Ukraden cherokee

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Ukraden cherokee

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Pe Dec 21, 2007 7:31 am

Problemi z kolegovim cherokeejem.

Danes zjutraj se mi je pripetila skrjano nelagodna situacija!

Zjutraj se je čez Mengeško polje odpravljala od sodelavca žena v službo. Na Mengeškem polju jo je ustavila šengenska policija in preverjala dokumente, niso pa našli št. šasije. Žena od sodelavca nas je poklicala in nam povedala kakšen problem ima, ker smo bili v bližini smo se zapeljali tja. našli smo št. šasije in policist je preveril številko in ugotovil da je ta avto Jeep cherokee (limited) v Italiji zabeležen kot ukradeno vozilo.
Šengenksa policija je obvestila Domžaljo patruljo, ta pa je poklicala vlečno službo in avto so zasegli.
Sodelavca in ženo sem odpeljal na Domžalsko policijo, kamor sta šla podat izjavo in dobila sta zapisnik da so jima avto zasegli.
Avto sta kupila leto dni nazaj, pred tem pa je imel lastnik iz Kranja ta avto leto dni in pol. prejšni lastnik je avto kupil iz Mariborske avto hiše ki ga je uvozila iz Italije. Lastnik iz Kranja je, ta avto šel gledat v Italijo in ga je avto hiša uvozila v Slovenijo.
Policija Domžale bo posredovala zadevo Mariborskim policistom in zadeva se bo zavlekla daleč v prihodnost.
če ima kdo kakršnekoli informacije bi bile dobrodošli kako bi to stvar najlažje rešili.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Pe Dec 21, 2007 11:24 am

Življenje ni potica. :(

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Dec 21, 2007 12:07 pm

Že v redu, ampak...
Pred dobrima dvema tednoma, ko sem kupoval rabljen avto v tujini, sem prej klical na policijo in jih vprašal, če je avto s tointo številko šasije mogoče kje ukraden. Pojma niso imeli. Potem sem klical na ministrstvo za notranje zadeve, tam govoril z eno prijazno gospo, ki naj bi bila zadolžena za tovrstne zadeve - pojma ni imela. Svetovala mi je, naj pokličem po vsej Evropi in v vsaki državi vprašam, če je bil ta avto mogoče pri njih ukraden. Ej, leta 2007! Sem jo vprašal, če sploh ima računalnik kje v pisarni.
Ni lahka, ne. Če te imajo za zaje... imajo takoj vse podatke pri sebi, če pa hočeš sam kaj preventivno preveriti, pa niti slučajno nič ne izveš. Sranje. Naša država je res v pomoč svojim davkoplačevalcem.
L :evil: P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Saso
Prispevkov: 102
Pridružen: Sr Mar 10, 2004 1:21 pm

OdgovorNapisal/-a Saso » Pe Dec 21, 2007 3:26 pm

Praktično se ne da preveriti, če je avto ukraden, razen če se pozna koga, ki dela direktno z Interpolom.

Sem tudi sam poskusil izvedeti, pa sem prišel toliko daleč, da avto ni bil ukraden v Sloveniji (kar je bilo nekako logično, saj je bil pripeljan iz tujine).

domen
Prispevkov: 39
Pridružen: Po Jun 05, 2006 4:38 pm
Kraj: Wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a domen » Ne Dec 23, 2007 9:23 pm

če lahko policija ve da je avto ukraden lohko tud vsak preveri. unga čereokija pa nebodo več vidli zdej je na policiji in pole se vrne lastniku sploh nima veze al ga je on kupu al ne ga lahko kar pozabi je blo ze dost takih primirow v sloveniji folk kupil avto cez 1,2. leti ugotovi policija da je ukraden pa ga pobere in ti reče jebi se. edino kar ti ostane lohko tistega ki ti ga je prodal tožš da ti keš vrne
Suzuki je zakon :P

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Dec 24, 2007 12:22 am

če lahko policija ve da je avto ukraden lohko tud vsak preveri

Nadvse ti bom(o) hvaležni za napotek kako in kje lohko vsak preveri. Hvala.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Dec 24, 2007 1:08 am

miran napisal/-a:
če lahko policija ve da je avto ukraden lohko tud vsak preveri

Nadvse ti bom(o) hvaležni za napotek kako in kje lohko vsak preveri. Hvala.
LP Miran

Seveda. Častim pico+pivo za napotek. :wink:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

gore
Prispevkov: 26
Pridružen: Ne Jan 29, 2006 4:12 pm

OdgovorNapisal/-a gore » Po Dec 24, 2007 5:19 am

Seznam (v Sloveniji!) ukradenih vozil je:
http://www.policija.si/si/kriminal/ukradena_vozila/uv_prikaz.php

Verjetno se ne motim, če napišem, da naša policija nima informacije o vozilih ukradenih v tujini, razen, če je zahtevo izdal Interpol.
Izjema pa je Schengenski informacijski sistem (imenovan SIS), ki pa je v polni uporabi od septembra na zunanjih mejah EU. Znotraj policija tega sistema ne uporablja (verjetno ne sme uporabljati). V SIS pa so verjetno zbrani podatki o ukradenih vozilih po EU. Znotraj Slovenije do SISa dostopa le baza (njihovo kodno ime je SIRENA :D ).

Mogoče ideja, da bi kdo, ki zna italijansko pogledal, če ima italijanska policija kakšen podoben seznam. Večina takšne robe verjetno k nam prihaja iz Italije.

Amritaya
Prispevkov: 41
Pridružen: Po Jul 09, 2007 12:23 pm

OdgovorNapisal/-a Amritaya » Po Dec 24, 2007 8:28 am

Obstaja mednarodna baza podatkov ukradenih vozil...oddelek NCB Interpol Ljubljana, ki pa se vanjo vnašajo podatke o ukradenih vozilih srednjega in višjega razreda, ki niso starejša od 5 let.....v zadnjih časih se države EU borijo za ustanovitev posebne baze podatkov....kako do nje pa ne vem, nisem še tako daleč v policijski šoli!

Uporabniški avatar
storz
Prispevkov: 74
Pridružen: Sr Feb 23, 2005 7:36 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a storz » Sr Dec 26, 2007 12:02 am

Zozy je maček.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 56 gostov