, pa GSM modul, ki bi ti povedal, kje je tvoj avto
v primeru, da ti ga ukradejo, pa en daemon, ki ti z GPSjem piše log, kje se
tvoja žena preganja, ko ji posodiš avto za v trgovino (tuareg in mleko),
pa še in še ... Ja zanimivo.

Uporabniški avatar
Samo
Prispevkov: 1046
Pridružen: Če Dec 18, 2003 4:28 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Samo » Ne Feb 20, 2005 8:50 am

Vem, da HD ne mara ravno vibracij, ampak razen karambola najbrž avto ne doživi takih udarcev, da jih HD za notesnike ne bi zdržal. Problem pri taki napravi je seveda tudi prah...
Jaz namreč razmišljam, da bi kar enega majhnega notebooka uporabljal za navigacijo. In če ne bo zdržal - pač smola. GPS sprejemnik, ki ga priključiš na USB stane dobrih 30000 SIT - in to Garminov, pa njihov SW tudi dobiš zraven - torej potem rabiš le še zemljevide.

LP
Samo

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Feb 20, 2005 12:24 pm

Tlele ste zbrani kar veliki mački kar se GPS navigacije tiče, pa bi vas nekaj vprašal:
Na strani www.zaplana.net je polno opisov izletov in večkrat je prikazan tudi zemljevid poti, ki je (po mojem) GPS track na karti Slovenije. Na vrhu imajo pa potem en link na nek OZI Explorer. Ga odpreš in seveda sama hvala, kakšen dober SW, ki naj bi poleg ostalega na skenirane (jpg format :shock: ) karte vrisoval pot. Ampak saj to se pa dobro sliši. Kaj kdo ve, kako se to obnese v praksi. Če je to res, potem digitaliziranih kart sploh ne rabiš. Le en notesnik (po Samovo ni treba da je najdražji) in en primeren GPS, pa ta SW seveda?
Je pa res, da je pot izleta na Snežnik (tam pač poznam skoraj vsak kamen) vrisana bolj malo po pravi poti s karte, je kar zamaknjena za ene par metrov.
Hvala!
LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Ne Feb 20, 2005 12:48 pm

Miran,

imaš dve varianti GPS kart. Eno so vektorske, ki so primerne za upload na GPS. To so npr. Garminovi MapSource, TopoCharts, CitySelect itd. Potem pa imaš "bitmap" karte, ki so skenirane karte, in ki jih NE moreš uploadati v GPS.

Lahko pa jih nato
1) pregleduješ z ustreznim software-om (TouraTech Quo Vadis TTQV (moj najljubši, a za plačat), OziExplorer, Fugawi, itd.), si vnaprej narediš waypointe, route itd., ki si jih nato uploadaš na GPS (NE mape, SAMO TOČKE, ROUTE...)

2) uporabljaš na terenu s kombinacijo GPS in računalnika (GPS je priključen na računalo), in ti kaže, kje se voziš.


Skenirane karte si narediš sam (redkeje, po moje) ali pa jih kupiš (npr. Daerr ima pokrite destinacije, ki te verjetno zanimajo: Afrika itd.). Je pa še ena finta: ne moreš sam kar poskenirat kart pa da potem zadeva kar sama od sebe špila, ampak moraš karte še ustrezno skalibrirat. Če bitmap karte kupiš, jih kupiš običajno "za TTQV", "za Fugawi", "za OziExplorer", kar pomeni, da so ne le poskenirane, ampak tudi skalibrirane.


Vektorske mape pridejo v poštev "v civilizaciji" (ceste!), bitmap karte pa "za off-road" (ko uporabljaš specialke, ali pa če vektorske karte ne obstajajo).

PS: Še to: največja polomija je seveda Interaktivni atlas Slovenije, ki, kljub temu, da omogoča izdelavo waypointov, ne omogoča prenosa le-teh na GPS (oz. so točke napisane v meni neznanem koordinatnem sistemu) <-- a pozna kdo kako varianto prenosa točk iz IAS PRO 3.0 na GPS?

mack
Prispevkov: 159
Pridružen: To Dec 07, 2010 5:03 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a mack » Če Okt 13, 2011 10:02 pm

Za vse ki se odpravljate na jug!
http://www.voyages4x4.com/

Če bi vsi naredili tako dobro domačo nalogo ko pridejo iz poti.

ObrambaPes
Prispevkov: 1
Pridružen: Po Feb 22, 2016 7:24 pm

Slabe izkušnje z Garminom

OdgovorNapisal/-a ObrambaPes » Pe Jul 22, 2016 6:22 pm

Imam slabe izkušnje z Garminom.

Pred kake tremi leti sem kupil navigacijsko napravo Garmin. Pred nekaj meseci se mi je pokvarila. Pokvaril se je konektor za vklop kabla za napajanje. Odnesel sem ga na Garmin v BTC-ju (steklena palača). Tam mi ga niso hoteli vzeti v popravilo, češ da lahko samo prodajo novega, za starega pa mi dajo nek dobropis tako da bi me nova naprava stala cca 140 EUR. Jasno, da nisem privolil in sem iskal alternativo.

Napravo sem odnesel v trgovino Prva Meritev na Celovški. Tam so mi jo vzeli v popravilo. Rekli, so da jo bodo dali v popravilo na firmo Deli v BTC. Čez nekaj časa sem telefoniral in rekli so, da tudi zaslonček ne dela čeprav je predno je Garminu zmanjkalo elektrike, zaslonček še delal.

Potem sem za štos šel vprašati v to trgovino Deli ali bi mi popravili to napravo. Rekli, so da oni samo prodajajo ne pa tudi popravljajo, torej da sploh niso servis. Kdo je torej šaril po mojem Garminu oz. kam je iz podjetja Prva Meritev šel, mi ni jasno. Uničili so mi še zaslonček!

Potem sem šel probati še na Garmin, če bi mi hoteli popraviti zaslonček. Rekli so da bodo pogledali in naj pridem čez nekaj dni, so pa že takoj povedali, da naprav ne odpirajo! Ja, kakšen servis pa so potem? Jasno, čez nekaj dni so mi ga dali nazaj in mi zopet ponudili tisti nakup z dobropisom.

Napravo so mi potem prijazno (za cca. 50 EUR) popravili na Pro-elektronika, tudi v BTC-ju, ki so mi jiih svetovali v trgovini Deli.

Po zakonu je proizvajalec dolžan nuditi popravilo svojih izdelkov še do treh let in Garmin to določilo grobo krši. Jaz se bom Garminu od sedaj naprej v velikem loku izogibal, prav tako firmi Prva meritev, isto pa priporočam tudi vsem ostalim.

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » So Jul 23, 2016 9:33 pm

Dva pomisleka.

Prvi, manj pomemben: slabe izkušnje si glede na tvojo zgodbo imel ne toliko z Garminom kot pa z nekimi prodajalci, kvazi serviserji ipd.

Drugi, precej pomembnejši: neargumentirano, rekla-kazala lajanje po forumu, sploh, če gre za neznanega padalca, ne pomaga (in z leti smo dobili že precej trdo kožo za takšne prst-v-usta-in-dudo-v-rt jokavčke). Če je zakon na tvoji strani, imamo urad za varstvo potrošnikov ter vojsko pravnikov, na katere se lahko obrneš in ti bodo pomagali. Pobaraj tam in nato tu poročaj, če hočeš, da te bo kdo začel resno jemati.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Pe Jul 29, 2016 11:19 am

Bom kar tole temo ponucal. Pred časom je nekdo na tem forumu v neki temi pripopal link tuje strani kjer lahko vsak objavi svojo avanturo: track, slike in komentira. Hkrati je stran odličen navdih za načrtovanje novih avantur. Mislim, da je šlo za nemško stran.

Za vsak info se lepo zahvaljujem.

jutro tisto
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Dec 14, 2015 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a jutro tisto » Pe Jul 29, 2016 12:12 pm


Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Pe Jul 29, 2016 12:46 pm

And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Ne Jul 31, 2016 8:13 pm

Žal nič od navedenega. Mislm, da stran sponzorira neka renomirana 4x4 nemška revija. Maš na voljo zemljevid in spisek trackov, ki so jih člani vpisali v posamezni državi. Vsak track spremljajo fotografije in opis poti. Hvala za angažiranje.

jutro tisto
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Dec 14, 2015 8:04 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a jutro tisto » Ne Jul 31, 2016 8:40 pm

mogoče še tole, bolj motoristična, se pa najde kaj tudi za 4 kolesa
http://alpenrouten.de/regions.html

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Po Avg 01, 2016 6:37 am


Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Po Avg 01, 2016 11:47 am

Dardaj napisal/-a:Dimen, pomoje si iskal tole:

http://www.off-road.de/de/touren/off-road-tourenportal/tourenportal/


To je to Dardaj, hvala :D


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov