TRGOVINA NA SLOVAŠKEM

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

TRGOVINA NA SLOVAŠKEM

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » Po Feb 04, 2008 12:18 pm

http://www.offroad-material.sk/?page_id=18/

Enake stvari kot pri nas samo, da so dosti ceneje kot pr nas. Če koga zanima kakšna stvar lahko kar v angleščini pošlje povpraševanje. Lastnik trgovine je Italijan Filippo. Naprimer snorkel od airfolw za toyoto stane 225,00€, diski železni 8x16 za toyoto 54,00€ HI lift Jack 120cm 62,00€ pri nas pa 110,00€ WARN CE-XD9000i 964,00€ pri nas pa stane 1.200,00€ itd...
lp

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Feb 04, 2008 12:46 pm

Za jacka vem, da je pri nas samo 3 evre dražji, če ga kupuješ preko interneta.
MAMUT jack, 120cm, 3t
Normalna cena: 68,40 € Internet cena: 64,98 €

Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » Po Feb 04, 2008 1:11 pm

Za MAMUT jack ja, za hi lift pa pri mamutu stane 110,00€! Kaj pa ostale stvari?

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Po Feb 04, 2008 1:16 pm

Za ostalo se pa strinjam, da je ceneje.

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Po Feb 04, 2008 2:29 pm

A je že kdo poskusil kupovat pri tej firmi? Pošljejo po pošti?

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Feb 04, 2008 2:53 pm

no jaz sem pogledal cene za platišča in so dražja kot pri nas, ravno tako so snorkli dražji in dražje arb blokade.
Vse cene imajo brez ddv-ja, kar pomeni da je treba na cene prištet še 20%.
Slika

Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » Po Feb 04, 2008 3:02 pm

marolt 4x4 napisal/-a:no jaz sem pogledal cene za platišča in so dražja kot pri nas, ravno tako so snorkli dražji(Za Toyoto hdj80 sem moral odšteti krepko čez 400€ Platišča enako za HDJ80 kromirane sem moral odšteti čez 110€ in dražje arb blokade za blokade pa nevem, ker jih avto ima že original noter..Vse cene imajo brez ddv-ja, kar pomeni da je treba na cene prištet še 20%.
A si sigurn, da je tudi na slovaškem 20% davka?Jaz sem z njim kontaktiral in lahko pošlje in naredi ceno brez ddv-ja, tako da se tukaj nimate kaj bat ker je on odgovoren za ddv

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Po Feb 04, 2008 3:46 pm

Slovaška ima 19% VAT. So ena od držav, ki ima enotno davčno stopnjo.

Dve leti nazaj smo še mi na veliko delali z njimi in so bile vse fakture z njihove strani brez davka, ampak smo ga morali v SLO vseeno obračunati po naši davčni stopnji, zato da smo dobili vstopni davek, ki smo ga potem seveda odšteli, tako da je bila na koncu roba dejansko brez davka.

Če kaj vzameš privat, pa se mi zdi da se lahko tej kolobociji izogneš in dobiš robo dejansko brez davka.



.

Uporabniški avatar
blues
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Sep 26, 2005 8:23 pm
Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a blues » Po Feb 04, 2008 3:58 pm

Če vzameš privat (fizična oseba, kot rezident EU-ja ne moreš kupiti brez davka. Po ZDP-ju lahko kupujejo brez DDV-ja le nerezidenti EU-ja, ki blago dejansko iznesejo izven EU.
To Jeep or not to Jeep...

trco
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jan 25, 2004 6:15 pm
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a trco » Po Feb 04, 2008 4:50 pm

kako je pa z robo iz španije kjer imajo 4% davek?????

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Feb 04, 2008 5:35 pm

4x4rac napisal/-a:
marolt 4x4 napisal/-a:no jaz sem pogledal cene za platišča in so dražja kot pri nas, ravno tako so snorkli dražji(Za Toyoto hdj80 sem moral odšteti krepko čez 400€ Platišča enako za HDJ80 kromirane sem moral odšteti čez 110€ in dražje arb blokade za blokade pa nevem, ker jih avto ima že original noter..Vse cene imajo brez ddv-ja, kar pomeni da je treba na cene prištet še 20%.
A si sigurn, da je tudi na slovaškem 20% davka?Jaz sem z njim kontaktiral in lahko pošlje in naredi ceno brez ddv-ja, tako da se tukaj nimate kaj bat ker je on odgovoren za ddv


Platišče sem primerjal ceno za 8,5-15 dotz, ker imam enake na zalogi.
Za snorkel sem primerjal ceno za cherokeeja. za blokade pa sem dal pri mamutu manj kot pa gor.
Ampak sem na vse cene prištel davek in potem primerjal.
če pa jih da brez potem pa je ceneje.
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Feb 04, 2008 6:08 pm

Vsaka SLO firma, ki ima veljavno identifikacijsko številko za DDV (saj veste SI12345678), lahko v vseh državah članicah EU kupi blago BREZ njihovega (prometnega) davka! Le prodajalec mora imeti pri njegovi davkariji urejene papirje za tovrstno prodajo. Vse firme, ki kaj dajo nase, imajo to urejeno.
Torej je običajna praksa, da naša podjetja (POZOR: to NE velja za fizične osebe!!) vso robo kupijo BREZ DDV! Kar je pri tem zelo pozitivno je to, da te zaloge uvožene robe ne bremenijo še z DDV, saj ga moraš obračunati šele kupcu ob nadaljni prodaji in potem odvesti domovini.
Tista naša firma, ki tako ne posluje, naj zamenja finančnega direktorja.

LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » Po Feb 04, 2008 8:15 pm

Miran res je tako. Dejansko bi tudi kot fizična oseba če kupiš gor brez davka moral tu it na davčno da ti povejo kam nakazati ddv. Koliko jih pa poznaš ki bi to naredil? Če pa je kot firma je pa to uradno in nimaš vstopnega davka. Se pravi, da je zaradi davka cenejš.
lp

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Po Feb 04, 2008 9:12 pm

4x4rac napisal/-a:Miran res je tako. Dejansko bi tudi kot fizična oseba če kupiš gor brez davka moral tu it na davčno da ti povejo kam nakazati ddv. Koliko jih pa poznaš ki bi to naredil? Če pa je kot firma je pa to uradno in nimaš vstopnega davka. Se pravi, da je zaradi davka cenejš.
lp


Sam vprašam: Kako boš robo sem pripeljal? Npr. preko dostavne službe DHL, ..... ni tud rabijo fakturo, če ne za drugo, da ti 20% vstopnega davka kot fizični osebi obračunajo.

Davku se lahko ogneš, da greš gor, kupiš (brez davka-če ti dajo) in potem pripelješ dol. Da pa davka ne bi plačal mi je malo čudno, no skoraj nemogoče.

LP
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » Po Feb 04, 2008 10:30 pm

Sven napisal/-a:
4x4rac napisal/-a:Miran res je tako. Dejansko bi tudi kot fizična oseba če kupiš gor brez davka moral tu it na davčno da ti povejo kam nakazati ddv. Koliko jih pa poznaš ki bi to naredil? Če pa je kot firma je pa to uradno in nimaš vstopnega davka. Se pravi, da je zaradi davka cenejš.
lp


Sam vprašam: Kako boš robo sem pripeljal? Npr. preko dostavne službe DHL, ..... ni tud rabijo fakturo, če ne za drugo, da ti 20% vstopnega davka kot fizični osebi obračunajo.

Davku se lahko ogneš, da greš gor, kupiš (brez davka-če ti dajo) in potem pripelješ dol. Da pa davka ne bi plačal mi je malo čudno, no skoraj nemogoče.

LP

Očitno se na slovaškem to da delati, tako tudi v italiji in po ostali europi samo moraš malo bolj poznat trgovca in stvarii... Drugo kot drugo Slovenija ni davčno povezana z slovaško in nakazila iz bank se kontrolirajo nad 12.500,00€. DHL pa ni uvoznik in ne špedicija, zato ti nikakor ne upa zaračunati DDV-ja. Mislim, če gre tukaj za npr kakšno večje naročilo se splača za kaj majhnega pa vsaj po mojem ne.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Feb 04, 2008 11:24 pm

Ma kaj ste gluhi:
Napišejo ti (firmi, ki je davčni zavezanec, da ne bo pomote) račun, na katerem napišejo, da davek (DDV; MWSt; IVA, TVA....) na podlagi interkomunitarnega trgovanja NI obračunan in fertig. Plačaš brez davka. Pošljejo ti lahko po kameli ali po DHL-u. Ali pa prevzameš sam ali tvoj prijatelj Pinko Palinko. Robo dobiš v SLO, jo daš v skladišče in kadarkoli jo prodaš (lahko ti pa na lagerju propade kot nekurantna roba - takrat mogoče ob odpisu plačaš davek, tega pa ne vem), moraš ob prodaji obračunati 20% DDV (oziroma v določenih primerih 8,5%). Če pa robo slučajno izvoziš izven EU, pa davka nikoli ne obračunaš. Nobenih vstopnih in izstopnih in ne vem kaj še vse.
Nenazadnje greš lahko v Trst, kupiš recimo vitel, rečeš v trgovini, da je za to-in-to firmo s to-in-to davčno številko (zadnje čase zahtevajo odločbo naše davkarije, da je ta-in-ta firma davčni zavezanec) in plačaš BREZ IVE. In odneseš. Z računom na to-in-to firmo. Nikjer pa ni rečeno, da enega lepega dne na tvoja vrata ne bo potrkala finančna straža in hotela vi(e)deti, kaj si s tem vitlom naredil. Nasprotno, verjetno bodo kar kmalu prišli mimo.
Končno je neka stvar pri nas enostavna, nekomplicirana in poštena do davkoplačevalcev, nekateri ste pa tako birokratsko indoktrinirani, da bi še to radi zakomplicirali u 3 pm.. :ah_seveda:

Ta debata pa nima nič skupnega s to trgovino na Slovaškem. Oprosti Upravnik.

LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » To Feb 05, 2008 12:04 am

miran napisal/-a:Ta debata pa nima nič skupnega s to trgovino na Slovaškem. Oprosti Upravnik.

LP Miran

Oldi, ni panike. Širiš nam obzorja. :lol:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » To Feb 05, 2008 1:41 am

4x4 rac, če ne drugega si zagotovo poskrbel za povečan internetni obisk te trgovine na Slovaškem.

Ker bistveno nižje cene od cen v Slo, se pravi tudi od cen iz moje trgovine, zelo zadevajo tudi mene, sem zadevo seveda preveril.
Saj se praktično vsak dan trudimo, ponuditi kar se da veliko 4x4 opreme po čim bolj konkurenčni ceni, upoštevaje domačo in tujo konkurenco.
Žal naše trgovine niso nikakršne zlate jame, kjer bi se cekini kar sami med seboj množili oz. bi si na uvoženo opremo lahko zaračunavali astronomske marže, kot recimo kaki veletgovci v stilu Merkatorja, ...
Res da delamo za svoj zaslužek (kot verjetno tudi trgovec na Slovaškem in kot vsak od vas med svojim delovnim časom), a se pri tem zelo trudimo in nemalokrat stvari preračunavamo že na cente natančno, saj recimo marž pri gumah, ... praktično ni več nobenih. Prodaš samo zato, da obdržiš stranko.
Torej, moja primerjava je pokazala tole (izračun temelji na idealni medvalutni menjavi - a le ta realno nikoli ne obstaja, sepravi je še par % razlike zaradi nakupa valute). Prav tako nisem upošteval stroškov transporta do SLo:

Artikel
cena na Slovaškem (brez davka)
cena v Slo - Mamut 4x4 d.o.o. (brez davka)
razlika

Warn M8000 (na Slovaškem artikel 1-265022, pri nas 1-265024, razlika nepoznana)
860€
895€
+35€

Warn M8274-50 CE 12v
1431€
1435€
+ 4€

Warn TABOR 9K
667€
536€
-131€

Safari Snorkel Nissan Patrol Y61
342€
347€
+5€

XT jack (Nute od kot ti Hilift??) - Mamut jack 120cm
62€
65€
+3€

AVM vklopi pesta
200
191
-9€

Menim, da velikih razlik med našo in njihovo ponudbo ni, niti jih ne more biti, ker uporabljajo enake kode artiklov kot jih uporablja uvoznik večine zgoraj omenjene opreme za obe državi in to je Taubenreuther Nemčija, kar kaže na to, da imamo očitno skupnega dobavitelja, kateri hočeš nočeš kroji cene nam vsem.

DDV, brez in z
V kolikor je firma na območju EU registrirana kot davčni zavezanec in ima svoj ID za DDV, lahko kjerkoli na območju EU kupuje artikle brez DDVja v državi nakupa.Ga pa obračuna ob prodaji artilkla v domači državi, torej 20% ddvja v Sloveniji. V kolikor tega ne bi naredil je v davčnem prekršku in davčne uprave znotraj EUja lahko to zelo hirto ugotovijo, razen če firma ne posluje na res kratek rok, le ti ponavadi ne odvajajo ddvja, samo takim firmam tudi jaz ne bi zaupal svojega denarja, ker je jutri lahko ni več.
V kolikor pa se za nakup v drugi državi EU odloči fizična oseba pa mora plačati DDV v državi nakupa. Nimaš prav nobene izbire kupiti brez ddv in potem v Slovniji iti prijavit ali ne na davčno upravo. Nimam pojma od kot ti taka informacija.
Kdor si lahko privošči prodajo na črno brez ddvja fizičnim osebam naj si jo. Pri nas si jo ne in zato rajši mirno spimo. Stranki pa raje priznamo nekaj popusta kot, da bi poslovali na črno. Nameravamo v tem poslu delovati še dolgo in igramo na fer odnose na dolgi rok. Se nam je to do sedaj že večkrat pokazalo kot pravilna odločitev.

4x4rac, glede na to, da imaš sam firmo se mi zdi tole natolcevanje k možnostim nakupa brez ddvja znotraj EU precej smešno in populistično. Ali se da tudi pri tebi mogoče zmenit za kakšno obnovo mansarde brez ddvja?? (ne rabiš odgovarjat, da te ne obiščejo ...)

LP
Mamut
Matr, je pa dolgo tole.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » To Feb 05, 2008 7:08 am

Mamut, nevem kakšno vezo ima kupec, če mu trgovec proda brez davka? No sej sploh to ni važno... Razlika je že in to očitna med tabo in italijo pa to od istega dobavitelja in z ivo!!! Dejstvo pa je, da vsak mora preživet tako ti kot država. Pa še to: A na hrvaškem lahko kupuješ kot fizična oseba brez PDV-ja?
lp

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » To Feb 05, 2008 7:25 am

4x4rac napisal/-a:A na hrvaškem lahko kupuješ kot fizična oseba brez PDV-ja?
lp


Če neseš zadeve ven iz države lahko (plačaš ceno z davkom in potem zahtevaš povrnitev davka).

Ne vem pa, če hrvaška carina dostavlja podatke naši, kot je bilo to v navadi pri italijanih zadnja leta pred vstopom v EU, ker te potem naši naknadno obdarijo s carino.




.

Uporabniški avatar
blues
Prispevkov: 38
Pridružen: Po Sep 26, 2005 8:23 pm
Kraj: Kras

OdgovorNapisal/-a blues » Sr Feb 06, 2008 8:24 pm

Javlja v primeru, da vrednost presega 500€.
To Jeep or not to Jeep...

PAJEROxxl
Prispevkov: 353
Pridružen: To Okt 30, 2007 9:33 pm

trgovina naSlovaškem

OdgovorNapisal/-a PAJEROxxl » Po Feb 11, 2008 7:13 pm

a mi lahko kdo pove v katerem kraju se nahaja ta trgovina,ali posluje samo prek interneta.hvala :thank_you:

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: trgovina naSlovaškem

OdgovorNapisal/-a kloshar » Po Feb 11, 2008 8:45 pm

PAJEROxxl napisal/-a:a mi lahko kdo pove v katerem kraju se nahaja ta trgovina,ali posluje samo prek interneta.hvala :thank_you:


kaj a greš na slovaško al' kaj? bi šla tut midva z vesoljčkom zraven.....
Slika

PAJEROxxl
Prispevkov: 353
Pridružen: To Okt 30, 2007 9:33 pm

trgovina naSlovaškem

OdgovorNapisal/-a PAJEROxxl » Po Feb 11, 2008 9:05 pm

Ne.Poslujem z neko Slovaško firmo,pa bi mi lahko oni prnesli kar bi naročil,seveda če ni preveč s poti.Zto sprašujem za kraj. :?: :?:

Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

Re: trgovina naSlovaškem

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » So Feb 23, 2008 6:56 am

PAJEROxxl napisal/-a:Ne.Poslujem z neko Slovaško firmo,pa bi mi lahko oni prnesli kar bi naročil,seveda če ni preveč s poti.Zto sprašujem za kraj. :?: :?:

Na strani imaš tudi telefon in najbolj če pokličeš in jih vprašaš.


Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 53 gostov