LandCruiser ali Discovery3

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Cap
Prispevkov: 155
Pridružen: Če Dec 16, 2004 11:20 am
Kraj: Domžale

OdgovorNapisal/-a Cap » Če Jan 17, 2008 10:21 pm

Bizzy napisal/-a:

p.s.
me pa zanima ena zadeva. Koliko od vas, dragi pristaši Toyot je že imelo v posesti kakšnega Landroverja? In tu mislim na posest oz. lastništvo- ne pa na rekla kazala, zdi se mi, sem slišal in podobno. In koliko od vas pristašev Toyot je sploh imelo v lasti Toyoto? Zanimajo me predvsem številke.


Bizzy - samo zate...

http://www.googlefight.com/index.php?lang=en_GB&word1=change+land+cruiser+for+discovery&word2=change+discovery+for+land+cruiser
LP Andrej

Drobez
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Okt 18, 2007 3:24 pm

OdgovorNapisal/-a Drobez » Če Jan 17, 2008 10:23 pm

Ejla vsem,

U vidm da se je stvar že začela zaostrovati:):):)

2 Rangerover: ta trenutek smo delali primerjavo med LC in D3 in ne med tuaregi ali ML-i. Tako da je brez veze govort koliko je njih na cesti in kok so dobri terenci, ker je vsem jasno da so pač to cestni avtomobili in ne za na teren!!!!!

Glede argumentov je pa takole. Tudi ti ne daješ kakšnih hudih argumentov, kot LANDROVER forume in nek posnetek, v katerem je D3 šel lažje po terenu. Kot sam veš je treba upoštevati, kdo je vozil, kakšne gume itd..... In seveda vemo da je tudi LC 80 dosti večja in manj okretna od D3. Pa ne da bi jo zagovarjal. Jaz sem sigurn da je tudi D3 dobro terensko vozilo. To je tako kot če bi jaz zdej dal Toyota forume v katerih hvalijo toyota in kurcajo LR. Pač dejstvo je da si je LR nadel negativni prizvok zaradi vseh težav katere jih spremljajo (oz so jih spremljale). To je dejstvo in temu ne moremo pobegniti.
Pač si človek ki zagovarja LR-je. Seveda je to čisto u redu in spoštljivo. Ampak bodimo vseeno malo realni in se uprašajmo, da po celem svetu v najtežjih življenskih pogojih najdeš vglavnem Toyote, a si že kje vidu več Land roverjev, NE SIGURNO NE!!!!!. In pač to iz nekega razloga.
Jaz sem osebno imel Discota in LC-jko, brat Defenderja. Sedaj imam Hiluxko. In če ti po pravici povem, se mi je toliko zamerila ta znamka ker sem stalno imel probleme z njim in tudi brat da semjo pač res zasovražu in ker sem skoz dobival sive lase zaradi Discota (kupil sem novega) in brat zaradi Defenderja. Da ne govorim da ima poslovni partne Range Sport-a in ne mine mesec da se mu nebi kaj pokvarilo. In skoz pizdi kot pr norcih (je pa res da je to eden najlepših avtov ki so jih kadar koli naredili, vsaj zame)

Dejstvo je, da se vse kvari tudi toyota. Ampak vseeno imam boljše izkušnje z Toyoto. In zato jo uprvičeno zagovarjam.

ŠE ENKRAT PONAVLJAM, PO TERENU JE OGROMNO ODVISNO OD GUM IN VOZNIKA!!!!!! TAKO DA JE BREZ VEZE GOVORT KDAJ JE D3 KJE OSTAL IN KDAJ JE LC-jka kje ostala.

LEPO VSI SKUPAJ OFF ROAD-ITE, IN UŽIVAJTE V VOŽNJI Z KATERIM KOLI AVTOM.

LP

Andraž

Primmo
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 10:08 am

OdgovorNapisal/-a Primmo » Če Jan 17, 2008 10:31 pm

Imel sem defenderja :) ,kupil sem novega z triletno garancijo.Prvih 80k km je deloval zgledno nato pa iz km v km slabše(vsak teden je bil na servisu)in nič ni kazalo da bi bilo bolje :cry: nato je prevladal razum in def je šel od hiše :idea: .
Sedaj imam LC120 in vedno ko vidim defa se mi milo stori da ga nikoli nebom imel ker se mi ne da jebat z servisi :evil:

Amritaya
Prispevkov: 41
Pridružen: Po Jul 09, 2007 12:23 pm

OdgovorNapisal/-a Amritaya » Če Jan 17, 2008 10:41 pm

Marolt 4x4 : Žal nimam denarja da bi hodu okoli, sploh pa tekmovat....čuvam mojega Pajerota in teren vidi samo za do hiše in včasih na polhariji gozd :P

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Jan 17, 2008 11:01 pm

Primmo napisal/-a:Imel sem defenderja :) ,kupil sem novega z triletno garancijo.Prvih 80k km je deloval zgledno nato pa iz km v km slabše(vsak teden je bil na servisu)in nič ni kazalo da bi bilo bolje :cry: nato je prevladal razum in def je šel od hiše :idea: .
Sedaj imam LC120 in vedno ko vidim defa se mi milo stori da ga nikoli nebom imel ker se mi ne da jebat z servisi :evil:


Si se mogoče vprašal, če je kaj narobe s servisom? Jst bi se odpovedal takem servisu, ki ne znajo odpravit napake na avtu, da ta potem iz kilometra v kilometer vse manj dela. Ponavadi pomaga zamenjava mehanika. Je pa zelo res, da je malo mehanikov, ki jim lahko zaupaš.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Jan 17, 2008 11:02 pm

bizzy,ni treba nič napadat kdo je imel v lasti toyoto,landroverje itd...če je možak ki mu naredimo x mio. eur prometa na leto povedal da se mu je stalno jajcal disco in da ga je prodal v najkrajšem času kot se je dalo-reku da so jajca,pa še 5 drugih (bivših) lastnikov je reklo enako,pa od tolkih ga je samo eden pohvalu-torej NEEEEEEEEEEEE...sploh ne smem rečt,da se kvari ker ga nisem imel...pol bi blo bolš da govorimo samo vsak o svoji znamki in tle je zdej punca vprašala kaj bi kupli,pol pa bi eni govorili samo TOYOTA de best,drugi LR d best,zuki bi reku-edino NISSAN je tapravi,jst bi govoru AUDI d best,nebivedu bi reku-sam feroza je avto,drugo so jajca...in kaj bi si potem pomagala z našimi odgovori?a bi ji pomagali ri izbiri ?niti najmanj...samo še bolj zmedli bi jo..

...glede BMW-ja in ostalih reči pa je tko...pač napake se dogajajo,ampak ne moremo govorit o enakem nivoju kvalitete pri avtu kjer se redkokdaj kaj pokvari ter avtu ki je stalno na izrednih servisih...verjamem,da je tudi že kakšni toyoti razneslo motor in kaj podobnega,ampak razlika je,ali se določene hibe oz. okvare pojavijo na vsakih 100 prodanih modelov alpa na vsakem drugem in še kakšnem vmes...

v prejšnjem postu pa nisem glih pumpal za toyoto,sem bolj hujskal proti LR-ju... :lol: zakaj pa sem že povedal...

konc koncev pa nevem,kaj sploh enačimo discota z LCjko...barbara je napisala da kupuje avto ki vozi tudi po resnem TERENU,torej bi bila moja izbira sledeča:LC,CHEROKEE,PATROL,PAJERO in edini ki bi lahko od LRje približno spadal pod to grupo po zasnovi-defender...seveda hoče punca met kolkor tolk udoben avto z solidno opremo-torej def odpade...

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Jan 17, 2008 11:11 pm

Ferarist nikol nisem trdil, da je feroza avto, vse drugo pa so jajca. Feroza samo ogromno zdrži (preverjeno), Daihatsu pa je po tudi po izjavah zadovoljnih strank zelo visoko na lestvici zadovoljnih kupcev.
Ne moreš pa feroze primeraj ne s toyoto in ne z land roverjem. Ferozo parkiraš v prtljažnik defa ali kake večje toyote in jo daš sredi puščave ven, tako kot recimo Miran motor njegovega sina, da se je lahko malo izživljal po sipinah.

Se pa ne mešam v debato LR proti toyoti, ker mi je oboje všeč, pa najbrž ne bom imel nikoli ne eno in ne drugo. Ne zaradi denarja, ampak zato, ker mi je recimo predzadnji pajero oblikovno bolj všeč kot vse toyote in LR-ji skupaj.
Nazadnje spremenil Nebivedu, dne Če Jan 17, 2008 11:14 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Jan 17, 2008 11:13 pm

vem,vem...hotel sem samo povedat,kako bi zgledlo,če bi vsak samo hvalil kar ima... :lol:

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Pe Jan 18, 2008 2:00 am

kupi lado, ne fališ neč. Haha!! :pomiluje_ga: :pomiluje_ga: :krc_v_roke:

Primmo
Prispevkov: 58
Pridružen: Sr Jul 26, 2006 10:08 am

OdgovorNapisal/-a Primmo » Pe Jan 18, 2008 8:16 am

Primmo je napisal/a:
Imel sem defenderja ,kupil sem novega z triletno garancijo.Prvih 80k km je deloval zgledno nato pa iz km v km slabše(vsak teden je bil na servisu)in nič ni kazalo da bi bilo bolje nato je prevladal razum in def je šel od hiše .
Sedaj imam LC120 in vedno ko vidim defa se mi milo stori da ga nikoli nebom imel ker se mi ne da jebat z servisi


Si se mogoče vprašal, če je kaj narobe s servisom? Jst bi se odpovedal takem servisu, ki ne znajo odpravit napake na avtu, da ta potem iz kilometra v kilometer vse manj dela. Ponavadi pomaga zamenjava mehanika. Je pa zelo res, da je malo mehanikov, ki jim lahko zaupaš.



Glede na servisno mrežo LRjev ni prov veliko izbire,če ti pa avto začne napolno oksidirat po treh letih ni prov veliko za popravljat.
Zgodbe da so kvaliteto LRjev dvignili so pa prisotne vsa dvajset let in je še vedno vse isto :roll:

Uporabniški avatar
Filko
Prispevkov: 337
Pridružen: To Jan 06, 2004 7:58 am
Kraj: Nazarje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Filko » Pe Jan 18, 2008 8:20 am

Vsak pač svojega hvali, jaz sem sicer jeep-ar, mi je pa zanimivo da nihče ne omeni da je npr. 5 let star defender gnil kot 20 let stara stoenka (videl že 5 takih avtov), dobesedno zgnije okvir sprednje šipe in spodnji del zadnjih vrat. Mene to zelo moti in takega avta se nebi niti dotaknil pa če je najboljši terenec na svetu. Po drugi strani pa toyota, kupiš novo in če imaš srečo je po nekaj mesecih rjava pri blatnikih (2 komada stara 5 mesecev).
Sicer je za angleže in za avte iz daljnega vzhoda znano da imajo zanič pločevino, ampak vsaj 10 let pa mora avto bit brez rje, po moje.
Extremely anti diesel guy
It's better been judged by 12 then carried by 6.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Pe Jan 18, 2008 8:35 am

Jaz sem pa imel priliko vozit oba dva avta in če bi imel na voljo bi si kupil obadva.

Moj naslednji bo pa vsekakor wrangler unlimited :wink:
Slika

ZigaM
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe Sep 21, 2007 2:19 pm
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a ZigaM » Pe Jan 18, 2008 9:18 am

Toyota Land Cruiser 3.0 D-4D Limited 5v
Je za pol tone lažji
Zavarovanje je nekoliko nižje saj je pod 130kW.
Prehodni, vstopni in izhodni kot so zelo podobni
Odmik od tal je standardni 215mm

Land Rover Discovery 3 HDVH 2.6 V6 SE
Verjetno se zaradi zračnega vzmetenja obnese bolje na cesti kot LC
Ima nekoliko daljšo medosno razdaljo
Z pnevmatskim vzmetenjem ima odmik od tal 240mm, standardni odmik je 185mm

Sam bi se odločil za LC...čeprav nisem lastnik nobenega od naštetih. V družini imamo eno Toyoto (osebno vozilo) Imel sem priložnost vožnje po poligonu na Vrhniki z LC. Za volanom je sedel Miran Stanovnik. Nepozabno doživetje. Seveda takrat še nisem imel izpita za avto :D Zaenkrat vozim staro dobro mazdo.
Nazadnje spremenil ZigaM, dne Pe Jan 18, 2008 9:46 am, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Pe Jan 18, 2008 9:18 am

Bizzy napisal/-a:
me pa zanima ena zadeva. Koliko od vas, dragi pristaši Toyot je že imelo v posesti kakšnega Landroverja? In tu mislim na posest oz. lastništvo- ne pa na rekla kazala, zdi se mi, sem slišal in podobno. In koliko od vas pristašev Toyot je sploh imelo v lasti Toyoto? Zanimajo me predvsem številke.


No jaz izhajam iz familje, kjer se je doma na dvorišču zvrstilo 5 landroverjev. Od serije III do 109. In so še vedno vsi pri hiši, oz. je mogoče danes še kak več, pa nisem več na tekočem ... :lol: Pa sem potem, ko sem kar nekaj prevozil z njimi, zase kupil toyoto.


lp

marko

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Pe Jan 18, 2008 10:31 am

Bogi navigator je le še en dokaz več, da je komunikacija med lastniki Toyot in LR-jev ponavadi motena :(

(A so se te mogoče domači tudi javno odrekli?)

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Pe Jan 18, 2008 12:04 pm

Me veseli, da se je razvila "težka" debata. 8) če bomo pa kaj pomagali barbari pa nevem. Vse je na nekih predpostavkah in zgodbicah, ki jih je pripovedoval od strica bratranec prijatelja svak podkrepljeno z čustvi. Bullshit.

In ne vem zakaj se vedno tako zataknete ob jajca, ki jih proizvaja LR.

LP

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Pe Jan 18, 2008 12:20 pm

RangeRover napisal/-a:Me veseli, da se je razvila "težka" debata. 8) če bomo pa kaj pomagali barbari pa nevem. Vse je na nekih predpostavkah in zgodbicah, ki jih je pripovedoval od strica bratranec prijatelja svak podkrepljeno z čustvi. Bullshit.

In ne vem zakaj se vedno tako zataknete ob jajca, ki jih proizvaja LR.

LP


zato ker ko zajebavamo tiste ki majo druge avte, nas običajno ne šmirglajo in ni zanimivega odziva
:twisted: :twisted:
Slika

bojank
Prispevkov: 2
Pridružen: Sr Nov 21, 2007 8:22 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a bojank » Pe Jan 18, 2008 2:51 pm

No jaz izhajam iz familje, kjer se je doma na dvorišču zvrstilo 5 landroverjev. Od serije III do 109. In so še vedno vsi pri hiši, oz. je mogoče danes še kak več, pa nisem več na tekočem ... Pa sem potem, ko sem kar nekaj prevozil z njimi, zase kupil toyoto.

Torej si eden najbogateših Slovencev, 6 nepremičnin na eni sami parceli.
Z novimi davki na nepremičnine boš tenko piskal.

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Pe Jan 18, 2008 3:28 pm

bojank napisal/-a:Torej si eden najbogateših Slovencev, 6 nepremičnin na eni sami parceli.
Z novimi davki na nepremičnine boš tenko piskal.


:kaj_takega_pa_se_ne:

Uporabniški avatar
Defender 110
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Feb 11, 2005 10:33 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Defender 110 » Pe Jan 18, 2008 9:19 pm

Ma kupi LC-jo, da bo mir. Plastik fantastik!

LP
Igor
KLRS Ex Pathfinder & LR Enthusiast

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » So Jan 19, 2008 4:50 am

Ponavljam, eno in drugo so jajce. :D :ah_seveda: :z_kaj_pa_jaz_vem_v_roki: :vdam_se:

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » So Jan 19, 2008 8:38 am

Moja žena se tud nikoli ne more odločit kateri avto bi mela, pa smo to demokratsko rešli. Ma kar ji pripelem domov.
Od terencev ji je pa Grand cherokee najbolj pri srcu.
Slika

Drobez
Prispevkov: 97
Pridružen: Če Okt 18, 2007 3:24 pm

OdgovorNapisal/-a Drobez » So Jan 19, 2008 9:36 am

2 ALL,

Na vsake toliko časa nekdo praša na tem forumu kaj je boljše TOYOTA ali LR.
In seveda takrat imamo zabavo na forumu!!!!:):):)

Pač jaz vseeno mislim da je prav da vsak pove svoje mnenje. Ali je to mnenje poznavalcev ali zgodbice od bratrancev itd...........

Res je zanimivo:):) da vse zgodbice in poznavalci favorizirajo Toyoto. In par zanesenjakov LR-e.
Ampak sej na koncu se bomo vsi isto vozili in uživali v tem kar nam je skupnega (OFFROAD). Tako da lepo prosim vse pristaše LR da se pač ne počutijo preveč napadene, ker so pač to zgolj osebna mnenja. Vi pač veste zakaj vozite LR-e, drugi pa vejo zakaj vozilo Yote, Nisane itd....

LP

Andraž


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov