opel frontera

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
šrauf
Prispevkov: 202
Pridružen: Če Okt 16, 2003 9:41 pm

opel frontera

OdgovorNapisal/-a šrauf » So Maj 15, 2004 11:23 am

Ali mi lahko kdo kaj pove o oplu fronteri glede primernosti za off road?
Vigadu ti si enkrat nekaj spraševal pa me zanima kaj si ugotovil. Avto bom moral na žalost uporabljati tudi za vsakodnevne vožnje, tako da iščem nek kompromis.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » So Maj 15, 2004 11:57 am

Jaz ti ponudim cherokee-ja 2,5 1998.
Se boš sigurno boljš vozu kot s frontero, pa mej popravljal.
Slika

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » So Maj 15, 2004 6:02 pm

Frontera ni za kakšen hud offroad - prenizka, premali vhodni in izhodni koti. Odvisno za kaj avto rabiš. Če ga boš imel za vsakdan in občasno za kak izlet z LR klubom bo pa zadosti dober. Kakor so meni razložili se je treba izogibati neki diesel varianti pri fronteri, ker se motor zelo hitro pokvari, ampak sem že pozabil kateri.

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » So Maj 15, 2004 6:28 pm

vigadu napisal/-a:Frontera ni za kakšen hud offroad - prenizka, premali vhodni in izhodni koti. Odvisno za kaj avto rabiš. Če ga boš imel za vsakdan in občasno za kak izlet z LR klubom bo pa zadosti dober. Kakor so meni razložili se je treba izogibati neki diesel varianti pri fronteri, ker se motor zelo hitro pokvari, ampak sem že pozabil kateri.

Psi lajajo, basen o lisici in nedosegljivem grozdju pa ostaja. :cry: :mrgreen:

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » So Maj 15, 2004 7:46 pm

Gost, mam pa rajš Vigadujevo nivo, kot pa frontero. Tud frontero sm že mel pa ja živa katastrofa.
Nikakor pa frontera ni nedosegljiva, verjetno bi jo dobil če bi nivo prodal in bi še ostalo nekaj denarja.
Slika

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » So Maj 15, 2004 10:29 pm

Dragi Gost,

mislim, da nisem nič slabše napisal kot je v resnici. Frontera pač ni landcruiser ali patrol, to ti bo vsak potrdil. Če meni ne verjameš si oglej kakšen primerjalni test in tam preveri v katero kategorijo terencev uvrščajo frontero. O cestnih kvalitetah frontere pa ne dvomim. Sicer pa verjamem, da ti tvoja frontera povsem dobro služi. Samo nekaj malo prostora je za celo družino na dopustu in pa 2.0 motor tudi ni ravno varčen, kajne ?

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Ne Maj 16, 2004 10:12 pm

Hmmm,

tudi jaz imam enga Teranota viška.

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Po Maj 17, 2004 11:09 am

Bil sem ponosen lastnik frontere. Tiste ki jo omenja Marolt 4x4. Iz njegove garaže je po nekaj kombinacijah romala v mojo. Ob tem avtu sem bil samo dvakrat vesel. Ko sem ga kupil in ko sem ga prodal. Za oplove diesele je znano da so slabi. (razen ta novih) Bencinarji pa kurijo da je joj. Men je 2.3 kurla cca 17 litrov. Skoz je nekaj crkovalo. Vodna pumpa, ležaji, altenator itd....kar naprej nekaj....
Ti veliko bolj priporočam Maroltovega cherokeeja ali bizzijevega teranota.
Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
XXL SPORT
Prispevkov: 83
Pridružen: Sr Avg 18, 2004 7:45 am
Kraj: Radovljica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a XXL SPORT » Po Avg 30, 2004 11:25 pm

Tudi sam sem vozil Frontero, 2,3 td. Poraz od avta. Namreč motor, pregrevanje, viskosklopka, mal je dodal termostat, in puf, glava, itd. Je pa za mirno vožnjo brez priganjanja uglajen avtoček, posebnost pa je, da ima pri podrtih zadnjih sedežih več kot 1,80 m prostora za nakladanje. naš avto je bil intervencijski, in kupili smo ga zato, ker so šla vanj zadaj nosila.
One life, live it!

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » To Avg 31, 2004 6:59 pm

Na Opel Fronteri spredaj in zadaj na znaku piše LEPO.To menda vse pove!

Savo

OdgovorNapisal/-a Savo » Po Apr 11, 2005 9:54 am

Živjo!
Mam Frontero 2.2 DTI 16V, l. 1999 Limited (ISUZU motor), terence vozim od leta 1971. Menim da za tistega, ki se vozi več po cesti, terenca pa rabi kot jaz (prikolica - konji) in vreme (sneg) Ni boljšega terenca, kot je Frontera z ISUZU motorjem. Tudi poraba je za takšno težo fenomenalna cca. 8,5 l/100 km).
Na čistem terenu za hobi je ne uporabljam, ker 1. ni najboljša in 2. ker si ne morem privoščit tolk denarja za po blatu vozit. Je bolj da dam 200 jurjev za staro njivo.
Sem pa slišal za stare oplove motorje, da niso bili u redu in sem tole s strahom kupu, sedaj mi pa ni žal.
PRIHAJA NOVA FRONTERA! V Oplu jo še skrivajo! Ta bo šele huda! :!: :D :D

banzai
Prispevkov: 101
Pridružen: Če Feb 17, 2005 5:24 pm

OdgovorNapisal/-a banzai » Po Apr 11, 2005 11:25 am

2 marolt: kakšna je cena cherokeeja?

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Apr 11, 2005 12:47 pm

Uf je že dolgo prodan.

Mam pa še tole: Jeep Grand Cherokee 5,9 V8 letnik 98
Mitsubishi Pajero 2,5 td letnik 83, še malo pa bo oldtimer.
rangler 2,5 letnik 93
Slika


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 48 gostov